xfire

wykorzystanie snu

14 postów w tym temacie

Witam,

ostatnio zauważyłem że mam bardzo mało czasu na sen przez co jestem zmęczony i nie wyspany. Czy istnieje jakiś racjonalny sposób aby jak najwięcej wykorzystać już krótki czas snu. Nie chcę żebyście mówili żebym kładł sie wcześniej bo to raczej nie możliwe tylko to jak zrobić żeby z tych powiedzmy 6-7 godzin snu zrobić trochę więcej. Jeżeli nie rozumiecie to później mogę to rozwinąć ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hm.. moze skropic kilka kropel poduszke olejkiem... relaksuje i odpreza .. bo nic innego chyba nie wymysle ;p Pzdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak można wydłużyć 6 godzin? hmmm... :/

Kładziesz się szybciej spac, albo później wstajesz bo innych rozwiązań nie widze

Ja kiedy nie wstanę, jestem nieprzytomna :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rozwiń to, dlaczego nie możesz dłużej spać

nie w tym tkwi problem...

chcę wyciągnąć jak najwięcej z możliwych tylko moich godzin snu... z olejkami to dobry pomysł ale mogę się obudzić z bólem głowy a tego bym nie chciał...

może są jakieś tabletki albo coś innego na głębszy sen? Ale nie nasenne bo rano nie wstanę :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmm wiesz co ,ja to zawsze biorę leki na uspokojenie na sen specjalnie.... i błogo mi się śpi :D

możesz np valerin wziąć , calkiem całkiem dobry specyfik ;)

wycisza....i odpręża... umysł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po tabletkach uspokajających to różnie jest... moja kumpela najpierw była spokojna a potem śmiała sie ze wszystkiego w koło jak naćpana :roll:

wszystko zależy jak wygląda twój normalny dzień, może są czynności które mógłbyś pominąć i w tym czasie zrelaksować sie. Podstawą jest też przyzwyczajenie organizmu do stałej godziny wstawania ( nawet podczas sobót, niedziel i wolnego), jeśli zawsze będziesz wstawać o 7 to organizm sam sobie wyreguluje godziny snu i nie będziesz już tak zmęczony, jaśniej: wstajesz o 7 i po całym dniu już o godzinie (przykładowo) 23 twój organizm będzie potrzebował snu. Ciężko utrzymać taki regularny sen bo wiadomo imprezuje sie czy czasem po prostu nie chce sie wstać o 7. Nie zalecam spania w dzień bo organizmowi sie potem "mieszają" godziny snu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie warto brać czegoś co nie służy do tego. Tabletki uspokajjące sluza do uspokojenia kogos (tak wiem malo medyczne wyrazenie). Nie używajmy ich do snu. Po 1 są uzależniające bardziej niż chipsy po drugie poprostu nie warto ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz