Daria.

Przyjaciele
 • Ilość dodanej zawartości

  13292
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Daria. last won the day on January 9

Daria. had the most liked content!

Reputacja

13 Anarchista z przypadku

O Daria.

 • Ranga
  Przyjaciel
 • Urodziny 27.11.1994

Informacje

 • Płeć
  Kobieta
 • Miejscowość
  Gdańsk
 • Zainteresowania
  Języki obce, literatura.
 1. Jaki serial ostatnio oglądaliście ?

  Seria Niefortunnych Zdarzeń - Jeeezu, cudo! Zła jestem, że na kolejny sezon trzeba czekać rok. 3 sezony Shameless (wersja UK) - po pierwszym odcinku byłam nastawiona bardzo sceptycznie, ale potem się wciągnęłam. Serial chory, ale dobry. 1 odcinek Santa Clarita Diet i tu podziękuję, zrobiło mi się słabo na pewnych scenach, to nie dla mnie.
 2. O czym teraz myślisz?

  O K. myślę. Taki fajny chłopczyk to był, tyle wycierpiał i jeszcze, mimo ledwie 10 lat życia, przegrał z chorobą. Oby tam, gdzie jest teraz, było mu lepiej.
 3. Pan/Pani

  Do każdego, kto jest ode mnie starszy minimum 5 lat, a co do kogo nie jestem pewna, czy mogę po imieniu.
 4. Książka, którą aktualnie czytasz

 5. Co zmienić na forum?

  Niech mnie ktoś oświeci, czy na forum są znaczki, które pokazują, czy użytkownik się udzielał w danym temacie? Jeśli nie, można coś takiego zrobić? EDIT: już wiem, ta gwiazdka jest takim znakiem. To pytanie jeszcze inne: czy można wprowadzić na forum opcję, że na każdej stronie tematu widnieje jego post początkowy?
 6. Co Ci sprawiło dzisiaj radość?

  Mam praktyki!
 7. Najgorszy rok w Waszym życiu?

  Ten. Dwa pogrzeby w najbliższej rodzinie w ciągu 3 miesięcy, choroby i różne inne niepowodzenia... Za dużo tego, no po prostu za dużo.
 8. Co Cię dzisiaj wkurzyło ?

  Pamiętacie jak tu pisałam, że nie mam praktyk? Odmówiono mi chyba jeszcze z 5 razy, bo "zdalne praktyki to ogromny problem". Przedwczoraj próbowałam załatwić kolejne, nawet dobrze szło z początku, ale gdy na pytanie, jak dobrze znam Trójmiasto odpowiedziałam, że mieszkam w Gdańsku od urodzenia, a moja znajomość Trójmiasta w ogromnej mierze zależy od niepełnosprawności (dostosowania do wózków etc., no nie oszukujmy się, nie wszędzie to jest), to kontakt się urwał. Próbuję się dowiedzieć od opiekunki praktyk, czy mogę wyrobić je w bibliotece, bo dyrektorka mojej poprzedniej szkoły powiedziała, że przyjmie mnie w ogóle bez mrugnięcia okiem. Ale oczywiście opiekunka, jak zwykle, nie odpisuje. Jeśli nie będę mogła wyrobić w tej bibliotece, to tak naprawdę mogę sobie tymi studiami tyłek podetrzeć, bo to moja ostatnia możliwość, a bez praktyk nie można skończyć III roku.
 9. Co Ci sprawiło dzisiaj radość?

  Zdałam wczorajszy egzamin <3
 10. Co Cię dzisiaj wkurzyło ?

  Nie dzisiaj, ale w poniedziałek i tak skutecznie, że trzyma mnie do dzisiaj. Nie mam praktyk. Sprawa się tak zakończyła, że autentycznie nie wierzę.
 11. Co Ci sprawiło dzisiaj radość?

  Zdałam ćwiczenia z gramatyki historycznej!
 12. Jak wygląda u Was zdawanie egzaminów?

  Filologia polska, II rok Na pierwszym roku sesja zimowa egzaminy tylko pisemne, letnia - tylko ustne (+ kolokwia pisemne, które upoważniają do podejścia do tych egzaminów w I terminie). II rok: sesja zimowa - jeden ustny, kilka pisemnych, sesja zimowa: będą 2 pisemne i 2 ustne. Testów w ogóle u mnie nie ma. Są pytania otwarte z danego zakresu materiału. Np. na literaturze staropolskiej miałam 2 kolokwia, każde po kilkanaście pytań, z lektur - 60% pytań to cytaty, trzeba było napisać, skąd to zdanie, kto napisał to i to, z którego roku to wydanie etc. Jeśli chodzi o ustne egzaminy: zazwyczaj jest tak, że się przychodzi, losuje 3 pytania i się odpowiada. Czasem jedno pytanie sami sobie opracowujemy w domu (bo np. mamy mówić o wybranej przez siebie książce), więc wtedy jedno z trzech wylosowanych pytań odrzucamy. Najgorzej jest wtedy, kiedy wykładowca nie daje pytań do losowania, tylko wymyśla je z głowy. Dwa razy się zdarzyło, że pytania były jawne, dostaliśmy je na długo przed egzaminem. Są 2 terminy - pierwszy i poprawkowy. Z literatury staropolskiej wyglądało to tak, że jeśli nie zdałeś kół upoważniających do przystąpienia do egzaminu (zdanie tych kół było wymogiem tylko w przypadku zdawania w czerwcu), to dopiero we wrześniu miałeś pierwszy termin i poprawkowy tak na zaś również. Z reszty przedmiotów tak nie ma, są 2 i tyle. Jak nie zdasz poprawkowego, możesz się ubiegać o przedłużenie sesji, nie ma u mnie z tym problemu, dają chyba każdemu przedłużenie. Jak nie zdasz w przedłużonej sesji, to masz warunek i płacisz. Jak nie zdasz warunku, to masz jeszcze szansę na poprawkę. A jak nie zdasz poprawki, to po prostu płacisz w następnym roku tyle samo za warunek i możesz następny raz zdawać. Przedmiot, z którego masz warunek możesz zdać nawet na ostatnim roku magisterki, z tym że z początkiem każdego nowego roku płacisz za ten warunek od nowa, tak jakbyś go brał pierwszy raz.
 13. aborcja

  Więc lepiej usuwać ciążę w przypadku zagrożenia jakąkolwiek chorobą, bo "a nuż on się nie będzie chciał męczyć z ograniczeniami"?
 14. aborcja

  Ja to znam z autopsji, bo jestem chorym dzieckiem swoich rodziców. Nigdy nie będę od nich niezależna. Ale to wszystko jest kwestią podejścia, konkretnego człowieka i jego psychiki, a także rodziców. Dla jednego taki stan rzeczy będzie nie do przejścia, a dla drugiego - np. dla mnie - będą okresy wkurzenia, ale generalnie będzie fajnie. Poza tym: to, że człowiek jest chory, nie znaczy jeszcze, że zależny od osób trzecich. Sama znam osoby niepełnosprawne, które się normalnie uczą, pracują, mieszkają osobno, a nawet mają dzieci! I sobie radzą. Ale skąd wiesz, jak takie dziecko może się czuć? Nie wmawiasz przypadkiem komuś, co powinien odczuwać? Jeszcze raz powtórzę: niepełnosprawność niepełnosprawności nierówna. Nie zawsze kończy się to bardzo ograniczoną gamą możliwości, serio. Ja też jestem za prawem do aborcji i jest mi z tym dobrze. Mało tego - uważam, że kobieta powinna sobie wykonywać te zabiegi nawet na życzenie, bez powodu, ot tak. Nie moje życie, nie moja sprawa. W poprzednim poście chodziło mi o to, żeby pokazać, że DLA MNIE usunięcie płodu tylko dlatego, że dziecko mogłoby mieć Zespół Downa czy jeździć na wózku jest przesadą i nie zdecydowałabym się na to (przyjmując na chwilę, że jestem zdrową dziewczyną, która dałaby radę wychowywać dziecko. Nieważne czy zdrowe, czy chore). No i mądrze gadasz, zgadzam się z Tobą. Od najmłodszych lat wiem, że nigdy nie będę chodzić. Od najmłodszych lat są momenty, kiedy spotykam się z ogromną nietolerancją wśród ludzi zdrowych. Są momenty totalnego doła. Ale żyję, nie mam nawet depresji. Co więcej - czerpię z tego życia satysfakcję. I uwierz mi, nie jestem jedyną niepełnosprawną, chorą dziewczyną z takim podejściem, jest nas więcej. Świat się zmienia, niepełnosprawni też mają coraz więcej ułatwień (chociaż do ideału daleka droga) - więc zmienia się ich podejście do swojej sytuacji. Na to podejście wpływa naprawdę wiele czynników, ale uwierzyć mi możesz, że nawet z "wyrokiem choroby" można fajnie żyć.
 15. oryginalne i dziwne zainteresowania

  Zainteresowania to zainteresowania, dla mnie ważne, żeby człowiek je w ogóle miał, bo nie znoszę ludzi, którzy całe dnie siedzą i biadolą, nie wiedząc, co robić z czasem. No chyba że są to zainteresowania niebezpieczne. Wtedy trzeba spieprzać.