Gabii

Pierwszy raz- obawy

16 postów w tym temacie

Mam pare obaw przed tym pierwszym razem . Pewnie większość z was już to ma za sobą, ja jednak będąc nawet gotową to zrobić boje się konsekwencji którą mogę ponieść a mianowicie zaliczyć "wpadkę", nie chce by ona popsuła mi wszystkie cele, które chce osiągnąć w życiu. Bardzo kocham swojego chłopaka i już od dłuższego czasu bardzo oboje "tego" pragniemy. Boje sie zaufać różnym tam środkom antykoncepcji, ale pragnę to zrobić w sumie coraz dalej się posuwamy (nie raz już bardzo blisko było do tego).Mam 18- lat a wy kiedy zaczęliście współżyć? Ktoś z was obawiał się czegoś przed tym?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opowiem Ci ciekawy przypadek. Moja koleżanka miała chłopaka mówił że ją kocha byli ze sobą już kawał czasu postanowili pójść ze sobą do łóżka było wszystko ok tylko mały psikus koleżance zaczął opóźniać się dość długo okres, pierwsze co powiedziała swojemu chłopakowi, a on jak to na "prawdziwego" mężczyzne przystało zerwał z nią i powiedział że to jej problem. Okres się spóźniał nie dlatego że była w ciąży tylko dlatego że miała problemy zdrowotne. Na początek zastanów się czy to z nim chcesz to zrobić nie myśl w ten sposób że ach pójdziemy do łóżka będzie luz i tak dalej pomyśl też o konsekwencjach możecie mieć dziecko ("wpadka" jak ja nie lubię tego słowa) i zastanów się co wtedy. Jeśli Ty jesteś pewna i on jest pewny tego że chcecie i że poniesiecie razem wszelkie konsekwencje to śmiało życze dużo przyjemności. Ale czy zadawanie takich pytań na forum nie jest przypadkiem efektem jakiejś niedojrzałości?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak najbardziej jest to dojrzale z jej strony, lepiej niech pyta i bedzie swiadoma anizeli cale zycie potem cierpiec, sa rozne losy w zyciu i moze nie ma z kim o tym pogadac, ja mialam 19 lat jak zaczelam wspolzyc, i to bylo tez nie planowane, poprostu posowalismy sie coraz dalej, troszke bolalo ale moj byly byl bardzo delikatny, balam sie konsekwencji, ale z poczatku do puki nie oswoilam sie z mysla ze swspolzyjemy uzywalismy prezerwatywy ale mimo to nie konczyl on we mnie, potem, gdy mialam juz innego chlopaka, z ktorym wspolzylam bez jakiego kolwiek zabezpieczenia zupelnie zbilo mnie z tropu, balam sie okropnie i tu pojawila sie moja nieodpowiedzialnosc... przyznaje... wykazal on sie jednak ogromna uwaznoscia, nie konczyl nigdy we mnie i nigdy nie zaszlam w ciaze, i powiem ci jedno, wbrew pozorom, to wcale nie takie latwe zajsc w ciaze!!! owszem plemniki sa sprytne ale jesli masz np dni nieplodne to nici z tego, pomysl moze o podwojnym zabezpieczeniu, prezerwatywa i np tabletki, juz bedziesz psychicznie spokojniejsza, osobiscie nie zazywam tabletek i nigdy nie bede, wplywaja one na organizm bardzo mocno, boje sie np utracic figure. Jestem niewiele starsza od ciebie, wiec nie zaswiece wyspecjalizowanymi radami, moge jedynie podzielic sie doswiadczeniem, i pamietaj kto pyta nie bladzi !!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Denerwuje mnie to ze nie nazywacie rzeczy po imieniu. Czy slowo "sex" jest jakims wulgaryzmem??! Co do twjego problemy to nie denerwuj sie bo nerwy psują atmosfere. Poprostu przed rozpoczeciem upewnij sie czy ty i twój partner jestescie odpowiedznio zabezpieczeni i...do roboty:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Boje sie zaufać różnym tam środkom antykoncepcji

niektóre dostępne na rynku środki antykoncepcyjne, są niemal w 100% skuteczne (globułki antykoncepcyjne patentex - 99,7% /można je łączyć z prezerwatywą, więc zajście w ciąże przy takim zabezpieczeniu jest niemal nierealne ;)/)

pragnę to zrobić

to zrób, tylko się zabezpiecz, bo stworzyusz nowy temat pt. "spóźnia mi się okres - co zrobić" hheh... :?

Mam 18- lat

polki zaczynają średnio współżyć w wieku 18,5 lat, więc twój wiek teoretycznie jest idealny, ale tak naprawdę liczy się twoja dojrzałość i odpowiedzalność, dużo jest 18latek - nieodpowiedzialnych, które uprawiają sex z chłopakami, a później mają same nieprzyjemności z tym związane! więc - decyzja należy do ciebie - nie obawiaj się "wpadki", bo nie ma czego! ttylko zastanów się, czy naprawdę jesteś gotowa na sex :?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Boje sie zaufać różnym tam środkom antykoncepcji

niektóre dostępne na rynku środki antykoncepcyjne, są niemal w 100% skuteczne (globułki antykoncepcyjne patentex - 99,7% /można je łączyć z prezerwatywą, więc zajście w ciąże przy takim zabezpieczeniu jest niemal nierealne ;)/)

Skuteczne ale raczej średnio przyjemne i poręczne...

Jednak jestem fanką tabletek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hejka. mam 18 lat. niedawno przeżyłam swój pierwszy raz. doskonale ciebie rozumiem. tez sie obawiałam, myślałam o antykoncepcji ale nie miałam odwagi iść do ginekologo ( nie chcialam tez zeby moi rodzice sie o tym dowiedzieli). no i stało sie... zrobiliśmy to... bez zabezpieczenia. poniosło nas.... później oboje tego żałowaliśmy. dla bezpieczeństwa wzięłam tabletki które zażywa sie po stosunku, mój chłopak załatwił je ,,na lewo,, bo bez recepty... takie tabletki musisz przyjąć w ciągu 72 godzin po stosunku. jestesmy juz oboje spokojni ale swterdziliśmy ze już nigdy tak głupiego błędu nie popełnimy. narazie bedziemy ufać tylko prezerwatywom bo nie chce jeszcze przyjmować tabletek. jezeli naprawde sie kochacie to zróbcie to... jezeli sie nie obawiasz wizyty u ginekologa to idź po tabletki, moje kolezanki i dwie starsza siostry przyjmuja tabletki i jest wszystko wpożądku myśle ze można im zaufać. daj sie ponieść ale z głową nie tak jak ja... odwagi... i powodzenia :* pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dobrze, że masz obawy, bo w końcu to pierwszy raz, który chce się przeżyć jakoś magicznie, ale za równo odpowiedzialnie, a kto pyta nie błądzi więc lepiej się kogoś poradzić. :)

Anty średni wiek polki która rozpoczyna współżycie według najnowszych badań to 17,7 lat. :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli czujesz się gotowa to po prostu się z nim prześpij.

Wcale nie tak łatwo jest zajść w ciążę. Chcesz czuć się pewna to idź do ginekologa, niech zapisze Ci tabletki i zacznij je brać. Do tego jeszcze prezerwatywa i nie ma stresu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

więc ja mam 17 lat jestem po również sie bałam tego pierwszego razu ale nie konsekwencji bo to banał ja ufam prezerwatywie i swoim globulkom antykoncepcyjnych polecam:):)jak napisałam powyżej bardziej boje sie tego że nie obdarze chłopaka tym na co oczekuje ode mnie:) :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To pewnie nie jesteś na to gotowa. Gdybyś była, nie odmawiałabyś sobie seksu ze strachu przed ciążą, bo wiedziałabyś, jak się dobrze zabezpieczyć. Przecież nie da się tak... idę z chłopakiem do łóżka i myślę: "A co będzie, jak wpadnę?". Nie wpadniesz. Nie dopuść do tego. Ty i Twój chłopak postarajcie się o antykoncepcję. A kiedy będziesz gotowa, ten pierwszy raz nadejdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja zaczelam wspolrzyc z moim chlopakiem po 4 miesiacach bycia ze soba... mam 18 lat i to byl wogole moj pierwszy raz, sporo o tym rozmawialismy i juz przed pierwszym razem bylam u ginekologa po tabletki antykoncepcyjne... choc pierwszy raz byl z gumkami... balam sie ale moj chlopak mial juz doswiadczenie i zaufalam mu... narazie jest ok... duzo przyjemnosci a dzieki tabletkom juz sie nie boje ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 raz to nie dramat. sa zabezpieczenia a to juz b duzo.powoli, powoli i sie uda:) bez paniki, wiekszosc ludzi przez to przechodzi :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tacy są kolesie, niechciana ciąża- Twój problem. No przepraszam bardzo ale chłopak mógł patrzeć gdzie sie spuszcza! Kompletny brak odpowiedzialnośći, dlatego ja wole później z resztą nie ma z kim ;pp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz