Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1385024 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Wyrównanie lordozy szyjnej - co to znaczy?

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Nieprzeczytany postprzez Kajot111 » 24 Wrz 2011, 07:52

Od kilku miesięcy jeżdże do lekarzy, ponieważ boli mnie głowa. Ostatnio byłem na prześwietleniu kręgosłupa szyjnego i lekarz na takiej karteczce ze zdjęciami tymi napisał"
,, Wyrównanie lordozy szyjnej"

Szukałem z necie co to jest, ale wciąż nie wiem. Może wy wiecie? Albo wasi rodzice..
Proszę pomóżcie bo boje się, że to coś strasznego.
Ostatnio edytowany przez johanneskate, 24 Wrz 2011, 11:01, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Poprawa nazwy tematu. Staraj się bardziej precyzować.

Kajot111

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Strasznie się boję.

Nieprzeczytany postprzez ~Nieznajoma~ » 24 Wrz 2011, 08:09

Lordoza to skrzywienie kręgosłupa. Skoro tak się boisz to najprościej wypytać dokładnie lekarza. Jest pare rodzai skrzywienia kręgosłupa, jednym to przeszkadza, inni nawet nie wiedzą, że mają krzywy kręgosłup. Nikt nie napisze Ci wyjaśnienia diagnozy, prócz lekarza. Więc zamiast panikować i pytać ludzi na forum to pogadaj ze swoim lekarzem. Ja się nie znam, ale możliwe jest że przez lordozę, jakiś krąg szyjny uciska Ci nerw i stąd ból głowy - ale to tylko przypuszczenie.
Bo podobno wszystko się kiedyś kończy, nawet to co miało się nie skończyć nigdy...

A może to tylko próba...

Awatar użytkownika
~Nieznajoma~

• Miejscowość:Kraina wiecznych mgieł...
  • Pochwały:10

Strasznie się boję.

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 24 Wrz 2011, 08:09

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez Kicek0 » 24 Wrz 2011, 14:21

Każdy ma lordozę kręgosłupa w odcinku szyjnym. To naturalne wygięcie ku przodowi. Lordozie ulega też odcinek lędźwiowy, a kifozie (tylnemu wygięciu) piersiowy i ten na samym dole. To wszystko po to, żeby kręgosłup był trochę jak sprężyna i utrzymał ciężar ciała.

Mogłaś ją spłycić, albo już tak była - ale nie jestem pewien czy ma to związek z bólami głowy. Nie bój nic ; )
Spojrzała na małe płonące w sali ogniska, potem znów na Richarda.
– Lubisz koty? – spytała.
– Tak – odrzekł Richard. – Dosyć lubię.
Na twarzy Anestezji odbiła się ulga.
– Udko? – spytała. – Czy pierś?

~Nigdziebądź, Neil Gaiman

Awatar użytkownika
Kicek0

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez Ptomaina » 24 Wrz 2011, 20:00

Lordoza (w odcinku lędźwiowym, wygięcie do przodu) oraz kifoza (w odcinku piersiowym, wygięcie do tyłu) są to naturalne skrzywienia kręgosłupa. Dzięki temu nasz kręgosłup nie jest prosty tylko przypomina kształtem "S". Umożliwiają one prawidłowe przenoszenie obciążenia ciała i amortyzują wstrząsy.

Do niektórych wad postawy zalicza się właśnie tzw. "Plecy wklęsłe" czyli polega na zwiększeniu lordozy w odcinku lędźwiowym lub szyjnym. Widocznie lekarz wykrył u Ciebie tę wadę i należy ją teraz skorygować różnymi ćwiczeniami itd :)
Jesteśmy Martwi. Jeszcze nie tak dawno żyliśmy, dotykaliśmy świtu, oglądaliśmy zachód słońca, kochaliśmy i byliśmy kochani..

Awatar użytkownika
Ptomaina

• Miejscowość:Ezoteryczny Poznań

Nieprzeczytany postprzez Kicek0 » 24 Wrz 2011, 21:36

Ptomaina napisał:Lordoza (w odcinku lędźwiowym, wygięcie do przodu) oraz kifoza (w odcinku piersiowym, wygięcie do tyłu) są to naturalne skrzywienia kręgosłupa. Dzięki temu nasz kręgosłup nie jest prosty tylko przypomina kształtem "S". Umożliwiają one prawidłowe przenoszenie obciążenia ciała i amortyzują wstrząsy.

Do niektórych wad postawy zalicza się właśnie tzw. "Plecy wklęsłe" czyli polega na zwiększeniu lordozy w odcinku lędźwiowym lub szyjnym. Widocznie lekarz wykrył u Ciebie tę wadę i należy ją teraz skorygować różnymi ćwiczeniami itd

Czy ja tego samego nie napisałem?
Spojrzała na małe płonące w sali ogniska, potem znów na Richarda.
– Lubisz koty? – spytała.
– Tak – odrzekł Richard. – Dosyć lubię.
Na twarzy Anestezji odbiła się ulga.
– Udko? – spytała. – Czy pierś?

~Nigdziebądź, Neil Gaiman

Awatar użytkownika
Kicek0

Użytkownik zbanowany

Nieprzeczytany postprzez Trzyzet » 24 Wrz 2011, 21:51

Czyli pokrótce korektywa :)

Według mnie temat wyczerpany :P

Trzyzet

• Pochwały:2

Nieprzeczytany postprzez Ptomaina » 24 Wrz 2011, 21:59

Kicek0 napisał:Czy ja tego samego nie napisałem?

Mhm, ale ja napisałam dokładniej ;)
Jesteśmy Martwi. Jeszcze nie tak dawno żyliśmy, dotykaliśmy świtu, oglądaliśmy zachód słońca, kochaliśmy i byliśmy kochani..

Awatar użytkownika
Ptomaina

• Miejscowość:Ezoteryczny Poznań

Nieprzeczytany postprzez renik89 » 11 Gru 2011, 16:40

To skrzywienie kręgosłupa, najbardziej skuteczną metodą jest masaż, zajrzyj na stronkę fizjo. com. pl tam masz kilka ładnych przykładów, jak ładnie można walczyć ze skoliozą, bez obaw, będzie dobrze :)

renik89

Nieprzeczytany postprzez megan.r. » 28 Gru 2011, 21:17

To nic strasznego, polecane są generalnie masaże, które wyrównają różnicę w kącie nachylenia kręgosłupa w tym odcinku, polecam gabinet w Gdańsku,bardzooo pomocny w tym problemie, ale info na priv jak chcesz . pozdrawiam.

megan.r.

Nieprzeczytany postprzez stokrotka55 » 02 Sty 2012, 22:54

megan, dzięki za poradę, skorzystałam już z masażu poleconego rehabilitanta, powiem Ci, że to jest to, czego się spodziewałam :):)

stokrotka55