Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1381239 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

t

Zbyt wysoki cholesterol

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez Lady Di » 27 Cze 2012, 02:06

Witam,
Stało się! Mam zbyt wysoki poziom cholesterolu. Mama koleżanki poleciła mi suplement diety betalip, który sama pije. A może jakaś specjalna dieta? Poradżcie proszę!

Lady Di

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez MiR » 27 Cze 2012, 19:04

Ponoć jak sie ma za duży cholesterol to powinno się jeść mniej tłustych rzeczy, smażonych itp. ale nie jestem lekarzem. Idz do rodzinnego i popytaj - tak będzie łatwiej, pewniejsze źródło informacji.
"Ale jedno wiem po latach
Prawdę musisz znać i ty:
Zawsze warto być człowiekiem,
Choć tak łatwo zejść na psy..."

Ja wyrażam tylko swoją opinię, nie musisz się z nią zgadzać.

Awatar użytkownika
MiR

• Miejscowość:Leszno
  • Pochwały:13

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 27 Cze 2012, 19:04

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez Ludożerka » 28 Cze 2012, 13:17

Wydaję mi się, że to temat pod reklamę, no ale cóż....
Lady Di napisał:Mam zbyt wysoki poziom cholesterolu.

Badałaś poziom ogólny czy poszczególne frakcje? Jeśli tylko ogólnie zrób badanie na poszczególne frakcje, może się okazać, że masz wysoki poziom tego "dobrego" cholesterolu co zawyża Ci wyniki ogólne.
Oczywiście przy takich problemach podstawowym leczeniem jest odpowiednia dieta. Dieta, dieta a nie jakieś suplementy. Wybierz się z wynikami do lekarza, powinien Ci doradzić jakie produkty ograniczać, no i zawsze można poszukać rad w internecie, na jakiś typowo medycznych stronach a nie forach ogólnotematycznych.
Ludożerka chce cukierka!
^_^

Awatar użytkownika
Ludożerka
Przyjaciel

• Miejscowość:Bezludna Wyspa
  • Pochwały:22

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez Uleska » 29 Cze 2012, 15:53

Też słyszłam o betalipie! Czy juz wszystcy zwariowali na jego punkcie? Chciałabym spróbować!

Awatar użytkownika
Uleska

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez repo » 07 Lip 2012, 20:03

Żadnych betalipów! Generalnie jak chodzę po forach i czytam watki o cholesterolu i widzę tam ten beta-lip to mam wrażenie, że 90% jest pisanych przez podstawioną osobę, która ma zareklamować ten środek. A poradzenie sobie z wysokim cholesterolem jest dużo prostsze, o ile nie jest to cholesterol egzogenny - ten produkowany przez nasza wątrobę (proponuje sobie najpierw poczytać sąd się cholesterol bierze w organizmie http://www.obnizcholesterol.pl/czym-jes ... olesterol/) to można go obniżyć odpowiadania dietą, a także naturalnymi produktami takimi jak np błonnik, który znajduję się w całej masie pożywienia np. najwięcej go maja płatki owsiane, siemię lniane,także owoce i warzywa.

Awatar użytkownika
repo

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez Uleska » 10 Lip 2012, 13:35

repo!
No właśnie tez to zauważyłam! To wszystko wygląda jak jedna wielka reklama.
Bardzo mnie to zaciekawiło, dlatego zapytałam o "prawdziwe" opinie.

Popytałam też w realu ludzi, którzy, że tak powiem, dali się "nabrać" na ten marketing i dwie znajome mojej mamy potwierdziły, że w połączeniu z dietą (właśnie z tą, o której mówisz mówisz - surowe warzywa, owoce i błonnik) ten "cudowny" betalip daje efekty.
A znajome nie wyglądały jak podstawione przez koncerny farmaceutyczne! :D

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Uleska

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez Ludożerka » 10 Lip 2012, 14:42

Uleska napisał:że w połączeniu z dietą

To raczej własnie ta dieta daje efekty a nie ten betalip ;)
repo napisał:mam wrażenie, że 90% jest pisanych przez podstawioną osobę, która ma zareklamować ten środek.

No cóż, firmy chwytają się różnych sposobów, żeby zareklamować swój produkt, to żadna nowość ;) Teraz zamiast akwizytorów w drzwiach, mamy takowych na forach ;p
Ludożerka chce cukierka!
^_^

Awatar użytkownika
Ludożerka
Przyjaciel

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez Uleska » 10 Lip 2012, 14:51

Ludożerka napisał:
Uleska napisał:że w połączeniu z dietą

To raczej własnie ta dieta daje efekty a nie ten betalip ;)

A znasz jakikolwiek suplement, który działa ot tak z sam z siebie? :D
Suplement ma za zadanie pomagać, a nie cudownie leczyć.
Nie zrozumcie mnie źle. Mi też przeszkadza to spamowanie, ale nie dajmy się zwariować.
Metody polecane przez "Goździkową" z podwórka też nie zawsze są skuteczne! ;)

Awatar użytkownika
Uleska

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez Ludożerka » 10 Lip 2012, 15:04

Uleska napisał:Suplement ma za zadanie pomagać, a nie cudownie leczyć.

Serio? :>
Moje zdanie na temat suplementów jest takie, że to jeden wielki szit, który nie działa i tyle. ;) Sama osobiście również ich unikam. Wolę iść do lekarza rodzinnego po receptę chociażby na witaminy w leku niż kupić sobie jakąś "multiwitaminę dla całej rodziny" w suplemencie.
Ludożerka chce cukierka!
^_^

Awatar użytkownika
Ludożerka
Przyjaciel

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez loska456 » 11 Lip 2012, 20:38

Witaminy są bez recepty- nie musisz chodzić po lekarzach i tracić czas wystarczy że udasz się do apteki.
Dość rozreklamowany ten betalip :) A czy tak dobry jak piszą to chyba trzeba się samemu przekonać.

loska456

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez High_heels » 25 Lip 2012, 15:21

High_heels

Użytkownik zbanowany

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez Limusaurus » 26 Lip 2012, 20:15

Z tego co mi wiadomo, nowsze badanie wskazują, że podwyższony poziom cholesterolu nie jest bezpośrednią przyczyną miażdżycy. Zawałowcy mają często cholesterol w normie/niski, jednakże zawsze występują u nich wskaźniki stanu zapalnego (Ridker i współpracownicy, 2000; Danesh i współpracownicy, 2004). Całość danych zdaje się sugerować, że prawdziwą przyczyną miażdżycy jest stan zapalny tętnic, wywołany działaniem na nie wolnych rodników. Z pokarmu przeciętny człowiek jest w stanie przyswoić tylko 0,35 g cholesterolu dziennie (Krumdieck i Ho, 1977) - mniej więcej tyle ile jest w jednym żółtku jaja kurzego.

Limusaurus

Zbyt wysoki cholesterol. *****

Nieprzeczytany postprzez AldonaULAK » 21 Sie 2012, 17:33

Na wysoki cholesterol to wyłącznie:
1. Jemy niskotłuszczowo czyli: INDEKS ŻYWIENIOWY, TJ. IŻ PRODUKTU.

PUENTA TO, IŻ PRODUKTU:
Organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie / cholesterol.
GLUKOZA NATURALNA.

AldonaULAK

• Miejscowość:Warszawa

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez AniaW04 » 14 Mar 2013, 11:32

Czytałam juz sporo o tym cholesterolu, ponieważ moja mama ma go powyzej dopuszczalnej normy i przeraziłam sie jednym zdaniem, ze "Doprowadza to do zwężenia światła naczyń i w rezultacie zmniejsza zaopatrzenie serca i mózgu w krew i tlen." A to oznacza ze zwieksza ryzyko zawału. :( TYlko jak go wykryc? A moze takim domowym testem Caretest Heart? Znalazłam go na stronie caretest.

AniaW04

Zbyt wysoki cholesterol

Nieprzeczytany postprzez Twardy22 » 14 Mar 2013, 21:13

jeśli chodzi o typową dietę "leczniczą" to tego typu przypadku- to standardowa to : dieta o kontrolowanej zawartości kwasów tłuszczowych - i jak ktoś szuka info to warto pod tym "hasłem" szukac ;)
studentos dietetikos xD
porady dietetyczne GG 532320 :)

Awatar użytkownika
Twardy22