lennka

Windows 8 czy 7?

49 postów w tym temacie

Hej wszystkim:)

Jeśli umieściłam temat w złym dziale, to z góry przepraszam.

Co byście polecili wziąc - Windows 8, czy może jednak poczciwą 7, która jest przystosowana do większości programów? Pracuję na Windows XP. Właśnie się zastanawiam nad przesiadką na ósemkę, ale mam pewne obawy, że nie wszystkie programy będą z ósemką kompatybilne. Chodzi mi o podstawowe programy, rzecz jasna. Dodam, że nie gram w żadne gry itd. System ma mi służyc do tego, by surfowac po internecie, sprawdzac pocztę, pracowac z edytorem tekstu Word... Nie wiem sama, co wybrac. Może ktoś z Was podpowie, na co zwrócic uwagę? Byłabym wdzięczna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czy może jednak poczciwą 7

Mówisz jakby ta 7 była na rynku od ładnych paru lat a tu dopiero 3 ;)

Ósemką pobawiłem się ostatnio w sklepie, pewnie nie jednego przeraża całkowicie inny wygląd (tzn. te kafelki) ale da się to bez problemowo szybko ogarnąć i jest to ciekawa odmiana w Windowsie. Nie wiem tylko jak tam sprawy czysto techniczne ale dla zwykłego użytkownika jakiegoś większego znaczenia nie powinny mieć małe różnice między 7 a 8. Ja działam na krytykowanej Viście a nie widzę różnic od podobno dużo lepszej 7. Ja bym brał 8.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bierz Siódemkę, istnieje spore prawdopodobieństwo, że Ósemkę czeka ten sam los co Vistę, a jest to [siódemka znaczy się] system naprawdę bardzo dobry i wykorzystywany oraz wspierany przez Microsoft jeszcze przez ładny kawał czasu.

mam pewne obawy, że nie wszystkie programy będą z ósemką kompatybilne
Najprawdopodobniej będą, nie widzę powodu, dla którego miałyby nie być - chyba że to jakieś ich naprawdę antyczne wersje.

Osobiście tak długo, jak to będzie możliwe zamierzam pracować na Siódemce. Myśl o tym, że gdy za dwa lata będę sobie sprawiać nowy komputer najprawdopodobniej nie uświadczę już w nim tego systemu spędza mi sen z powiek, choć jeśli tylko będzie możliwość powrotu do starego interfejsu [a tak ponoć jest] bądź stosunkowo prostej nań przeróbki nie powinno być jeszcze aż tak tragicznie. Jako osobie, która generalnie nie znosi zmian w jakiejkolwiek dziedzinie życia, a już zwłaszcza jeśli idzie o komputery (w kwestii obsługi których zdecydowanie nie zalicza się do ekspertów) nie podobają, no w c**j mi się nie podobają te wszystkie microsoftowe rewolucje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pamiętaj, że jedynie co drugi Windows jest udany :D czyli 98, XP, 7 do tej pory :D 95, ME, Vista nie były najlepsze :P z tej analogii wynika że 8 zalicza się do drugiej grupy :D

Sam byłem ostatnim wojownikiem o godność XP, jednak z czasem musiałem przesiąść się na 7, co było świetnym ruchem bo to naprawdę fajny system :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli chodzi o kwestie czysto techniczne to warto udać się na fora komputerowe i tam się zasięgnąć opinii które są w większości w takim tonie że Microsoft w końcu skończył z tym syndromem drugiego gorszego systemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś czas temu przeglądałem testy w benchmarkach dla tych dwóch systemów i mogę powiedzieć, że mimo wszystko warto wybrać "ósemkę" zamiast "siódemki". Co prawda ilość punków uzyskanych w grach była porównywalna i mieszcząca się w granicach błędów, jednak już na innych polach, jak chociażby szybkość uruchamiania się systemu, wydajność przeglądarki (testowany IE 9), zużycie RAM (ponad 30 % niższe), a także stabilność systemu, przemawiają za Win 8. Trochę jednak drażnią te kafelki, co pewnie było ukłonem w kierunku urządzeń mobilnych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie wybór jest prosty i jest nim Windows 7.

Windows 8 kojarzy mi się z interfejsem dotykowym, tabletami i urządzeniami dotykowymi. Tam jest jego miejscu. Poza tym od 8 Microsoft wymaga od twórców oprogramowania przejścia procesu certyfikującego, siłą rzeczy niektóre programy nie będą na nim działać prawidłowo bo niektórym twórcą oprogramowania nie chce przez to przechodzić.

Ciekawa wypowiedź dotycząca 8: http://www.cdaction.pl/news-29034/minec ... temie.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeszcze dopytam, niezależnie od tego, jaki wezmę system, to on będzie wgrany na komputer. A co w sytuacji, gdy np. za jakiś czas wpakuje mi się jakiś wirus, program anty nie da sobie z nim rady (teoretycznie) i np. nie będę mogła włączyc komputera w ogóle, albo go włączę i nie będzie działał? W jaki sposób "przywrócę" system? Czy z kupnem komputera dostanę dołączony system na płycie, w razie czego? Czy jak? Pamiętam, że kiedyś kolega tak miał (ładnych parę lat temu) i dostał płytkę z systemem (takim samym, co był wgrany od nowości) i w przypadku komplikacji po prostu zrobił sobie format komputera i wgrał ten sam system z płytki. Jak to jest?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lennka, to zalezy od tego czy zamowisz sobie taki system na plycie. Jezeli nie, to dostaniesz tylko plyte recovery, ktora mozesz sobie przywrocic system.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem... a jak jest w takim przypadku z Officem? Word i te sprawy? Czy to już będzie zainstalowane na komputerze, a może nie, i od czego to zależy? Lub będzie tylko "wersja próbna"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz sie zapytac pana, u ktorego zakupujesz komputer. Zazwyczaj jest juz zainstalowany Office Starter -czyli okrojona wersja pakietu Office.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okrojona, to znaczy, że niektóre opcje nie będą działały? Czy będę mogła tam normalnie sporządzac w Wordzie dokumenty i edytowac pliki? Czy może to znaczy, że to będzie wersja próbna np. na jakieś 30 dni (bezpłatnie), a potem, by korzystac z tego pakietu, trzeba będzie zakupic pełną wersję?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To znaczy, że najprawdopodobniej dostaniesz tylko Worda i Excela, jako i ja [chyba faktycznie pozbawionymi niektórych, tych najbardziej zaawansowanych opcji]. Nie powinna być to wersja próbna, w Wordzie spokojnie będziesz mogła tworzyć i edytować pliki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pamiętaj, że jedynie co drugi Windows jest udany :D czyli 98, XP, 7 do tej pory :D 95, ME, Vista nie były najlepsze :P z tej analogii wynika że 8 zalicza się do drugiej grupy :D

Święta prawda

Wracając do tematu 7 jest bardzo dobrym systemem pozwalającym na stabilna prace bez większych problemów. 8 nie znam ale można te kafle spokojnie wyłączyć ;) a do 7 zainstalować :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

8 jest bardzo wysoko ocenianym systemem. Szybszy od 7, bardzo stabilny, zmniejsza zużycie baterii na laptopach, wprowadza synchronizacje z W8 na telefonach czy z konsolą X360. Jak komuś zależy na takich rzeczach to instalować bez marudzenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aktualnie na laptopie mam zainstalowanego Windowsa 8 i uruchamianie przy procesorze i5 i ramach 4 GB zajmuje około 10 sekund co było dla mnie sporym zaskoczeniem. Kafelki w menu startowym da się pousuwać te, które wybitnie nam się nie podobają natomiast z reszty nie korzystam. Z programami np. do programowania, odtwarzaczami czy z grami nie mam najmniejszego problemu. Miałem problem ( i w sumie do teraz jest konflikt w menadżerze urządzeń ) z jednym sterownikiem bo producent nie dostarczył jeszcze sterownika dla mojego modelu pod windowsa 8. Generalnie jak usiądę przy windowsie 7 na PC to dziwnie się czuje i na dniach jak nabiorę chęci i na PC wyląduje 8. Dlaczego ? Wydaje mi się, że pracuje dużo szybciej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bierz śmiało ósemkę. Co prawda kafelki na początku mogą trochę odstraszać, ale dzień lub dwa użytkowania i spokojnie się przyzwyczaisz. Poza tym nadal możesz normalnie korzystać z desktopu, a przy okazji masz szybszy system, z fajną personalizacją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi Ci, żeby system sobie zarejestrować ? Jeśli tak to owszem są - osobiście używam Windowsa 8 Professional i jest dostępny aktywator. Powiem Więcej jest to także aktywator do Windowsa 2012 Serwer. Minuta dwie, trzy kliknięcia i gotowe. Ostatnio mi się jakieś aktualizacje pobierały.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio dostałem nowego Win 8 i powiem że może i ciekawy system jednak przez tyle lat używania normalnych systemów nie jestem przyzwyczajony i pewnie ciężko będzie mi się przestawić na te kafelki... Dla mnie najlepszy był XP, 7 też może być...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cacek, moje pierwsze zderzenie z win8 było podobne. Kafelki mnie przeraziły i byłem ostro na nie. Jednak po instalacji u siebie, pobawieniu się stwierdziłem, że kafelki złe nie są a wiele można usunąć ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

8 zdecydowanie lepsza. Rankingi, wydajność, wszystko przemawia za 8. U mnie komputer 'odżył' po przejściu z 7 na 8. Uruchamia się szybciej, lepiej chodzi. I wszystko na nim działa, nawet stare gry i programy. Nie spotkałem jeszcze programu, który by mi nie poszedł ;P

Najciekawsze jest to, że w większości osoby hejtujące 8 nie miały z tym systemem styczności. "Bo 7 jest lepsza i tyle". Tak samo było z przesiadaniem się z xp na nowsze systemy, sam długo z tym zwlekałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fakt rozruch 8 jest na prawdę szybki :) Przy mocnych parametrach można nawet osiągnąć 5s :D

Oczywiście musiałem przetestować po tym temacie i waszych wpisach :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz