Jump to content

Obserwować zakochanych


astoreth

Recommended Posts

Posted

Siedziałam sobie dziś na historii, nudziłam się i spojrzałam na kolegę siedzącego kawałek dalej. Koledzy siedzący za nim jak zwykle mu dokuczali. Tak dzieje się od 1 klasy LO, lecz dopiero w tym roku przestał się tym przejmować. Odpyskuje im i dalej robi swoje. Ma więcej pewności siebie. Jaka zmiana zaszła w jego życiu? Ma teraz dziewczynę. Zaczęłam sobie przypominać moich znajomych, kiedy się zakochali (zauroczyli, wszystko jedno). Każdy z nich zaczął jakby żyć własnym życiem, izolując się od problemów dnia codziennego. Stali się bardziej pewni siebie, weseli i optymistycznie nastawieni. Często też widzę ich zamyślonych, nieobecnych wśród uczestników rozmów. Rozmawiałam też z pewnym emerytowanym nauczycielem i stwierdził on, że chłopak, który zaczyna być w związku staje się spokojniejszy i nie sprawia tylu problemów wychowawczych. Bardzo często też podciąga się w nauce. Ja dołożę do tego, że jeżeli któryś z nich ma jakieś hobby, to zaczyna wkładać w nie więcej uczucia (mimo, że o ukochanej nie zapomina). Takie są moje spostrzeżenia co do zmian, jakie zachodzą w zakochanych. Co byście do tego dołożyli? Możecie opisywać również zmiany, jakie zachodziły w was. Ja siebie zakochanej długo nie będę opisywała. Tak samo, jak wyżej nabrałam więcej optymizmu i pewności siebie. Co więcej, zdawało mi się, że wtedy nawet powietrze inaczej "smakowało", było lepsze. Miałam wrażenie, że bez tej drugiej osoby przestałabym w ogóle oddychać.

Link to comment
Posted

miłość to magiczne uczucie które zmienia nas na lepsze.Moim zdaniem dzieje sie to dlatego,że w końcu mamy jakiś cel w życiu.Mamy tą drugą połówkę dla której chcemy żyć,chcemy dać drugiej osobie dużo szczęścia i sami też pokazać sie z lepszej strony.Przez to,że jesteśmy komuś potrzebni,że jesteśmy kochani zmieniamy swoje nastawienie do wielu spraw.Podchodzimy z większym optymizmem do życia,wszytko nas cieszy,zauważamy każdy szczegół,jesteśmy odporni na docinki naszych "znajomych" bo wiemy teraz że to co mówia to puste słowa a ja mam osobę do której przyjde i sie przytule,wyżale i wiem,że ta sobą bedzie ze mną na dobre i na złe.Dzięki miłości widzimy świat w różowych okularach:) Dzięki związkowi uczymy się też wielu rzeczy,jak kochać,jak rozumieć drugiego człowieka,chcemy dawać a nie tylko brać.poprawiaja się nasze relacje z innymi dlatego,że potrafimy bardziej z nimi rozmawiać w związku...oczywiście mowa tu o związku takim gdzie jest prawdziwa miłość i partnerzy chcą być dla siebie podporą w kazdej chwili i ich zwiazek jest dojrzały a nie o związakch gdzie jedna osoba drugą ciagnie na dno...

Link to comment
Incomprehensible
Posted
Bardzo często też podciąga się w nauce.

Powiedziałabym, że dokładnie odwrotnie. ;)

Ja dołożę do tego, że jeżeli któryś z nich ma jakieś hobby, to zaczyna wkładać w nie więcej uczucia (mimo, że o ukochanej nie zapomina).

Jak wyżej. Jeśli kogoś kochasz, chcesz poświęcać mu maksimum swojego czasu i inne sprawy wydają się być zbyt "przyziemne", by na poważnie zaprzątać sobie nimi głowę.

Jedyne, z czym się zgodzę, to to, że w zakochanych zachodzą widoczne od zewnątrz zmiany. Stają się pewniejsi siebie, bardziej uśmiechnięci, potrafią nagle cieszyć się z małych rzeczy, po prostu zmieniają się na korzyść. Oni nie chodzą, tylko fruwają z głową w chmurach, niemal unoszą się nad ziemią. Liczy się tylko ukochana osoba. Dlatego zakochanie to bardzo pozytywne uczucie ;). Od razu da się poznać, że ktoś się zakochał. ;)

Link to comment
Posted

Nie zgodzę się z tym. Może na początku związków tak jest, ale później, po kilku miesiącach zakochani zwykle przyzwyczajają się do tego stanu i zajmują się hobby. Trzy razy spotkałam się z tym, że osoba, która jest w związku chętniej udziela się w swoim hobby, niż wcześniej. Np mój kolega na siłowni zaczął częściej ćwiczyć, niż kiedyś. Inny kolega mając wolny czas nie spędza go na umartwianiu się, ale pogłębiając widzę z zakresu historii. To chyba wynika z tego optymizmu życiowego. Mają więcej energii i zapału do działania.

Link to comment
Posted

Nie zgodzę się z tym. Może na początku związków tak jest, ale później, po kilku miesiącach zakochani zwykle przyzwyczajają się do tego stanu i zajmują się hobby. Trzy razy spotkałam się z tym, że osoba, która jest w związku chętniej udziela się w swoim hobby, niż wcześniej. Np mój kolega na siłowni zaczął częściej ćwiczyć, niż kiedyś. Inny kolega mając wolny czas nie spędza go na umartwianiu się, ale pogłębiając widzę z zakresu historii. To chyba wynika z tego optymizmu życiowego. Mają więcej energii i zapału do działania.

Wydaje mi się, że ten chłopak zaczął więcej ćwiczyć, aby jeszcze bardziej podobać się swojej ukochanej, a drugi poszerzył swoją wiedzę, bo też chciał zabłysnąć przed swoją dziewczyną ;) Tak czy siak, miłość zmienia ludzi... I to bardzo. Ale najbardziej zmienia ta odwzajemniona. Sama świadomość tego, że ktoś Cię kocha i wspiera, że ktoś dla Ciebie zrobiłby wszystko, że dla kogoś jesteś całym światem - to wszystko sprawia, że życie staje się piękniejsze. Miłość nadaje sens życiu, pozwala naprawdę się nim cieszyć - z drugą osobą, która jest z nami, a nie tylko obok nas. Miłość jest piękna... Ale potrafi, oprócz szczęścia, dać też mnóstwo cierpienia, o czym przekonało się chyba wielu z nas.

Link to comment
Posted

Miłośc u mnie to jest tak ze wszytko jest jakby weselsze nie interesują mnie juz take sprawy które miały dla mnie duze znaczenie wczesniej.

Leze calymi dniami lub jak cos innego robie to myslę o tej osobie najczesciej w pozytywny sposób nie dostrega sie za bardzi tych złych cech osoby w której jestem zakochana w ten czas lubie spacerowac leze wieczorami do pózna i marzyc.:D

Kocham swojego chłopaka ale mimo tego chciałabym to tak dokładnie tak jak pierwszy raz byłam zakochana poczuc jeszcze raz oczywiscie do chłopaka :D

Link to comment
Posted

Moja młodsza siostra odkąd ma faceta, jakoś tak pogodniej na świat patrzy ;]

Owszem, ciut lepiej się uczy. I ja się nawet lepiej z nią dogaduję. Wyszła z Prawie-Anoreksji.

W skrócie, miłość służy.

Obserwuję ostatnio wiele zakochanych par. Generalnie- biją od nich tak pozytywne uczucia, że i ja się zarażam ;]

Link to comment
Posted

milosc to piekne uczucie wtedy wszystko wydaje sie lepsze i wszystko duzo latwiej nam przychodzi dlatego moze lepiej sie uczymy np

Link to comment
Posted

moi znajomi różnie się zachowują. w zależności kto to i jaki ma charakter. niektórzy stają się energiczni, spontaniczni i weseli, drudzy się wyciszają ;)

we mnie zaszło kilka zmian: optymistycznie jestem nastawiona, też chwilami jestem nieobecna w rozmowach czy na lekcjach, przestałam się przejmować dogryzkami i głupimi komentarzami niektórych, sama stałam się jeszcze bardziej szczera i pewna.

jednak nawet mając problemy, one znikają w obecności ukochanego :)

ale obserwuję również ludzi, którzy się właśnie rozstali, mają problemy w związku, czy nie mogą znaleźć sobie nikogo lub po prostu są same i im z tym dobrze. oni zachowują się inaczej. szybciej się dołują i nie mają takiej siły walczyć z problemami.

wydaje mi się, że ogromną rolę gra pewność, że zawsze znajdzie się pocieszenie u partnera :)

Link to comment
Posted

kiedy się zakochuje staje się nie okiełznany i czuje się jakbym był wolny, każdy dzień zaczyna się od uśmiechu i na nim kończy, życie z dnia na dzień jest co raz lepsze odczuwam taką bliskość drugiej osoby, miłość uczucie piękne ale strasznie bolesne każdy go pragnie bo wyzwala w nas taki piękny stan wiecznego optymizmu, chodzimy zamyśleniu, wariują nam hormony, szalejemy;)

Link to comment
Posted

to prawda. nigdy nie zależało mi na opini innych, lecz nie powiem że w jakims (małym ) stopniu brałam je pod uwagę, chciałam mieć w kimś oparcie, starałam się być dla kogoś (chodzi mi tu o przyjaciół... a wiadomo jak to z ludźmi jest) a teraz gdy mam jego, jestem szczęśliwa i spokojna. bo wiem, ze choćby nie wiem co się stało on zawsze bedzie przy mnie, pocieszy, doradzi, wesprze...! to na prawde cudowne uczucie...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • dannonka
 • Najnowsze posty

  • Love20
   @Gloria Myślę, że samotność i brak kontaktu z ludźmi sprawia, że tak ciągnę do tej osoby. Bardzo dobrze się z nim dogadywałam, chodziliśmy na długie spacery i zwiedzaliśmy różne zakątki miasta. Dużo się śmialiśmy i było mi z nim po prostu dobrze. Nie czułam się samotna w społeczeństwie. Właściwie zaczęło się od zajęć z nim na które uczęszczałam. Bardzo mi się spodobało jego poczucie humoru, podejście  do drugiego człowieka i kreatywność. 
  • Gloria
   Pomyśl także nad tym, jakie później przedmioty chciałbyś zdawać na maturze, a także co po maturze chciałbyś robić. Czy wybrany profil i przedmioty z nim związane przydadzą się w przyszłości... ?
  • Gloria
   Co Ci się właściwie w nim podoba... ?
  • Gloria
   Do maja 2023 r. jest jeszcze sporo czasu, więc masz możliwość znaleźć chwilę, aby wygospodarować czas na naukę. Pamiętam, że chciałem dobrze zdać maturę rozszerzoną z matematyki, a postanowiłem, że zacznę się uczyć dopiero kilka miesięcy przed maturą. Ostatecznie, z tej nauki mało co wyszło, a na rozszerzonej maturze w zasadzie nic nie napisałem. Natomiast jak do matury jest prawie rok to już można się przygotować... myślę, że najistotniejsze jest ustalenie planu działania (nauki).
  • Love20
   Witam serdecznie, Przyszedł czas na rozmowę. Tego dnia był bardzo uradowany... Otóż zapytałam się go co sądzi o naszej znajomości. Odparł, że raczej przyjacielsko, mamy wspólne tematy, dobrze ale nic więcej.  Ja mu odpowiedziałam, że musimy się przestać widywać bo czuję do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Na koniec spotkania było przytulenia i koniec spotkań. Teraz tego żałuję, tęskne za nim bardzo, czuję pustkę i samotność. Miałam tylko jego jeśli chodzi o zaufaną  znajomość. Z drugiej strony troszkę czuję gniew. Nie wiem co mu chodziło po głowie... Myślę, że troszkę traktował mnie jak jedną z opcji do spędzenia czasu. On był u mnie kilka razy w domu a ja jak chciałam go odwieźć to zawsze się wykręcał i nawet w jego strony nie chodziliśmy.  Gdy podczas ostatniego spotkania zadzwoniła jego mama on nawet nie powiedział prawdy gdzie jest a wręcz ja okłamał, że dopiero wychodzi z pracy. Myślę, że ta znajomość go chyba przytłaczała. On wyjeżdża za kilka miesięcy do innego miasta. Te uczucie do niego jest tak silne. Dopiero minął tydzień od ostatniego spotkania. Dać sobie czas? 
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   3
  2. 2
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   3
  3. 3
   yiliyane
   yiliyane
   3
  4. 4
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   1
  5. 5
   Paawel
   Paawel
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  14 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  9 posts
  Gloria
  Gloria
  6 posts
  Cranche
  Cranche
  6 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
  Love20
  Love20
  4 posts
  wardrum
  wardrum
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  72 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  474 posts
  yiliyane
  yiliyane
  442 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up