Lilla Weneda

Użytkownicy
 • Ilość dodanej zawartości

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Pochłaniacz Zapachów i Ironii

O Lilla Weneda

 • Ranga
  Nowy

Informacje

 • Płeć Kobieta

Ostatnie wizyty

195 wyświetleń profilu
 1. Pytania i odpowiedzi

  Nie bardzo. Gdybyś miał(a) założyć własną firmę, to jaką?
 2. Demonologia

  ... nah. Nie ma co wierzyć w tej materii Pudelkowi, Pomponikowi i innym gównianym serwisom.
 3. Co najbardziej lubisz jeść?

  Nie wyobrażam sobie nie jeść mięsa. Wegetarianie twierdzą zwykle, że ludzki organizm wcale go nie potrzebuje, ale moim zdaniem przynajmniej część populacji reprezentuje jednak swoisty typ "mięsożercy", który ma zakodowaną w genach potrzebę jego spożywania i któremu nawet najbardziej wartościowe białko roślinne nie przysłuży się tak dobrze jak to pochodzące z kurzego cyca. Nie ma co demonizować mięsa, wystarczy po prostu wybierać odpowiednie jego rodzaje i właściwie je przyrządzać. Zawsze byłam przeciwna wszelkim trendom w dietetyce polegającym na wykreślaniu z jadłospisu tego czy tamtego elementu (poza chipsami czy ciastkami, wiadomo). A co lubię najbardziej? Między innymi właśnie drób i ryby niemal w każdej postaci <3
 4. Co macie(mieliście) dzisiaj na obiad ?

  Zielone pierogi z łososiem, szpinakiem i serem w towarzystwie marynowanej sałatki.
 5. Zjesz czy nie zjesz?

  Sos czosnkowy brzmi dobrze, placki ziemniaczane już nieco mniej. Wędzonego leszcza?
 6. Siema siema

  Rozwiniesz temat?  Jaki przeczytany ostatnio reportaż szczególnie zapadł Ci w pamięć? Masz swoich ulubionych autorów, tytuły? Które klimaty i narracja są Ci bliższe - Pawlikowskiej czy Tochmana? Mam nadzieję, że wyjdziesz poza ten temat i spotkamy się m. in. w dziale książkowym =)
 7. Legalizacja miękkich narkotyków...

  Popieram, w imię głęboko żywionego przekonania, że każdy człowiek nie tylko ma prawo, ale wręcz powinien sam decydować o swoim życiu - nawet jeśli dokonuje wyborów, które z punktu widzenia innych są bardziej niż błędne i których skutki de facto rzeczywiście mogą być nieciekawe. Jednak możliwość przeżycia danych sobie dni zupełnie po swojemu jest moim zdaniem warta tej ceny... nie, tak naprawdę jest moim zdaniem zupełnie bezcenna.
 8. Siema siema

  Dobrze rozumiem, że to oznacza również reportaże?   Cześć, ja też od czasu do czasu bawię się w grafika i jestem introwertyczką.
 9. Czym zastepujecie chleb??

  Najlepszym zamiennikiem pieczywa białego jest pieczywo ciemne - najlepiej razowe i / lub z różnymi dodatkami jeszcze bardziej podnoszącymi jego wartość odżywczą (jak suszona śliwka czy wszelkiego rodzaju ziarna). Idealnie byłoby, gdyby na dokładkę zostało upieczone w domu, coby mieć absolutną pewność, że naprawdę jest ciemnym pieczywem, a nie jedynie zabarwioną melasą lub innym barwnikiem podróbką. "Tekturki" Wasy czy wafle ryżowe powinny być jedynie jego uzupełnieniem, całkowite zastępowanie nimi białego chleba bądź bułek jest błędem (skoro jednak już o nich mowa: mniej popularne, a bardziej wartościowe są wafle gryczane, do kupienia w Auchan). Bzdura.
 10. Chcę...

  ... być sobą.
 11. ulubione pieczywo?

  @karakara, te wafle ryżowe to dla Ciebie ogólnie zamiennik pieczywa czy tylko ostatni etap na drodze do całkowitej z niego rezygnacji? Jeśli to pierwsze, to mimo wszystko nie jest to najlepszy wybór =)
 12. Najlepsze jogurty

  Dobry smak! Miodowy twarożek to czysta ambrozja. Co do samych jogurtów - zapomniałam wspomnieć o istnieniu co prawda zwykłych, ale typu premium, z wyraźnie zwiększoną zawartością owoców. Jak dla mnie tylko te albo BIO (które zresztą też mają w sobie o wiele więcej wsadu) wchodzą w grę spośród tej kategorii.
 13. Jaka muzyka teraz u Ciebie leci?

   
 14. O czym teraz myślisz?

  ... Holandia to jednak wspaniały kraj.
 15. Najlepsze jogurty

  Oj tam, miód nie jest znów aż takim wielkim (żadnym?) dietetycznym wykroczeniem. Fakt, zawiera dużo cukrów, ale i równie wiele innych substancji, które sprawiają, że spożywanie go jak najbardziej wychodzi na zdrowie. Można zresztą zastąpić go owocami i / lub bakaliami. Też nie lubię "czystego" jogurtu naturalnego, zawsze muszę coś do niego dodać, aby zneutralizować ten charakterystyczny smak. Tak trochę z innej beczki, chodzisz może czasami do Lidla? Przy kasach mają fajne mini-zestawy bakaliowe (marki Alesto), świetnie nadają się na jogurtowy wsad =)