robert-92

Jaka szkoła po gimnazjum??

27 postów w tym temacie

Mam taki problem, po gimnazjum chciałem iść do zawodówki na mechanika ale dowiedziałem się że w przyszłości mechanik będzie to małoopłacalny zawód. Muj stary proponuje mi pójść na budowlane, chciałem iść do technikum informatycznego ale tam zaś za ciężko. Co proponujecie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

heh... za robotnika? jakos malo ambitna robota :) a mowisz ze za duzo roboty.. jak sie uczyc nie chce to jakiejs bardzo interesujacej pracy chyba miec nie ebdziesz , tak przynajmniej ja sadze ^^

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja poszedłem do Liceum Ogolnokształcącego... duzo nauki ale mysle ze warto sie te trzy lata pomeczyc ...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Muj stary proponuje mi pójść na budowlane, chciałem iść do technikum informatycznego ale tam zaś za ciężko.

MÓj.

To wychodząc z gimnazjum trzeba wiedzieć. Stary :roll: .

Najlepiej idź do takiej szkoły do której Ty chcesz iść. Tato się w niej uczyć nie będzie, tak samo jak później nie będzie za Ciebie pracował.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To lepiej idź do budowlanki. Najkrótsza nauka, przynajmniej w moim mieście są to 2-letnie zawodówki.

A tak na serio, to ważne jest to, czego Ty chcesz i o tym pamiętaj.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam podejmij decyzje rodzice nie powinni nic narzucać.

A jeśli tak myślisz o technikum informatycznym nie lepiej wziąć się do nauki i będziesz robić to co chcesz .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja właśnie chciałem iść na mechanika, no ale co z tego że bende to lubił robić a roboty nie będe mieć.

A sobie tak myśle jakby iść na tą budowlanke, zrobić zawodówke i technikum i znaleść fajną robote a jak będe mieć kase to założyć swoją działalność. A rodzice mi nie narzucają tylko mi podsuneli pomysł co uważam za mądry i korzystny, a informatyk mi sie nie widzi. Teraz jest dużo budowlańców potrzebnych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem to z mechanikami też jest dość kiepsko.

W technikum informatycznym, jak w każdym innym jest ciężko gdyż dodatkowo do przedmiotów tych podstawowych dochodzą te typowo "zawodowe". Z resztą w tych czasach po technikum nie masz i taak pracy,konieczne są wręcz studia, a więc w stosunku do uczniów LO ma się po prostu rok w plecy ;/

A chodząc do zawodówki i mając ambicje na maturę, zawsze można zaocznie zrobić liceum lub technikum ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niby lakiernik może trochę zarobić... tak słyszałem, bo sam się nie orientuje.

Wg mnie lepiej się w młodości trochę wysilić a potem czerpać z tego korzyści, niż skończyć zawodówkę, narobić się w pracy a mieć z tego grosze :roll:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ale ja pójdę do zawodówki a potem technikum i załapać sie na jakąś fajną robotę albo założyć swoją firmę. Niektórzy ludzie chodzą na studia a potem wyjeżdżają na Holandię i co im z tego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ojej... A ludzie po zawodówce wcale nie jeżdżą do Niemiec na szparagi.:) Ja osobiście mam LO za sobą, ktoś napisał, że sporo nauki. Jakoś nie zauważyłem:) 3 latka wakacji na dobrą sprawę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z resztą w tych czasach po technikum nie masz i taak pracy,konieczne są wręcz studia, a więc w stosunku do uczniów LO ma się po prostu rok w plecy ;/

nie masz roku w plecy bo absolwent technikum w przeciwieństwie do licealisty ma zawód. Tak więc z zawodem ma większą szanse na znalezienie pracy niż osoba ktora ukończyła LO.

Ja bym Tobie polecał nauke w Technikum, jak sie postarasz to ukończysz je z maturą i zawodem. Bedziesz miał otwartą droge na studia jak i zawód w kieszeni.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Taa, ale żeby mieć zawód to trzeba mieć skończoną zawodówkę

kto Ci takich bajek naopowiadał, totalna bzdura. Idziesz po gimnazjum do technikum, w ostatniej klasie masz egzamin zawodowy, zdasz to masz zawód.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co po gimnazjum?? zalezy jak chcesz sie realizować w życiu! jak chcesz zostać kucharzem to idź do zawodówki a jak masz ambitniejesze cele w życiu to idź do liceum i to najlepiej do takiego ktore cie dobrze przgotuje do matury! twoja przyszlosćjest w twoich rekach

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tam ide do liceum ... TY musisz wybrać co tak naprawde chcesz robić i nawet jak jest ciężko musisz się starac to osiągną i nie myśl, że sobie nie dasz rady bo to ci nie pomoże

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja proponuje szkole rolnicza :) to bd przyszlosciowy zawod w polsce

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taa, jestem synem rolnika i mam 40ha, daj mi spokój, może jest z tego troche kasy ale trzeba się nieźle narobić

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zależy od:

1.chcesz mieć od razu zawód--->idź to zawodówki

2.zależy Ci na maturze i lepszym wykształceniu--->idź do technikum

3.pragniesz studiów--->idź do LO :D

ale pamiętaj że zawsze po zawodówce i technikum możesz dostać się na studia jeśli będziesz chciał :P:P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że jesteś w moim wieku. Ja też wybieram się teraz do średniej.

Informatyk? Za ciężko? Ej, czemu nie doceniasz swoich możliwości? Weź się w garść, wyciągnij ile możesz i będzie cycuś ;D Naprawdę z tego co piszesz najlepiej wyjdziesz na technikum informatycznym. Jak na moje

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja proponuję ci technikum ale niekoniecznie informatyczne, mozesz sie szkolić też w innych kierunkach i po technikum będziesz miał zawód i do tego maturę. Ale trochę trzeba się pomęczyć z nauką tak samo jak w LO.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaka szkoła po gimnazjum?

Są 2 wyjścia: średnia albo żadna =D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Ostatnie aktualizacje statusu

• zartyzartami  »  Nineku

yy prowokacja bo co??? 
      · 3 odpowiedzi
    • evances  »  Kamineko

Żyje czy nie żyje?! 
      · 0 odpowiedzi
    • Piotrz

"Są takie piękne chwile, w których nawet najbardziej lewicowych polskich komentatorów rzeczywistości krew zalewa od realizacji ich własnych poglądów. Na przykład jak dziewczyna z Polski walczy i oczywiście przegrywa walkę o medal olimpijski z mężczyzną z RPA, który uważa się za kobietę".
      · 1 odpowiedź
    • evances

Panie i panowie
      Są tacy co stają na głowie
      Tak jakby wszyscy byli w zmowie
      Do czasu aż sobie jeden z drugim uzmysłowi
      Jacy oni wszyscy są małostkowi
      Aż rzygać się chce
      Ten kto to wie kurwa
      Życie upstrzone jak gołębim gównem
      Bulwar
      Zrobi tak jak ja
      Pójdzie własną drogą
      Prócz cienia
      Nie ma ze mną nikogo
      · 3 odpowiedzi
    • Borowy

Znalazłem dziś przez przypadek coś co nazywa się witarianizm i jak rozumiem, weganizm, wegetarianizm itp. to przy tym odpadam.

· 7 odpowiedzi