Jump to content

Czy trzeba kochac?


Głos Rozsądku

Recommended Posts

Głos Rozsądku
Posted

Czy trzeba kochac drugą osobe żeby zacząc z nią byc? Na tym forum często czytam coś w tym stylu

"jak ją kochasz to z nią bądź i powiezd co czujesz"

Ludzie często mylą pojęcie kochac a byc zakochanym. Nie można kogoś kochac np. po 1 miesiącu znajomości, można byc w nim zakochanym. Jak zaczołem chodzic ze swoją dziewczyną to jej od razu nie kochałem tylko byłem nią zauroczony. Miłośc pojawiła się puźniej jak dokładniej się poznaliśmy.

Poruszam ten temat bo zdenerwowała mnie jedna wypowiedz na mój post napisałem że podoba mi się pewna dziewczyna, nie kocham jej ale bardzo mnie kręci( problem był bardziej rozbudowany :) ). Dostałem odpowiedz że jak jej nie kocham to mam ją zostawic i poszukac innej miłości.

Myśle że niektórzy nadużywają słowa "kochac" na tym forum. Zgadzacie się czy potępiacie mój tok myślenia?

Link to comment
Posted
Myśle że niektórzy nadużywają słowa "kochac" na tym forum. Zgadzacie się czy potępiacie mój tok myślenia?

generalnie ludzie mlodzi maja tendencje do naduzywania pewnych slow i mylenia zwyklego zauroczenia z czyms powazniejszym.

moj tok myslenia jest taki sam jak twoj. nie wyobrazam sobie kochac kogos kogo nie znam tak naprawde, nie wiem jaki bedzie w stosunku do mnie, jak wszystko bedzie sie ukladac, czy bedziemy dla siebie spelnieniem oczekiwan tych psychicznych i fizycznych... czy nie odwroci sie ode mnie przy pierwszej roznicy zdan, czy bedziemy sobie potrafili ufac mimo wielu niesprzyjajacych okolicznosci, etc.

na poczatku jest fascynacja, zauroczenie... a potem... potem nad okresleniem tego mianem wyzszego uczucia mozna sie zastanawiac jesli zna sie odpowiedzi na zagadnienia z powyzszego akapitu ;)

Link to comment
Posted
generalnie ludzie mlodzi maja tendencje do naduzywania pewnych slow i mylenia zwyklego zauroczenia z czyms powazniejszym.

Tak.

Więc trzeba umieć to rozróżnić, ale to chyba dopiero za ładnych kilka(naście?) lat.

Zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania, a i Twój wcześniejszy post pamiętam. I swoje zdanie podtrzymuje ;)

Link to comment
Posted

Zgadzam sie z Tobą...... 8)

Link to comment
Posted

Ja popieram, że słowo "kochać" jest nadużywane. I tak jest nie tylko na forum. Tyle, że ja się nie bulwersuję, jak ktoś tego nadużywa. To każdego prywatna sprawa. Z drugiej strony ... tak naprawdę ciężko jest zdefiniować, czym jest miłość, bo jest to abstrakcja. Nic dziwnego, że często myli się ją z zauroczeniem. Szczególnie na początku.

Druga sprawa dotycząca, że ktoś Ci coś na forum napisał. Wiesz, każdy jest indywiduum i każdy ma prawo do swego zdania. Pisząc na forum musisz być przygotowany na takie odpowiedzi. Co wcale nie znaczy, że popieram takie zachowania. Według mnie prawda jest taka, że nikt na forum nie zna Ciebie i nie widział sytuacji, nie zna Twoich uczuć. Dlatego ciężko jest trafnie odpowiedzieć na pytania o uczucia. Czytający może inaczej odebrać Twoje słowa, po swojemu. A zdaje mi się też, że pytania o uczucia i np co myślec o takim zachowaniu ukochanego/ukochanej są zwykle nacechowane tym, jak powinni ludzie odpowiadać. Sugerujesz im to opisując, co Tobie się wydaje. Skoro Tobie się wydaje, a inni tego nie widzieli, to pewnie tak jest. Jeżeli pisałam nie na temat, to wybacz.

Link to comment
Głos Rozsądku
Posted

Miło znaleśc ludzi którzy myślą podobnie i zgadzam się z wami co do waszych wypowiedzi, każdeko z osobna i wszystkich razem :) . Bardzo was za to kocham. Darze was teraz takim silnym miłosnym uczyciem że nie moge tego wyrazi słowami :D

Link to comment
Posted

no tak, zgadzam się! po 1 nie wierzę w miłosć od pierwszego wejrzenia... miłość to ogromnie ważne (bynajmniej dla mnie) słowo! jak można kochać kogoś, kogo się nawet nie zna! no bez sensu...!

ja nie nadużywam słów KOCHAM CIę..

Link to comment
Posted

Tak.

Ale z drugiej strony bardzo trudno jest poznać miłość.

Bo może być tak, że raz jesteśmy pewni, że kochamy- związek się rozpada, po jakimś czasie mamy nowego partnera- i poznajemy uczucie zupełnie z innej strony.

Bo czymże tak naprawdę jest miłość?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Nieprzenikniona
 • Najnowsze posty

  • Nieprzenikniona
   Ciekawi mnie z jakiego powodu nie nazywasz tej dziewczyny w pierwszym zdaniu swoją partnerką, tylko mówisz tak dosyć lekko o waszym związku. Ona może wyczuwać Twój lekki stosunek do tego wszystkiego i być zdystansowana. A po co ma się decydować na coś, czego nie jest pewna.  Nie ma czegoś takiego jak idealny moment czy idealny wiek na współżycie z partnerem. Ludzie czują do siebie głębokie uczucia, wówczas z czystym sumieniem mogą decydować się na dalsze kroki związku.  Być może Wasz związek nie jest wystarczająco rozwinięty na takim etapie podstawowym, żeby iść wyżej. Być może Twoja partnerką ma swoje poglądy dotyczące współżycia. Powinieneś z nią usiąść i porozmawiać szczerze. Wycofała się, bo pewnie nie przepada za tematem seksu, niektóre kobiety nie lubią rozmawiać o tym i wówczas się mogą wycofać. Taka postawa obronna.
  • Nieprzenikniona
   Słuchając zwierzeń moich koleżanek z pracy dotyczących ich sylwetek, myślę, że ten ruch ma w sobie sporo sensu. Biorąc pod uwagę, że Polki mają niskie poczucie własnej wartości... taki ruch może spowodować, że zaczną bardziej siebie doceniać. Moje koleżanki z pracy to osoby szczupłe a twierdzą, że są grube, mają masę zastrzeżeń co do swojej figury, jędrności ciała. Ja wtedy mam argument i mogę powiedzieć, że istnieje coś takiego jak ciałopozytywność, wtedy opowiadam o tym poglądzie na sylwetkę. Ma to swoje plusy. Minusy zawsze się znajdą. Nie można wspierać otyłości, bo to nie tak. Ale jak już ktoś jest gruby, to w miesiąc nie schudnie 20 kilogramów, choćby nie wiem co, chyba że ma wyjątkowo szybki metabolizm albo stosuje alternatywne metody lub też jest po operacji. Ale na ogół, ciężko. Miałam w swoim bliskim otoczeniu w pracy kogoś, kto potrzebowałby sporo zeszczupleć. Ale nie potrafi. Moja kuzynka od zawsze była gruba, choruje na Hashimoto i serio... BoPo to dla niej jak podanie ręki w problemie. Jestem w stanie uwierzyć, że są osoby, którym ten ruch pomaga. I wtedy super. Ogólnie? Jestem za. Byle bez skrajności. Ale jak nie ma innego wyjścia to czemu nie wesprzeć kobiet, które nie potrafią schudnąć, chociaż by chciały.
  • wardrum
  • Kerosine
   Spełniona [w pewnym sensie]. Właśnie na taką pogodę czekałam przez cały rok i marzyłam podczas okrutnej zimy.
  • yiliyane
   Nie, to problem, który jest w niej. Ona nie boi się seksu przez Ciebie. Oczywiście to wpływa na waszą relację, ale myślę, że ona najpierw powinna przejść przez terapię indywidualną, a dla par ewentualnie później - zależnie od tego co powie jej terapeuta i jakie będą efekty terapii.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   5
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   4
  3. 3
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  4. 4
   Gloria
   Gloria
   2
  5. 5
   mw2
   mw2
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  19 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  15 posts
  yiliyane
  yiliyane
  11 posts
  intodecay00
  intodecay00
  6 posts
  wardrum
  wardrum
  6 posts
  Love20
  Love20
  5 posts
  types
  types
  4 posts
  Cranche
  Cranche
  3 posts
  rotting_humanoid
  rotting_humanoid
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  69 posts
  yiliyane
  yiliyane
  62 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  477 posts
  yiliyane
  yiliyane
  456 posts
  wardrum
  wardrum
  160 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up