Pirat

Przyjaciele
 • Ilość dodanej zawartości

  6804
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Pirat

 1. 3marca odbyły się w Rosji wybory prezydenckie. od kiedy Władimir Putin wskazał społeczeństwu kto ma być jego następcą, było wiadome kto wygra. Wiadome jest że Dimitrij Miedwiediew jest tylko narzędziem Putina i tak naprawdę realną władzę będzie sprawował Putin. Czy wg was w Rosji jest coś takiego jak demokracja i czy jest ona tam potrzebna, czy może Rosjanie wolą czuć silną rękę wodza?
 2. Nie są to dzieła sztuki, i w istocie nie miały być. to efekt chwili wolnego czasu i ekspresji w gimpie ;p może kiepskie, ale i tak się zwami podziele ;p
 3. Czy obecny ustrój panujący w Polsce jest dobry? czy należy go zmienić? jeśli tak, to w którym kierunku pójść? W system kanclerski, czy może prezydencki? A może zostawić wszystko jak jest? Ostatnio premier wyszedł z propozycją zmiany konstytucji. Według założeń władza prezydenta byłaby ograniczona do kompletnego minimum, ponadto wybierany byłby przez Zgromadzenie Narodowe nie jak dotychczas przez obywateli. Mielibyśmy wtedy system kanclerski. Do tego premier zaproponował zmniejszenie liczby posłów i senatorów. Jak odnosicie się do tych zmian?
 4. Usłyszałem dziś, że będziemy już niedługo mogli jeździć szybciej. I tak na autostradach - 140km/h na drogach ekspresowych o dwóch jezdniach w przeciwnych kierunkach - 120km/h na reszcie dróg ekspresowych - 100km/h. Do tego fotoradary będą robiły zdjęcia dopiero gdy przekroczy się prędkość o 10km/h od dozwolonej. I co wy na to? Czy zmiana przepisów w tą stronę jest dobra? czy raczej powinno się ograniczać prędkość? a może zmiana o 10-20km/h jest tak niezauważalna, że niewarta jest dyskusji?
 5. 10 najlepszych filmów

  1. Obcy, i mam na myśli wszystkie 4części, a najbardziej pierwszą bo jest to film z końcówki lat 70tych a efekty specjalne robią wrażenie. I nie są w filmie po to, żeby nadrabiać za fabułę, co stało się ostatnio standardem, i nie są robione za pomocą kliknięcia myszki. Dla mnie to taki wzór jeśli chodzi o tego typu filmy 2. Ojciec chrzestny, no bo lubimy złych ludzi, bo są ciekawi, a ten film jest o mafii, więc czego chcieć więcej? Genialnie pokazany tamten świat. A do tego obsada, generalnie nie oglądam filmów "dla aktora", ale tutaj gra Pacino, który jest moim ulubionym aktorem właśnie za grę w Godfatherze i w Człowieku z blizną, a skoro o tym mowa to: 3. Człowiek z blizną 4. Pulp fiction 5. Psychoza, bo mistrz Hitchcock, bo genialna fabuła, bo klasyk, bo trzyma w napięciu 6. Omen, ciekawy pomysł + klimat, którego w dzisiejszych filmach kompletnie nie ma, + ten dzieciak który grał Damiena w I części był naprawdę straszny. I mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł oglądania remake'u z 2006roku, ja niestety wpadłem i musiałem 10razy obejrzeć oryginał żeby wyprzeć to z pamięci. 7. Czas apokalipsy, ja na serio uwielbiam ten film i nie uważam że jest ciut za długi. Nie. Fabuła, akcja, kultowe sceny, dialogi, wojna - to wszystko połączone razem sprawia, że musiałem go tu wpisać. No i w sumie nie wiem co by tu jeszcze wpisać, jaki film który znacząco wyróżnił się z całej reszty.
 6. Powrót Piotrka = Problemy Pirata

  a szczerze mówiąc to ja cię nawet nie kojarzę. Więc tzw "Mój Kłopocie", nie schlebiaj sobie że jesteś dla mnie tak istotny że stałeś się moim problemem ;] no ale marzeniami pożyć sobie możesz
 7. Nocne filozofowanie

  Wezmę statek. Odpłynę. O tak, po prostu. I w duszy głęboko mieć całą resztę. Po prostu, odpłynąć. A jedyne co czuć to wolność i wiatr. Ale zaraz zaraz skąd wziąć statek? jak to tak odpłynąć? gdzie? po co? na jak długo? przecież reszta będzie się martwić. przecież trzeba jutro iść na zajęcia. przecież tak nie można, po prostu sobie gdzieś odpłynąć. Bez planu, bez przygotowania, bez żadnego słowa, bez statku. I mój zmyślony statek właśnie się rozbił o lodowiec zwany pani Codzienność. Ale (znowu) zaraz zaraz Mój zmyślony statek może płynąć kiedy ja chcę, gdzie chcę. Więc odpływam.
 8. Powrót Piotrka = Problemy Pirata

  no normalnie już spać po nocach nie mogę ^^
 9. Radio Maryja

  Radio to wspaniały wynalazek, zwłaszcza jak stoi się w korku. Dlatego czasem jak na wszystkich stacjach leci kompletne badziewie, wrzucę sobie tą oto szanowną stację, by dowiedzieć się co się dzieje w świecie Prawdziwych Polaków. Dowiedziałem się kilku arcyistotnych rzeczy o naszej rzeczywistości: - żydzi rozkradają Polskę - PO wprowadza bolszewizm - zabito wspaniałego prezydenta w Smoleńsku - sam diabeł stworzył wszystkie media, poza rm i trwam - a wszystko to spisek masońsko-żydowsko-komuno-murzyński, który zwalczać trzeba. Arcyistotne rzeczy o naszej rzeczywistości napisałem? chyba rzeczywistości równoległej, dlatego też pan grzybek i jego biznes jest mi całkowicie obojętny
 10. Najlepszy album 2010r.

  Rok powoli się kończy, i tak się jakoś złożyło, że o tej porze zadaję wam pytanie: jaki waszym zdaniem jest najlepszy album minionego roku?
 11. 10 najlepszych seriali i programów rozrywkowych

  Tak się zacząłem zastanawiać, 10 mi nie wyjdzie, zatem: 1. hoży doktorzy, ale do 8sezonu 2. rodzina soprano 3. family guy 4. lost, chociaż utkwiłem gdzieś na 5sezonie dawno dawno temu i przy tym bardzo się pogubiłem, to bądź co bądź serial był dobry 5. house, chociaż z każdym sezonem jest coraz gorzej 6. stawka większa niż życie, czyli coś z naszej rodzimej produkcji. 7. himym
 12. Prawo i Sprawiedliwość

  nie no bo inne partie, w szczególności PiS nigdy nie stosowały PRowskich sztuczek.
 13. Nocne filozofowanie

  s-PAR-owani. Sparowani. Się dziwna moda zadziała - ludzie parują się jak woda w 100'C. Wszyscy, jak leci. Miałem tu zrobić dłuższy wywód po co ludzie się dobierają teraz w pary, dlaczego jedni znajdują kogoś a inni są dalej sami, dlaczego zwykle ci indywidualni są mniej chciani niż ci już zajęci etc. Miałem i chciałem napisać moje przemyślenia na ten temat ale sen ewidentnie chce się ze mną teraz sparować, więc ja idę spać i może kiedyś, albo jutro się bardziej wysilę..
 14. Oto reszta pani futra

  i jaskiniowców, zatem futra też leżą w naszej naturze. Ale, temat jest o tym czy tego typu akcje na nas działają czy nie, a wszelkie za i przeciw odnośnie futer proszę pisać tu: futra-naturalne-nie-t21379.html
 15. futra naturalne?nie!!!

  jesz mięso? nie masz szacunku dla zwierząt. no prooooszę..
 16. Prywatyzacja szkół

  może być i tak, że dyrektor-biznesmen stwierdziłby "może i jesteś idiota, który nie chce się uczyć i leci na samych pałach, ale płacisz, więc nie opłaca mi się ciebie wyrzucać". To uczeń na to "to ja się nie będę uczył bo płacę za miejscówkę". No i społeczeństwo debilnieje. I zadaję raz jeszcze pytanie: co jak rodziców nie będzie stać na posłanie dziecka do szkoły, bądź stwierdzą że nie mają takiej potrzeby go posyłać do jakieś tam szkoły?
 17. nowy dział: fotografia

  no innego działu o tej nazwie nie ma
 18. nowy dział: fotografia

  Jest dział sprzęt, tam można zakładać tematy o sprzęcie fotograficznym, nie rozdrabniajmy się za bardzo. A do prac jest dział wasza twórczość i z tym również się nie rozdrabniajmy
 19. Prywatyzacja szkół

  No dobra, a co jak kogoś nie byłoby stać na posłanie dziecka do szkoły? A co jakby genialni rodzice stwierdzili, że oni nie czują potrzeby wysyłania dziecka do szkoły? bo oni są mądrzejsi to go sami nauczą, a potem nam siłą rzeczy społeczeństwo debilnieje.
 20. Czy niektórzy ludzie mają moc Boga?

  właśnie, jakby. zatem to jest jakby Bóg. Twoja "boska" moc nie wychodzi poza twoja nieboską głowę..
 21. Lewica czy prawica.

 22. Lewica czy prawica.

  więc ułatwmy to ludziom, po co ma się człowiek namęczyć, szukać broni gdzieś tam przez 2tygodnie, jak może w 5minut sobie kupić i pozabijać, bo jak chce zabić to zabije. Nie mówię "obywatel nie ma prawa do broni". Mówię, że powinna być zachowana jakaś kontrola nad wydawaniem jej. Jeśli przejdziesz odpowiednie testy, udowodnisz, że nie jesteś spierdolony i nie pozabijasz zaraz wszystkich, albo oni ci tego nie udowodnią to możesz dostać pozwolenie i cieszyć się tego rodzaju bezpieczeństwem. Ja osobiście jakoś bezpieczniej się czuję jak idąc ulicom wiem (lub mam takie przypuszczenie), że ludzie wokół mnie nie mają broni.
 23. Lewica czy prawica.

  po kiego ona?
 24. Nadzieje na rok 2011

  Ja wiem jedno, chcę za rok o tej porze móc powiedzieć, że nie zmarnowałem okazji. W 2010r. odniosłem parę sukcesów, z których jestem zadowolony (chociażby prawo jazdy, chociażby zdana matura i studia), ale jest też druga strona. Zmarnowałem parę okazji i mam nadzieję, że w 2011 będzie pod tym względem lepiej. I tyle..