Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1375475 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Zawieszenie w prawach ucznia.

Wszystko na temat życia i nauki w szkołach ponadgimnazjalnych :]

Zawieszenie w prawach ucznia.

Nieprzeczytany postprzez astyle » 22 Mar 2010, 16:49

Mam pytanie mianowicie chciałbym się dowiedzieć co się wiąże z takim pojęciem jak: "zawieszenie w prawach ucznia". Nie będę opisywał swojej sytuacji, bo to nie ma sensu. Po prostu wychowawca powiedział mi dzisiaj, że stara się o to aby zawiesili mnie w szkole. Jakie są tego konsekwencji ? jak się od tego odwołać ? Jakie jest wyjście z sytuacji ?

astyle

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Re: Zawieszenie w prawach ucznia.

Nieprzeczytany postprzez Ephedrine » 22 Mar 2010, 18:14

"Niedopuszczalne jest zawieszanie uczniów szkół (zarówno publicznych jak i niepublicznych) w ich obowiązkach. Powyższe pozostaje w sprzeczności z art. 15 ust. 1 i 2 ustawy, uniemożliwia bowiem realizacje obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.
Statut szkolny nie może być sprzeczny z polskim i międzynarodowym prawem w zakresie praw człowieka, obywatela, praw dziecka i ogólnymi normami państwa demokratycznego. Tak więc wszelkie zapisy w statutach szkół, które utożsamiają zawieszenie w prawach ucznia z ograniczeniem praw ucznia do uczęszczania do szkoły – jako niezgodne z prawem powinny zostać zmienione."

Myślę, że tylko Cię straszyl. Swoją drogą cóż za szczerość ze strony tego wychowawcy. A Ty lepiej się popraw.

Ephedrine

Re: Zawieszenie w prawach ucznia.

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 22 Mar 2010, 18:14

Awatar użytkownika
mgirl

Wyświetlanie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Do góry