Jump to content

Samorealizacja


Zadziorna

Recommended Posts

Posted

Samorealizacja. Zapewne dla każdego z nas jest bardzo ważna. Stała się dla wielu ludzi priorytetem.

Jak Wy rozumiecie pojęcie samorealizacji i jakie dla Was ma znaczenie w życiu? W jakich dziedzinach dążycie do samorealizacji i w jaki sposób?

Link to comment
Posted

dla mnie samorealizacja jest bardzo ważna... chcę coś robić, by później mieć się czym pochwalić, i nie chodzi tu o samo to chwalenie. ale by robić coś dobrze, choć jedną rzecz... dla mnie czymś takim jest taniec. Kocham to robić i nie wyobrażam sobie, że mogłabym przestac tanczyć. kształcę się w tym jak tylko mogę... ;)

Link to comment
Posted

Dla mnie samorealizacja również jest bardzo ważna w życiu. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić człowieka który by nie stawiał sobie jakiś celów i nie próbował ich zrealizować. Aktualnie staram sie pogłębiać swoją wiarę oraz pracuje nad 5 tomową serią powieści osadzoną w moim autorskim świecie(nad nim również pracuje)

Link to comment
Posted

jestem kolejna osoba dla ktorej samorealizacja jest bardzo wazna. czlowiek, ktory nie stawia sobie żadnych celow zyciu, tak naprawdę jest bardzo dziecinny i niedojrzały...

osobiscie staram sie byc lepszym ludkiem, redukowac swoje wady, poprwiac i powielac swoje zalety. chce jak najwiecej wiedziec o ludziach i w pewnym momencie moc opisac swoje sposrzezania, co mogloby pomoc innym osobm.

Link to comment
Posted

Tak jak poprzednicy tak i ja dąże do samorealizacji.

Wydaje mi się że każda kolejna osoba pisząca dąży do samorealiazcji, w końcu jest najwyżej umiejscowioną potrzebą w hierarchi Maslowa.

Czym dla mnie jest samorealizacja :

-akceptacja siebie

-kratywność

-realizowanie swoich możliwości

-dążenie do wypełnienia mojej misji życiowej

Link to comment
Posted

Samorealizacja to dla mnie dążenie do doskonałości i nie oglądanie się w tył.

Link to comment
Posted

I dla mnie samorealizacja jest bardzo znacząca.

Stawiam sobie w życiu cele, które pragnę zrealizować.

Czasami te cele są praktycznie nie do zrealizowania patrząc realistycznie na to, no ale cóż.. zawsze sobie wtedy mówię: "Dla chcącego nic trudnego" i idę dalej.

Robię to wszystko wyłącznie dla siebie. Dla swojej satysfakcji.

Gdy osiągnę to co zamierzyłam będę czuła się zrealizowana.

Póki co dążę do tego.. wprawdzie idzie mi to małymi krokami, no ale wierzę że kiedyś dojdę wreszcie do celu :)

Link to comment
Posted

Ale co to jest samorealizacja?

Link to comment
Posted
Ale co to jest samorealizacja?

:shock: Odpowiedź masz w chyba każdym poście wcześniej.

Link to comment
Posted

Myślę, że samorealizacja jest bardzo ważna. Jeżeli w życiu mamy jakiś cel i go osiągamy, to możemy być z siebie dumni.

Link to comment
Posted

Dla mnie samorealizacja jest to pewien cel. Celem w moim życiu jest zapewnienie sobie godziwej przyszłości...

Link to comment
Posted

Samorealizacj- poczucie spełnienia we wszystkich ważnych dla nas dziedzinach życia.

Dla mnie: szeroko pojęta miłość, edukacja- a jakże, pasje- zeglarstwo, fotografia.

Zobaczymy jak to będzie. Samorealizacja zdecydowanie kojarzy mi się z "życiem pięknie". I właśnie tak bym chciała.

Link to comment
Posted

A jak wygląda samorealizacja w kwestii pracy? Pracujemy tam gdzie chcemy? Tam gdzie będziemy robili to co lubimy, w czym czujemy się dobrze? Otóż sprawa wygląda całkiem inaczej i chyba większość z was zdaje sobie z tego sprawę. Nie zawsze w tym przypadku możemy kierować się chęcią samorealizacji. Wiemy jak wygląda sprawa pracy w Polsce, więc ludzie w większości rezygnują ze swej samorealizacji, by więcej zarobić. Ale czy zarobione pieniądze są najważniejsze? Jak wygląda sprawa w waszym przypadku? Kierujecie czy będziecie kierować się zarobkami czy satysfakcją z wykonywanej pracy?

Link to comment
Posted
Kierujecie czy będziecie kierować się zarobkami czy satysfakcją z wykonywanej pracy?

To zależy od mojej przyszłej sytuacji finansowej. Jeśli będę mieć dzieci, a moja satysfakconująca praca będzie mało płatna, to pewnie, gdy takowa okazja się trafi, zrezygnuje z niej i podejmnę lepiej płatną. Każdy rodzic chce zapewnić dziecku godziwe warunki, Chociaż moim marzeniem jest podjąć prace, w której się zrealizuję. Coż, niewiadomo jak to będzie.

Link to comment
Posted

Istotna, jeśli nie najistotniejsza.

Chciałabym móc za kilkadziesiąt lat usiąść w fotelu i spokojnie powiedzieć: udało mi się, osiągnęłam to, o czym od zawsze marzyłam. Dążenie do realizacji celów, swoich marzeń, spełnianie ambicji -a następnie ta satysfakcja, kiedy coś uda nam się osiągnąć -uczucie nie do opisania.

Dla mnie ważna jest zarówno radość płynąca z wykonywanej pracy, jak i pieniądze. Bo czy jedno z drugim musi się wykluczać? Niekoniecznie.

Link to comment
Posted
Samorealizacja to dla mnie dążenie do doskonałości i nie oglądanie się w tył.

A dlaczego nie chcesz czerpać wiedzy z przeszłości?To oczywiste,że trzeba żyć tym co jest tu i teraz,ale dzięki błędom,porażkom które kiedyś nam się przytrafiły mamy coś co nazywane jest doświadczeniem.A ono z kolei pomaga nam szybciej i trochę łatwiej osiągać zamierzone cele i spełniać marzenia.

Samorealizacja początkowo kojarzyła mi się przede wszystkim z życiem zawodowym,lecz po trochę większym zastanowieniu doszłam do wniosku że to jedank nie tylko to.Bo czy jest coś piękniejszego niż danie życia swoim dzieciom,wychowywanie ich,cieszenie się każdym sukcesem i wspieranie w gorszych momentach? Bycie rodzicem przez duze R,ale i żoną przez duże Ż. Wydaje mi się że nie, choć pewna oczywiscie na ten czas być nie mogę. A więc myślę,że bedę zadowolona z siebie wtedy gdy uda mi się pogodzić pracę z życiem rodzinnym.Gdy z wielką chęcią będę rano witała nowy dzień,zawodowo bedę robiła to co lubię,ale jednocześnie będę odczuwała wielką radość z przygotowania kolacji dla całej rodziny. Pod taką właśnie postacią rozumiem pojęcie samorealizji.Może troche zbyt sielankowo to wyszło,ale i tak wierzę że tak może być :wink:

Link to comment
Posted

Dla mnie samorealizacja jest czymś bardzo ważnym w życiu każdego. Samorealizacja to poznanie siebie samego i podjęcie działań które uważamy za istotne dla nas, które są nam potrzebne.

Ale co się dzieje kiedy ktoś nie ma możliwości się samorealizować????

Wiem, że są takie przypadki. Np. ja źle się czuje w mojej klasie, w moim otoczeniu. Nie zachowuje się naturalnie bo nie lubię moich kolegów z klasy. A jedną z moich potrzeb samorealizacji jest mieć kumpli, spotykać się z kimś, fajnie bawić.

Link to comment
Renatazxcvbnm
Posted

ja dostałam się do szkolnej drużyny kosza, znowu mam z polskiego między 5a6 na semestr , jae na wymianę do niemiec, na pielgrzymkę na górę świętej anny, jestem szczęśliwa i kocham cały świat :D Jak na dzień dziesiejszy jestem zadowolona i śądzę, zę na razie osiągnęłam samorealizcję :D

Link to comment
Posted
Wydaje mi się że każda kolejna osoba pisząca dąży do samorealiazcji, w końcu jest najwyżej umiejscowioną potrzebą w hierarchi Maslowa.

Akurat z piramidy Maslowa i z faktu, że samorealizacja jest na jej szczycie wynika, że jest ona najmniej ważna. A raczej nie myśli o niej nikt, kto nie ma zapewnionych wszystkich niższych stopni tej drabinki.

Odnosząc to do tej dyskusji wyżej o pracy - nie będziesz myślała spełnieniu zawodowym, swoich pasjach jeśli nie będziesz miała pieniądzy na życie. Jak duże są te wymagania to już sprawa indywidualna. Tak na marginesie, Wiśniewski pięknie powiedział, że od kilkunastu lat jest bogaty bo stać go "na zapłacenie bieżących rachunków, książki, czerwone wino i bagietkę".

samorealizacja

To dla mnie w tej chwili przede wszystkim wiedza, wykształcenie. Studiuję to, co kocham i to jest obecnie moje centrum.

Poza tym dojrzewanie w relacjach z ludźmi.

Link to comment
Posted

Samorealizacja jest to dla mnie dążenie do wyznaczonych sobie w życiu celów, a po ich osiągnięciu wyznaczanie sobie nowych aby ciągle się rozwijać i robić to co sprawia w życiu radość.

Link to comment
Posted

Samorealizacja w wymiarze osoby ludzkiej. Tak, pokazanie swoją postawą jak sie żyć powinno, gdzie kucnąc by nie stłuc sobie głowy, dlaczego tak a nie inaczej. Ciekawe. Nierealne? W kazdym badz razie ciekawe ^^

Samorealizacja w wymiarze jednostki społecznej. Zaznaczenie sie w hierarchii wystarczająco wyraznie by byc szanowanym i docenianym przez ogół. Ciekawe. Nierealne? Realne :roll:

Samorealizacja w wymiarze duchowym. Pełna harmonia wewnetrzna. Poszukiwanie złotego środka pozwalającego na bycie jako takim autorytetem moralnym.

Szukacie ideału? Zrealizujcie sie :D

Link to comment
 • 1 year later...
Posted

Samorealizajca jest jedna z podstawowych potrzeb czlowieka,ktora znalazla sie w piramidzie Maslowa,co juz samo w sobie swiadczy o jej wadze.Kazdy musi sie gdzies spelnic,inaczej moze popasc w depresje lub nabawic sie innych zaburzen psychicznych.

Ja osobiscie realizuje sie zarowno w codziennym zyciu,w rodzinie,wsrod przyjaciol jak i np.na boisku uprawiajac sport.

Link to comment
Posted
Jak Wy rozumiecie pojęcie samorealizacji
Odnalezienie siebie, dążenie do perfekcji w interesującej nas dziedzinie, wyznaczanie sobie celów i zdobywanie ich, ciągłe unoszenie poprzeczki.
jakie dla Was ma znaczenie w życiu?
Istotne. Obok miłości, najważniejsze.
W jakich dziedzinach dążycie do samorealizacji i w jaki sposób?
Póki co jest to szkoła. Robienie wszystkiego, co pozwoli mi b.dobrze zdać maturę i dostać się na wymarzone studia.
Link to comment
Posted
Robienie wszystkiego, co pozwoli mi b.dobrze zdać maturę i dostać się na wymarzone studia.

To jest obecnie na szczycie moich celów.

Dostanie się na studia, o których marzę od dzieciństwa, ale tylko dzięki intensywnej i czasami nawet wyczerpującej pracy.

Nie lubię i nie liczę na mannę z nieba. ;)

Link to comment
Posted

Samorealizacja - zrobienie czegoś niemożliwego dla mnie... Po prostu zrobić coś by niemożliwe stało sie możliwe ale jeszcze nie wiem co to jest... Z reszto to by był ideał, fenomen a to i tak nieosiągalne.

Wykształcenie, praca, zawód - to dla mnie po prostu kształcenie, zdobywanie wiedzy, wykorzystywanie dorobku dla własnych potrzeb, powtarzanie czegoś co zostało zrobione a nie samorealizacja.

Na razie przechodzę przez pierwsze stopnie potrzeb wg Masłowa. Chociaż potrzeba ta nie wydaje mi się aż tak ważna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • bardd
  • Love20
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Nieprzenikniona
   A ja stanowczo polecam na pierwszy raz z sanah Szampan oraz etc (na disco) Duszki (uwielbiam):  
  • Pizzaro
   To był piękny tydzień pełen rodzinnych imprez, grillowania, niespodziewanych kajaków. A potem powrót do Wrocławia, odwiedziny wujka, cioci i kuzyna. Piątek wieczór kapitalny mecz żużlowy, a potem sobota pełna wrażeń, podróży rowerowych po Wro, czas pożegnań. Szkoda, że tak szybko mijają dobre chwile. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - w takiej sytuacji na pewno wiele siedzi w Twojej głowie i jest następstwem pierwszych niepowodzeń. Jest duża szansa, że przy zmianie formy antykoncepcji z prezerwatyw na np. tabletki czy plastry coś może Ci się odblokować w głowie, jakiś podświadomy strach, niepewność itp. i te niekomfortowe sytuacje przeminą. Naprawdę u wielu osób tak było. Prozaiczne. I co ważne - nie możecie podchodzić do tego w ten sposób, że "za bardzo chcecie".  A może spróbujecie zrobić sobie całonocny maraton? Zobaczycie po jakim czasie będziecie w stanie dojść. 
  • Pizzaro
   Nigdzie nie napisałem, że mama może robić, co się jej tylko podoba, bo nie może. Jednak póki nie postępuje tak, że z prawnego punktu widzenia można by się do niej przyczepić to nikt jej niczego nie zarzuci. Co innego jak dziecko słyszy jednoznaczne odgłosy zza ściany czy jest narażane na widok roznegliżowanych kochasiów mamy. 
  • Pizzaro
   Powiem tak - na żywo wychodzi dużo lepiej niż w wersji studyjnej ale wiadomo - jako "Psychofan" nie mogę powiedzieć inaczej, więc polecam przekonać się na własne uszy już 29 lipca we Wro ^^ Warto nadrobić, nawet z czystej ciekawości, jeśli to będzie spotkanie na chwilę   Ogólnie to polecałbym od przesłuchania pierwszych piosenek z pierwszej EPki, czyli z Ja na imię niewidzialna mam. Jeśli mam polecić ogólnie jakieś jej piosenki to Cząstka, Idź, Anioły, Projekt nieznajomy nie kłamie, Oto cała ja, Piękno tej niechcianej, Pora roku zła, sen we śnie, Czesława, Tęsknię sobie, To koniec. Szkoda, że duszków nie zaśpiewała jeszcze na żywo
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   3
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  16 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  8 posts
  Vatslav
  Vatslav
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  4 posts
  Pizzaro
  Pizzaro
  4 posts
  Gustaw
  Gustaw
  4 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  73 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  445 posts
  wardrum
  wardrum
  162 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up