Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1363006 postów.

Centrum pomocy online

Zobacz nieprzeczytane posty

Windows 8 czy 7?

Czyli wszystko na temat komputerów, poruszania się po systemie operacyjnym, obsługi urządzeń peryferyjnych, naprawy i innych działań

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez lennka » 06 Gru 2012, 19:52

Hej wszystkim:)
Jeśli umieściłam temat w złym dziale, to z góry przepraszam.
Co byście polecili wziąc - Windows 8, czy może jednak poczciwą 7, która jest przystosowana do większości programów? Pracuję na Windows XP. Właśnie się zastanawiam nad przesiadką na ósemkę, ale mam pewne obawy, że nie wszystkie programy będą z ósemką kompatybilne. Chodzi mi o podstawowe programy, rzecz jasna. Dodam, że nie gram w żadne gry itd. System ma mi służyc do tego, by surfowac po internecie, sprawdzac pocztę, pracowac z edytorem tekstu Word... Nie wiem sama, co wybrac. Może ktoś z Was podpowie, na co zwrócic uwagę? Byłabym wdzięczna.

lennka

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez Arsen » 06 Gru 2012, 20:10

lennka napisał:czy może jednak poczciwą 7

Mówisz jakby ta 7 była na rynku od ładnych paru lat a tu dopiero 3 ;)

Ósemką pobawiłem się ostatnio w sklepie, pewnie nie jednego przeraża całkowicie inny wygląd (tzn. te kafelki) ale da się to bez problemowo szybko ogarnąć i jest to ciekawa odmiana w Windowsie. Nie wiem tylko jak tam sprawy czysto techniczne ale dla zwykłego użytkownika jakiegoś większego znaczenia nie powinny mieć małe różnice między 7 a 8. Ja działam na krytykowanej Viście a nie widzę różnic od podobno dużo lepszej 7. Ja bym brał 8.
dezinformacja i dezorganizacja

Awatar użytkownika
Arsen
Absolwent

• Pochwały:34

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 06 Gru 2012, 20:10

Awatar użytkownika
mgirl

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez Kerosine » 06 Gru 2012, 20:11

Bierz Siódemkę, istnieje spore prawdopodobieństwo, że Ósemkę czeka ten sam los co Vistę, a jest to [Siódemka znaczy się] system naprawdę bardzo dobry i wykorzystywany oraz wspierany przez Microsoft jeszcze przez ładny kawał czasu.
lennka napisał:mam pewne obawy, że nie wszystkie programy będą z ósemką kompatybilne
Najprawdopodobniej będą, nie widzę powodu, dla którego miałyby nie być - chyba że to jakieś ich naprawdę antyczne wersje.

Osobiście tak długo, jak to będzie możliwe zamierzam pracować na Siódemce. Myśl o tym, że gdy za dwa lata będę sobie sprawiać nowy komputer najprawdopodobniej nie uświadczę już w nim tego systemu spędza mi sen z powiek, choć jeśli tylko będzie możliwość powrotu do starego interfejsu [a tak ponoć jest] bądź stosunkowo prostej nań przeróbki nie powinno być jeszcze aż tak tragicznie. Jako osobie, która generalnie nie znosi zmian w jakiejkolwiek dziedzinie życia, a już zwłaszcza jeśli idzie o komputery (w kwestii obsługi których zdecydowanie nie zalicza się do ekspertów) nie podobają, no w c**j mi się nie podobają te wszystkie microsoftowe rewolucje.
Image

Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

• Pochwały:20

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez vetus » 06 Gru 2012, 20:16

Pamiętaj, że jedynie co drugi Windows jest udany :D czyli 98, XP, 7 do tej pory :D 95, ME, Vista nie były najlepsze :P z tej analogii wynika że 8 zalicza się do drugiej grupy :D

Sam byłem ostatnim wojownikiem o godność XP, jednak z czasem musiałem przesiąść się na 7, co było świetnym ruchem bo to naprawdę fajny system :)

Awatar użytkownika
vetus
Kumpel

• Pochwały:60

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez Arsen » 06 Gru 2012, 20:22

Jeżeli chodzi o kwestie czysto techniczne to warto udać się na fora komputerowe i tam się zasięgnąć opinii które są w większości w takim tonie że Microsoft w końcu skończył z tym syndromem drugiego gorszego systemu.
dezinformacja i dezorganizacja

Awatar użytkownika
Arsen
Absolwent

• Pochwały:34

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez lennka » 07 Gru 2012, 00:45

Właśnie, ilu ludzi, tyle opinii... wybór jest trudny;)

lennka

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez kafuk » 07 Gru 2012, 17:35

Jakiś czas temu przeglądałem testy w benchmarkach dla tych dwóch systemów i mogę powiedzieć, że mimo wszystko warto wybrać "ósemkę" zamiast "siódemki". Co prawda ilość punków uzyskanych w grach była porównywalna i mieszcząca się w granicach błędów, jednak już na innych polach, jak chociażby szybkość uruchamiania się systemu, wydajność przeglądarki (testowany IE 9), zużycie RAM (ponad 30 % niższe), a także stabilność systemu, przemawiają za Win 8. Trochę jednak drażnią te kafelki, co pewnie było ukłonem w kierunku urządzeń mobilnych.

kafuk

• Miejscowość:Katowice

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez Raloth » 07 Gru 2012, 17:38

Jak dla mnie wybór jest prosty i jest nim Windows 7.
Windows 8 kojarzy mi się z interfejsem dotykowym, tabletami i urządzeniami dotykowymi. Tam jest jego miejscu. Poza tym od 8 Microsoft wymaga od twórców oprogramowania przejścia procesu certyfikującego, siłą rzeczy niektóre programy nie będą na nim działać prawidłowo bo niektórym twórcą oprogramowania nie chce przez to przechodzić.

Ciekawa wypowiedź dotycząca 8: http://www.cdaction.pl/news-29034/minec ... temie.html

Awatar użytkownika
Raloth

• Miejscowość:Bełchatów
  • Pochwały:1

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez lennka » 07 Gru 2012, 23:46

A jeszcze dopytam, niezależnie od tego, jaki wezmę system, to on będzie wgrany na komputer. A co w sytuacji, gdy np. za jakiś czas wpakuje mi się jakiś wirus, program anty nie da sobie z nim rady (teoretycznie) i np. nie będę mogła włączyc komputera w ogóle, albo go włączę i nie będzie działał? W jaki sposób "przywrócę" system? Czy z kupnem komputera dostanę dołączony system na płycie, w razie czego? Czy jak? Pamiętam, że kiedyś kolega tak miał (ładnych parę lat temu) i dostał płytkę z systemem (takim samym, co był wgrany od nowości) i w przypadku komplikacji po prostu zrobił sobie format komputera i wgrał ten sam system z płytki. Jak to jest?

lennka

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez Bishamoth » 08 Gru 2012, 00:59

lennka, to zalezy od tego czy zamowisz sobie taki system na plycie. Jezeli nie, to dostaniesz tylko plyte recovery, ktora mozesz sobie przywrocic system.
Image

Palić, gwałcić i mordować! Zalegalizować!

Awatar użytkownika
Bishamoth
Przyjaciel

• Miejscowość:Kluczbork
  • Pochwały:45

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez lennka » 08 Gru 2012, 13:19

Rozumiem... a jak jest w takim przypadku z Officem? Word i te sprawy? Czy to już będzie zainstalowane na komputerze, a może nie, i od czego to zależy? Lub będzie tylko "wersja próbna"?

lennka

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez Bishamoth » 08 Gru 2012, 14:11

Musisz sie zapytac pana, u ktorego zakupujesz komputer. Zazwyczaj jest juz zainstalowany Office Starter -czyli okrojona wersja pakietu Office.
Image

Palić, gwałcić i mordować! Zalegalizować!

Awatar użytkownika
Bishamoth
Przyjaciel

• Miejscowość:Kluczbork
  • Pochwały:45

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez lennka » 08 Gru 2012, 14:37

Okrojona, to znaczy, że niektóre opcje nie będą działały? Czy będę mogła tam normalnie sporządzac w Wordzie dokumenty i edytowac pliki? Czy może to znaczy, że to będzie wersja próbna np. na jakieś 30 dni (bezpłatnie), a potem, by korzystac z tego pakietu, trzeba będzie zakupic pełną wersję?

lennka

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez Kerosine » 08 Gru 2012, 14:47

To znaczy, że najprawdopodobniej dostaniesz tylko Worda i Excela, jako i ja [chyba faktycznie pozbawionymi niektórych, tych najbardziej zaawansowanych opcji]. Nie powinna być to wersja próbna, w Wordzie spokojnie będziesz mogła tworzyć i edytować pliki.
Image

Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

• Pochwały:20

Windows 8 czy 7?

Nieprzeczytany postprzez lennka » 08 Gru 2012, 15:29

Dziękuję.

lennka