Jump to content

Simple


Lucek

Recommended Posts

Posted

SIMPLE - zrezygnujcie ze sprzedawania futer!

Rozpoczynamy bojkot firm wykorzystujących futra naturalne w swoich kolekcjach!

Tak jak wiele zagranicznych organizacji prowadzących udane (m.in. Zara, Mango, Ralf Lauren, Gap) antyfutrzarskie kampanie, rozpoczynamy w Polsce akcję presji na firmy sprzedające futra. Pierwsza na celowniku osób wrażliwych na los zwierząt i Fundacji Viva! Akcja Dla Zwierząt ( http://www.viva.org.pl ) jest znana polska firma SIMPLE. Jak pisze na swojej stronie: "Kolekcje "Simple" to także wiele propozycji na wieczór - do teatru, opery, duże spotkania biznesowe czy uroczystości rodzinne. Na zimowy chłód może otulić się futrami naturalnymi (norki, karakuły, lisy), nosi kapelusze, czapki, chusty" Niezależnie od tego jak bardzo futra są przedstawiane jako przejaw luksusu i elegancji - są po prostu kawałkiem martwego zwierzęcia, które było męczone i zabite wyłącznie dla kaprysu klienta. Pisząc o zimowym chłodzie firma SIMPLE podejrzewa swoich klientów o maniery z czasów kamienia łupanego, kiedy nie było alternatywy dla zabicia zwierzęcia i odziania się w jego skóry. W dzisiejszych czasach (Homo Sapiens to w końcu Człowiek ROZUMNY) jest mnóstwo cieplejszych i bardziej ekologicznych materiałów i nie musimy zamykać zwierząt wbrew ich naturalnym potrzebom w klatkach i zabijać w okrutny sposób! Więcej informacji o proteście znajdziecie na http://www.vegie.pl

Nasze działania rozpoczęliśmy od wysłania listu do zarządu firmy z prośbą o odpowiedź jakie jest jej stanowisko w sprawie używania futer i czy zamierzają podjąć jakiekolwiek kroki zmierzające do ich wycofania lub zastąpienia materiałami nie pochodzącymi z uboju zwierząt.

Nasze pismo zakończyliśmy słowami: "Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi a nie zwykłym surowcem do produkcji ubrań. Czy są również przyjaciółmi firmy Simple?". Niestety do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, również nasze telefony pozostały bez reakcji.

Bardzo prosimy o pomoc - tylko zdanie klientów SIMPLE będzie miało wpływ na tę firmę, apelujemy o powstrzymanie się od jakichkolwiek zakupów produktów tej marki i wysyłanie swojej opinii na temat używania futer naturalnych do zarządu firmy. Podajemy przykładową treść ale dużo większe wrażenie zrobi na zarządzie Wasz list pisany od serca:

"Do zarządu firmy SIMPLE simple@simple.pl

Jako Państwa klient, jestem zbulwersowany faktem, że używacie w swoich kolekcjach futer naturalnych. Zwierzęta hodowane na futra rodzą się, żyją i umierają w niehumanitarnych, okrutnych warunkach a Państwa firma czerpie zyski z ich cierpienia. Informuję, że nie będę dokonywał zakupów w Państwa firmie dopóki z oferty nie znikną futra naturalne oraz ich fragmenty.

Z poważaniem

Wasze imię i nazwisko

Dodatkowo:

Równocześnie rozpoczynamy regularne pikiety pod wszystkimi sklepami SIMPLE w Polsce - po raz pierwszy już około 25 listopada. Jeśli chcesz pomóc lub zorganizować coś w swoim mieście zgłoś się do martyna@antyfutro.pl

Do naszej kampanii przyłącza sie wiele znanych osób. Zobacz Wypowiedź Agaty Buzek

i Noviki

Nasz spot o futrach:

Film PETY z polskim dźwiękiem:

Bardzo drastyczny materiał dla pełnoletnich osób o BARDZO mocnych nerwach: http://www.youtube.com/watch?v=O_8Ko-9uKRs

Link to comment
Posted

Lepiej nago niż w futrze.

Link to comment
Posted

Nienawidzę takich "zielonych" jak ty.... po prostu...

Link to comment
Posted

pirat ale taka prawda że na fermach

"Zwierzęta hodowane na futra rodzą się, żyją i umierają w niehumanitarnych, okrutnych warunkach"

są one po prostu mordowane. Pewnie nigdy nie widzialeś dotad żadnej fermy, nie widzialeś jak są tam zwierzęta traktowane, może gdybyś to kiedyś zobaczył dostrzegłbyś o co w tym wszystkim chodzi. Może gdybyś zobaczył gdybys zobaczył fretke, norke hodowana w domu, może by do Ciebie dotarło, że to żywe zwierzę a nie półprodukt.

Swoja droga zapraszam wszystkich 25 listopada na coroczny "dzien bez futra" w każdym wiekszym mieście :)

Link to comment
Posted

zgadzam się z tym że powinno się zrobić coś z tym żeby hodowane były w lepszych warunkach, jednak wtedy podniósłby się koszt produkcji co prowadziłoby do podniesienia cen futer, co obniżyłoby popyt a co za tym idzie upadek przedsiębiorstwa...

Link to comment
Posted
Nienawidzę takich "zielonych" jak ty.... po prostu...

Nienawidzę takich ignoranow jak ty.... po prostu

Link to comment
Posted

Swoja droga "zielonych" z Vivy osobiście sam też nieznosze;p

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Gloria
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Zależy, co się rozumie pod pojęciem "wejścia w konflikt z prawem". Zdarzyło mi się płacić mandaty za przekroczenie prędkości, choć z mojego punktu widzenia były to mandaty "na siłę", gdyż policja była ustawiona w takim miejscu, aby prawdopodobieństwo otrzymania mandatu było wysokie (np. wjazd w teren zabudowany, potem od razu jest ograniczenie do 40 km / h, i przy jeździe + - 50 km / h otrzymuje się mandat). Inna sytuacja to przechodzenie na przejściu dla pieszych na czerwonym świetle (gdzie chociażby w Anglii jest to dozwolone) czy przechodzenie poza przejściem dla pieszych, gdzie w promieniu 300 metrów nie widać żadnego samochodu (ale jednak policja z daleka zauważyła!). Nie uważam, żebym naraził swoje lub innych bezpieczeństwo, ponieważ upewniłem się, że nic nie jedzie i szybko przeszedłem. Natomiast zgodnie z paremią łacińską trzeba respektować prawo: dura lex sed lex. Przypomniała mi się jeszcze inna sytuacja z dróg, a mianowicie ograniczenia nakazane przez znaki drogowe, które są niewspółmierne do tego, co znajduje się na drodze. W moim mieście od jakiegoś czasu na pewnym odcinku ustawione są znaki z ograniczeniem 30 km / h z powodu zajęcia 1 pasa ruchu (z 3 dostępnych), a na remontowanym pasie od kilku miesięcy nic się nie dzieje. Także z punktu widzenia prawa może taki znak jest wymagany, natomiast z logicznego punktu widzenia - nie ma uzasadnienia.
  • Kerosine
   Is it possible that existence is our exile and nothingness our home? Emil Cioran Dziwne, ale zawsze wydawałam się to przeczuwać.
  • types
   Myślałem, że będzie lepiej jak pójdziemy na terapię dla par. W końcu to nasz wspólny problem, może ja coś robię źle?
  • yiliyane
   Cytowanie posta jest na dole:   Jak dla mnie nie dziwne, bo pewne rzeczy mogą być krępujące. Jej zależy na Tobie i nie chce stawiać się w złym świetle, żebyś jej nie odrzucił, a u psychologa, żeby terapia miała sens, trzeba powiedzieć wszystko szczerze. Jeśli chce iść sama, niech idzie.
  • types
   @yiliyane Nie wiem jak tu się cytuje, więc ospiszę bez cytowania. Ona jest dziewicą z tego co mówiła.  Mylisz się, ja jej nie nakłaniam do seksu, gdyby mi powiedziała, ze chce czekać do ślubu to bym zrozumiał, i wytrzymał. Dla mnie sex nie jest najważniejszy. Problemem jest, że ciężko z nią poruszyć takie tematy jak sex. Co tu gadać o sexie, Ona boi się wogóle bliskości. Zależy jej na mnie na pewno, bo sama proponuje spotkania, ale jednak nie możemy, a raczej ona nie może przełamać jakiejś bariery, boi się dotyku, niby coś chce a ciągle się czegoś boi.  Ja chcę z nią iść do psychologa, seksuologa, ale jak sama mówi wstydzi się iść ze mną? Dziwne to.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   4
  3. 3
   intodecay00
   intodecay00
   2
  4. 4
   rotting_humanoid
   rotting_humanoid
   2
  5. 5
   Nieprzenikniona
   Nieprzenikniona
   2
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  intodecay00
  intodecay00
  15 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  14 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
  wardrum
  wardrum
  9 posts
  Cranche
  Cranche
  7 posts
  patolove
  patolove
  5 posts
  Love20
  Love20
  5 posts
  types
  types
  4 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  65 posts
  yiliyane
  yiliyane
  63 posts
  patolove
  patolove
  51 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  476 posts
  yiliyane
  yiliyane
  455 posts
  wardrum
  wardrum
  159 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up