mikus1

Matura 2014

50 postów w tym temacie

Siema, kto zdaje mature w 2014 pisac;p mam nadzieje ze nam nie dowola w tym roku bo matma nie byla trudna o angieslkim roznie sie wypowiadaja, krotka forma prosta wypracowanie takie sobie reszty to nie ogladalam, polski trydny ponoc

Ja zdaje wszystko podstawe + geografia, jesli zdam to wybieram sie raczej na zaoczne, bo nie licze chyba na super wyniki, z matmy jestem cienka reszta mam nadzieje ze pojdzie ok, a wy jakie rozmyslenia??;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdaje polski,niemiecki, matme i historie - podstawy, a gegre rozszerzoną. Też raczej wybiore studia zaoczne ;P Mam nadzieje, że zdamy :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę o kierunkach ekonomicznych np administracja w Poznaniu Uniwersytet ekonomiczny, albo Wyższa Szkoła Bankowa. Po skończeniu jednego kierunku, zamierzam studiować coś związane z historią :P A ty gdzie :P?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tez myslalam o administacji w krk na up chociaz ogolnie ja jestem w technikum hotelarskim wolalabym cos z turystyka ale akurat to co chce studiowac mysle ze nawet na zaoczne trudno sie dostac takze nie wiem, najwazniejsze zebym zdala zawodowy i matme bo z matmy bedzie ciezko to 15 pkt zdobyc;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też zdaję maturę w tym roku szkolnym. Matma, Polski, Angielski na podstawie i Matma z Angielskim na rozszerzeniu. O poziom się nie musimy martwić, wyższy nie będzie :) Wszystko za sprawą tego, że nasze MEN dąży do tego, aby maturę zdawało 100%, czyli każdy kto zaczyna szkołę średnią. Jak wiadomo, jeszcze dużo brakuje, więc muszą dostosowywać poziom do umiejętności :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ja jestem w technikum hotelarskim

Technikum ekonomiczne pozdrawia :P

mysle ze nawet na zaoczne trudno sie dostac

Na zaoczne dużo łatwiej się dostać, śmiem twierdzić, że przyjmują każdego, o ile wystarczy miejsc.

najwazniejsze zebym zdala zawodowy i matme bo z matmy bedzie ciezko to 15 pkt zdobyc

Z matmy nie będzie tak źle, sam mam ogromny problem z tego przedmiotu, ale jestem dobrej myśli, ty tez się nastaw pozytywnie :D

O poziom się nie musimy martwić, wyższy nie będzie Wszystko za sprawą tego, że nasze MEN dąży do tego, aby maturę zdawało 100%, czyli każdy kto zaczyna szkołę średnią.

Tak jak, ktoś wcześniej napisał, liczy się systematyczność w nauce, to nie będzie problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również zdaję z Wami ;) To znaczy piszę, bo czy zdam to się dopiero okaże. Wszystkie obowiązkowe na podstawie, angielski rozszerzony. Nie wiem jeszcze gdzie dalej się wybieram ale wypadałoby zdać jeszcze jakiś dodatkowy przedmiot, być może j.niemiecki chociaż nie wiem czy się przyda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paula, jak chcesz uderzyć w coś bardziej technicznego, to może warto pokusić się o fizykę ? Słyszałem, że podstawa nie jest taka trudna :)

Moim zdaniem na język niemiecki patrzą tylko na germanistyce. Jeżeli zdasz dobrze anglika na rozszerzeniu to po co Ci niemiecki ? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak myslicie jaka krotka forme i list nam dadza ? przez ostatnie lata byly wiadomosci i teraz dali ogloszenie, z dluzszej formie caly czas list prywatny, mysle ze nam dadza teraz nieformalny i znowu wiadomosc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze trochę czasu mamy, nie ma co panikować :) Jak się dobrze przygotujemy to mogą nawet dawać list do prezydenta Stanów Zjednoczonych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też piszę matrurke w tym roku, nie rzucam się na nic dodatkowego, chce dobrze zdać to co muszę, a czy pójdę na studia to się okaząe, nie chce studiować nic z przymusu więc chyba zrobie sobie rok przerwy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z roku na rok młodzież głąbieje, jest coraz łatwiej, więc na Waszym miejscu byłbym spokojny i zamiast nad fejsikiem czasami usiądźcie nad repetytoriami, a spokojnie po 80 proc. będzie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z roku na rok młodzież głąbieje, jest coraz łatwiej, więc na Waszym miejscu byłbym spokojny i zamiast nad fejsikiem czasami usiądźcie nad repetytoriami, a spokojnie po 80 proc. będzie :)

Dokładnie. Wczoraj spojrzałem jak wyglądała matura poprawkowa z matematyki i jestem w szoku. Dobrze przygotowany gimnazjalista robi 90 % :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wczoraj spojrzałem jak wyglądała matura poprawkowa z matematyki i jestem w szoku. Dobrze przygotowany gimnazjalista robi 90 %

Matury podstawowe są banalne. Jeżeli ktoś faktycznie coś się uczy od czasu do czasu to jest w stanie pozdawać na 70% bez problemu. A co dopiero matury poprawkowe... One zawsze są bajecznie proste. Tylko nimi radziłbym się nie sugerować. Chyba, że nie zależy Wam na zdaniu matury w 1 terminie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również zdaję maturę w tym roku. Polski na podstawie, na rozszerzeniu matmę, chemię, angielski i możliwe że również biologię.

Sugerować się nie trzeba, ale poćwiczyć na jej podstawie można :)

Nie lepiej ćwiczyć na czymś trudniejszym? Tak, żeby potem matura wydała się banalna?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zdaję rozszerzony polski i angielski + podstawę z WOSu. Natomiast kompletnie nie wiem co z matmą, myślałam nad rozszerzoną, ale nigdy nie byłam zbyt dobra z tego przedmiotu i chyba jednak zostanę przy tej podstawie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja również zdaje w tym roku. I mam pytanie, które mnie męczy od pewnego czasu :D. Załóżmy, że przystępuje TYLKO do podstawowych przedmiotów, tj. pol, matma i ang. I oczywiście je zdaje. Czy wyszłoby na to samo gdybym wziął sobie jakieś 3 dodatkowe przedmioty, od tak sobie? Tj, gdybym zdał te 3 podstawowe i nie zdał 3 dodatkowych? Czy byłbym w plecy, bo próbowałem i nie zdałem? Czy lepiej jest próbować i nie zdać czy w ogóle nie podchodzić do dodatkowych?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tj, gdybym zdał te 3 podstawowe i nie zdał 3 dodatkowych? Czy byłbym w plecy, bo próbowałem i nie zdałem? Czy lepiej jest próbować i nie zdać czy w ogóle nie podchodzić do dodatkowych?

Zawsze lepiej mieć jeszcze jakieś dodatkowe przedmioty na podstawie, czy rozszerzeniu. W plecy na pewno nie będziesz, bo nikt Ci za to głowy nie urwie tyle, że wiadomo, że bez sensu jest podchodzić do przedmiotów, które z góry zakładasz, że oblejesz, bo to jednak później na świadectwie brzydko wygląda ; ) Dobrze mieć jakąś gwarancję, że uda Ci się uzyskać jakiś sensowny, zadowalający wynik. Ja pisałam maturę ze wszystkiego z czego czułam, że jestem na siłach, aby napisać. Przyznam, że nie wszystko poszło po mojej myśli, ale przecież nic się nie stało. Spróbowałam, więc nie mogę pluć sobie w brodę, że nie podeszłam do egzaminu. Mówi się trudno. Na dane studia, które się wybierasz ten wynik wcale nie musi być brany pod uwagę w zależności od tego jaki kierunek wybierasz i nikogo on nie będzie raczej obchodził.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tj, gdybym zdał te 3 podstawowe i nie zdał 3 dodatkowych?

Przedmioty dodatkowe rządzą się innymi prawami. Polski, matematykę i język obcy nowożytny - na poziomie podstawowym, czyli obowiązkowym - MUSISZ zdać na 30%, inaczej masz niezaliczoną maturę. Ale nie ma czegoś takiego w przypadku przedmiotów dodatkowych, np biologii. Po prostu idziesz, piszesz i masz wynik, nawet jeżeli z dodatkowych masz 10%, to jeżeli zdałeś na 30% przedmioty obowiązkowe, maturę masz zaliczoną. Przynajmniej tak było, jak zdawałam ja, a zdawałam teraz w maju. Nowa podstawa programowa chyba aż takich zmian w maturze nie przewiduje, żeby oblewać ludziom maturę z powodu kiepskich wyników z przedmiotów dodatkowych?

Nie warto natomiast wybierać dodatkowych przedmiotów byle jak, byle coś było. Po pierwsze, skoro już pisać maturę, to na możliwie najlepszym poziomie. Po drugie, skoro nie podchodzi się do przedmiotów dodatkowych poważnie, chce się je napisać, 'bo tak', to po co w ogóle tracić czas?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przynajmniej tak było, jak zdawałam ja, a zdawałam teraz w maju.

Ci, którzy teraz będą pisać maturę są ostatnim rocznikiem który idzie jeszcze starym programem więc chyba się nic nie zmieni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ci, którzy teraz będą pisać maturę są ostatnim rocznikiem który idzie jeszcze starym programem więc chyba się nic nie zmieni.

Nic się nie zmieni. Moja siostra pisze teraz i od początku cały jej rocznik huczy, jakimi to są szczęściarzami, że załapali się jeszcze na taką maturkę.

Rocznik 95' ma też możliwość poprawy matury na tych samych warunkach, jak w tym roku - mimo, że ludzie z 96' będą już zdawać zupełnie inne egzaminy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz