Jump to content

Rosja - jaka jest obecenie?


Ludeking

Recommended Posts

Posted

Co sądzicie o obecnej sytuacji w Rosji? Uważacie, że ostatnie wybory były w pełni demokratyczne? Dla mnie Rosja to kraj bardzo zróżnicowany - z jednej strony wspaniałe dziedzictwo kulturalne, z drugiej powszechne łamanie praw człowieka - oglądałem wczoraj świetny dokument na Plenete mówiący o tym jak wyglądała wojna w Czeczeni, jak traktowani są ludzie którzy próbowali mówić prawdę czy po prostu walczyli o godność... Osobiście nie chciałbym mieszkać w Rosji, i uważam, że w przyszłości znów możemy mieć z nią duże problemy i żadna Unia ani USA nam nie pomoże...

Link to comment
Posted

Dla mnie Rosja to dyktatura Putina i nic więcej. Większość Rosjan albo widzi w nim "boga" albo po prostu nie mają wyjścia i muszą się godzić na takie życie. W Rosji jest wielka różnica pomiędzy ludźmi bogatymi a biednymi. Ta przepaść się pogłębia i na pewno w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni. Jak Putin umrze to wyznaczy swojego następce i bieg zdarzeń się zapętli... Takie jest moje spojrzenie na sytuację tego kraju.

Link to comment
Posted

Rosja powraca do praktyk Związku Radzieckiego. Teraz już nawet nie próbują wmawiać innym że jest tam demokracja, której w istocie niema. Putin jest dyktatorem Rosji tak jak był nim Lenin czy Stalin. źródłem jego potęgi jest wiara ludzi w to że on poprowadzi ich do 'lepszego jutra', oraz strach.

Link to comment
Posted

Rosja jest takim krajem w którym nigdy nie zostanie wprowadzona prawdziwa demokracja. Tam jest zupełnie inna kultura i zupełnie inne spojrzenie na świat. Widać Rosjanie wolą, żyć w kraju gdzie władza ma bardzo dużo praw i możliwości ponieważ sądzą, że w ten sposób ich państwo będzie silniejsze i stabilniejsze. Po za tym Putin nawet nie musiał fałszować wyników wyborów ponieważ i tak większość ludzie tam go popiera. Podsumowując, Rosjanie widocznie lubią czuć nad sobą bata i mieć ograniczone swoje prawa jeśli będą uważali, że ich kraj stanie się dzięki temu potężny i wspaniały, a żadne protesty ze strony innych państw lub tej mniejszości ludzi którzy chcą żyć w wolnym kraju tego nie zmieni.

Link to comment
Posted
Widać Rosjanie wolą, żyć w kraju gdzie władza ma bardzo dużo praw i możliwości ponieważ sądzą, że w ten sposób ich państwo będzie silniejsze i stabilniejsze. Po za tym Putin nawet nie musiał fałszować wyników wyborów ponieważ i tak większość ludzie tam go popiera. Podsumowując, Rosjanie widocznie lubią czuć nad sobą bata i mieć ograniczone swoje prawa jeśli będą uważali, że ich kraj stanie się dzięki temu potężny i wspaniały.

Są i tacy którzy chcą się uwolinić spod dyktatury Putina ale stanowią mały procent społeczństwa.

A czym to jest spowodowane ?

Ci którzy głosowali na Putina kilka lat temu widzą że ich kraj trochę się zmienił i mają nadzieje że nadal tak bedzie. Tylko są zbyt ślepi by zauważyć co się dzieje w Rosji

Link to comment
Posted

Przepraszam, za wyrażenie, ale rosja się jeszcze bardziej ''skurwiła'' niż kiedyś. Rosja chce mieć pod sobą cały świat. A co do wyborów to Kolejne lata dyktatury Putina nie jest dobrym rozwiązaniem dla Rosjan. na temat Rosji możnaby dyskutować godzinami, a i tak się nie powie tego co ma się do przekazania...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • wardrum
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Nie, to problem, który jest w niej. Ona nie boi się seksu przez Ciebie. Oczywiście to wpływa na waszą relację, ale myślę, że ona najpierw powinna przejść przez terapię indywidualną, a dla par ewentualnie później - zależnie od tego co powie jej terapeuta i jakie będą efekty terapii.
  • Kerosine
   ... mnie m. in. dostać się w końcu do mecenasa [choć zapomniałam wziąć dla niego czekoladę, ech, musi poczekać do przyszłego tygodnia] oraz wysiać czekający już na to od nieprzyzwoicie długiego czasu jęczmień dla kotów [mam tylko nadzieję, że poprawnie zastosowałam się do instrukcji na opakowaniu i nie zalałam nasion zbyt dużą ilością wody ].
  • Kerosine
   ... żeby lato trwało wiecznie. Nawet jeśli oznaczałoby to konieczność pogodzenia się z nieodłącznie towarzyszącymi mu burzami.
  • Kerosine
   @Nieprzenikniona, zapraszam Cię do wzięcia udziału w naszej zabawie w zastępstwie @patolove [zapomniałam, że wyjechała spędzać wakacje bodajże przez miesiąc na Bawarii ]. Oto moje propozycje tematów dla Ciebie:
  • Kerosine
   Oj tak, to zdecydowanie jeden z najczęstszych [wręcz "ulubionych"] przypadków naruszania przeze mnie prawa  Jestem królową czerwonego światła [i przeprawiania się przez asfaltowe rzeki w, ekhem, nieoznakowanych miejscach], jednak póki co mam na koncie tylko jeden mandat z tego tytułu [wlepiony, muszę przyznać, w głównej mierze przez moją własną głupotę / nieuwagę i zlekceważenie mocy wystawienniczej straży miejskiej]. Natomiast całym sercem jestem za zmianą przepisów i pójście przez nas w ślady Anglików.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   4
  3. 3
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   2
  4. 4
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   2
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  19 posts
  yiliyane
  yiliyane
  14 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  13 posts
  wardrum
  wardrum
  7 posts
  intodecay00
  intodecay00
  6 posts
  Love20
  Love20
  5 posts
  Cranche
  Cranche
  4 posts
  types
  types
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  68 posts
  yiliyane
  yiliyane
  62 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  477 posts
  yiliyane
  yiliyane
  456 posts
  wardrum
  wardrum
  159 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up