Lamia

Absolwenci
 • Ilość dodanej zawartości

  1949
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

102 Pani z Dziekanatu

6 obserwujących

O Lamia

 • Ranga
  Absolwent

Informacje

 • Płeć Kobieta
 1. O czym teraz myślisz?

  Kiedy starsze Panie wstają z miejsc w autobusie na Twój widok. Staro. Staro mi. 
 2. Pomagacie innym (dajecie pieniądze)?

  Pytanie w tytule mnie nie przekonuje. Mąci.  Pomagacie innym? Tak. Dajecie pieniądze? Nie, zwykle nie. Może się mylę, ale wybrałam taką drogę. Nie ufam żebrzącym, kulawym i biednym ludziom ulicy, nie pomagam na ich zasadach. Jeśli to robię, to na własnych warunkach. Tylko taka pomoc ma dla mnie sens. Którą rozumiem. 
 3. Od czego jesteście uzaleznieni?

  Od pasji tworzenia. Nie umiem bez niej. Wariuję, usycham. Choćbym miała sklejać pudełka. Póki są moje i póki się wyrażam, wystarczy.
 4. Czego Ci brakuje z czasów dzieciństwa?

  Czasem brakuje mi tchu. W dzieciństwie niespożyte pokłady energii odkładały się w nieskończoność i nie było sposobu, by je wyczerpać.Teraz jest inaczej. I wspinania się na drzewa. Bardzo. Siedząc na gałęzi, ponad głowami przechodniów, wydawało mi się, że jestem niewidzialna i wszechmocna. Jakie to naiwne, jakie dobre. Teraz czasem wystarczy zamknąć oczy, ale to nadal nie to samo.   
 5. O czym teraz myślisz?

  Kiedy oglądam muchy w dużym powiększeniu, zaczynam czuć do nich sympatię.
 6. Książkowe newsy

  Cyranowicz, Mueller, Podsiadło, Bargielska... Współczesna dobra poezja do czytania i pobierania za darmo. Jeśli ktoś choć trochę interesuje się poezją, to aż głupio nie zajrzeć. http://wolnelektury.pl/katalog/lektury/wiersz-wolny/ Na platformie wolne lektury pojawiło się aż 20 tomików poetyckich współczesnych poetów, dostępnych dla każdego. Mamy tu laureatów i nominowanych pisarzy, znanych z rozmaitych konkursów literackich przez Nike, Gdynie i inne. Pisarzy, którzy nie tylko napisali świetne rzeczy, ale nadal żyją i nadal piszą. Warto poznawać poezję ludzi, którzy wciąż żyją. Może nie ma tego dreszczyku emocji i tęsknoty za fantazją, ale i tak warto. Tak sądzę. 
 7. Cytaty.

  A niech was wszyscy diabli!  Moralność Pani Dulskiej, G. Zapolska
 8. Wasz głos.

  Lubię nagrywać wiersze, książki, które lubię i odsłuchiwać je w kółko. Lubię słuchać siebie w dobrym wydaniu. Czy to coś złego? 
 9. Cytaty.

  Smutek mnie uczy, że służę do życia.  – Kiedy jesz – mówi – masz pamiętać, żeby gryźć i połykać, tylko tyle. Bo widzisz, chodzi o to, że włosy rosną bez twojej pomocy, samo się oddycha i samo śpi, oczy wiedzą, co zrobić, żeby się zamknąć. W zasadzie jesteś sobie potrzebna prawie do niczego.  Więc idąc, tylko przebieram nogami, a siedząc, uciskam stołek, który skrzypi. Kiedy tak siedzę, widok całymi godzinami używa mnie do patrzenia. Bronka Nowicka, "Nakarmić kamień"
 10. O czym teraz myślisz?

  Przeglądam tematy. Tytuły.  - Co Cię dziś zasmuciło/zmartwiło? - Co Cię dzisiaj wkurzyło? - Moja największa wada - Za czym tęsknisz? - Nienawidzę...  - Najgorszy rok w Waszym życiu - Przytułek dla niechcianych dolegliwości Żeby nie być nieobiektywną, szukam po drugiej stronie lustra. Znajduję ślad w liczbie jeden.  - Co Ci sprawiło dzisiaj radość? Przeglądając dwie strony. Reszta to neutrale. I nie wiem. Czy tematy opozycyjne po prostu nie istnieją, czy może nie zaprzątają naszych głów tak bardzo jak smutki i złości, spadając w cień? Dlaczego obok tematów "Co Cię dzisiaj wkurzyło", "Moja największa wada" nie wyświetlają się odbicia. - Co przyniosło Ci dzisiaj spokój? - Moja największa zaleta - Za co jesteś wdzięczny?  - Kocham... - Najlepszy rok w Waszym życiu - Co lubisz w swoim sprawnym ciele?  - ... Myśli kształtują rzeczywistość. 
 11. Pierwszy raz,ryzyko wpadki

  Możesz polegać na prezerwatywie jak duża część społeczeństwa, która nie ma z tego powodu większych nieprzyjemności. Możesz też pójść do lekarza, jednak nie po "tabletkę po", ale po poradę w kwestii innych środków antykoncepcyjnych. Jest ich trochę do wyboru. Nie wiem, czy jest Ci to już teraz potrzebne, ale jeśli chciałabyś zacząć regularne współżycie, byłabyś spokojniejsza. To mnie rozbawiło. Bo oglądał mądre filmy edukacyjne?  
 12. Problem z dziewczyną.

  Daj jej trochę spokoju. Nieważne, czy zamierzasz o nią walczyć, czy chciałbyś odpuścić, jest jedno dobre wyjście. Daj jej odpocząć od siebie. Geniusze podrywu polecają to jako naczelną zasadę m.in. powrotów. Jeśli chcesz, by ktoś się Tobą zainteresował, jeśli chcesz odzyskać partnera, który od Ciebie odszedł, jeśli chcesz zwrócić czyjąś uwagę... zniknij. Nie pisz, nie odzywaj się. Niech sama poczuje potrzebę.  To zapewne nie reguła, ale skutkuje. Często.    Możesz się ze mną nie zgodzić, możesz walczyć, wystawać pod jej oknem z kwiatami i śpiewać serenady, jednak jeśli ona sobie nie życzy, to tylko ją zirytujesz. Cisza to taktyka, która działa na dwa fronty. Dobrze rokuje na powroty i dobrze rokuje na rozstania. Każde wyjście jest dobre. 
 13. Komentarze do Fotek użytkowników m-forum.pl

   @Bloody. Zapamiętałam Cię zupełnie inaczej. Teraz wyglądasz jak laleczka. 
 14. Problem z dziewczyną.

  Naprawdę? Szczególnie mówiąc o chwilach załamania psychicznego bądź problemach emocjonalnych? W stadzie trzeba wyglądać, trzymać się w kupie, stwarzać pozory. Chyba, że masz naprawdę dobre stado. Ale jeśli jest to zwyczajna grupa przypadkowych osobników, skazanych na siebie poprzez szereg zbiegów okoliczności, miejsce pracy, zamieszkania czy znajomych, takie stado może strasznie wykańczać. Tyle pracy, żeby czuć się inaczej niż się czuje.  Nie wiem, czy izolacja jest lepszym wyjściem ani czy skuteczniejszym, ale w wielu przypadkach jest na pewno łatwiejsza.
 15. Problem z dziewczyną.

  Tu również.    Możesz mi nie wierzyć, ale nawet najbardziej zakochane dziewczyny, zmuszone do prowadzenia faceta za rękę, żeby się nie zgubił, zobowiązane do odkładania za niego kubków (bo ten nigdy nie wie, czy w tej szafce na lewo, na prawo, czy w łazience, więc wsadza je do sztućców...) tracą z czasem cierpliwość. Nie mówię, że jesteś sierotą, to zresztą mało istotne, możesz być największą sierotą świata, bądź nią sobie. Jednak jeśli ona nie będzie w stanie tego zaakceptować w pewnej mierze, to po co ją dręczyć? Czy to jest powód do rozstania? Pewnie, że tak. Czy można nad tym pracować? Pewnie, że tak? Czy warto? Nie wiem. Czy istnieją inne opcje? Mnóstwo.