Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1362960 postów.

Centrum pomocy online

Zobacz nieprzeczytane posty

Wada wymowy a praca.

Zamierzasz podjąć pierwszą pracę? A może zmienić dotychczasową? Masz jednak pewne wątpliwości i chcesz się kogoś poradzić? Napisz w tym dziale, a być może ktoś będzie w stanie Ci pomóc.
Nie jest to jednak dział z ogłoszeniami o pracę, dlatego ich wstawianie jest tutaj zabronione!

Wada wymowy a praca.

Nieprzeczytany postprzez minnie93 » 09 Lut 2013, 15:06

Hej. Mam skończone 19 lat, studiuję zaocznie i wadę wymowy. Nie chcę pytać 'jak ją zwalczyć', ale czy według Was zatrudniliby mnie np. w kawiarni. Jest wiele ofert pracy dla uczniów/studentów a po za wykładaniem towaru w supermarkecie jeszcze nigdzie nie pracowałam. Nie będę ukrywać, że trochę się tego wstydzę i stanowi to dla mnie pewną barierę (dość dużą), jednak nie chcę siedzieć bezczynnie w domu, a póki co do tego rozkładania towaru wrócić nie mogę:).
Ostatnio edytowany przez Nineku, 28 Lut 2013, 01:01, edytowano w sumie 1 raz
Powód: korekta

minnie93

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Wada wymowy a praca.

Nieprzeczytany postprzez koma-kama » 06 Mar 2013, 10:43

przykład z życia: w restauracji w moim mieście pracuje dziewczyna z rozszczepem podniebienia (tzw "zajęczą wargą"). jest kelnerką i barmanką, pracuje tam już chyba 2 lata, nie jest córką szefa, czyli generalnie - MOŻNA, wszystko zależy od pracodawcy.

z drugiej strony podzielam zdanie przedmówców, skoro wada wymowy to Twój problem, który sprawia, że czujesz się niepewnie, to może czas nad nią trochę popracować, i nie chodzi mi tylko o leczenie, ale przede wszystkim o praktykę, mów jak najwięcej, to pozwoli Ci się otworzyć :)

koma-kama

Wada wymowy a praca.

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 06 Mar 2013, 10:43

Awatar użytkownika
mgirl

Wada wymowy a praca.

Nieprzeczytany postprzez ironova » 06 Mar 2013, 10:45

Również mam wadę wymowy, a pracowałam w miejscu, gdzie trzeba mieć kontakt z ludźmi. I nie było z tym problemów i ze strony kierowników i klientów.
Dużo zależy od Twojego podejścia - jeżeli w takiej pracy będziesz czuła się skrępowana przez wadę wymowy, to będziesz słabiej pracowała. A kierownik to zauważy.
Różni­ca po­między sek­sem i śmier­cią po­lega na tym, że kiedy będziesz umierał, nikt nie będzie się śmiać z ciebie, że ro­bisz to sam.

-Woody Allen

Awatar użytkownika
ironova

• Pochwały:1

Wada wymowy a praca.

Nieprzeczytany postprzez annka17 » 06 Mar 2013, 17:08

Wydaje mi się, że skoro facet, który nie wymawia litery "r" może być komentatorem sportowym, to nie powinnaś mieć wielkich problemów ze znalezieniem pracy.
Jeśli Twoja wada wymowy wprawia Cię w zakłopotanie, udaj się do logopedy i popracuj trochę nad prawidłową wymową.
/-He’s my whole world.
-Don’t ever say that about anyone again. Not even me./

Awatar użytkownika
annka17

• Miejscowość:Sofia
  • Pochwały:5

Wada wymowy a praca.

Nieprzeczytany postprzez trezesku » 19 Lip 2013, 20:23

annka17 napisał:Wydaje mi się, że skoro facet, który nie wymawia litery "r" może być komentatorem sportowym, to nie powinnaś mieć wielkich problemów ze znalezieniem pracy.

Od długiego czasu mam problem z zacinaniem się,mimo to walczę z tym i nawet udawało się mi dostać
na przedstawiciela handlowego np.w NC plus,Netii,etc.Im częściej rozmawiałem z ludżmi,musiałem przedstawić się oraz zaprezentować ofertę,z którą przyszedłem do klienta,było nie najgorzej.
Natomiast od pewnego czasu,jak nie mam tak intensywnego kontaktu z ludżmi,to zacinanie nasiliło się znowu:/ Jednym słowem zacząłem cofać się,przez co znowu trudniej mi o ciakawą pracę.

Jeszcze 2 lata temu nie potrafiłem publicznie wydukać jak się nazywam,ale rozmowy telefoniczne czy
spotkania rekrutacyjne robią swoje i jest lepiej,ale chcę wrócić do stanu,gdy pracowałem w NC plus.-co najmniej.

trezesku

Użytkownik zbanowany

Wada wymowy a praca.

Nieprzeczytany postprzez Adrienne » 19 Lip 2013, 21:50

annka17 napisał:Wydaje mi się, że skoro facet, który nie wymawia litery "r" może być komentatorem sportowym, to nie powinnaś mieć wielkich problemów ze znalezieniem pracy.

Wydaje m się, że skoro kobieta, która nie mówi litery 'r' może prowadzić audycję muzyczna z panem Mannem, to trzeba przeskakiwać własne błahe ograniczenia, zamiast nad nimi ślęczeć !:). Ewentualnie iść do logopedy i unikać jak ognia wypowiadania słów typu "rabarbar", "rudy rudy rudy rydz" czy "rebus". Lub - jak ja - słów typu "sasanka" czy śniąca mi się po nocach "sysunia".

PS. W liceum, po zdjęciu aparatu, przez krótką chwilę miałam ksywę "Sid". <3
Nieważne, kto tu zbiegiem, kto przed kim ucieka:
nas ani przestrzeń, ani czas nie swata
i do tego, jakimi będziemy na wieki,
lepiej przywyknąć w dzisiejszym dniu świata.

Awatar użytkownika
Adrienne

• Miejscowość:Toruń
  • Pochwały:8

Wada wymowy a praca.

Nieprzeczytany postprzez Marko » 08 Sie 2013, 10:24

Na pewno nie zostaniesz zatrudniona w informacji o telefonach, ale jest tyle zawodów, że wada nie jest przeszkodą, głowa do góry, powodzenia.

Awatar użytkownika
Marko

Wada wymowy a praca.

Nieprzeczytany postprzez Pieceofeternity » 08 Sie 2013, 18:55

Marko napisał:Na pewno nie zostaniesz zatrudniona w informacji o telefonach, ale jest tyle zawodów, że wada nie jest przeszkodą, głowa do góry, powodzenia.

Z wadą wymowy pracowałam w call center, nie jest to reguła.
Nie mam koszmarnej wady, jest słyszalna i wymaga ode mnie pilnowania się, ale pracowałam i w recepcji, i w restauracji.

Awatar użytkownika
Pieceofeternity

• Miejscowość:Necropolis
  • Pochwały:7

Wada wymowy a praca.

Nieprzeczytany postprzez Marko » 16 Sie 2013, 10:49

Czyli nie jest tak źle, nie wszyscy szefowie chcą zatrudniać tylko "pięknych i młodych i dyspozycyjnych" :D

Awatar użytkownika
Marko

Wada wymowy a praca.

Nieprzeczytany postprzez Jasmine2 » 17 Lis 2013, 11:52

Nadal nie rozumiem o jaką wade wymowy chodzi, sama też mam podobny problem i mimo wszystko udalo mi sie znalesc normalną pracę

Jasmine2

• Pochwały:2