Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1374683 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

wośp

W tym miejscu wypowiadamy się na tematy poważne. Nie bójmy się. Przełammy swój wstyd!

wośp

Nieprzeczytany postprzez klaudiola15 » 10 Sty 2009, 13:52

co myślicie o wielkiej orkiestrze świątecznej pomocy ???
bierzecie w niej udział :razz:

Awatar użytkownika
klaudiola15

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

wośp

Nieprzeczytany postprzez tennes » 10 Sty 2013, 23:46

Shinto napisał:A malkontenci, wybrzydzający i krytykanci może też zaczną coś robić niż tylko jechać po Jurku bo tacy też niestety ludzie są w tym kraju!

Jurek swoją drogą, pragnę zauważyć jak bardzo nierozerwalny jest on z WOŚP-em i oczywiście musiał zostać poruszony jego temat. Widocznie jest z tym problem,ale przecież nie o niego chodzi,prawda? Nie ma więc po co szukać nerwowych tematów mimo,że ten taki jest z wielu powodów.

Nie uważam,że to coś złego,gdy ludzie interesują się tym,co jest tak kolorowe i piękne,napawające zachwytem,gdy pojawia się kolejny rekord i jaki to cudowny naród. Pod całością propagandowej akcji jest jednak pozytywny skutek. Chociaż tyle. Może aż,bo państwo stać tylko na pokazanie politycznych twarzy w całej akcji,a niekoniecznie na pomoc ludziom. Nie uczestniczę.
Stojąc na wietrze sprzedaję powietrze. Gram, pół grama, ile kto chce tyle dam.

Awatar użytkownika
tennes

• Pochwały:2

wośp

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 10 Sty 2013, 23:46

Awatar użytkownika
mgirl

wośp

Nieprzeczytany postprzez Ser. » 11 Sty 2013, 00:57

klaudiola15 napisał:co myślicie o wielkiej orkiestrze świątecznej pomocy ???
bierzecie w niej udział :razz:

Nie biorę w niej udziału odkąd wiem o przypadkach kradzieży z puszek pieniędzy przez młodzież. Fajna inicjatywa, ale wolontariusze nieuczciwi. -.-
"Wystarczy gest, słowo, by zranić tak boleśnie, zniszczyć szansę, cienką nić porozumienia."

Awatar użytkownika
Ser.

• Pochwały:2

wośp

Nieprzeczytany postprzez Shinto » 11 Sty 2013, 10:02

Ser. napisał:Nie biorę w niej udziału odkąd wiem o przypadkach kradzieży z puszek pieniędzy przez młodzież. Fajna inicjatywa, ale wolontariusze nieuczciwi. -.-

Wszędzie są nieuczuciwi ludzie,ale to nie powód by odwracać się od szczytnego celu. Kto nie chce dać kasy wolontariuszom,niech zapłaci poprzez neta na rzecz WOŚP skromny choćby datek lub weźmie udziałw licznych licytacjach. Ja w niedzielę nie będę oszczędzać. Mam sumienie które mi nie pozwala przejść obok takiej akcji.
"Przyjaźń jest chyba największym darem, jaki mądrość może ofiarować, aby uczynić szczęśliwym całe życie" - Epikur

Shinto

wośp

Nieprzeczytany postprzez Moniamogo » 11 Sty 2013, 13:54

Co roku coś wrzucę, bo sprawia mi to przyjemność. Tak samo jak co roku jestem pod Pałacem. Co prawda zwykle, aby się spotkać ze znajomymi i obejrzeć sztuczne ognie 8)

Awatar użytkownika
Moniamogo

• Pochwały:1

wośp

Nieprzeczytany postprzez rastanat » 11 Sty 2013, 15:14

5 lat byłam wolontariuszką. W tym roku niestety nie dałam rady. I szczerze powiedziawszy mam z tego powodu coś na kształt wyrzutów sumienia. Mnie osobiście nie obchodzi polityka, państwo i ile z tego idzie na Jurka. Bądź co bądź cała akcja organizowana jest co roku. Mu też się należy. Dla mnie najważniejsze , że udzielana jest pomoc dzieciom.
Do szczęścia otwarte drzwi
Nie szukaj kluczy

Awatar użytkownika
rastanat

wośp

Nieprzeczytany postprzez Pizzaro » 11 Sty 2013, 18:22

Słuchajcie, o co chodziło z tą aferą o Owsiaka i eutanazję?
Image
Image

no more heroes.

I'm out on the edge and I’m screaming my name
Like a fool at the top of my lungs
Sometimes when I close my eyes
I pretend I'm all right but it's never enough

[...]

Hello, hello
Anybody out there
Cause I don't hear a sound

Awatar użytkownika
Pizzaro
Absolwent

• Miejscowość:Częstochowa.
  • Pochwały:125

wośp

Nieprzeczytany postprzez Moniamogo » 11 Sty 2013, 18:49

Owsiak 29 grudnia w wywiadzie dla portalu dziennik.pl - mówiąc o eutanazji - podkreślił: "Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach".

Wypowiedź ta wywołała dyskusję w mediach, po której prezes WOŚP napisał list otwarty. - Nie jestem za eutanazją i nigdy nie byłem. Mówię o dylematach człowieka, który ma odwagę przyznać się do tego, że gdy ogląda cierpienie, to pyta o jego sens. Dyskusja i wymiana poglądów jest ważna - tłumaczył już wcześniej w TVN24.
Na jego słowa zareagowała nawet Komisja Episkopatu Polski, która w swoim stanowisku podkreśliła, że eutanazja nie jest dopuszczalna w żadnej sytuacji.

Jak zwykle szukanie dziury w całym.

Awatar użytkownika
Moniamogo

• Pochwały:1

wośp

Nieprzeczytany postprzez Avrukk » 12 Sty 2013, 15:15

Popieram, ale od jakiegoś czasu zmieniłem swój pogląd na WOŚP. Po prostu obywatele całego kraju są zmuszeni do robienia składki na sprzęt by się normalnie leczyć. To państwo powinno nam zapewniać przyzwoitą opiekę zdrowotną, dlaczego poza składkami obowiązkowymi trzeba płacić jeszcze więcej by coś mieć?
Image

Awatar użytkownika
Avrukk
Moderator

• Pochwały:9

wośp

Nieprzeczytany postprzez karr » 13 Sty 2013, 13:31

Ciekawi mnie jedno (i mam nadzieję, że na forum jest ktoś, kto będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie) - czy wolontariusze dostają jakieś wytyczne odnośnie tego, jak mają zachowywać się wobec ludzi? W ciągu 5 minut od wyjścia z domu, zaczepiły mnie trzy różne grupki wolontariuszy, za każdym razem zostałem otoczony wdzięcznym kółeczkiem, a puszka dyskretnie znalazła się niemal pod moim nosem.
Zastanawiam się czy takie działania to jakaś odgórna strategia, czy wymysł samych wolontariuszy, którzy chcą uzbierać jak najwięcej pieniędzy?

Nie powiem, za trzecim razem byłem już lekko zirytowany, że obcy ludzie znowu zatrzymują mnie na środku chodnika (potem po prostu zacząłem omijać szerokim łukiem wszystkich zbierających).
Mój humor podły
to moja jest rzecz -
czasem muszę być zły
na młodość, na deszcze, na ciebie,
na teatr i na niespełnienie,
pozory mądrości i to, czego nie wiem,
na każde twoje milczenie.

Awatar użytkownika
karr
Kumpel

• Pochwały:36

wośp

Nieprzeczytany postprzez mystery » 13 Sty 2013, 15:18

karr napisał:Ciekawi mnie jedno (i mam nadzieję, że na forum jest ktoś, kto będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie) - czy wolontariusze dostają jakieś wytyczne odnośnie tego, jak mają zachowywać się wobec ludzi? W ciągu 5 minut od wyjścia z domu, zaczepiły mnie trzy różne grupki wolontariuszy, za każdym razem zostałem otoczony wdzięcznym kółeczkiem, a puszka dyskretnie znalazła się niemal pod moim nosem.
Zastanawiam się czy takie działania to jakaś odgórna strategia, czy wymysł samych wolontariuszy, którzy chcą uzbierać jak najwięcej pieniędzy?

Nie powiem, za trzecim razem byłem już lekko zirytowany, że obcy ludzie znowu zatrzymują mnie na środku chodnika (potem po prostu zacząłem omijać szerokim łukiem wszystkich zbierających).

Każda grupa wolontariuszy chce być zapewne po prostu skuteczna. Nie dostają szczegółowych wytycznych i nie wiedzą też , że zostałeś już przez kogoś wcześniej zaczepiony. Każda grupa wolontariuszy może mieć ogólnie zarysowany "rewir" zbierania, ale poruszają się, zachodzą do sztabu, wracają, przemieszczają się. Tak więc nic dziwnego, że koniec końców może zdarzyć się, że zostaniesz w ciągu dnia zaczepiony kilkakrotnie. Wystarczy powiedzieć "już dałem"/ "nie mam gotówki"/ "nie dzięki" i iść dalej. Wolontariusze dziennie zaczepiają setki osób, jest w tym trochę chaosu, to prawda, ale nikt nie będzie się zajmował analizą tego co kto odpowiedział, kogo już poproszono i w jakiej formie. Poza tym osoby, które mają już serduszko na kurtce rzadko są "molestowane". Często wolontariuszami są dzieciaki, które po prostu chcą przynieść pełną puszkę do sztabu i poczuć, że zrobili coś fajnego. Podejdź do tego ze zrozumieniem, dystansem. To tylko jeden dzień w roku gdzie jest taki szał.

Poza tym absolutnie rozumiem, że nie każdy musi uwielbiać WOŚP, ale kurde, bycie "lekko zirytowanym że Cię zaczepiają obcy" to jest pryszcz w porównaniu z ogólnym dobrem jaki niesie ta akcja. I stanie na mrozie przez cały dzień i zaczepianie tych ludzi prosząc o kasę też nie zawsze jest przyjemne, też trzeba się przełamać. Powtórzenie 5 razy "nie", albo po prostu przejście obojętnie obok jest i tak dużo mniejszym trudem niż setki, tysiące "proszę".
wanderlust queen

svaku svoju grešku znam

Awatar użytkownika
mystery
Przyjaciel

• Miejscowość:Absurdystan
  • Pochwały:40

wośp

Nieprzeczytany postprzez karr » 13 Sty 2013, 15:38

mystery napisał:bycie "lekko zirytowanym że Cię zaczepiają obcy" to jest pryszcz w porównaniu z ogólnym dobrem jaki niesie ta akcja. I stanie na mrozie przez cały dzień i zaczepianie tych ludzi prosząc o kasę też nie zawsze jest przyjemne, też trzeba się przełamać. Powtórzenie 5 razy "nie", albo po prostu przejście obojętnie obok jest i tak dużo mniejszym trudem niż setki, tysiące "proszę".

Widocznie jestem złym człowiekiem bez sumienia, ale naprawdę nie rusza mnie to, że ci ludzie stoją na mrozie (zresztą dzisiaj mamy piękną pogodę) i muszą sobie zdzierać gardło, zaczepiając takich nieczułych gburów jak ja.

Nie wiem po co te emocje, zapytałem z czystej ciekawości.
Mój humor podły
to moja jest rzecz -
czasem muszę być zły
na młodość, na deszcze, na ciebie,
na teatr i na niespełnienie,
pozory mądrości i to, czego nie wiem,
na każde twoje milczenie.

Awatar użytkownika
karr
Kumpel

• Pochwały:36

wośp

Nieprzeczytany postprzez alooohaa » 13 Sty 2013, 15:57

czy wolontariusze dostają jakieś wytyczne odnośnie tego, jak mają zachowywać się wobec ludzi?

To jest bardzo dobre pytanie. Ja rozumiem całą atmosferę WOŚPu która w dość luźny, otwarty i (nie ukrywajmy) zabawowy sposób ma na celu zbieranie pieniędzy na ważne cele, ale po dzisiejszym wyjściu na miasto zwątpiłam. Wolontariusze zachowują się jakby to oni byli głównym celem akcji i po prostu urządzają sobie imprezę z puszkami, krzyczą, klną, "napadają" ludzi, nie mówiąc już o tych, którzy zamiast zbierać kasę to oklejali się od stóp do głów (łącznie z twarzą) tymi serduszkami. Gdzieś w tym wszystkim zatraca się sens.
Przydałyby się jakieś wytyczne odnośnie godnego reprezentowania akcji i funkcji wolontariusza bo to co do tej pory zobaczyłam było na skraju żałości. Szkoda, żeby coś dobrego zamieniło się w ogólnopolskie gimbazowe popisy niedojrzałości.

Awatar użytkownika
alooohaa

• Pochwały:66

wośp

Nieprzeczytany postprzez NYC » 13 Sty 2013, 16:30

Myślałam, że koordyntorzy instruuja wolontariuszy co do zachowania, organizacji, zadań itp. Wolontariusze z mojej szkoły mieli spotkanie organizacyjne przed impreza. Myślę, że oprócz zadań przydzielonych wolontariuszy powinno się także powiedzieć im o zachowaniu podczas Wosp. Wolontariusze powinni coś sobą reprezentować, a nie zachowywać się jak niedojrzałe dzieciaki z podstawówki. Powinni mieć także świadomość w czym uczestniczą. Ja jeszcze nie spotkałam się z takim zachowaniem, które opisała alooochaa
"W końcu mam powód
By pozwolić temu umrzeć, pozwolić temu umrzeć"

Emilie Autumn "Let It Die"

Awatar użytkownika
NYC

• Pochwały:15

wośp

Nieprzeczytany postprzez Cmb » 13 Sty 2013, 16:31

alooohaa napisał:Przydałyby się jakieś wytyczne odnośnie godnego reprezentowania akcji i funkcji wolontariusza bo to co do tej pory zobaczyłam było na skraju żałości. Szkoda, żeby coś dobrego zamieniło się w ogólnopolskie gimbazowe popisy niedojrzałości.

Jestem podobnego zdania.

Cmb

wośp

Nieprzeczytany postprzez Daria. » 13 Sty 2013, 16:32

Czasem moja szkoła przyłącza się do zbiórki pieniędzy na WOŚP - zawsze mają instrukcje, jak się zachowywać. Zresztą, nawet gdyby nie mieli, to o żadnych ekscesach nie ma mowy - wolontariuszom zawsze towarzyszą nauczyciele, którzy pilnują porządku.
"Wszystkie trudne dni i noce zdarzają się PO COŚ. Bo życiowe zakręty tak naprawdę tylko prostują nasze życie..."

Awatar użytkownika
Daria.
Przyjaciel

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:50

Wyświetlanie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Do góry