Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1363050 postów.

Centrum pomocy online

Zobacz nieprzeczytane posty

Utrwalenie loków z prostownicy

Można tutaj pisać wszystko na temat płci pięknej (pięknej?) Jest to oczywiście też miejsce na "babskie pogaduchy".

Nieprzeczytany postprzez kettle » 16 Sty 2010, 11:36

Witam. Za tydzień mam studniówkę. Zamierzam zrobić sobie loki prostownicą, ale nie wiem w jaki sposób je utrwalić, aby trzymały się całą noc. Liczę na wasze różnorodne rady, wszelakie sposoby. Włosy mam lekko za ramiona.
Nie bądź hipokrytą kochanie.

Awatar użytkownika
kettle

• Pochwały:1

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez szaloonaa » 16 Sty 2010, 12:11

Jedyne co możesz zrobić to utrwalić je mocnym lakierem do włosów, jednak jeśli masz gęste, ciężkie włosy to niewiele da. Lepiej byłoby zakręcić je na papilotach lub lokówce, uprzednio wklepując piankę do włosów a potem utrwalić lakierem.
Dance me to the end of love.

Awatar użytkownika
szaloonaa
Absolwent

• Pochwały:58

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 16 Sty 2010, 12:11

Awatar użytkownika
mgirl

Nieprzeczytany postprzez Incomprehensible » 16 Sty 2010, 13:09

Lakiery z salonów fryzjerskich. Prawdopodobnie dość drogie (nigdy nie kupowałam, bo dostałam jako prezent), ale bardzo trwałe i sprawiające naturalny wygląd, bo nie czuć, że włosy są polakierowane, gdy się ich dotknie.
robisz mi nieporządek w chaosie.

Awatar użytkownika
Incomprehensible
Przyjaciel

• Miejscowość:zielona kraina.
  • Pochwały:27

Nieprzeczytany postprzez Eirene » 16 Sty 2010, 16:49

Oprócz dobrego lakieru, polecam spray do loków. Sama kiedyś używałam takiego z L'oreal i byłam zadowolona z jego działania.

Image
Szukam Cię w miękkim futrze kota.

Awatar użytkownika
Eirene
Absolwent

• Pochwały:43

Nieprzeczytany postprzez Claudynka » 16 Sty 2010, 21:52

Przed układaniem loków nałóż super mocną piankę do włosów [np. Schwartzkopf strong - czarne opakowanie]. Nie nakładaj jej zbyt dużo, żeby włosy nie były posklejane i zbyt sztywne. A po zakręceniu - spryskaj dużą ilością lakieru. Polecam L'Oreal Elnette, ponieważ nie skleja włosów, a bardzo mocna utrwala.
"Bo największą miłością jest miłość matki do dziecka.."

Awatar użytkownika
Claudynka
Przyjaciel

• Miejscowość:Tarnów
  • Pochwały:46

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 16 Sty 2010, 22:00

Moje loki po prostownicy zawsze sie prostują... Nie wiem czemu chcesz prostownicą je kręcić ale włosy na pewno bardziej sie niszczą niż od lokówki... Jednak przed samym skręceniem ich wklep piankę do włosów kręconych (może być np. z Nivea) a potem lakier:) Na pewno pianka i lakier muszą być superutrwalające:)
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

• Pochwały:106

Nieprzeczytany postprzez kettle » 18 Sty 2010, 15:34

Nie wiem czemu chcesz prostownicą je kręcić ale włosy na pewno bardziej sie niszczą niż od lokówki...

A to dlatego, że na fryzjera mnie nie stać. Nawet na te specyfiki. Nie wiem jak sobie poradzę..mam tylko zwykłą piankę gorszej jakości i jakiś zwykły lakier.

Awatar użytkownika
kettle

Nieprzeczytany postprzez szaloonaa » 18 Sty 2010, 16:21

kettle, spróbuj na papilotach, czy to piankowych, czy na wałkach.
Dance me to the end of love.

Awatar użytkownika
szaloonaa
Absolwent

• Pochwały:58

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 18 Sty 2010, 19:51

Aby zrobić loki lokówką to nie trzeba iść do fryzjera jeśli taki sprzęt ma się w domu:) A nawet jeśli coś to kosztuje ona jakieś 30zł....

A co do papilotów... pamiętam, że mama nawijała mi włosy na kawałki materiału (jakieś prześcieradło czy coś). Po tym były super loki i trzymały sie długo:) to jest najszybszy i najlepszy sposób na loki:)
Tylko ktoś naprawdę odważny jest w stanie dociekać prawdy o sobie, zmierzyć się ze swoimi słabościami, zmienić utrwalone nawyki. Czy warto? Trzeba odwagi, by nie stchórzyć przed życiem. Ale nie ma innego sposobu, jeśli chcemy stać się jego bohaterami.

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

Nieprzeczytany postprzez kettle » 18 Sty 2010, 21:31

Aby zrobić loki lokówką to nie trzeba iść do fryzjera jeśli taki sprzęt ma się w domu:) A nawet jeśli coś to kosztuje ona jakieś 30zł....

A co do papilotów... pamiętam, że mama nawijała mi włosy na kawałki materiału (jakieś prześcieradło czy coś). Po tym były super loki i trzymały sie długo:) to jest najszybszy i najlepszy sposób na loki:)

Nie mam lokówki. I nawet nie mam 30 zł w kieszeni. Wiem, że to może niektórych dziwić, że nie mam takiej kwoty. Na papiloty mam za krótkie włosy, będę miała szopę, mam włosy lekko za ramiona. Z tymi kawałkami materiału to efekt taki sam jak po papilotach. Chcę delikatnie i w ładny sposób pokręcić włosy. Chodzi mi o takie fale.

Awatar użytkownika
kettle

Nieprzeczytany postprzez Wala » 18 Sty 2010, 23:07

kettle napisał:Z tymi kawałkami materiału to efekt taki sam jak po papilotach. Chcę delikatnie i w ładny sposób pokręcić włosy. Chodzi mi o takie fale.

Hmmm to umów się z koleżanką jakąś czy znajomą, żeby cię uczesała i po prostu powiedz, że nie masz żadnego dobrego lakieru i żeby w razie możliwości użyczyła ci kapkę swojego. Rozumiem twoją sytuację i wiem, że na dobry kosmetyk trzeba czasami wydać sporo kasy.. :) Nie wiem, rzuciłam luźny pomysł.
Nie wstydzę się przyznać, że widziałam więcej penisów i wagin niż większość prostytutek...

Jestem pielęgniarką. A jakie jest Twoje usprawiedliwienie?

Awatar użytkownika
Wala

• Pochwały:30

Nieprzeczytany postprzez foxey_lady » 18 Sty 2010, 23:13

kettle, a może nie rób loków? Może lepsze będą po prostu piękne wyprostowane włosy? A jak już koniecznie bardzo chcesz, to spróbuj zrobić sobie taką fryzurę próbną, żeby potem, w ostatniej chwili nie okazało się, że te loki po prostu Ci się rozwalą...
Własnie, a co do utrwalania - tylko jakiś dobry lakier, raczej nie ma innego sposobu.
rose is a rose is a rose i a rose

Awatar użytkownika
foxey_lady

• Pochwały:24

Nieprzeczytany postprzez martuśka. » 18 Sty 2010, 23:53

Fakt, włosy jak są za krótkie to po papilotach wyglądają coś a'la lata 60-te a nie o taki efekt chodzi:) Jeśli chodzi tylko o fale to dobra byłaby gruba szczotka i suszarka. Ale jeśli do dyspozycji masz tylko prostownicę to użyj jej i moze uda ci sie wydusić 8zł na żel w sprayu Hegron - utrwala rewelacyjnie, może co prawda daje efekt troche posklejanych włosów ale trzyma fryzurę:)
Ewentualnie jakaś dobra znajoma - albo pożycz lokówkę taką dość grubą albo poproś o uczesanie.
Nie mam innych pomysłów...

Awatar użytkownika
martuśka.
Przyjaciel

Nieprzeczytany postprzez kachna2342 » 28 Sty 2010, 15:56

dużo sprayu, albo po prostu idź do fryzjera, z pewnością będą utrwalone

Awatar użytkownika
kachna2342

Nieprzeczytany postprzez Wampirka » 28 Sty 2010, 16:01

Możesz je zrobić na papilotach np. dzień wcześniej, a po nocy, rano rozprostują ci się trochę i będziesz miała fale potem już tylko lakier.
Bądź cudowny w swej niedoskonałości.

Awatar użytkownika
Wampirka

• Miejscowość:Tomaszów Maz.
  • Pochwały:5