Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1374872 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Zielona kawa opinie - odchudza?

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Nieprzeczytany postprzez Alicja1990 » 17 Wrz 2011, 17:47

Postanowiłam założyć temacik w modzie eko :) A więc :)
Zieloną herbatę to już chyba wszyscy piją na odchudzanie, a jak jest z zieloną kawą?
Stosujecie?
Działa?
Po jakim czasie?
Jak?

Mnie to zainteresowało, bo zielona kawa ma mocniejsze działanie przeciw wolnym rodnikom niż zielona herbata, a do tej pory nikt (raczej) jej (chyba) nie stosował. Pali się ją i pije jako tą ciemną, a czarna już nie ma takich właściwości.
I w temacie odchudzania - zielona kawa spala tłuszcz - samo zdrówko :)
Nie znalazłam za to nigdzie informacji, czy zielona kawa pobudza tak jak czarna, ta palona? Chętnie bym moją czarną poranną zastąpiła zieloną zdrową.

Alicja1990

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Zielona kawa - odchudza?

Nieprzeczytany postprzez OlgaXY » 25 Lis 2011, 16:21

ja od jakiegoś roku łykam sobie slimgreen z zielona kawą i herbatą pod kątem utrzymania wagi i ogólnie na wzmocnienie organizmu. U mnie jeśli mowa o odchudzaniu to schudłam 8 kg i ta waga mi stanęła. Taki był mój cel. Teraz biorę go od czasu do czasu bardziej bo podnosi mi formę, mam więcej siły na ćwiczenia itp. Zielona kawa wydaje się Oki. Teraz też jest modna biała herbata, chyba tez ją kupię, podobna smaczna w smaku i też pomaga.

OlgaXY

Zielona kawa - odchudza?

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 25 Lis 2011, 16:21

Awatar użytkownika
mgirl

Zielona kawa - odchudza?

Nieprzeczytany postprzez Mastero » 25 Lis 2011, 22:54

Gdzie taką można dostać i czy zawiera więcej kofeiny niż zwykła czarna?

Awatar użytkownika
Mastero

• Miejscowość:Koszalin
  • Pochwały:3

Zielona kawa - odchudza?

Nieprzeczytany postprzez Alicja1990 » 04 Gru 2011, 17:22

ja kupiłam w aptece, ten o którym pisze Olga, ale widziałam że w aptekach internetowych jest taniej. Co do kofeiny - nie wiem, sama jestem ciekawa jak to z nią jest. Mnie pobudza, to na pewno bo od jakiegoś czasu nie piją już normalnej kawy, ale czy to kofeina - nie wiem.

Alicja1990

Zielona kawa - odchudza?

Nieprzeczytany postprzez avokaine » 05 Gru 2011, 12:10

A co jest w składzie. 8kg bez ćwiczeń? Nie wierze.

Awatar użytkownika
avokaine

• Miejscowość:Ole Ole

Zielona kawa - odchudza?

Nieprzeczytany postprzez Alicja1990 » 08 Gru 2011, 14:37

Nie wierzysz, że ktoś jest w stanie schudnąć 8kg?
Moja siostra po rozwodzie, tak się zaparła, że zrzuciła 15, mąż jej mówił wcześniej, że jest gruba.
Grunt to dobra motywacja ;)

Alicja1990

Zielona kawa - odchudza?

Nieprzeczytany postprzez KrzysiekRRR » 25 Sty 2012, 17:25

Witam

Zielona kawa to zwykła kawa, arabica lub robusta, ale jeszcze przed procesem palenia. Dzięki temu w ziarnach występuje duża zawartość kwasu chlorogenowego, który przeciwdziała wydzielaniu się wolnych rodników, ma silne właściwości bakteriobójcze, a w połączeniu z kofeiną zmniejsza przyswajalność tłuszczów przez organizm ludzki. Zawartość kofeiny jest generalnie taka sama, niezależnie czy to kawa zielona, czy też już kawa palona - czarna.

KrzysiekRRR

Użytkownik zbanowany

Zielona kawa - odchudza?

Nieprzeczytany postprzez Kama_mala » 26 Sty 2012, 10:34

Wydaje mi się że zwykła kawa też pomaga spalać tłuszcze. Jak chodzilam na aerobik to instruktorka zawsze mowila, że po ćwiczeniach mamy wypić kawe bo pomaga spalać tłuszcze. Oczywiście taką bez cukru. A jeśli chodzi o zielona kawę to spotkałam się tylko z rozpuszczalną zieloną kawą, a ja jednak wolę zaparzaną w czajniczku.

Awatar użytkownika
Kama_mala

Użytkownik zbanowany

Zielona kawa - odchudza?

Nieprzeczytany postprzez KrzysiekRRR » 09 Mar 2013, 17:29

Kama_mala napisał:Wydaje mi się że zwykła kawa też pomaga spalać tłuszcze. Jak chodzilam na aerobik to instruktorka zawsze mowila, że po ćwiczeniach mamy wypić kawe bo pomaga spalać tłuszcze. Oczywiście taką bez cukru. A jeśli chodzi o zielona kawę to spotkałam się tylko z rozpuszczalną zieloną kawą, a ja jednak wolę zaparzaną w czajniczku.

Witam serdecznie

Zwykła czarna kawa jest mniej skuteczna, gdyż za spalanie tłuszczu i zmniejszenie jego przyswajania odpowiada mieszanka kwasu chlorogenowego (ACG) oraz kofeiny. A niestety palenie kawy znacząco redukuje ilość kwasu chlorogenowego w kawie...
Dlatego jeśli chcemy w pełni wykorzystać zalety kawy w odchudzaniu, proponuję pozostać przy jej wersji zielonej - czyli jeszcze przed procesem palenia :)

Krzysiek

KrzysiekRRR

Użytkownik zbanowany

Zielona kawa - odchudza?

Nieprzeczytany postprzez Triaxis » 12 Kwi 2013, 19:51

Alicja1990 napisał:Postanowiłam założyć temacik w modzie eko :) A więc :)
Zieloną herbatę to już chyba wszyscy piją na odchudzanie, a jak jest z zieloną kawą?
Stosujecie?
Działa?
Po jakim czasie?
Jak?

Mnie to zainteresowało, bo zielona kawa ma mocniejsze działanie przeciw wolnym rodnikom niż zielona herbata, a do tej pory nikt (raczej) jej (chyba) nie stosował. Pali się ją i pije jako tą ciemną, a czarna już nie ma takich właściwości.
I w temacie odchudzania - zielona kawa spala tłuszcz - samo zdrówko :)
Nie znalazłam za to nigdzie informacji, czy zielona kawa pobudza tak jak czarna, ta palona? Chętnie bym moją czarną poranną zastąpiła zieloną zdrową.

Witam serdecznie

Biorąc pod uwagę fakt, że zielona niepalona kawa ma tyle samo kofeiny, co kawa palona, to powinna podobnie pobudzać. Ale warto zauważyć, że smak będzie zdecydowanie mniej "kawowy", a dla wielu z nas to chyba bardziej istotne przy porannej kawie niż zawartość kofeiny :)

Triaxis

Nieprzeczytany postprzez lady_ » 16 Sie 2013, 12:28

Zielona kawa jako suplement diety- naprawdę godna polecenia, bo skuteczna:)

lady_

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez aleczka71 » 08 Paź 2013, 20:34

Zielona kawa raczej nie zastąpi czarnej palonej kawy, mimo że może mieć tyle samo kofeiny to jednak picie kawy czarnej ma swój specyficzny charakter, ten aromat, smak. Jednak nie ma co się tym przejmować, bo sama też lubię napić się małej czarnej o poranku, a mimo to nie rezygnuję z zielonej kawy ale w postaci tabletek. A tutaj http://tabletki-odchudzanie.com.pl/zielona-kawa.html przeczytałam, że palone ziarna tracą kwas chlorogenowy, który pomaga schudnąć. Te tabletki zdecydowanie bardziej mi pomogły, schudłam 8 kg przez 2 miesiące. Ee tam, ktoś powie że mało, że można więcej, przy dobrej diecie i ćwiczeniach. Ale w pewnym wieku metabolizm już nie pozwala tak łatwo spalać tłuszczu, a na ćwiczenia to trzeba się ostro zmotywować by codziennie je robić. Szczególnie jak do pracy trzeba latać, to czasu nie starcza na ćwiczenia. Wiec jak dla mnie zielona kawa, a raczej tabletki z nią zadziałały z czego się cieszę, bo chyba przez to się lepiej czuję.

aleczka71

Nieprzeczytany postprzez MariuszRyłko » 27 Paź 2013, 14:28

Zielona jest to kawa nie poddana procesowi palenia. Widziałem kilkanaście suplementów na odchudzanie z zawartością zielonej kawy. Czy są one skuteczne? Prawdopodobnie w jakimś stopniu tak, kawa (czy to zielona czy zwykła) zwykle pomaga w odchudzaniu. Trzeba zwrócić uwagę na 3 rzeczy: jaki jest koszt tych odżywek w porównaniu z ich skutecznością (czy się opłacają), jakie są możliwe zamienniki, i na jakich badaniach opiera się wniosek o ich skuteczności w odchudzaniu. Jeżeli idziemy w stronę odchudzania to ja jestem w znacznym stopniu za odchudzaniem pełnozywnościowym, a nie przy pomocy jednego "składnika". Dieta makrobiotyczna zawiera wszystko co potrzebne, wystarczy odpowiednio połączyć produkty, aby efekty były widoczne juz po paru dniach:)

Awatar użytkownika
MariuszRyłko

• Miejscowość:Szczecin
Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez master_jedi » 27 Paź 2013, 19:05

Ćwiczenia i niewpierdalanie słodyczy odchudza, a nie herbata.
"How do you prove that you exist...?
Maybe we don't exist..."
- Vivi Ornitier

Awatar użytkownika
master_jedi
Absolwent

• Pochwały:37