Cyrin

Użytkownicy
 • Ilość dodanej zawartości

  1077
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

65

3 obserwujących

O Cyrin

 • Ranga
  Zaawansowany użytkownik

Informacje

 • Płeć Kobieta

Ostatnie wizyty

4030 wyświetleń profilu
 1. Książka, którą aktualnie czytasz

  "Ballada o Narayamie. Opowieści niesamowite z prozy japońskiej."
 2. Co Ci sprawiło dzisiaj radość?

  Będę pracowała nad spektaklem ze Stella Polaris, yaay.
 3. Dialogi, które są dla Was ważne

  - I miss watching you frying eggs. - I miss your smile when you see me failing.  
 4. Za co siebie lubisz?

  Niezmiennie jedna rzecz mi się podoba - potrafię patrzeć na świat codziennie inaczej.
 5. Książka, którą aktualnie czytasz

  "Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa" Murakamiego.
 6. Cytat na dzień dzisiejszy

  “ [...] w mojej duszy rosła straszna melancholia z pewnego powodu, który już nieskończenie mnie przerasta: mianowicie - ugodziło we mnie przekonanie o tym, że na świecie wszędzie jest wszystko jedno. ” Fiodor Dostojewski, "Sen śmiesznego człowieka" no i ubrał mnie w słowa
 7. O czym teraz myślisz?

  Dwa tygodnie i w mózgu wszystko wywrócone. Idę znaleźć dom z dużą ilością ludzi naraz, żeby nie pamiętać o sobie.
 8. O czym teraz myślisz?

  Staram się polubić niewyspane ranki. Brzoza ładnie oświetlona w tle; stresuję się najbliższymi godzinami, ale myślę o potem i Francji za sześć dni. Już chcę obserwować poruszający się obraz za oknem przez ponad 20 godzin. Boże, jak śmiesznie ostatnio.
 9. Książka, którą aktualnie czytasz

  Złapałam z nieswojej półki podczas nocy czuwania, podarowano mi i tak czytam z doskoku niezupełnie poważnie.
 10. Piosenka, której obecnie najczęściej słuchasz?

  Sade, "Jezebel" Ostatnio zakochana w kobiecych głosach jestem, jak nigdy wcześniej.
 11. Śmieszne rozmowy

  Późna godzina, na stole flaszki (ja trzeźwa jak świnia), wszyscy na zewnątrz. Leżę na kanapie, słucham muzyki z głośników. Wchodzi znajomy, patrzy na mój pewnie nienajszczęśliwszy wyraz twarzy: - Wszystko okej? - Tak. - W razie potrzeby możesz ze mną pogadać. - Nie zajdzie taka potrzeba. (W tym momencie dziecinnie zakryłam głowę płaszczem, bo musiało mnie poruszyć to zainteresowanie). Wtedy P. całkiem poważnie i z troską w głosie - Zawsze też możesz pomyśleć o tych wszystkich ludziach bez nóg. - Wyjebany argument - zaśmiałam się szczerze.
 12. Co aktualnie porabiacie?

  Od wczoraj wszystko, włącznie z zaglądaniem tutaj, byleby tylko jeszcze dłużej ślęczeć przy pisaniu czegoś, o czym nie mam zielonego pojęcia, czyli biznesplanu. Taka ze mnie dobra (i głupia) siostrzenica.
 13. Jaka muzyka teraz u Ciebie leci?

  Gramatik losowo.
 14. Wspomnienia.

  Leżałam w nocy, w tle nowe "Ghost in the Shell", na które spoglądałam jednym okiem od przypadku; gdzieś tam przewija się rozmowa o braku pamięci czy też wspomnień Major. Po raz kolejny obudziła się we mnie ta pokrzepiająca, dająca realną nadzieję myśl, że one mnie nie muszą definiować, mieć wiele wspólnego z tym, kim jestem i co odczuwam - te duchy chowające się za mną po kątach. Większość dookoła usilnie wmawia mi, że nie ucieknę od wychowania, od zaszczepionych prawd, błędów i uczuć. Nie muszę. To długi proces, ale wciąż zamykam kolejne drzwi zdarzeń i staram się by nie wytyczały mi ścieżki. Tak, istnieje coś takiego jak duma i wdzięczność za to, czego inni nas nauczyli na przestrzeni lat, nie chcę zapominać akurat o tym, ale bardziej niż na zaszłych emocjach, które nierealistycznie zwykle podkolorowujemy, wolę być teraz. Budzić się nie czując ciężaru przeszłości, nie patrzeć na wszystko przez pryzmat nieudanych albo błędnie uznanych za ważne czy dobre momentów. Nad pozytywnymi wspomnieniami też nie chcę zbyt często się pochylać, bo przysłaniają to, co teraz. Przynajmniej w moim wypadku, zwyczajnie zdarza mi się zbyt intensywnie zasiedzieć w przeszłości.   To najtrudniejsza rzecz na świecie, ale jeśli czegoś jeszcze naprawdę chcę, to być wyłącznie dzisiaj, z zamiarem robienia tego, co wypływa z mojej osoby. Nie podyktowanej przypadkowo lub podprogowo historii.  Co do przyszłości: Jeśli tworzę teraźniejszość taką, jaką chcę by była, o jutro nie muszę się martwić, skoro to tylko efekt obecnych starań. Na przypadki i tak nie mam wpływu.
 15. Jaki serial ostatnio oglądaliście ?

  Nic praktycznie ostatnio nie oglądam, rany. "Welcome to the N.H.K" - seria anime. Nie wiem do końca co o tym myśleć, większość treści już mi wywietrzała. Po recenzji, którą wcześniej obejrzałam spodziewałam się czegoś znacznie trudniejszego i poważniejszego, dotykającego podstawowych pytań. Wyszło trochę żenująco, czasem klimatycznie i wciągająco, ale mimo wszystko konkluzja została zdecydowanie skopana i spłycona. Zbyt często też postaci próbują popełniać karykaturalne i nieuzasadnione samobójstwo. Dziwaczne i przerysowane (jak to większość anime), może sama powieść lepsza.