mw2

Kumple
 • Ilość dodanej zawartości

  300
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

mw2 last won the day on March 29

mw2 had the most liked content!

Reputacja

93 Naczelny Operator Myszki

6 obserwujących

O mw2

 • Ranga
  Użytkownik

Informacje

 • Płeć
  Kobieta
 • Zainteresowania
  ekonomia, psychologia, religie, gotowanie, fuzje i przejęcia, fashion

Ostatnie wizyty

1722 wyświetleń profilu
 1. Książka, którą aktualnie czytasz

  Zaczynam "czytać" Nie ukrywam, że w tej pozycji pokładam ogromne nadzieje na rozwój, jakiego potrzebuję
 2. Acnerose na trądzik różowaty

  Sprawdziłam - wystarczy, że wpiszesz nazwę w wyszukiwarce internetowej. Osobiście polecam skonsultować to z dermatologiem.
 3. O czym teraz myślisz?

  i ten odwieczny dylemat Myślę o tym, co będzie w czwartek...
 4. Wybory użytkownika miesiąca

  @Celt - z każdym postem daje z siebie 200%, wydaje mi się, że relatywnie dużo się udziela i zawsze pisze na temat
 5. Wybory użytkownika miesiąca

  Czuję, że już zrobiło mi się zbyt żółto i pragnę powrócić do fioletu! Tak poważnie to chyba przeciągnęło mi się bycie użytkownikiem "miesiąca" Będzie jakieś kolejne głosowanie??
 6. Legalizacja miękkich narkotyków...

  Pomijając te ataki personalne, których w poważnej dyskusji nie powinno być.... Jeśli idzie o rozpacz matek, o której wspominasz - takie jest życie. Jeśli one chcą mieć wszystko pod kontrolą, jedyne co mogą zrobić to ubezwłasnowolnić dziecko i mówić mu, co ma robić. Decydować za nie. Ktoś umiera z przedawkowania narkotyków - jego sprawa, bo to jego życie. Dopóki nie robi krzywdy innym, ma prawo robić ze swoim życiem, co chce. Dlaczego chcesz odbierać ludziom prawo do decydowania o sobie?
 7. Legalizacja miękkich narkotyków...

  Doskonale wiemy, a jednak problem nie znika. Nie znika nawet przy zakazaniu. Co więcej w mojej opinii poprzez prohibicję narkotyków, pojawiają się dopalacze ze składem, który jest dużo bardziej szkodliwy (a którego substancji nie ma jeszcze na liście substancji zakazanych) lub różne domieszki. To człowiek sam powinien posługiwać się rozumem i wybierać, czy chce zażywać narkotyki czy nie. To samo jest z alkoholem. Poprzez zdelegalizowanie problem by znikł? Nie. To wynik tylko i wyłączeni wyborów, jakich człowiek sam dokonuje. Bez popytu na narkotyki nie byłoby podaży, także to akurat błędna teza. Gdyby ludzie nie chcieli kupować, to produkcja spadłaby do 0. Jak sobie wyobrażasz tą edukację? W szkołach? A może marketing społeczny?
 8. Samobójstwo

  A niby jak ktoś, kto Cię pierwszy raz na ulicy widzi ma dostrzec Twoją smutną twarz? Poza tym, każdy zmaga się każdego dnia z problemami i jakikolwiek smutek nie oznacza od razu depresji. Ja też miewam ostatnimi czasami stany depresyjne i poza osobami, którym o tym powiedziałam, większość nawet najbliższych niczego się nie domyśla. Ponieważ trochę mnie również zacytowałaś, więc do tego się odniosę. Tutaj podzieliłam osoby na dwie grupy. Ta, która rzeczywiście chce popełnić samobójstwo i przeżywa ciężką postać depresji oraz taką, w której osoby tak na prawdę nie chcą popełnić samobójstwa, ale chcą być zauważone (wg. mnie to młode osoby, np. którym czasu w ogóle nie poświęcają ich rodzice, a z boku wygląda tak, jakby ich życie było idealne) i takie próby samobójcze traktowałabym u nich jako "wołanie o pomoc".
 9. Zazdrosna dziewczyna.

  Z takich toksycznych związków należy się jak najszybciej uwolnić. Nie licz na to, że się przyzwyczaisz lub że ona się zmieni. Ludzie tak szybko się nie zmieniają, bo nad charakterem trzeba by intensywnie pracować przez dłuższy okres czasu. Twoja dziewczyna powinna zrozumieć to, w jakim stanie jesteś i Cię w tym wspierać, a nie zachowywać się jak dziecko, które nie może dostać tego, co chce. Tym bardziej, że nie masz wpływu na stan swojej nogi.
 10. Samobójstwo

  Myślę, że każdy opiera swoje przemyślenia na podstawie zdarzeń i faktów, które zaobserwował u siebie i w środowisku. No chyba, że masz wykształcenie psychologiczne/psychiatryczne, a w swojej praktyce przebadałaś WSZYSTKIE osoby z depresją lub jesteś w posiadaniu badań naukowych, które w 100% jednoznacznie wskazują, że jedynie Ty masz rację, co wyraźnie zasugerowałaś. Zresztą Ciebie też nikt do niczego nie przekonuje. Człowiek o otwartym umyśle może się co najwyżej zainspirować czymś i dojść do wniosku, że całe życie się uczymy. Dlatego nadal uważam, że są osoby, które chcą popełnić samobójstwo i mają depresję, z którą się nie afiszują gdyż nie chcą zwracać na siebie uwagi, w przeciwieństwie do niektórych, którzy dużo mówią o samobójstwie i wszystko, co robią ma na celu wzbudzenie zainteresowania otoczenia (w ten sposób szukają pomocy). Oczywiście, wyjście można znaleźć w każdej sytuacji, nawet z najbardziej beznadziejnej. Jednakże niczego na siłę zrobić nie można, wszystko zależy od osoby. Poza tym nie można za bardzo marnować swojej energii na pomaganie innym, jeśli oni za każdym razem odtrącają pomoc.
 11. Jaka muzyka teraz u Ciebie leci?

 12. Samobójstwo

  Masz do tego prawo A co jeśli masz do czynienia z introwertykiem? Zresztą maski zakładamy nawet nieświadomie, niektórzy nie mają w naturze obwieszczać wszem i wobec o swoich problemach i zadręczać ich swoim cierpieniem, co nie oznacza, że nie mają depresji. Żyjemy obok siebie, a wielu problemów nie można zauważyć ze względu na chociażby posiadanie własnych problemów i utrzymywanie wysokiego tempa życia.
 13. Samobójstwo

  Częściowo to prawda. Jednakże to nie jest takie proste,jakim mogłoby się wydawać. Każdy ma przynajmniej kilka masek w swojej garderobie, by dostosowywać je do obecnej sytuacji. Dlatego są osoby, które potrafią dobrze kryć się ze swoimi uczuciami i mimo głębokiej depresji, mogą się tak zachowywać, że nikt by owej depresji u nich nawet nie podejrzewał. Nie mamy ciężkich czasów. Koniunktura jest dobra, dopiero niedługo zaczną się trudności. Abstrahując od kwestii związanej z odwagą/tchórzostwem, według mnie to najważniejsze jest nie to, czy ktoś chce i potrafi pomóc, a to czy potencjalny samobójca chce się zmienić i ewentualnie podjąć się rozwiązania problemów.
 14. Moja orientacja

  Jesteś wciąż bardzo młody i pod wieloma względami uzależniony od rodziny/mamy. Na początku rodzina może nie zaakceptować Twojej orientacji, kazać Ci się zmienić, jednak jeśli Cię kochają, taki stan nie będzie trwał w nieskończoność... Dla osób tolerancyjnych może być to szok, a co dopiero osób mających problem z tolerowaniem inności. W każdym razie doskonale Cię rozumiem, przeżywałam to samo (choć nie chodziło o orientację). Czasami naprawdę lepiej się wstrzymać z powiedzeniem prawdy. Co do pytań rodziny o to, czy masz dziewczynę - teraz wszystko się zmienia i dużo osób nie ma swoich partnerów będąc starszym od Ciebie. Tak naprawdę Ty decydujesz o tym, jak ma wyglądać Twoje życie, a zdanie innych nie powinno być Ci do niczego potrzebne. Oczywiście jestem świadoma, że w praktyce różnie bywa i są sytuacje, w których poparcie i zrozumienie ze strony społeczeństwa jest potrzebne, ale nie można tego oczekiwać po osobach przekonanych co do słuszności swoich poglądów. W swoim życiu nie powinieneś się podporządkowywać innym i ich oczekiwaniom wobec Ciebie.
 15. Zakaz handlu w niedziele

  Z tym, że moim zdaniem, Polski nie można porównywać do Niemiec. Istnieje wielka przepaść zarówno technologiczna jak i gospodarcza. Są kraje, które mogą sobie na to pozwolić, Polska zdecydowanie nie może. Gdy zacznie się recesja, może okazać się, że zakaz handlu był tzw. gwoździem do trumny. Poza tym "pracownicy handlu" wcale nie są tak bardzo wykorzystywani, jak to lewicowe partie partie starają się pokazać. Pracownik nie jest niewolnikiem, bezrobocie jest niskie, więc ze znalezieniem innej pracy nie ma aż tak dużego problemu, jak to rzekomo stara się pokazać. Zresztą bawi mnie to całe porównywanie, że "Polak robi na Niemca". Co z tego, że właściciel jest Niemcem, Rosjaninem, Francuzem. Ile Polaków robi zakupy w Dino albo Społem? Niewiele? Nie można patrzeć tylko na jeden aspekt zakazu handlu. Na PKB składają się m.in. konsumpcja i inwestycje. O ile konsumpcja spaść może niewiele, o tyle inwestycje, które cały czas się zmniejszają, spaść mogą o wiele więcej przez ten cały głupi zakaz handlu i niestabilną sytuację polityczno-prawną.