Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1371955 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Trądzik na dekolcie

Twoje ciało wysyła Ci niepokojące sygnały? A może szukasz sposobu na poprawienie jego kondycji? Nie wiesz jaką dietę wybrać? Jeśli tak, to dział ten stoi dla Ciebie otworem.

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez MoniX » 13 Sie 2012, 19:25

Hej!
Od mniej więcej dwóch lat uwiera mnie problem trądziku na dekolcie.
Zazdroszczę nieziemsko dziewczynom z pięknym gładkim dekoltem.

Niestety u mnie cały czas pojawiają się "syfki".
Starałam się traktować je kosmetykami antybakteryjnymi. Przez tydzień nawet walczyłam spirytusem co tylko pogorszyło sprawę. Nawet maścią ichtiolową... i nic

Już nie mam sił.

Ma ktoś jakiś sprawdzony patent?
Bo mój dekolt juz światła dziennego nie widział dawno. :<

Awatar użytkownika
MoniX

• Miejscowość:Gdańsk
  • Pochwały:2

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Odp: Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez rafalekz » 13 Sie 2012, 20:47

A próbowałaś ten trądzik wycisnąć? Może to coś da.

Wysłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
rafalekz

Odp: Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 13 Sie 2012, 20:47

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez Wala » 13 Sie 2012, 21:25

Nie wyciskaj...
Jeśli to dekolt to pewnie nie takie typowe wągry, tylko takie bardziej krostki z zawartością.
Spróbuj może nie stosować drastycznych metod - kuracja spirytusem do nich się właśnie zalicza. Może na początek dokładnie myj skórę tej okolicy żelem antybakteryjnym (ja stosuje Ziaja, seria 'nuno' jeśli dobrze pamiętam), potem delikatny tonik, np. ogórkowy, różany i na koniec krem. Trzy razy w tygodniu maseczka - drożdżowa albo jakaś zielona glinka. Daj sobie miesiąc, jeśli nie zauważysz poprawy to zgłoś się do dermatologa. ;)
Nie wstydzę się przyznać, że widziałam więcej penisów i wagin niż większość prostytutek...

Jestem pielęgniarką. A jakie jest Twoje usprawiedliwienie?

Awatar użytkownika
Wala

• Pochwały:30

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez Black Haze » 13 Sie 2012, 21:39

Ja miałam taki problem w gimnazjum, teraz dekolt mam idealny, nawet bez blizn które wtedy były przez wyciskanie właśnie. Zauważyłam, że u mnie było to przez przepacanie. Skóra pod ubraniami się pociła i wychodziły pryszcze, tak samo na plecach. Skoro cały czas zakrywasz dekolt, może to również przez to?
"Million stars are falling down
While
I'm
waiting
for
y o u"

Awatar użytkownika
Black Haze
Kumpel

• Miejscowość:Leszno
  • Pochwały:35

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez MoniX » 15 Sie 2012, 00:32

Black Haze napisał:Zauważyłam, że u mnie było to przez przepacanie. Skóra pod ubraniami się pociła i wychodziły pryszcze, tak samo na plecach. Skoro cały czas zakrywasz dekolt, może to również przez to?

w tym rzecz, ze zawsze miałam elegancki dekolt. Dopiero teraz go troche ukrywam... oczywiście nie jakoś drastycznie, ze w grubymgolfie posuwam : P

Jakby toś miał np jakieś nazwy maści bez recepty to chętnie wykupie

Awatar użytkownika
MoniX

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez Laapis » 20 Sie 2012, 22:18

Pod żadnym pozorem nie wyciskaj. Ja też no mogę już powiedzieć, że miałam też te 'syfki' na dekolcie. Niezbyt ładnie to wygląda przy większym dekolcie. Ja natomiast stosowałam Aknemycin Plus płyn na skórę. Muszę go polecić, choć jest drogi cena około 60 czasem nawet 70 zł. Ten preparat jest na receptę. Posiada on alkohol co może wysuszać skórę, ale nie musi. Od 3 lat jeżdżę na Węgierskie baseny. W Sarospatak są takie gorące źródła, no tak to można nazwać. I właśnie te gorące źródła pomogły mi. Na następny dzień miałam już o wiele mniej tych krostek, a za 2-3 wcale ich nie było. Wtedy ważna jest ta szybka reakcja jakimś preparatem, który Ci pomaga. Mi właśnie pomaga Aknemycin Plus. Teraz byłam właśnie na Węgrzech dokładnie 4-5 sierpień i do tego czasu żadnej krostki na dekolcie. :P
Chce wierzyć, że potrafię siebie dać
Tam gdzie już nikt nie widzi żadnych szans.

Awatar użytkownika
Laapis

• Miejscowość:Podkarpacie

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez GumiS91 » 20 Sie 2012, 23:49

Proste do lekarza na badania i przepisze coś odpowiednio na ten problem. Pamiętaj koleżanko wyżej że trądziki są różne i zawsze zwalcza sie je innymi preparatami... Mój kumpel miał ale na buzi i stosował coś drogiego i mu pomagało a drugi miał na klatce pirsiowaj i próbował wszystkiego bo do lekarza nie chce iść... Dlatego najlepiej jest sie udać do lekarza zrobi badania i napewno coś przepisze... Pozdrowienia i napewno sie uda to pozbyć...
Pojedynek: Który z Nas Jest Bardziej Seksowny???
No Wiadomo Że Jestem Seksowny Tylko w Łóżku,
Jak Jest Ciemno i Kobieta Mnie Nie Widzi hehehehehee...

Awatar użytkownika
GumiS91

• Miejscowość:Katowice

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez Laapis » 20 Sie 2012, 23:59

Wiem, o tym bardzo dobrze. Zanim trafiłam na Aknemycin to miałam chyba ze 20 różnych preparatów i żaden nie pomagał.
Chce wierzyć, że potrafię siebie dać
Tam gdzie już nikt nie widzi żadnych szans.

Awatar użytkownika
Laapis

• Miejscowość:Podkarpacie

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez lolik buziaczek » 21 Sie 2012, 08:22

Trądzik na dekoldzie? Coś o tym wiem . Od roku mam go . Nie zakrywaj swojego dekoldu , bo przecież karzdy w naszym wieku ma trądzik . Ja nosze bluzki z dekoldem kiedy chce . To nic wstydliwego żeby to zasłaniać . Moja kolerzanka ma trądzik na plecach a jakoś nie zasłania ich sobie . Jeśli chcesz pozbyć się go to ja ci nic nie poradze ale moge napisać jak go załagodzić . Najlepiej umyj dekold zwyczajnym mydłem ( rub to przynajmniej dwa razy na dzień ) a potem przemyj tonikiem ( najlepjej z garniera ) . To powinno załagodzić trądzik . Polecam jeszcze użycie peelingu clearskin z avonu ( na mnie działa dobrze ) ;)
Każdy dzień spędzaj tak ...
...jakby miał to być twój ostatni :)

lolik buziaczek

• Miejscowość:Nysa

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez MoniX » 12 Wrz 2012, 21:16

lolik buziaczek napisał: Nie zakrywaj swojego dekoldu , bo przecież karzdy w naszym wieku ma trądzik

Z tym ze dzieli nas 7 lat : P

No spróbuje podejść do dermatologa, może coś konkretnego zapisze

dzieki!

Awatar użytkownika
MoniX

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez Alicja1990 » 23 Wrz 2012, 12:01

a mi one wyskakują jak np. spryskam się perfumami lub posmaruję balsamem. Chyba to skóra jest nadwrażliwa a nie jest to trądzik.

Alicja1990

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez kozinka » 12 Paź 2012, 23:59

Mam podobny problem, tyle, że mi wyskakują "nieprzyjaciele" na dekolcie przed okresem i wtedy pomagają mi punktowe preparaty na wypryski. Z jednej strony cieszę się, że pryszcze wyskakują mi na dekolcie, bo twarz mam gładziutką jak pupa niemowlęcia, ubieram się raczej skromnie, więc tego nie widać, a na twarzy ciężko jest to ukryć.
Słuchaj swego serca. Ono wie wszystko. <3

Awatar użytkownika
kozinka

Trądzik na dekolcie

Nieprzeczytany postprzez Jasmine2 » 17 Paź 2012, 10:00

Sa specialne zele do mycia ciala dla takich problemow np. z the body shop

Jasmine2