Daria.

Przyjaciele
 • Ilość dodanej zawartości

  13292
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

13 Anarchista z przypadku

O Daria.

 • Ranga
  Przyjaciel
 • Urodziny 27.11.1994

Informacje

 • Płeć Kobieta
 • Miejscowość Gdańsk
 • Zainteresowania Języki obce, literatura.
 1. Jaki serial ostatnio oglądaliście ?

  Seria Niefortunnych Zdarzeń - Jeeezu, cudo! Zła jestem, że na kolejny sezon trzeba czekać rok. 3 sezony Shameless (wersja UK) - po pierwszym odcinku byłam nastawiona bardzo sceptycznie, ale potem się wciągnęłam. Serial chory, ale dobry. 1 odcinek Santa Clarita Diet i tu podziękuję, zrobiło mi się słabo na pewnych scenach, to nie dla mnie.
 2. Strangelove mnie zainspirował do założenia odwrotności swojego tematu. Są pewne książki, które nie cieszą się uznaniem wśród ludzi. I niektórym z nas te pozycje się jednak mimo wszystko podobają, co przyznajemy z mniejszym bądź większym wstydem albo trzymamy ten fakt w ścisłym sekrecie, żeby nie narazić się na dziwne spojrzenia czy komentarze. No to przyznajcie się. Jaka książka, uznana powszechnie za chłam, podbiła Wasze serca? U mnie zdecydowanie na pierwszy plan wybija się Zmierzch. Może i jest to naiwna historyjka dla nastolatek, może i nie wyniesiemy z niej nic przydatnego, ale mi czytało się doskonale, odprężyłam się niesamowicie.
 3. Poleć książkę

  Przeglądając ostatnio dział Literatura w poszukiwaniu tematu o DKK, zauważyłam, że dość sporo w nim tematów, w których użytkownicy proszą o polecenie jakichś ciekawych tytułów. Podobnie sprawa wygląda w tematach powitalnych - często, kiedy ktoś mówi, że preferuje określony gatunek książek, od kogoś z nas pada pytanie 'a może byś coś polecił'? Pomyślałam więc, że fajnie byłoby to uporządkować, stworzyć miejsce specjalnie na takie prośby. Od dziś, właśnie w tym temacie, możecie prosić innych userów o polecenie ciekawych tytułów, wartych przeczytania. Pamiętajcie, by określić choć mniej-więcej, czego szukacie: może upatrzyliście sobie jakiegoś autora, którego wcześniej nie znaliście, a wygląda Wam obiecująco, ale nie wiecie, od jakiej książki zacząć? A może macie sprecyzowany gatunek? Wiecie, że wolicie historie miłosne od horrorów? Cokolwiek, co pomogłoby nam w poleceniu czegoś konkretnego, trafnego. Mam nadzieję, że temat się przyjmie
 4. Ostatnio przeczytałem...

  Temat dla moli książkowych. Jaką książkę ostatnio przeczytałeś? Co Cię skłoniło do jej przeczytania? A może czytałeś z musu - bo lektura? Jakie emocje targają Tobą na myśl o tej książce? Polecasz, a może wręcz przeciwnie? Wczoraj skończyłam czytać Medailiony Z. Nałkowskiej. Byłam nastawiona bardzo, ale to bardzo negatywnie - nie dość, że lektura, a tych nie cierpię, to jeszcze nie słyszałam o tej pozycji ani jednego dobrego słowa, włącznie z tym, co mówili znani mi poloniści. Na szczęście, znów okazało się, że jestem inna od wszystkich. Książka jest bardzo krótka - pochłonęłam ją zatem w może 3 godziny. Bardzo mnie wciągnęła, lubię tematykę Holocaustu. Nie bójcie się Medalionów, nie są takie złe.
 5. Chamstwem zniechęcam moją dziewczynę...?

  Sama mam faceta, który miał problem z powstrzymywaniem języka. Na początku to olewałam, wybaczałam mu wszystko. Potem jednak się zbuntowałam i kazałam mu się hamować, kilka razy próbowałam zakończyć związek. Oficjalnie jednak jesteśmy nadal razem, dlaczego? Bo zebrał się w sobie i problem ustąpił. Gdyby mój się nie uspokoił, sama bym go zostawiła, fakt, byłoby ciężko, ale lepiej cierpieć i tęsknić, niż tkwić w związku bez szacunku.
 6. Lalki Reborn

  Mnie tam ona nie przeraża, fakt, uważam ją za brzydką (ale pewnie bierze się to stąd, że jest podobna do prawdziwego dziecka, a ja uważam, że na świecie nie ma ładnych dzieci), ale mnie ona nie przeraża, więc jest to każdego indywidualna sprawa, czy uważa taką lalkę za straszną czy też nie, to nie jest reguła.
 7. Dogmat nieomylności

  Uwaga, niech już nikt nie waży się powiedzieć 'toć to bzdura', nakazał NNU i NNU pilnować tego będzie
 8. Małe piękności

  Nie oglądałam nigdy tego programu, ale dużo o nim czytałam i widziałam wiele zdjęć, jestem przerażona. W takiej formy - te konkursy są największą krzywdą, jaka może spotkać dzieci. O ile rozumiem, że mogą się trafić nie do końca normalni rodzice, to naprawdę nie rozumiem organizatorów czegoś takiego - oni też nie mają nic w głowach? 4-5 latki już malować, doklejać tipsy? To jak taka dziewczynka będzie wyglądała w wieku lat, powiedzmy, 15? Takim rodzicom wręcz powinny być te dzieci zabierane, bo nie dość, że nie mają prawa do typowych dziecięcych zabaw, to jeszcze psuje się ich urodę. Takie makijaże naprawdę zostawią ślady, nie oszukujmy się. Idea konkursu jest dobra - problem w wykonaniu. Przecież można zorganizować konkurs na małą miss, ale czy koniecznie musi się to wiązać z takimi zabiegami? Nie. Można po prostu ładnie dziewuszkę uczesać i ubrać, nie trzeba szpecić jej buziulki makijażem.
 9. Lalki Reborn

  Przecież to TYLKO lalka.
 10. Lalki Reborn

  A widzisz, ja znam mnóstwo dzieci, które takich zabawek nie mają, a i tak, kiedy na świecie pojawiło się ich młodsze rodzeństwo, to one tu pociągnęły za mocno, tu wystraszyły niemowlaka. Nie przesadzajmy, że te lalki mogą być powodem do tego, że dzieci nie będą miały uczuć - dzieci generalnie na początku są nieco głupiutkie, ale chłoną wiedzę i to, co mówią im rodzice, opiekunowie, jak gąbka, więc jak zwróci się takiemu uwagę, że dziecka nie wolno tak tarmosić, to przestanie. Poza tym - nie porównujmy zabawki do niemowlaków. Nie znam dzieciaka, który by swoimi zabawkami nie rzucał. A jednak jeżeli chodzi już o istoty żywe, to rodzic jest od tego, żeby pilnował, żeby jego pociecha nie robiła krzywdy takiemu koledze, pieskowi, kotkowi. Jeżeli pociecha coś takiego by zrobiła, to nie jest wina tego, że miała zabawkę podobną do niemowlęcia i z nią robiła, co chciała, tylko tego, że rodzice nie kontrolują jej poczynań. A i szacunku do zabawek by należało maluchy uczyć.
 11. Bierzmowanie

  Ale po co? Bierzmowanie jest sakramentem, który możesz przyjąć w każdej chwili, więc nie musisz koniecznie przystępować w trakcie edukacji, można np. przed samym ślubem przyjąć, znam masę ludzi, którzy tak zrobili.
 12. Dogmat nieomylności

  Kompletna bzdura. Jesteś człowiekiem - czasami się mylisz, czy tego chcesz, czy też nie. I nie jest tu ważne, w jakich sprawach, czy w sprawie wiary, czy czegokolwiek innego.
 13. Witam wszystkich M-Forumowiczów.

  Chyba zemdleję. Cześć. Przez avatar mi się wydawało, że jesteś płci pięknej
 14. Dżem dobry;)

  A poza fantastyką?
 15. Powrót Piotrka = Problemy Pirata

  Nie wiem, o co chodzi, ale cześć.