Jump to content

"Głód to potęga"?

JustMaia

Recommended Posts

Posted

Wszędzie, WSZĘDZIE gadają o odchudzaniu. "Jak zgubić 10 kg w tydzień?" "Najlepsze tabletki na odchudzanie" a także wszędzie ze wszystkich gazet uśmiechają się do nasz chude modelki. Babcia ci mówi, że mogłabyś zgubić trochę w udach, bo się zapuściłaś... Więc postanawiasz zgubić. Gubisz, gubisz... aż gubisz siebie. Stajesz się szkieletem. Wszyscy przez ciebie płaczą. Babcia przychodzi i mówi, żebyś się otworzyła, że sama sobie nie dasz rady z problemem. Mama płacze po cichu i bierze tabletki uspakajające. Ojciec krzyczy i zadawala się butelką piwa i grą w komputerze.

Chciałaś zwrócić na siebie uwagę, chciałaś pokazać, ze jesteś silna. Teraz nie możesz się skarżyć na brak uwagi. Teraz każdy o tobie myśli.

Ale nikt tego nie nazwie po imieniu. Nikt nie powie, że to a-n-o-r-e-k-s-j-a.

Bo się tego boją. A tobie nie zależy.

Chcesz zniknąć, ale nie chcesz żeby cierpieli. I co masz zrobić? Nie weźmiesz przecież do ust tego śmierdzącego główna...

Ale już nie wytrzymujesz.

---

Nie odchudzajcie się. Nie warto. To niszczy. Zarówno psychicznie jak i fizycznie.

---

Posted

Mądry post.

Chociaż anoreksja jest często poruszanym problemem, zarówno na tym, jak i na innych forach.

Aczkolwiek mądrze napisane.

Przyłączam się do apelu autorki: 'Nie odchudzajcie się. Nie warto'

Posted

Cóż, racje masz. Anoreksja powodowana jest właśnie tym,że gdzie się nie obejrzymy 'chudość' jest wynoszona na piedestały. Kobiety puszyste są wytykane palcami przez ogół-nie mówię o wyjątkach. Jednak właśnie! O tych wyjątkach trzeba pamiętać! Niektórzy mężczyźni wolą puszyste, żeby, jak to mówią mieć za co złapać.

A więc ja też się pod tym podpisuje. Nie odchudzajcie się, a jeśli już, to naturalnie-ruch!

Posted

Nie do końca.

"Nie odchudzajcie się. Nie warto." Jeśli ma się nadwagę to oczywiście, że warto bo problemy zdrowotne, cukrzyca, skaczące ciśnienie, obtłuszczone serce i rozwalone stawy do przyjemności nie należą.

Odżywiaj się tak, żeby żyć zdrowo utrzymując właściwą wagę organizmu.

Anoreksja nigdy nie polega na samej obsesji niejedzenia. Wszystko zaczyna się i rozbija zawsze o problemy z samoakceptacją, niepowodzenia w różnych dziedzinach życia, brak kontroli nad sobą, swoimi emocjami. Często dookoła wrogowie, prowokatorzy, prześmiewcy, złośliwcy.

Ważniejsza jest nauka radzenia sobie z tym wszystkim i praca nad samym sobą. Anoreksja jest tylko jednym z możliwych następstw.

Posted

Nie popadajmy z skarajności w skrajność .... oczywiście anoreksja to choroba , która szczególnie w tych czasach zbiera swoje żniwo. Ale niektórym osobom potrzebne (!!!) jest odchudzanie dla zdrowia. Po prostu trzeba zachować umiar w jednym i w drugim a wszystko się ułoży . ZDROWE ODŻYWIANIE i RUCH , to jest niezbędne, ale zagładzanie się czy jadłowstręt to zupełnie inna sprawa. POZDRAWIAM :*

Posted

Anoreksja i odchudzanie to 2 różne rzeczy.

Tu nawet nie chodzi, aż tak bardzo o media i całą "modę na bycie chudym", ale na wewnętrzne problemy. Wszystko zaczyna się w środku, dopiero później uwidacznia. Ma to związek ze współczesnym światem; wyścig szczurów tylko to potęguje. Taka choroba cywilizacyjna. Czasem sobie nie zdajemy sprawy, że sami kogoś możemy komuś "pomóc" zapaść w to...

Posted
Ale niektórym osobom potrzebne

Nie rozumiem o co chodzi. Anoreksja NIKOMU nie jest potrzebna. Odchudzanie- może i tak. Mam przyjaciółkę, której przydałoby się zgubić parę kg, a jest szczęśliwa i nie myśli o kaloriach. Znam też inną osobę, która myśli obsesyjenie, mimo że wg wszystkich jest chuda. Wg mnie odchudzać powinno się TYLKO przy zagrożeniu zdrowia. Czasem jak się od dak odchudza nieświadomie się w to wpadnie. Jest się na pograniczu między normalnym (znienawidzonym) żarciem, a tym KOCHANYM głodem... Więc ja w ogóle nie polecam odchudzania, chyba że w skrajnych przypadkach.

Wiem, że to głównie choroba cywilizacji- jak to ktoś napisał... ale jednak gdyby nie wzór pięknej CHUDEJ modelki, nie byłoby tego.

Anoreksję można porównać do alkocholizmu i kwasu siarkowego w jednym...

Posted

Popieram, bardzo mądry. Poruszany problem, ale i tak mało ludzi zajmuje się nim. Telewizja, radio, internet nie dają takiej świadomości. Podam przykłąd z życia wzięty. Koleżanka w mojej klasie zaczęła się odchudzać. Chudła, chudła, znikało jej z dnia na dzień. Dwa razy zemdlała na wf... Pielęgniarka szkolna razem z pedagogiem puściły naszej klasie film na ten temat. Wiadomo, chłopaki zamiast oglądać - śmiech. Cos, co mnie zdziwiło, to zachowanie owej dziewczyny. Nawet nie spojrzała na ekran. Powiedziała, że ona nie jest anorektyczką i śmiała sie razem z chłopakami z filmu. Z chudych, wygłodniałych modelek, ledwo patrzących, nie mogących się uśmiechnąć, z powodu braku siły... Mną film wstrząsnął. Koleżanka wylądowała w szpitalu. Potem wyszła z niego, nawet buzia się zaokrągliła jej troszkę... Minęły wakacje, teraz znowu zaczyna mdleć w szkole. Nie wiem na co i po co komu to odchudzanie, ale jeżeli ma się słabą psychike, słabe oceny, niską samoocenę, szuka się czegoś dzięki czemu, będziemy lepsze od innych... Ja akceptuje siebie w pełni, choc mam grube nogi, nie próbuję ich na siłe zmieniać. Tak ma być. Taką stworzył mnie los. I nie chce się na siłę zmieniać. Mam nadzieje, że mój post choć troszkę niektórym przemówił do rozumu. Ale jeżeli nie zmieni się światopogląd, na chude aktorki uznawane za najseksownejsze, jeszcze długo będziemy musieli z anoreksją walczyć :cry:

Posted

Dokładnie, mają złe stopnie, bo ciągle ćwiczą i nie mają na nic czasu. Często się kłucą z rodziną... Nie kontrolują niejedzenia, ale im to niejedzenia właśnie daje poczucie kontroli.

A ta dziewczyna... Myślę, że to był tz. śmiech przez łzy. Nie chciała żeby było widać ze się panicznie boi anoreksji

Posted

w roli ścisłości chodziło mi o odchudzanie

Posted
Dokładnie, mają złe stopnie, bo ciągle ćwiczą i nie mają na nic czasu. Często się kłócą z rodziną...

Chyba się mylisz.

One chcą być doskonałe nie tylko w kwestii ciała, ale również w innych dziedzinach życia.

Ciągę dążenie do perfekcji w kwesti ciała, nauki.

Częste kłótnie ?

Nie koniecznie, osoby które mają zaburzenie odżywiania są dobrymi aktorami.

Wolą żyć cicho ukrywać się przed rodzicami by sie nie kłócić.

Posted

Ludzie, czy wy macie okulary przeciwsłoneczne na nosie? Prócz kilku konstruktywnych zdan w tym temacie, przeczytałem jedynie "odchudzanie jest be". Poleciało niczym reakcja łancuchowa. Nikt odchudzania nie popiera. No chyba, że kostucha sie juz ma zbliżać by serducho zatrzymac...

Winą anoreksji nie jest, jako takie, odchudzanie tylko jego forma. Człowiek rozgarnięty, chcący poprawić swój wygląd, chcący poprawić swoje samopoczucie, chcący odlepic kawałek niepotrzebnej masy idzie do dietetyka. Ten ustala odpowiednia diete. Pozniej siłownia i odpowiedni plan cwiczen. Wystarczy sie do tego stosowac a beda widoczne jedynie korzyści.

Inaczej sie to kresli, gdy zakompleksiona pietnastolatka bieze sie za odchudzanie. Je jedno danie dziennie i mdleje regularnie przy wysiłku fizycznym.

A potem grono zapobiegliwych zarzeka sie, że odchudzanie niszczy człowieka. Głupie tak. No ale głupota nigdy nic dobrego nie przynosi.

Posted
Dokładnie, mają złe stopnie, bo ciągle ćwiczą i nie mają na nic czasu. Często się kłócą z rodziną...

Chyba się mylisz.

One chcą być doskonałe nie tylko w kwestii ciała, ale również w innych dziedzinach życia.

Ciągę dążenie do perfekcji w kwesti ciała, nauki.

Częste kłótnie ?

Nie koniecznie, osoby które mają zaburzenie odżywiania są dobrymi aktorami.

Wolą żyć cicho ukrywać się przed rodzicami by sie nie kłócić.

Nie sądzę. Tak, dążą do perfekcji we wszystkim, ale priorytetem jest odchudzanie. A nie lekcje. Wolą dostać 1 niż przytyć 1 gram. Może na początku starają się być idealne, ale potem dla nich ważne jest tylko odchudzanie.

Posted
Ludzie, czy wy macie okulary przeciwsłoneczne na nosie? Prócz kilku konstruktywnych zdan w tym temacie, przeczytałem jedynie "odchudzanie jest be". Poleciało niczym reakcja łancuchowa. Nikt odchudzania nie popiera. No chyba, że kostucha sie juz ma zbliżać by serducho zatrzymac...

Winą anoreksji nie jest, jako takie, odchudzanie tylko jego forma. Człowiek rozgarnięty, chcący poprawić swój wygląd, chcący poprawić swoje samopoczucie, chcący odlepic kawałek niepotrzebnej masy idzie do dietetyka. Ten ustala odpowiednia diete. Pozniej siłownia i odpowiedni plan cwiczen. Wystarczy sie do tego stosowac a beda widoczne jedynie korzyści.

Inaczej sie to kresli, gdy zakompleksiona pietnastolatka bieze sie za odchudzanie. Je jedno danie dziennie i mdleje regularnie przy wysiłku fizycznym.

A potem grono zapobiegliwych zarzeka sie, że odchudzanie niszczy człowieka. Głupie tak. No ale głupota nigdy nic dobrego nie przynosi.

Wiesz, nie zgodzę się z Tobą. Może żeczywiście, parę osób idzie do dietetyka, inne wezmą jakąś idiotyczną dietę z gazety, ale osoby które nie mają kompleksów polubią siebie jake są. I nie przejmują się wyglądem.

Odchudzałeś się kiedyś? To wcale nie łatwo z tego wyjść.

Nie zawsze, ale jednak.

Posted
Nie do końca.

No właśnie. Bardzo mądry post autorki tematu, ale trochę generalizuje. Dlatego ja stawiam na odchudzanie-jeśli ktoś chce, ale z głową. I pomocą specjalistów. Bo samemu możemy sobie tylko problemów dołożyć.

I w odchudzaniu, jak we wszystkim w zyciu, bez przesady.

Posted
Wiesz, nie zgodzę się z Tobą. Może żeczywiście, parę osób idzie do dietetyka, inne wezmą jakąś idiotyczną dietę z gazety, ale osoby które nie mają kompleksów polubią siebie jake są. I nie przejmują się wyglądem.

Odchudzałeś się kiedyś? To wcale nie łatwo z tego wyjść.

Nie zawsze, ale jednak.

Nie zgadzasz sie ale żadnych argumentów przeciwko nie widze...

O akceptacji samego siebie nic nie mowiłem. Mówiłem o rozsadnych ludziach chcacych sie zmienic.

Czy sie odchudzałem? W pewnym sensie :roll:

Jednym trudno zrzucic kilogramy innym łatwiej. Toż to zależne od wielu czynników. Ale wiem, że jesli ktos podejdzie do tego profesjonalnie moze wiele zdziałac.

Posted

Nie sądzę. Tak, dążą do perfekcji we wszystkim, ale priorytetem jest odchudzanie. A nie lekcje. Wolą dostać 1 niż przytyć 1 gram. Może na początku starają się być idealne, ale potem dla nich ważne jest tylko odchudzanie.

Jednak wiem to po sobie.

I moich ówczesnych bratnich duszach.

Posted

Jeśli ktoś chce się odchudzać to nic w tym złego. tylko trzeba to robić z głową.

Jeść w miarę zdrowo i przede wszystkim dużo ruchu! nie wystarczy się głodzić bo tak można tylko zaprowadzić się na łoże śmierci.

Tak samo w drugą stronę. Jeśli ktoś nie chce tego robić, też nic w tym złego.

Grunt to dobrze się czuć dobrze w swojej skórze ;) jednak nie należy jeść jak świnia wszystko co popadnie bo otyłość jest równie niebezpieczna co anoreksja..

Posted

Nie odchudzać się? Niektórym przydałoby się trochę schudnąć, ale trochę się zagolopują i potem niestety...

Niektóre dziewczyny nie zdają sobie sprawy z tego, że te wszystkie modelki wciagają brzuch, lub po prostu naprężają mięśnie pozatym ich skóra jest wygładzana, właściwie to teraz bez problemu z odpowiednim programem możesz zmienić rysy twarzy,a więc zmniejszyć nos, powiększyć usta, a potem dziewczyny patrzą na takie-a jakie to one są idelne i też takie chcą być-ale tak naprawdę one są paskudne, jest niewiele ładnych kobiet w showbiznesie. Nikt nie ma idealnego płaskiego brzucha, chyba że jest chuda i ma wystające żebra większe niż biust-kobieta nie może taka być, musi być kształtna.

Posted

zamiast sie odchoudzac nalezy trochę pocwiczyć i ograniczyć produkty wysokokaloryczne oraz te które zawierają duzo tłuszczów i weglowodanów.

Posted

Nie odchudzajcie się. Nie warto. To niszczy. Zarówno psychicznie jak i fizycznie.

---

Oj nie zgadzam się, człowiek który mądrze się odchudza zdziała cuda...

Sama się odchudzałam i wiem coś o tym...

Pierwsze jak się odchudzałam bez lekarza i wyglądało to tak:

Jeden posiłek dziennie... ćwiczenia...ćwiczenia...i ćwiczenia...

A po tygodniu mdlałam w szkole, nie miałam siły na nic, najlepiej bym siedziała w łóżku i spała

Wytrzymałam tak 3tyg. co prawda schudłam 8kg, ale z silną wolą u mnie słabo więc później zostało tylko 3kg.

Drugie odchudzanie z lekarzem...

5 osiłków dziennie... nie chodziłam głodna...ćwiczenia...

w ciągu miesiąca schudłam 7kg i miałam nadmiar siły...

Odchudzać się trzeba z głową i zawsze pod opieką lekarza... takie jest moje zdanie, Moja siostra ma anemie bo się odchudzała sama i teraz żałuje bardzo bo niby wszystko robiło co było w dietach 'cud'...

Nie którzy ludzie muszą się odchudzić nie ze względu na innych, ale na siebie i na swoje zdrowie...

Posted

Ja również mam taki mały problem...w ogóle w szkole nic nie jem...przed szkołą i po szkole też nie...jedynie zjem obiad...to cały posiłek w ciągu dnia...niczego nie przełknę oprócz obiadu...co robić...

Posted
Ja również mam taki mały problem...w ogóle w szkole nic nie jem...przed szkołą i po szkole też nie...jedynie zjem obiad...to cały posiłek w ciągu dnia...niczego nie przełknę oprócz obiadu...co robić...

Iśc do lekarza ;] Póki jeszcze ten coś może pomóc.

Bo będzie tylko gorzej, jeśli się nie opamiętasz.

Posted

lepiej zaakceotuj siebie taka jak jestes.odchudzanie to cos niebezpiecznego...JAK DLA MNIE

Posted
lepiej zaakceotuj siebie taka jak jestes.odchudzanie to cos niebezpiecznego...JAK DLA MNIE

Kolejne uogólnienie...

Odchudzanie, o ile robi się to z G