misiaczek132

Rozprawka :(

4 posty w tym temacie

mam taka ogromna proźbe a mianowicie o napisanie mi rozprawki na temat :czy słowa Mahatmy Gandhiego :"Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyboru" odnoszą się do Twojego pokolenia.

Rozprawka to według mnie najgorsze co moze byc :( umiem to mniej wiecej pisac ale dostaje z tego 3 a musze miec min. 4 :(. nigdy nie wiem o czym mam pisac jak dostaje taki temat i nie wiem jakich uzyc argumentów

Błagam... HELP...!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chętnie bym Ci pomogła ale nie napisze ci całej rozprawki. Nie mam na to czasu (; i niestety ale wydaje mi się, że tutaj nikt tego za Ciebie nie zrobi. Temat masz świetny. Naprawdę. Poczytaj w internecie wzory rozprawek, rozbudź wyobraźnię i postaraj się. Bo coś mi sie wydaję, że po prostu Ci się nie chce. :P

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostajesz 3, bo być może nie zawierasz wszystkich istotnych części w rozprawce:

-teza

-argumentacja

-podsumowanie

Teza polega na przedstawieniu swojego punktu widzenia - np. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że słowa Mahatmy Gandhiego dotyczące dobra i zła, które zestawione obok siebie tworzą nieodzowną część ludzkiego życia, odnoszą się do mojego pokolenia.

I teraz następuje przedstawienie odpowiednich dowodów. Najpierw pomyśl, czym jest zło, a czym dobro, czy człowiek może je rozpoznać i od siebie oddzielić, a w ostateczności uniknąć jednego z nich... Co się składa na wybór właściwej drogi, czy to jest doświadczenie, inteligencja, otoczenie, wiek itp. czy może wszystko razem? Napisz co cechuje Twoje pokolenie, czy jest to rozsądek, uleganie wpływom innych, czy może jeszcze coś innego... Co powinno się zrobić w celu zmiany postępowania? po przemyśleniu argumentacja wyjdzie sama. ;) Udowodnienie oddziela się akapitami.

Później, po przeczytaniu i wprowadzeniu poprawek do pracy wysuń odpowiedni wniosek.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nawiekszy problem mam z układaniem argumentów... bo z teza i podsumowaniem nie ma problemu... :( - p.s dzieki za szczere checi... juz cos napisalam teraz pozostaje mi czekac na ocene... :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz