Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1382814 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

t

Uzależnienie od masturbacji.

Masz problem w miłości? Nie wiesz jak rozwiązać wstydliwą kwestię związaną z seksem? Pisz tutaj, chętnych do pomocy nie brakuje.

Nieprzeczytany postprzez Rayan92 » 25 Gru 2012, 12:47

Witam wszystkich,

jako że nie lubię chodzić po lekarzach i ciężko mówi mi się o takich sprawach, to postanowiłem wygadać się na forum i prosić was o opinie w moim problemie. Zacznę od początku.

Swoją przygodę z "targaniem" zacząłem w wieku około 14 lat i od tamtej pory kontynuuję tradycję. Jakiś czas temu zacząłem zdawać sobie sprawę z tego, że mam poważny problem, gdyż raczej robię to za często.
Bywają dni, że zdarza mi się robić to 4 razy dziennie i, że tak powiem - dalej mogę! Od 2 lat mam dziewczynę, z która regularnie odbywam stosunek średnio 2 razy w tygodniu. Masturbacja nie przeszkadza mi w sexie z dziewczyną, bo i tak zawsze jestem na to mega podniecony. Bywa tak, że w dzień spotkania z nią masturbuje się, a wieczorem odbywamy stosunek. Nie wiem, jak przestać onanizować się. Boje się, że w końcu przestane kochać się z dziewczyną, gdyż masturbacja będzie mnie bardziej zaspokajać, niż sama dziewczyna. Na razie tak nie jest.
Wielu z was napisze pewnie, że muszę, zacząć uprawiać sporty, aby się zmęczyć to i ochoty na to mieć nie będę. Uprzedzam, że jestem chłopakiem aktywnym fizycznie. Trenuje Krav-Magę i regularnie chodzę na siłownie, jednak zawsze ochotę na seks mam. Macie jakieś pomysły, jak ograniczyć mój potencjał seksualny, że tak się wyrażę. :)

Pozdrawiam.

Rayan92

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez Rosie » 25 Gru 2012, 13:25

Po prostu masz spory potencjał, na miejscu dziewczyny bym się cieszyła haha
Z tego co slyszalam od znajomych to wiele chlopakow ma ten problem w mlodym wieku co potem przemija

Awatar użytkownika
Rosie

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 25 Gru 2012, 13:25

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez Rayan92 » 25 Gru 2012, 16:52

Spory potencjał mówisz?
Oby tak było, bo nie chciałbym być od tego uzależniony. :)

Rayan92

Nieprzeczytany postprzez dziewczyna39 » 25 Gru 2012, 17:05

a probowales kiedys sie zmusic do takiego "czystego" tygodnia? osobiscie nie uwazam, zeby to w jakikolwiek sposob bylo niebezpieczne i watpie, zebys mial sie czym martwic, ale ciekawi mnie czy probowales sie po prostu odzwyczaic :wink: ja potrafie manipulowac swoim poziomem podniecenia, wiec prawdopodobnie jest to tez kwestia nawyku.
I'm waiting for the rain
to wash who I am

Awatar użytkownika
dziewczyna39
Absolwent

• Miejscowość:Kraków
  • Pochwały:12

Nieprzeczytany postprzez Rosie » 25 Gru 2012, 17:45

Nie przejmuj się tym aż tak, slyszalam o takich przypadkach gdzie chlopak potrafil to robic po 10 razy dziennie, sama jak bylam troszke mlodsza to dosyc czesto mi sie to zdarzalo.

Awatar użytkownika
Rosie

Nieprzeczytany postprzez Arsen » 25 Gru 2012, 17:48

Wszystko siedzi w psychice.

Poczytałbyś już nie jeden identyczny wątek na tym forum o problemach z masturbacją bo odpowiedzi praktycznie zawsze są takie same.

Reguluj to, rób to rzadziej bo całkowite zaniechanie też będzie nie dobre, a jak zrobić żeby nie robić samemu sobie dobrze: ćwiczenia fizyczne, zajęcie się szybko czymś gdy nachodzi chęć itp.

Rosie napisał:Nie przejmuj się tym aż tak, slyszalam o takich przypadkach gdzie chlopak potrafil to robic po 10 razy dziennie

To że są takie przypadki o niczym dobrym nie świadczy i raczej marne to pocieszenie "a bo inni też tak mają".
dezinformacja i dezorganizacja

Awatar użytkownika
Arsen
Absolwent

• Pochwały:34

Nieprzeczytany postprzez Rosie » 25 Gru 2012, 18:08

Myślę, że to dużo znaczy bo skoro sporo osob ma podobnie w tym wieku i to przemija to jest to spore pocieszenie. Poza tym napisałam, że ma się AŻ TAK nie przejmować. Poza tym " o niczym dobrym nie świadczy" że niby co? To źle że tak jest ? To jest biologia, tak było jest i będzie.

Awatar użytkownika
Rosie

Nieprzeczytany postprzez Rayan92 » 25 Gru 2012, 18:31

Hm, udaje mi się opanować tą ochotę na chwilę zapomnienia. :P
Bywało tak, że robiłem to 2-3 razy w tygodniu, ale to wtedy, gdy miałem bardzo ciężkie treningi i po prostu przychodziłem do domu, i kładłem się spać.

Rayan92

Nieprzeczytany postprzez Arsen » 25 Gru 2012, 20:01

Rosie napisał:Poza tym " o niczym dobrym nie świadczy" że niby co? To źle że tak jest ?

Bo uzależnienia to zła rzecz jest. Wszystko ma swój umiar. Tak jak z alkoholem, raz na jakiś czas okej, jeżeli staje się codziennością wtedy staje się problemem, tak samo rozładować się przy "czochraniu" raz na tydzień czy kilka razy na tydzień - normalka, a jeżeli ktoś to robi po kilka razy na dzień to już nie kieruje nim chęć rozładowania popędu tylko psychiczne uzależnienie.
dezinformacja i dezorganizacja

Awatar użytkownika
Arsen
Absolwent

• Pochwały:34

Nieprzeczytany postprzez Rosie » 25 Gru 2012, 23:15

Uważam, że robienie tego kilka razy na dzień nie jest uzależnieniem tylko naturą dorastającego i rozwijającego się chłopaka.

Awatar użytkownika
Rosie

Nieprzeczytany postprzez Subrosa » 25 Gru 2012, 23:25

To radość z życia, a Ty próbujesz ją ograniczyć? Jeżeli już tak bardzo chcesz ograniczyć masturbacje, to poproś swoją dziewczynę o normalny rozkład dnia, w którym będzie czas na współżycie, a nie dwa razy w tygodniu. Nie dziwie Ci się, że chodzisz niewyżyty.

Awatar użytkownika
Subrosa

Nieprzeczytany postprzez BlondOna » 26 Gru 2012, 01:13

Myślę, że Ci to samo przejdzie kiedyś. Także nie martw się :wink:
Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza...

Image

Awatar użytkownika
BlondOna

• Miejscowość:Białystok
  • Pochwały:6

Nieprzeczytany postprzez vengeance » 26 Gru 2012, 01:43

Najlepszym sposobem na skutecznie wyzbycie się nałogu jest stopniowe odchodzenie od niego. Postaraj się robić to mniej razy dziennie i świadomie mówić sobie "nie". Jestem pewna, że szybko poczujesz się dumny z tego, że masz silną wolę.
Jako osoba konserwatywna twierdzę, że masturbacje nie jest wcale taka dobra i bynajmniej nie kieruję się tutaj poglądami religijnymi. Sama nie chciałabym, aby mój facet zaspakajał się sam, bo mógłby to być dla mnie sygnał, że coś jest nietak. Poza tym nie wiem, czy dla dorosłego człowieka i w pełni świadomego swojej wartości myśl o samozaspakajaniu się nie stanie się w końcu uciążliwa - mój były chłopak twierdził zawsze, że facet po masturbacji czuje się podle, że "musi" sam to zrobić - nie wiem, nie mnie to weryfikować, ale myślę, że coś w tym jest ;)

Życzę sukcesywnego wychodzenia z uzależnienia :)
Live life to the full

vengeance