Magduszka19

Miłośc a duża różnica wieku

25 postów w tym temacie

Mam 19 lat....czasem czuje się jeszcze jak zagubione w tym świecie dziecko i przytulam się do misia , którego dostałam od taty czasem ubieram się wyzywająco i idę na dyskotekę czasem płaczę czasem krzyczę na wszystkich wokoło czasem kocham czasem nienawidzę ...mam 19 lat i jestem w związku z mężczyzną w wieku 38 lat....Pewnie myślicie ,że zwariowałam ale jeśli zwariowałam to tylko z miłości do Niego. Pewnie myślicie , że jestem z nim dla kasy ale to nieprawda - zresztą to nie żaden bogaty biznesmen tylko zwykły szary człowiek.Powiecie , że chodzi mu o seks , ale gdyby tak było dawno wykorzystałby okazje a on powiedział , że to ma być moja decyzja , nie jego . Powiecie , ze może ma rodzinę - tak ma 2 dorastających synów ale z żoną jest po rozwodzie od 2 lat a między dziećmi a Nim nigdy nie będę stawać.Powiecie , że mógłby być moim ojcem i macie racje , ale czy to znaczy ze mamy zrezygnować z miłości bo za dużo lat nas dzieli??Powiecie ze dzieli nas jedno pokolenie ale czy to od razu skazuje nas na nieszczęśliwe życie??Może myślicie ze taki związek nie ma przyszłości - tez nie jedną noc nad tym myślałam , ale jak patrzę w jego kasztanowe oczy i słyszę jego ciepły spokojny głos nie wyobrażam sobie swojego świata bez Niego. Jesteśmy ze sobą pół roku i to było najszczęśliwsze pół roku w moim życiu.Boli mnie jedno. Ze wszyscy są przeciwko Nam i Naszej miłości . Moja mama tego nie akceptuje , nalega , żebym to zakończyła ale wie , że nic nie może zrobić.Tata nic nie wie , bo nie mieszka z nami.Reszta rodziny ma mieszane uczucia , dla znajomych to jest śmieszne.Ale co w tym śmiesznego , że dwoje ludzi się kocha i pragnie być ze sobą??Rodzina Jego w większości to akceptuje a moja go rani:( Ja tylko nie rozumiem dlaczego moja mama nie chce nam dać szansy??Dlaczego innym tak przeszkadza ta różnica wieku??Czy nie ważniejsze jest to , że dobrze nam ze sobą , ze sie rozumiemy , że czujemy do siebie tak dużo??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko... Twój "chłopak" jest tylko 2x starszy od Ciebie...

Ale ja nie widzie w tym nic zlego :D

Jezeli faktycznie sie kochacie no to spoko...

A co do Twojej mamy... to powinnas z nia raz na bardzo spokojnie porozmawiac...a jak ta metoda nie da rady no to chyba bedziesz musiala poczekac... Twoja mama i reszta sie przyzwyczaja wkoncu do niego... :wink: tylko musisz pokazac ze naprawde go kochasz i przy nim czujesz sie szczesliwa...

Bedzie dobrze :wink:

wkoncu ludzie chyba maja prawo do szczescia... :wink:

pozdro 8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na miejscu Twojej mamy też bym tego nie zaakceptowal.. Po prostu każdy rodzic chce, aby jego dziecko było normalne, by miało chłopaka góra 4 lata starszego, założyło rodzine i żyło długo i szczęśliwie. Ja nie widze rozwiązania dla problemu. Inaczej wyglądałoby to gdybyś miala już 30 lat, a on te 45.

Twoja mam boi się Ciebie oddać w ręce takiego człowieka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mozliwe ze sie boi. Ale Magduszka ma 19 lat i moze decydowac o swoim zyciu. Ja nie widze w tym nic smiesznego, jesli sie kochaja i chca byc ze soba to nawet wiek ich nie rozdzieli. Pozdro Magduszka ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mama na pewno się boi. zwłaszcza,że wie, iż z poprzednią kobietą się rozwiódł i ma 2 dzieci.pewnie boi się,żeby nie spotkało Cie to samo, bo chce żebyś była szczęśliwa.Myśli że przez niego spotka Cie tylko rozczarowanie i cierpienie.A żadna matka nie chce tego dla swojego dziecka.Quba, ma racje.Może tez boi sie, że on zechce wrócić do swojej byłej żony.

Z drugiej str, to Twoje szczęście jest ważne i gdy mama sie przekona,ze naprawdę jest dla Ciebie kochający i czuły i ... zasługuje na Ciebie, to może zmieni zdanie. Na razie jesteście ze sobą bardzo krótko.Nie wiadomo co będzie dalej więc ona nie ma pewności,ze Cie nie zrani. Daj mamie trochę czasu i ..postaw się na jej miejscu.(tez byłoby Ci trudno).

Myślę,że jakoś się wszystko ułoży. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm, no ciekawe.

Czy roznica wieku przeszkadza w związku?

cóż jesli sie kogos kocha to raczej nic dziwnego w tym nie jest.

Ale np: zeby 16 latek chodzil z 10, to przesada.

Znam związki gdzie 20 latek chodzi z 16, widze ze to jest jeszcze ok.

Ale mysle ze jak ktos ma 19 lat, i jest w związku z 38 letnim męszczyzna, to powinien pomyslec ze on bedzie stary dziadek kiedy ona bedzie jeszcze piekna i mloda.

Ale nie widze przeszkody, nie wiem jak to wygląda, ale jesli sie kochaja to to jest najwazniejsze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tabi stary zgadzam się z tobą jak zwykle z resztą ! Pomyśl co będzie za choćby 4 lata. Będziesz Śliczną młodą kobietą a on już praktycznie nie do użytku. Będzie narzekał, nie będzie miał na nic siły nigdzie nie wyjdzie z domu. Moim zdaniem możesz tego żałować. Moim zdaniem nie ma co znajdowac sobie drugiego ojca, potrzeba Ci męszczyzny który będzie Ci towarzyszyłwszędzie i pomagał a nie faceta który za pare lat nie będzie w stanie uniść drabiny. Jeśli liczysz na szaloną miłośc to nie wypali. Jeśli go kochasz to ok to się liczy ale ja na twoim miejscu nie chciał bym mieć drugiej babci tylko swoją piękną kobietkę. Liczy się miłość ale ja uważam, że miłość musi być jeszce rozsądna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiek nie ma nic do gadania, jesli miedzy dwoma osobami jets prawdziwe uczucie... gadacie tu cos o jakichs babciach czy dziadkach!!... za 4 lata on bedzie mial 42 a ona 23... a w wieku 42 lat czlowiek jest w stanie "uniesc drabine"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Freddy tu ma racje...

jezeli jest uczucie to wiek nie ma nic do gadania...

a co do mamy to mama napewno sie boi no bo ciezko zeby sie nie bala ze jej corka jest z facetem 2x starszym...

zreszta jak to mama...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jesli się kochacie, to wiek rzeczywiście nie ma znaczenia.najważniejsze,żebyście byli ze sobą szczęśliwi i szanowali się wzajemnie. mama sie martwi, ale (jak już pisałam wczesniej) poprostu nie chce żeby Cie zranił i skrzywdził. jesli sie przekona,ze jest Ciebie wart, to przestanie się bać i nie będzie już przeciwna. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten "esej" to mnostwo pytan retorycznych :D coz... nie ma co wyrazac swego zdania na ten temat :PP

A moze jednak :D

Przemysl to jeszcze raz ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dla mnie wiek ma duze znaczenie :))

nie mógł bym zyc w mysli ze mój mąż/żona zaczynał/a studia gdy ja sie urodzilem ;))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak... ale jest roznica miedzy: Urodzila sie, a on poszedl na studia(czy cos w tym stylu), a Ona poszla na studia a on ma 38 lat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nom, ale niektorzy niby sie kochaja, biora slub a po 10 latach juz maja siebie dosyc, czesto szybciej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mialam faceta lat 11 starszego od siebie tez go kochalam ale wszystko sie rozsypalo kiedy zaczelam kombinowac ze slubem i wlasnym dzieckiem. bylismy z soba prawie 5 lat.pomyslalas dziewczyno o tym ze bedziesz chciala miec z nim dzieci?? a jak ty zajdziesz w ciaze za okolo 2 lata to on bedzie mial 40 a jak dziecko 18 to on 68 i nie doczeka dziecka wesela

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje wszystkim za wyrażenie swoich opinii i pozdrawiam cieplutko :) Jak na razie będę z nim a jak to się potoczy pokaże życie:)Przecież nie będę z kimś młodszym tylko dlatego , żeby był na ślubie swoich dzieci czy doczekał wnuków.Zresztą bywa , że nawet młody ojciec tego nie doczeka...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj, przeciez ślubu jeszcze nie biorą.To dopiero początek zwiazku! Z dziećmi w starszym wieku,rzeczywiście moze być kłopot, bo potem dzieciaki w szkole na ojca mówią dziadek.Człowiek tez nie ma cierpliwości do dzieci, szybciej sie denerwuje i bardziej o dziecko boi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moim zdaniem wiek sie nieliczy tak samo wyglad tez niepowien sie liczyc najważniejsze co człowiek ma w srodku :] jesli czujesz cos do niego to badz z nim :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Magduszka19,

Tata nic nie wie , bo nie mieszka z nami

szukasz faceta czy drugiego ojca? bo to raczej wyglada na to drugie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo spodobalo mi sie to co napisalas, jesli jest tak jak piszesz to to na prawde piekne, i ja ci sie wcale nie dziwie bo ja mam 20 a moj juz niestety byly chlopak 31 to troszke mniejsza roznica ale jednak roznica, nam to nie przeszkadzalo i nikomu w okolo, zwiazek niestety posypal sie bo on ma syna 5letniego za ktorym bardzo teskni i podobno dla jego dobra wraca do bylej dziewczyny, pol roku bylismy ze soba i w ciagu tego czasu przezylam wiecej niz w ciagu calego mojego zycia tzn uczucia milosci, rozpaczy, pieknego sexu, wspanialych chwil, wiem ze ta historia opisana byla przez ciebie rok temu ale jesli jeszcze zagladasz na to forum to odezwij sie do mnie, chetnie poslucham szczegułów noi tego jak wam sie uklada, zycze ci jak najlepiej!pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz