Tosca

Użytkownicy
 • Ilość dodanej zawartości

  587
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

6

O Tosca

 • Ranga
  Użytkownik

Informacje

 • Płeć Mężczyzna

Ostatnie wizyty

3491 wyświetleń profilu
 1. O czym teraz myślisz?

  chciałabym być czarująca. byłoby mi łatwiej wychodzić z domu. jestem w takim stanie dzisiaj, że czuję, że przez noc mogłabym napisać książkę. ale nie napiszę, bo nie można napisać dobrych rzeczy słuchając szopena pytającego gdzie jego willa. i nie można po takim dniu niczego.
 2. Przytułek dla niechcianych dolegliwości

  boli mnie głowa z tego samego powodu co oczy. bolą mnie też poobijane od dwóch miesięcy stopy, bo igram z ciemnością i bo o siebie w ogóle nie dbam.  aha. to ja też zostawiam, gdzie zostawiam. odwieszam, albo odkładam. 
 3. Samobójstwo

  w książce "jeśli o tobie zapomnę, stanę się kimś innym", na ostatnich kilku stronach kropki i przecinki ustąpiły śmierci. ty nie ustępuj. jeżeli nie wiesz co zrobić, to zrób coś dla siebie. więcej ci poradzić nie mogę, bo przeczytaj swój post tyle razy, ile potrzebujesz, a potem pomyśl, czy sama umiałabyś, bo chyba nie tego oczekujesz, co nie?
 4. Co wisi na ścianie w Twoim pokoju?

  siostra tracąca z oczu najpiękniejsze hanami, które jeszcze piękniej jest tłem dla jej uśmiechu i uroczej małoletności. ja dwuletnia, bo jestem tam bystra, mądra i niczym niezdziwiona. i jestem tam chłopcem. dziadek, bo ta ściana ie byłaby sobą. wczesna wiosna.  
 5. Wasz ostatni zakup.

  koszulę, w której wyglądam jak w pierwszych dniach pobytu w obozie koncentracyjnym, tj gruba i w pasiaku.
 6. Co lubisz czytać?

  od kinga się nie umiera. kupuj. "Chciałabym jeszcze lubić poezję" - już lubię.
 7. Jaka muzyka teraz u Ciebie leci?

  blanche - city lights ta pani śpiewa z wyciszonymi emocjami. niczego innego nie jestem chętna słuchać.
 8. Co byscie chceli robic, czego jeszcze nie robiliscie =]

  nie umierać z żalu.
 9. Cytat na dzień dzisiejszy

  ona: a ty jakie imię wybrałabyś dla dziewczynki? ja: Katastrofa ona: ... ja: <ciężko wzdycha> bo nawet gdyby była brzydka, to każdy i tak mówiłby "jaka piękna Katastrofa" ona: ...  ja: patrz jaki deszcz. nie wzięłam parasola
 10. Opisz siebie jednym słowem!

  kocyk
 11. Cele życiowe- do czego dążysz?

  Nie mam celów ani marzeń.
 12. Ostatnio przeczytałem...

  "Bezbronna kreska" i "21 wierszy miłosnych".  Ponieważ jestem o tej godzinie wyłącznie kolokwialna, to powiem, że rozjebały.
 13. Jak się czujesz?

  Najwidoczniej znudzona, skoro przyszłam napisać tutaj trzy posty. 
 14. Instagram - fotograficzna społeczność

  Mam dwa profile. Jeden dotyczy mojego bloga i umieszczam tam wyłącznie zdjęcia książek. Drugi prywatny, ale nie do końca, bo każdy może tam wdepnąć i zobaczyć. Ten prywatny to dla mnie taki wirtualny album. Prowadzę go, bo lubię wiedzieć, że trzy tygodnie temu lała mi się krew z palca u stopy, że osiemdziesiąt dwa tygodnie temu żarłam spleśniały ser, że kilka dni temu znalazłam w torebce kanapkę z października. Sama obserwuje tylko siedemnaście profili, gdzie znakomita większość dotyczy botaniki (tak, droga plusosiemnascie, wyobraź sobie, że na tym portalu nie funkcjonują tylko profile, na których pod każdym zdjęciem można spotkać tagi pt. poliszgirl, mojadupa, czy mojecycki.). Obserwuje jeszcze dwie znajome blogerki, profil Muminków, kilku ulubionych fotografów i chyba tyle. Czyli żadna cudza prywata, bo cudze mnie nie interesuje. Co do mojej aktywności, to na profilu dotyczącym bloga, ograniczam się tylko do wrzucania zdjęć i czasami odpowiadaniem na wkurwiające komentarze, ale jestem cierpliwa. Przestałam używać tagów i dziwię się, że ludzie umieszczają ich po dziesiąt pod każdym zdjęciem. Okej, są mniej popularne, które nie wyglądają jak płynący strumień, gdzie po minucie trzeba scrollować dziesięć minut, żeby dogrzebać się do swojego zdjęcia, ale czy ktoś zagląda w te tagi? Nie sądzę. To po prostu nie działa i szkoda na to energii. Na prywatnym też nie używam tagów, bo nie zależy mi ani na zasięgu tych zdjęć, ani na obserwujących. Na tym drugim zresztą też. Daje serduszka zdjęciom z roślinami, bo są przepiękne. Ale prawda jest taka, że oprócz wrzucania zdjęć, jestem właściwie całkowicie bierna z tymi nielicznymi, roślinnymi wyjątkami. Jest mnóstwo pięknych profili tematycznych. To taki trochę Tumblr, ale bez możliwości zmiany szablonu. Po prostu trzeba wiedzieć co by się chciało obserwować, a potem zacząć tego szukać. 
 15. Ile zarabiacie? (taka mała sonda dla osób pracujących)

  Na tyle dużo, że szkoda mi na gumy do żucia.