Elana

Lajki i komentarze na fejsie

24 postów w tym temacie

Czy uważacie, że ilośc lajków i komentarzy na fejsie świadczy o tym, że dana osoba jest lubiana albo nie lubiana? Czasami mnie to zastanawia skąd niektórzy mają 100-200 lajków... Niektóre z tych osób to naprawdę niczym specjalnym się nie wyróżniają i nie są zbyt lubiani, a mają tego multum... A osoby, które są nawet lubiane to często mają tych lajków nie za dużo. Ja jestem np osobą bardzo kontaktową i przez większość lubianą mam sporo znajomych na fb, ale lajków góra kilkanaście. Tak więc ja uważam, że chyba jednak ilość nie świadczy o tym czy osoba jest lubiana czy nie. Co o tym sądzicie? Może trochę głupi temat, ale nie zawsze trzeba dykskutowac na inteligentne sprawy;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, że to zależy od treści jakie są wrzucane. Powiedzmy wkleisz sobie na tablicę mało znaną piosenkę - zapewne polubi to garstka osób, jeśli zaś dodasz utwór będący na topie - domyślam się, że cieszyłby się większą popularnością.

Innym wyznacznikiem jest według mnie to, jaki typ osoby to wrzuca. Są takie "głośne" osoby, które wszyscy znają, są one uważane za fajne i popularne. Generalnie każdy chciałby obracać się w ich towarzystwie. Takie ludziki też mają więcej lajków.

Innych zależności nie zauważyłam. : )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No chyba nie... W takim razie wszystkie laski żebrzące o lajki i piszące do każdego z osobna byłyby mega lubiane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Jeżeli by miało, to znaczyłoby, że ja jestem nawet lubiana i to bardzo, popularna też, a ja ani się pierwszą nie czuję, ani drugą nie jestem :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elana, to chyba logiczne. Lubiana osoba ma dużo znajomych, więc ma kto te lajki przyciskać, natomiast nielubiana - mało. Rzadko kiedy ktoś lajkuje posty kompletnie nieznanych ludzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lubiana osoba ma dużo znajomych

eee nie koniecznie, najczęściej ludzie zapraszają byle zaprosić. Ilość znajomych to dla nich jakiś wyznacznik lubienia czy coś a w rzeczywistości większość z tych osób nawet "cześć" na ulicy Ci nie powie dla mnie to bzdura choć też mam tam konto. A co do lajków to zależy od tego co tam dajesz, coś śmiesznego/głupiego ludzie szybciej polubią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
eee nie koniecznie, najczęściej ludzie zapraszają byle zaprosić. Ilość znajomych to dla nich jakiś wyznacznik lubienia czy coś a w rzeczywistości większość z tych osób nawet "cześć" na ulicy Ci nie powie dla mnie to bzdura choć też mam tam konto. A co do lajków to zależy od tego co tam dajesz, coś śmiesznego/głupiego ludzie szybciej polubią

Chodziło mi o rzeczywistych znajomych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Chodziło mi o rzeczywistych znajomych.

To ilu możesz mieć rzeczywistych znajomych? na pewno nie z 400 sztuk. Powiedzmy z klasy 25 osób jakaś rodzina no z 20 i inni znajomi z 10 to ile tych laków chcecie uzbierać? :P :P

Pizzaro to tylko ładni moga być popularni? Jakoś się z tym nie zgadzam :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

babsi, no dobra, ale człowiek popularny kojarzony jest przez większą ilośc osób. O to mi chodziło - kiedy kogoś kojarzysz, możesz dać mu lajka, jeśli nie - robisz to tylko w wypadku treści wyjątkowo dobrej, generalnie rzadziej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

babsi, nie postawiłem znaku równości, po prostu uprościłem sprawę. Walnąłem tu prosty schemat, że jeżeli ktoś jest ładny/popularny to więcej tych śmieci nic nieznaczących zbierze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja myślę, że dużo lajków mają osoby, które robią wkoło siebie mnóstwo szumu. W sensie, wszędzie ich pełno, są bardzo aktywne, biorą udział we wszelkich imprezach, zgrupowaniach, nie sposób ich po prostu nie zauważyć. Sama wiem po sobie, bo kiedyś byłam postrzegana przez ludzi bardzo podobnie. Wszędzie się udzielałam i byłam bardzo rozchwytywana. Właściwie do dzisiaj jestem, ale sama zaczęłam ograniczać to swoje "wszędzie bycie", dlatego ludzie częściowo albo o mnie zapomnieli albo już się tak nie interesują moją osobą. Nastał taki okres kiedy potrzebuje spokoju, mam garstkę swoich najlepszych przyjaciół i nie potrzeba mi więcej. A wraz z ta moją przemianą - liczba lajków pod zdjęciami u mnie się diametralnie zmieniła. Kiedyś było ich ponad sto przy każdym zdjęciu, czy poście, dzisiaj jest ich znacznie mniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że z wiekiem to się zmienia. Ja juz stara jestem prawie 24 lata i po co mi te lajki :D

Ja myślę, że dużo lajków mają osoby, które robią wkoło siebie mnóstwo szumu

A to wiadomo jak ja takich ludzi nie cierpię :/ wszędzie to swe dupsko wtrąci. Elana, lepiej mniej lajków a od szczerych przyjacół ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

babsi, ogólnie to głupi ten temat, ale nie w takim negatywnym znaczeniu. Jak obserwuję wśród swoich znajomych to więcej tych kciukasów zbierają właśnie takie osoby otwarte na innych, pozytywne, popularne, ładne. W sumie mało mnie to obchodzi, ale jeżeli powstał taki temat, to mogę trzy grosze wtrącić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Myślę, że z wiekiem to się zmienia. Ja juz stara jestem prawie 24 lata i po co mi te lajki

Wiadomo, temat tyczy się raczej zachowań mniej inteligentnej części osób chodzących jeszcze do szkoły (nie ujmując nikomu, no ale któż inny przejmowałby się lajkami) ;)

Jak obserwuję wśród swoich znajomych to więcej tych kciukasów zbierają właśnie takie osoby otwarte na innych, pozytywne, popularne, ładne.

Ja dokładnie tak samo. Osoby, które masa uważa za "fajne", są częściej lajkowane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Elana, lepiej mniej lajków a od szczerych przyjacół ;)

Dokładnie, też tak uważam.

Zresztą z wiekiem człowiek wyrasta ze sprawdzania ile lajków ma pod tym albo pod tamtym zdjęciem. Przestaje to stanowić dla niego jakiekolwiek znaczenie, więc nie przykuwa do tego swojej uwagi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak ktoś pod każdym komentarzem do swojego zdjęcia odpisuje "dziękuję ;**" czy coś takiego to nie dziwne, że ma dużo komentarzy. Ogólnie to raczej jest tak jak w tym schemacie Pizzara- kto jest ładny, popularny automatycznie ma dużo znajomych to się nazbiera tych "lajków" i komentarzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proste jak budowa cepa. Dużo lajków dostają osoby które mają przede wszystkim dużo znajomych na pejsbuku i ma to też przełożenie w realnym życiu. Osoby te są rozchwytywane, lubiane i w ogóle. Lajk to taki wyraz aprobaty dla takie osoby, więc samo przez sie rozumie że trzeba mieć z taką osobą jakoś dobre relacje. No i trzeba wrzucać jakieś chwytliwe rzeczy na tablice.

Pejsbukowo socjologia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie lajki czy komentarze to szalenie dziwny wyznacznik popularności, jednak jeśli się temu bliżej przyjrzeć - jest tu jakaś reguła. Ci ładni, 'popularni' tudzież ci, którym wszyscy chcą się podlizać, faktycznie mają wszystkiego dużo więcej od przeciętnych użytkowników tego cudownego portalu społecznościowego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja uważam, że to takie trochę "coś za coś". Kiedyś więcej się udzielałam, pisałam komentarze i klikałam "Lubię to" teraz robię to baaaardzo rzadko i ilość osób, które klikają mi też się zmniejszyła. Nie żebym nad tym ubolewała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam bardzo dużo znajomych aż za dużo, znam 90% wiadomo, że niektórych to bardzo kiepsko:P Lajków mam zazwyczaj kilkanaście nie więcej albo nawet kilka jeśli chodzi o zdjęcia:p Brzydki raczej nie jestem, udzielam się też dużo wszędzie mnie pełno;) Ale wydaje mi się, że też bardziej to dotyczy ludzi w wieku szkolnym, którzy przebywają ze sobą na codzień to wtedy trudno o nich zapomnieć;) Ja mimo, że jestem aktywny to jednak już nie jest to samo co w szkolnym wieku:P No i jestem też chłopakiem, a chłopacy mają zazwyczaj dużo mniej lajków od dziewczyn:P Zalęzy to też od tego ile ktoś sam komentuje i lajkuje innym, a ja robię to rzadko. Wczoraj trafiłem na profil emo laski, która ma średnio 600 lajków, a na jednym ze zdjęć 764, a jak widzę ją na ulicy to zawsze z tymi samymi osobami czyli trzyma się raczej z jedną ekipą więc nie wiem skąd tyle lajków:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konto na facebooku mam przeszło od sześciu lat i szczerze mówiąc nigdy nie zwróciłam na to uwagi. Wyłączyłam sobie możliwe powiadomienia. Mam także ścisłe grupy dalekich i bliskich znajomych, więc mam z reguły stałe grono, które komentuje udostępniane przeze mnie zdjęcia, czy inne treści. Jednak należę do tych osób, dla których prywatność na portalach społecznościowych jest ważna. Dlatego rzadko kiedy udostępniam rzeczy wiążące się z moim codziennym życiem. Od tego są dla mnie inne portale. Chcę także uniknąć sytuacji, w której byłabym oceniana przez pryzmat komentarzy lub "lubię to", które zostawiłam innym osobom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak widzę Twoje tematy, to się nie dziwię dlaczego tak mało masz lajków :P

Gdzieś już nawet usłyszałem termin e-charyzma. Obłęd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm wybacz, ale nie będę się cisnął na anonimowym forum z kimś kogo nie znam i w dodatku oceniającego kogoś po treści tematów, których ja sam nie traktuję zbyt poważnie, a większośc zakładam z ciekawości co powiedza inni albo dla beki;

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz