Damian___

Nawiedzone miejsca - wierzyć czy nie ?

Recommended Posts

Ja wierzę. Są sprawy z których ciężko się śmiać. Moja ciocia zna dominikanina który egzorcyzmował takiego gościa... Ale wracając do sprawy, ten domek to nie taki zły. Odmalować, zrobić remont i byłoby ok. Ciekawe czy ma jakiś właścicieli. kiedy człowiek czyta o morderstwach cieżko to sobie wyobrazić, na nikim teraz czyjaś śmierć 20 lat temu nie robi wrażenia. Ludzie codziennie są zarzucani takimi informacjami i przestaki zwracać na nie uwage.

Ja wierze

czytając tą historie przeszły mnie ciarki.

sama znam miejsce gdzie 30 lat temu kobieta zabiła męża bo ją zdradził a potem sama się powiesiła.

wprowadzały się potem tam 3 rodziny.

W każdej rodzinie umierała osoba płci męskiej.

-5 letni chłopiec nie wiadomo dlaczego

i dwóch mężczyzn jeden miał 50 drugi ok. 25 lat przyczynan nieznana.

Każdego z nich znajdowano na strychu gdzie znaleziono wisielca i uduszonego mężczyzne

Mówi się że to ta kobieta zabija osoby płci męskiej.

Od 10 lat już nikt tam nie mieszka.

akurat ta historia do mnie nie trafia. a zdjęcia- nie pokazują nic przerażającego. zwykle fotki domu, w którym jak mniemam nie znajdują sie jedynie rzeczy pozostawione przez kogoś x lat temu, tylko jakichś bezdomnych np...

akurat ta historia do mnie nie trafia. a zdjęcia- nie pokazują nic przerażającego. zwykle fotki domu, w którym jak mniemam nie znajdują sie jedynie rzeczy pozostawione przez kogoś x lat temu, tylko jakichś bezdomnych np...

Bezdomni w okolicy w której mieszka 70 osób ? ^^

Nawiedzone miejsca - wierzyć czy nie ?

Wierzę, może za dużo programów na Discovery? ^^

W każdym razie, trudno mi to racjonalnie wytłumaczyć, więc można powiedzieć, że wierzę ;)

Nie czytałam historii z linka, ale raczej nie muszę, by odpowiedzieć na pytanie. Tak, wierzę w nawiedzone miejsca tak samo, jak wierzę w istoty nadprzyrodzone. Zresztą jestem zwolenniczką pseudonaukowej teorii, że ludzie odbierają tylko pewien zakres bodźców, a np. duchy mogą wykraczać poza ten zakres. Wszystko to, co paranormalne dla mnie jest niepoznanym realnym światem, a nie czymś pozarozumowym. A w nawiedzone miejsca wierzę, gdyż niedaleko mojej miejscowości jest budynek, w którym dzieją się dziwne rzeczy. Kiedyś jakiś mężczyzna wszedł do stodoły tego gospodarstwa i latające widły omal go nie zabiły. W lokalnej gazecie o tym pisali i o różnych podobnych sytuacjach z tego miejsca. Mój tata był kiedyś naocznym świadkiem jak okna same się otwierały, a w nich nie było widać nikogo.

ja bym tam nawet z chęcia poszedl:D naexpic troche na marach :D:D

i przekonać się czy to praswda czy syf

Fakt to przedostatnie zdjęcie jest jakieś dziwne, może to przypadek albo przeróbka fotoshopem, albo jednak duch...

w ta histrie srednio wierze... bylo to dawno, mogla byc przekrecona 10 razy, zdjecia nic nie pokazuja. meiszkam w dzielnicy gdzie niestety duzo osob jesli chce popelnic samowbojstwo wiesza sie.. duzo znajomych mi osob to zrbilo, ale jakos nie kraza plotki zeby to jakis diabel ich opental. Ta moja meścina jest otoczona lasem. za czasow wojny nie wiadomo co sie tu dzialo, w lesie jest duzo nieidentyfikowanych rzeczy, ktore budza strach, jakies obawy.

ale jednak czasem ogladajac programy dokumentalne, wierze w te zjawiska paranormale, gdyby bylo wiecej dowodow, nie pwoiedizbym ze nie uwierzylabym xD... choc ta historia za bardzo do mnie nie trafia to rece mi sie tzresa xD

Ogólnie nie wierzę w historie o nawiedzonych domach, czy też duchach.

Ta imo jest przekoloryzowana. Zresztą jak wszystkie ;).

Hmmm, to ciekawy problem. wsumie tyle tych historii, i ciezko zeby kazda z nich byla nie prawdziwa. WG mnie cos w tym jest. na bank nie we wszystkim ale w niektorych tak.

Wierzę w takie rzeczy ;) Ale czemu to nie wiem.. może dlatego, że dużo się naczytałam o tych sprawach :)

po prostu mnie to interesuje...

Hahah :P ale mi narobiłeś strachu :P wczoraj przeczytałam sobie te historie i zaczęłam sie nad tym zastanawiać... później nie mogłam zasnąć bo się bałam hahahah :P:P ale teraz już wiem na pewno-wierzę :P :devil:

A ja nie wiem. Być może coś w tym jest. Ja miałem sie wprowadzić do jakiegoś tam domu co tam mężczyźni się wieszali, normalnie mieszkali a potem bum.

Nie wiem co o tym myśleć , przypadek , czy nie.

cholera, gdyby jedna taka historia byla prawdziwa, ktos by podjal sie jej zbadania i opisania, to bylaby afera na caly swiat. ktos to wymysla, przerabia zdjecia i wymysla historyjki, pierd*lenie, a nie zle duchy. a moze dobre duszki tez istnieja? cos takiego jak casper? :D

Ja również mam mieszane uczucia. Jedynie prawdziwą historią wydaje mi sie historia nr1.

Parapsychologia to moja ulubiona dziedzina!

Przechodzę do rzeczy. Osobiście wierzę w duchy itp. chociaż sama nie wiem dlaczego. Po prostu wierzę.

Nie dziwię się niedowiarkom, ponieważ większośś zdjęć to zwykłe fotomontaże.

Nie wierzę w nadprzyrodzone siły. Owszem słyszałam dużo opowieści o nawiedzonych domach, zamkach czy cmentarzach, ale nie mogę się przekonać co do prawdziwości tych legend.

Co do zdjęć i historii to trudno mi w nią uwierzyć.

Ehh ja tam w to nie wierze w te historie/zdjęcia

Lecz moja babcia opowiedziała mi kiedyś jak mojego wujka opętało "coś" i wierzę Jej.. W rzeczy paranormalne także wierzę. Kiedyś dużo czytałam o tym jednak jakoś przestało mnie to aż tak interesować :P

Nie wierzę. Bez przesady, po co truc sobie życie tym, że są duchy [nawet jeśli, to co mi zrobia?] skoro można sobie życ bez dodatkowego zmartwienia? Malo mam swoich problemow? Nie ma duchow. nie ma UFO, zombi, yeti ani wampirow. Kropka.

nie wierzę w 'nawiedzone' miejsca, oraz ingerencje 'sił wyższych'.

jeśli pójdzie się do starego, opuszczonego domu to nic się nie czuje, żadych tam nawiedzeń ani nic, poprostu stary dom.

jednak kiedy zacznie mówić się że działy się tam dziwne rzeczy, że właściciele zostali zamordowani pół wieku temu a ich ciała nadal tu leżą, to wtedy zacznie to działać na naszą psychikę i rzeczywiście nawet największy sceptyk zacznie czuć że znajduje się w nawiedzonym miejscu.

Dzisiaj chciałbym się dowiedzieć czy wierzycie w nawiedzone miejsca
W Duchy też nie wierzę... Nie ma żadnych sił nadprzyrodzonych czy coś w tym stylu...

:?