Jump to content

Walka , ( Walka uliczne ) trening

doberman24

Recommended Posts

Posted

Witam . Mam taką maleńką proźbe . Kto SIE ZNA ( nie chce postów od ludzi którzy się nie znają na tym o czym piszą ;\ ) niech napisze pare fajnych żeczy :

a) Jak trenować aby mieć silniejszego\szybszego coisa.

b) Jakieś sposoby na nokaut , chamskie zagrania w walce (chodzi o walke uliczną )

I ogólonie tak to co sie przyda .

Z góry dzięki pozdro Doberman24

Posted

a) jak chcesz mieć silniejszego to hantelka i machaj ciosy z hantelką. Co do szybkości to tylko częsty trening może Ci pomóc.

b) kopanie low-kick pod kolano, kopanie low-kick w udo (w miejscu mięsnia) - koleś się składa jak scyzoryk. No i ogólnie jak nie masz refleksu i nie jesteś sprawny fizycznie to nawet nie próbuj tego. Pozatym radze troche poczekać :) Pochodzić na siłke, wyrobić siłe i może zapisać sie na jakieś sztuki walki.

Nie bije sie na ulicy, ale coś na ten temat wiem.

Posted

rozciąganie i siła, za tym wytrzymałka idzie i dochodzisz do szkół kckboxingu posiadający h iponującde efekty w szybkości wyprowadzanego ciosu :twisted:

Posted

a) Jak trenować aby mieć silniejszego\szybszego ciosa. <--- koniecznie potrenuj nadgarstki i kostki, bo po paru uderzeniach nie będziesz mógł ruszyć ręką, najlepiej pompki na kostkach (to na nadgarstki) i uderzaj dopóki możesz kostkami w twarde powierzchnie, ja np. trenowałem na kantach od ławek w szkole :) siła nie jest najważniejsza, dużo ważniejsza jest szybkość, a trenować możesz ją walcząc z cieniem ;) siłę i wytrzymałość na worku trenuj

b) Jakieś sposoby na nokaut , chamskie zagrania w walce (chodzi o walke uliczną ) <--- jak wcześniej napisał nitrox kopanie low-kick pod kolano, do tego dodam plucie w twarz, 80% kolesi się wyciera, a wtedy spokojnie możesz przylać całą parą, a on się nawet nie obroni, uderzenia łokciami to potężna broń, ale musisz potrenować wyprowadzanie tych uderzeń, poza tym wal w nerki, w splot słoneczny, w ostateczności, ale tylko w ostateczności bo możesz gościa nawet zabić uderzaj z wyczuciem w gardło, po 1 lekkim uderzeniu leży na ziemi, do tego ciosy na krocze, jak sparujesz jego cios, zablokuj nadgarstek i uderz mniej więcej w środek pomiędzy nadgarstkiem a łokciem 90% ręka złamana, uderzaj w skroń, celny cios=chwilowa utrata przytomności, poza tym uderzenie w nos=załzawione oczy więc również się opłaca, nie rzucaj się od razu na gościa czekaj i punktuj więcej nie przypomnę sobie przynajmniej na razie

Posted

a). Najlepiej jakbyś trenował z partnerem. Jest takie coś jak 'łapy'. On to zakłada na swoje ręce, a ty próbujesz w nie uderzyć. Wygląda to tak: http://www.allegro.pl/item279377784_lap ... ztuki.html

Tylko, że musisz mieć z kim ćwiczyć. Druga opcja to 'gruszka'. --> http://www.allegro.pl/item279825442_gru ... akosc.html

Lepszych sposób na szybki cios raczej nie znajdziesz. Aha no i jest to kwestia treningów.

b). mocne kopnięcie low-kick w kolano i po kolesiu. Lub tak jak ktoś napisał powyżej w udo. Najmocniejsze kopnięcia. Możesz sprobować tez kopnąć z tylu nogi w tak zwana 'rzepkę' (przy zgięciu nogi) przy technicznie dobrym i silnym kopnięciu możesz nawet nogę złamać. Ale nie polecam stosowania tego bez uprzedniejszego treningu, a tym bardziej na ulicy.

Posted

Hehe lanie łokciami nie należy do najprostszych (można sie nadziać na sierpa albo prostego), ale skuteczne jest (tylko trzeba dobrze trafić ,bo można sobie "puścić prąd") Jak koleś zadżumiony to można złapać za łeb i hizageri w nos, ewentualnie za bark i w brzuch. Jednak lepiej jest nie dopuścić do "przytulania". Zapisz sie na Oyama Karate, bo to fajna odmiana, ale strasznie monotonna... Ja zrezygnowałem po 4 latach bo nuda.

Posted

clancy .... buahaha xD ajkie ty pierdoly piszesz to masakra .... te twoje porady xD pfffff xD

zadne utwardzanie , powtarzam zadne !! utwardzanie to patologia ;] niepotrzebnie niszczy warstwe wapienna kosci ;] a na starosc przysparza problemow ;] trzesace sie dlonie itp ;]

odpowiedz na pierwsze pytanie .... hmm , wzmocnic sile ciosu , a wiec najpierw troche teori ... cios wychodzi z calego ciala , poczawszy od dolu ku gorze , czyli odpowiednio skret biodra , tulowia , barku , wyprostowanie dloni ;] troche tego jest , aczkolwiek najwazniejszy jest triceps i miesnie obreczy barkowej ;] mozesz takze pomachac troche prostych i sierpow z hantelkiem w dloni , male obciazenie i poprawne uderzenia powinny dac efekt

po drugie .... technika .... najwazniejsze zagadnienei oprocz szybkosci ;] a wiec najprosciej zapisac sie na boks , kickboxing zeby nauczyc sie dobrze wyprowadzac ciosy rekoma , zebys nie polamal sobie kosci nadgarstka badz palcow ;] tylko dlugie i zmudne treningi przynosza efekty ;] setki godzin na sali i worku treningowym daja efekty ;]

po drugie , niesczystych zagran jest mnostwo, i naprawde trzeba je pokazac i wyjasnic co i jak , nieda sie napisac , opisac itp ;]

Posted

slimshader jeśli ma 15 lat to on nie będzie miał problemów, jeszcze się chrząstki nie przekształciły do końca w kości więc nie powinno być żadnych problemów :!:

Posted

gluuuuupota , utwardzanie kompletnie nic nie daje ;] !!!!!!! zrozum to , kosc jest twardsza niz twarz , nos czy cos tam sobie chcesz ...

szkoda tracic czasu na jakies utwardzanie , skoro mozna ten czas poswiecic na silownie badz technike na worku

Posted

do 16 roku życia treningi są za darmo "UKS Fenix Praski klub bokserski" klub boxerski

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Posted

slimshader zgadza się że kość twardsza, ale mi zdarzył się przypadek że koleś się uchylił i w ścianę przyjebałem, miałem kompletnie rozwaloną kostkę, od tamtej pory ćwiczę kostki żeby się więcej nie powtórzyło, nie musi się stosować, to tylko rada

Posted

2-3 lata chodzenia na karate i nikt nie ma z okolicy z toba szans :) Trening, tening i jescze raz trening :)

Posted
slimshader zgadza się że kość twardsza, ale mi zdarzył się przypadek że koleś się uchylił i w ścianę przyjebałem, miałem kompletnie rozwaloną kostkę, od tamtej pory ćwiczę kostki żeby się więcej nie powtórzyło, nie musi się stosować, to tylko rada

jesli nieumiesz uderzac celnie , to bijesz po scianach ;] brak kontroli nad wlasna reka ... a takie utwardzanie kostki w kontakcie ze sciana i tak nic nie da ;] ale coz , twoje kosci ....

Posted

Weź po prostu walnij kolesia z kolanka w łeb i jest nokaut:)

HEH

Posted

Weź po prostu walnij kolesia z kolanka w łeb i jest nokaut:)

HEH

Posted

Pojedz na zabawe wiejską i zacznij się z gościem jesli przezyjesz będzie dobrze jesli wyjdziesz bez złamania będzie doskonale a jesli ucieknie to ty tez uciekaj bo poleciał po kumpli

Posted

1) Idz do klubu, najlepiej jakis kontaktowy sport: Box kickbox muay thai bjj, a nie baw sie w karate Sam sie niczego nie nauczysz a tylko pogorszysz swoje umiejetnosci

2) Naucza Cie na treningach

PS low-kicka wcale tak latwo nie jest wykonac to nie jest tylko kopniecie w udo tu pracuje cale cialo

Posted
1) Idz do klubu, najlepiej jakis kontaktowy sport: Box kickbox muay thai bjj, a nie baw sie w karate Sam sie niczego nie nauczysz a tylko pogorszysz swoje umiejetnosci

2) Naucza Cie na treningach

PS low-kicka wcale tak latwo nie jest wykonac to nie jest tylko kopniecie w udo tu pracuje cale cialo

Jeśli chodzi o nieczyste zagrania to raczej na kickbox i muay thai się tego nie nauczy, sztuka zwana krav maga jest od tego

Posted

Kravka jest dobra tylko jako uzupelnienie do trenowanej sw. Sama jest srednia, co da kraverowi wkladanie palcy w oczy jak nigdy nie zrobil tego na treningu na pelnej szybkosci. To jest minus kravki ze nie stosuje sie tych brudnych sztuczek na pelnej sile i szybkosci. Przez to te brudne sztuczki sa malo skuteczne. Naprawde lepiej zrobi jak pojdzie na kicka muay thai bjj albo vale tudo

• 1 month later...
Posted

a) najlepsze hantelki

b) chłopcze jak sie już bijesz (np.ustawka) to nie patrz kogo i w jaki sposób ładuj jak najmocniej. Ale nie używaj żadnego sprzętu! A na nokaut najlepiej z bani ładuj.

• 3 months later...
maniek2641
Posted

1.Sam niczego sie nauczysz

2.Kiedy Gościu jest blisko ciebie ładuj kopy w nogi asz sie przewali.Kiedy jusz będzie leżał sprubuj zablokować mu rece zeby nie miał możliwosci poruszania nimi kiedy jursz to zrobisz wal po ryju ile wlezie a na pewno wygrasz

Posted

Maniek2641 - I tu sie mylisz, chyba nigdy w ryj nie dostałeś, na oślep w ryja - typowy cfaniak :/ ... Najlepiej trzymać gardę, wyczuć moment i uderzyć. Najlepiej to kopac low-kicki, jeżeli już jakiś dobrze wejdzie to gościu upada do połowy, następuje rozlużnienie stawów i mięśni, wtedy automatycznie powinieneś wyprowadzidź prostego na ryj, gościu leci na ziemie jak szmatka :) Jak wstanie to się z nim chwile pobaw, wykorzystaj jego wagę.

widmo1991
Posted

Ja biegam z kumplami po lesie i sie łatamy dla treningu. Wspinanie po drzewach na trening rąk i skoki przez jakieś dzióry na nogi. Sam bieg też współgra. W lesie jest lightowo bo bez przypału:) pozdro

Posted

Tajemniczy cioś, nazwałem go "wjazd na chate"

Kop w jądra, on się przychli, będziesz miał go jak na widelcu i wtedy cios łokciem w skroń.

Nie podniesie się tak szybko jeżeli wogóle.

maniek2641
Posted
Maniek2641 - I tu sie mylisz, chyba nigdy w ryj nie dostałeś, na oślep w ryja - typowy cfaniak :/ ... Najlepiej trzymać gardę, wyczuć moment i uderzyć. Najlepiej to kopac low-kicki, jeżeli już jakiś dobrze wejdzie to gościu upada do połowy, następuje rozlużnienie stawów i mięśni, wtedy automatycznie powinieneś wyprowadzidź prostego na ryj, gościu leci na ziemie jak szmatka :) Jak wstanie to się z nim chwile pobaw, wykorzystaj jego wagę.

I tu sie kolego mylisz w ryja dostałem wiele razy i wiele sie nauczyłem jeśli on nie bedzie regularnie trenował to on nawet gardy poprawnie nie utrzyma

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Gloria
      Zależy, co się rozumie pod pojęciem "wejścia w konflikt z prawem". Zdarzyło mi się płacić mandaty za przekroczenie prędkości, choć z mojego punktu widzenia były to mandaty "na siłę", gdyż policja była ustawiona w takim miejscu, aby prawdopodobieństwo otrzymania mandatu było wysokie (np. wjazd w teren zabudowany, potem od razu jest ograniczenie do 40 km / h, i przy jeździe + - 50 km / h otrzymuje się mandat). Inna sytuacja to przechodzenie na przejściu dla pieszych na czerwonym świetle (gdzie chociażby w Anglii jest to dozwolone) czy przechodzenie poza przejściem dla pieszych, gdzie w promieniu 300 metrów nie widać żadnego samochodu (ale jednak policja z daleka zauważyła!). Nie uważam, żebym naraził swoje lub innych bezpieczeństwo, ponieważ upewniłem się, że nic nie jedzie i szybko przeszedłem. Natomiast zgodnie z paremią łacińską trzeba respektować prawo: dura lex sed lex. Przypomniała mi się jeszcze inna sytuacja z dróg, a mianowicie ograniczenia nakazane przez znaki drogowe, które są niewspółmierne do tego, co znajduje się na drodze. W moim mieście od jakiegoś czasu na pewnym odcinku ustawione są znaki z ograniczeniem 30 km / h z powodu zajęcia 1 pasa ruchu (z 3 dostępnych), a na remontowanym pasie od kilku miesięcy nic się nie dzieje. Także z punktu widzenia prawa może taki znak jest wymagany, natomiast z logicznego punktu widzenia - nie ma uzasadnienia.
    • Kerosine
      Is it possible that existence is our exile and nothingness our home? Emil Cioran Dziwne, ale zawsze wydawałam się to przeczuwać.
    • types
      Myślałem, że będzie lepiej jak pójdziemy na terapię dla par. W końcu to nasz wspólny problem, może ja coś robię źle?
    • yiliyane
      Cytowanie posta jest na dole:   Jak dla mnie nie dziwne, bo pewne rzeczy mogą być krępujące. Jej zależy na Tobie i nie chce stawiać się w złym świetle, żebyś jej nie odrzucił, a u psychologa, żeby terapia miała sens, trzeba powiedzieć wszystko szczerze. Jeśli chce iść sama, niech idzie.
    • types
      @yiliyane Nie wiem jak tu się cytuje, więc ospiszę bez cytowania. Ona jest dziewicą z tego co mówiła.  Mylisz się, ja jej nie nakłaniam do seksu, gdyby mi powiedziała, ze chce czekać do ślubu to bym zrozumiał, i wytrzymał. Dla mnie sex nie jest najważniejszy. Problemem jest, że ciężko z nią poruszyć takie tematy jak sex. Co tu gadać o sexie, Ona boi się wogóle bliskości. Zależy jej na mnie na pewno, bo sama proponuje spotkania, ale jednak nie możemy, a raczej ona nie może przełamać jakiejś bariery, boi się dotyku, niby coś chce a ciągle się czegoś boi.  Ja chcę z nią iść do psychologa, seksuologa, ale jak sama mówi wstydzi się iść ze mną? Dziwne to.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane