madwoman

NOVYNETTE - tabletki antykoncepcyjne

20 postów w tym temacie

Co możecie powiedzieć na temat tabletek NOVYNETTE? Jakie wrażenie? Czy przytyłyście po nich? Jaka jest średnia cena??

Która tabletka zapewnia nam te zabezpieczenie przed zajściem w ciąże?

Jako że wczoraj przepisał mi je ginekolog, a jeszcze ich nie wykupiłam - to jestem ciekawa jak są skuteczne i czy stosujecie równocześnie prezerwatywe biorąc je?

Wypowiadajcie się ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jak są skuteczne i czy stosujecie równocześnie prezerwatywe biorąc je?

Są skuteczne, bo nie raz kończyliśmy w środku i w ciążę nie zaszliśmy

Ale to jak każde tabletki anty.

Czy przytyłyście po nich?

Tak, ale ja akurat się cieszę. Jakieś 3 kg.

Jaka jest średnia cena??

29.90

Jakie wrażenie?

Mam zamiar je zmienić, bo BARDZO niekorzystnie wpływają na moją cerę.

Poza tym mam większe huśtawki nastrojów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja Novynettki spożywam już 8 miesięcy. I jestem z nich strasznie zadowolona :)

Nic nie przytyłam. Zero jakiś wahań nastrojów. Libido mi nie spadło. Wspaniale też wpłynęły na cere, włosy i paznokcie.

Cena też w miarę przytępna - zależy od apteki od 25 zł do 30 zł.

Ale wszystko zależy od organizmu..., bo każdy jest inny.

Dla jednych będą rewelacyjne, dla innych beznadziejne...

Ale pamiętaj, że jeśli nie będą Ci odpowidać, zawsze możesz je zmienić na inne.

Wybór tabletek anty to metoda prób i błędów... ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każda wybrana przez ginekologa i stosowana wg zaleceń. Przyjmować regularnie, o podobnej godzinie, nie łączyć z lekami, z którymi nie wolno (itede - wszystko elegancko na ulotce informacyjnej) a żadne dodatkowe zabezpieczenie nie będzie potrzebne.

Jaka jest średnia cena?

Czasami ceny różnią się znacznie nawet pomiędzy sąsiednimi aptekami tego samego miasta. Poza tym tańsze jest opakowanie na trzy miesiące niż trzy pojedyńcze listki.

Cilest używam i zadowolona jestem bardzo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po tabletkach sie nie tyje. Conajwyzej powodują gromadzenie wody w organizmie. poza tym jak sie bierze tabl i stosuje sie do wytycznych z tabletki to po co sie zabepzieczac prezerwatywą. Bez sensu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
po tabletkach sie nie tyje. Conajwyzej powodują gromadzenie wody w organizmie.

Co powoduje wzrost wagi (jakieś 2-3 kg w ciągu pierwszych 3 miesięcy stosowania, później wszystkie skutki uboczne powinny zniknąć, waga się stabilizuje) więc nie czepiajmy się szczegółów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja stosuję,teraz będzie drugi miesiąc. jestem bardzo zadowolona,nie zauwazyłam żadnych skutków ubocznych,oprocz tego,że trochę urosły mi piersi [z czego akurat bardzo się cieszę ;d ].

stosuję bez dodatkowego zabezpieczenia.

kosztowały 23 zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stosowałam je przez jakieś 4 miesiące. Nie przytyłam :)

Jak widzisz ceny są różne. Ja najmniej zapłaciłam 24zł, najwięcej 32zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stosowałam je przez kilka miesięcy, były to moje pierwsze i ostatnie tabletki antykoncepcyjne...

Przez pierwsze tygodnie zaciskałam zęby, przecierpiając chyba wszystkie możliwe skutki uboczne, a o podziękowaniu za współpracę z novynette przesądziła koszmarna wysypka na przedramionach i łydkach oraz rozstanie z chłopakiem. ;)

Nigdy już nie będę stosowała tabletek antykoncepcyjnych. Jestem na nie za młoda, i najwidoczniej mój organizm również sobie ich nie życzy co mnie specjalnie nie martwi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stosowałam 5 miesięcy. Huśtawki hormonalne u mnie też prawie zaowocowały końcem związku. Jednak daliśmy radę, teraz zmieniłam i żadnych efektów ubocznych nie odczuwam póki co.

Ponadto żadna znajoma, która je stosowała -nie ma o nich pozytywnej opinii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na każdego dane tabletki będą wpływały inaczej, więc nie można uogólniać i stwierdzać, że jeśli tu większość osób powie "fajne", to dla Ciebie też będą w porządku.

Stosowałam Novynette, nie miałam po nich żadnych skutków ubocznych (a przynajmniej ich nie zauważyłam). Nie stosowałam równolegle prezerwatyw. Kupowałam je zazwyczaj za ok. 26 zł.

Wydaje mi się, że pytałaś o to, która tabletka z kolei w listku zapewnia ochronę ;) Jeśli dobrze rozumiem - to jest napisane na ulotce, ale ogólnie zasada jest taka, że jeśli 1. tabletkę z listka weźmie się w pierwszy dzień cyklu, to jest się zabezpieczonym przez cały cykl, a jeśli weźmie się 5. dnia cyklu to trzeba dodatkowo stosować prezerwatywy przez pierwszy miesiąc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja kolezanka z LO takie stosowała i przytyła... noo sporo.

po paru miesiącach nie wytrzymała tego co się z nią dzieje i zmieniła je na inne (no i schudła (: )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co możecie powiedzieć na temat tabletek NOVYNETTE? Jakie wrażenie? Czy przytyłyście po nich? Jaka jest średnia cena??

Jako że wczoraj przepisał mi je ginekolog, a jeszcze ich nie wykupiłam - to jestem ciekawa jak są skuteczne i czy stosujecie równocześnie prezerwatywe biorąc je?)

Te tabletki sa dobre, skutecznosc jak kazdych innych, ogolnie oceniam 8/10, poniewaz oznaczenia na blistrze sa ciulowe. na innych tabletkahc masz ladnie ponumerowane, a tu jakos dziwne. Od pierwsz tabletki jestes zabezpieczona, rozniez w okresie przerwy jelsi bierzesz je bez zadnych pomylek. Nie stosuje prezerwatywy, bo biora regularnie nie potrzebna jets dodatkowa metoda. To jednak tez zalezy od tygodnia brania itf. przeczytaj dokladnie ulotke tak wszysktojest ;p

Dodano 06 Sty 2009, 11:08:43:

A jelsi chodzi o tycie to tez zalezy od orgaznimu czlwoieka, jeden przytyje drugi nie, faktem jest za mi np po nich poprawila sie skora i paznokcie i nie przytylam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czesc. Ja biore NOVYNETTE dopiero 5 dzien. jest to pierwszy raz z tabletkami antykoncepcyjnymi. Dreczy mnie pewne pytanie, i mam nadzieje ze ktoras z was mi pomoze. Jesli w ciagu brania tabletek w ciagu tych 21 dni pojawia mi sie plamienia albo niewielki okres to czy moge sie kochac z partnerem bez zabezpieczenia? czy musze cos dodatkowo stosowac? Pomozcie:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako że wczoraj przepisał mi je ginekolog, a jeszcze ich nie wykupiłam - to jestem ciekawa jak są skuteczne i czy stosujecie równocześnie prezerwatywe biorąc je?

Wypowiadajcie się ;)

Ja nie tyję po żadnych tabletkach, ale to jest kwestia osobnicza ;) Co do cen - sprawdź sobie w paru aptekach, albo najprościej w necie, choćby na doz.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co możecie powiedzieć na temat tabletek NOVYNETTE?

Są to moje pierwsze tabletki i stosuję je od dwóch lat. Nie miałam żadnych huśtawek nastrojów, a jedynym efektem ubocznym jest chyba powiekszenie rozmiaru biustu. Nie przytyłam przy tym, co mnie bardzo cieszy :)

Tabletki bardzo mi odpowiadaja jako metoda antykoncepcyjna. Za jedno opakowanie płaciłam zwykle od 21 zł do 27 zł.

to jestem ciekawa jak są skuteczne i czy stosujecie równocześnie prezerwatywe biorąc je?

Tak, są skuteczne, o ile trzymasz się danej godziny wzięcia pigułki. Raz zgubiłam jedną w plecaku, znalazłam na drugi dzień i trzeba było zastosować gumkę. Ale co do postępowania w razie wzięcia pigułki "nie w porze" poczytasz w ulotce. Tam jest wszytsko, kawa na łwę.

Ja biore NOVYNETTE dopiero 5 dzien. jest to pierwszy raz z tabletkami antykoncepcyjnymi. (...) Jesli w ciagu brania tabletek w ciagu tych 21 dni pojawia mi sie plamienia albo niewielki okres to czy moge sie kochac z partnerem bez zabezpieczenia? czy musze cos dodatkowo stosowac?

Spiesze z poradą: przy pierwszych 21 dniach też przestraszyłam się tych plamień, ale mogę Cię uspokoić - to nie jest oznaka czegoś złego, takie plamienia mogą się pojawić, ale nie muszą. Po pierwszej miesiączce z pigułkami problem zniknie. A pigułki działają od razu, więc dodatkowe zabezpieczenie jest zbędne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To również moje pierwsze tabletki. Uważam że są bardzo dobre, w ogóle nie przytyłam, nie są też bardzo drogie (jeśli chodzi o tabletki)

A pigułki działają od razu, więc dodatkowe zabezpieczenie jest zbędne.
nigdy się nie pokusiłam o to aby próbować bez. dlaczego? wolę dmuchać na zimno, a nóż widelec coś się stanie w moim ciele i tabletka nie podziała?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja akurat te tabletki sobie chwalę, choć wiem że sporo dziewczyn zmienia, no ale to wiadomo, każdemu inaczej pasują różne tabsy. Cenowo są znośne, ja je w knurowskiej aptece za grosze kupuję po 20zł z groszami za normalne opakowanie 21szt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam Koleżanki! :)

A ja chciałam zapytać, bo biorę drugie opakowanie tabletek novynette i przy pierwszym opakowaniu okres dostałam przy zażywaniu 17 tabletki a przy drugim opakowaniu już przy 11 zazyciu. Czy to normalne? Czy cykl mi się unormuje wreszcie? I najważniejsze: czy można uprawiać seks w przerwie między opakowaniami, skoro w tym czasie nie będe miała miesiączki (no bo dostałam ją wcześniej)??

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czy można uprawiać seks w przerwie między opakowaniami

Mimo to przez pierwsze dwa opakowania nie zaryzykowałabym bez gumki;), potem Twój organizm będzie już mniej zachwiany.

Jeśli przy trzecim cyklu dalej będziesz miała tak nieregularne okresy, może zapytaj się ginekologa o przyczynę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz