takinick

Szkoły policealne "ŻAK" i "Cosinus" ...

23 postów w tym temacie

Chciałbym się dowiedzieć na temat szkół policealnych ŻAK i Cosinus. Czy w szkole ŻAK za rezygnację w dowolnej chwili trzeba zwracać pieniądze, jeśli się uczy zaocznie na bezpłatnym kierunku, czy nie ponosimy żadnych kosztów? A jak to wygląda w Cosinusie?

Którą szkołę bardziej polecacie?

Czy za zaświadczenia lekarskie, czyli badania lekarskie które są wymogiem przyjęcia do szkół policealnych są płatne, czy nie trzeba za to płacić? Dodam, że takie badania trzeba wykonać w przychodzi, w której się jest zarejestrowanym.

Czy w tych szkołach rzeczywiście jest brak "ukrytych" kosztów i nauka odbywa się całkowicie za darmo? No i jak wyglądają lekcje w takich szkołach? Jest nacisk, czy też go nie ma? A jak jest z frekwencją? Dużo osób tam przychodzi i czy jest sprawdzana frekwencja?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako absolwent kierunku technik administracji w szkole "Żak" odpowiem jak to jest na bezpłatnych kierunkach. Nie ma oczywiście żadnych kosztów. Zaświadczenie lekarskie od lekarza rodzinnego jest darmowe, ale można wziąć też od prywatnego co kosztuje już nieco złotych. Można zrezygnować i po prostu przestać przychodzić, nie ma za to żadnych konsekwencji poza oczywiście upierdzieleniem semestru.

Co do zajęć - luźniej się po prostu nie dało. Nauczyciele bardzo różnią się od tych w normalnych szkołach, którzy sprawiają wrażenie pracy przymusowej. Tutaj nie ma wielkich nacisków, można się zawsze dogadać, częściej zdarzało mi się po prostu rozmawiać o różnych życiowych sprawach niż przerabiać materiał do egzaminów. Sprawa frekwencji zmieniła się rok temu, miałem przez to poważne problemy ze względu na moje pojawianie się i znikanie z zajęć kiedy mi się podobało :mrgreen:. Mianowicie teraz wymogiem ustawowym jest 50% +1, ale w naszym wypadku usprawiedliwienia się jakoś liczyły. Poza tym, nawet jak się nie miało frekwencji, można było pisać zaliczenia w terminach poprawkowych (te są niestety płatne). Liczba osób - na moim kierunku było ich zapisanych 250, na pierwsze zajęcia przyszło 40, a ukończyło 10 ; ). Większość się stopniowo wykrusza, niestety. No i większość ludzi jest tam przez przypadek, nie ma pomysłu na życie, są głupi i takie tam, tematów do rozmowy z nimi można szukać na księżycu, mimo to miło ich wspominam, nieraz śmiałem się praktycznie nieustannie przez kilka godzin.

Tak było w "Żaku", poszedłem tam na zasadzie "a czemu nie, dodatkowy papier" jednocześnie studiując dziennie prawo i poradziłem sobie luźniutko bez praktycznie żadnej nauki we własnym zakresie. Polecam takie kursy, dodatkowe wykształcenie z minimalnym nakładem pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Poza tym, nawet jak się nie miało frekwencji, można było pisać zaliczenia w terminach poprawkowych (te są niestety płatne).

A czy w Cosinusie zaliczenia w terminach poprawkowych też są płatne? I czy to prawda, że w ŻAK-u dostaje się na zjazdach darmowe zaproszenia np. do kina, czy teatru oraz kartę zniżek na pizzerie, kina, teatry, kawiarnie, kręgielnie, sklepy, zakłady fryzjerskie i szkoły językowe?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dawno zacząłeś tą szkołę policealną?

W sumie nie wiem, co wybrać? Cosinusa mam niedaleko od miejsca zamieszkania. Mogę tam iść piechotą i zajmie mi to ok. 15-20 minut, natomiast do ŻAK-a musiałbym dojeżdżać MPK, ale tam z kolei obiecują bezpłatne zaproszenia i kartę zniżek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy na techniku administracji i rachunkowości jest dużo matematyki? I czy ta wiedza matematyczna będzie pomocna przy zdaniu matury z matematyki? Tzn. chodzi mi o to, czy materiał, który jest realizowany na tych kierunkach pokrywa się z materiałem, który jest w liceum/technikum na matematyce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na administracji niewiele i na pewno nie jest to cokolwiek potrzebnego do matury. Są to kierunki techniczne i przyuczają do zawodu, a nie w kierunku egzaminu dojrzałości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy ta matematyka, która jest na administracji przydaje się później na studiach technicznych? Czy nie ma nic wspólnego z matematyką, która jest na studiach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodziłam do Cosinusa na Informatykę, a koleżanka na kosmetykę - więc mogę opowiedzieć.

W Cosinusie nie podpisujesz żadnej umowy, więc nie płacisz kary za rezygnację,

bo nie ma do tego podstawy prawnej (gadam jak prawnik hehe). Wszystkie szkoły

policealne i licea są bezpłatne, jak również egzaminy, poprawki, legitymacje

i co tam sobie chcesz.

Zaświadczenie lekarskie jest wymogiem w każdej szkole, gdzie byś nie poszedł.

Ale tutaj masz lekarza na miejscu – w sekretariacie mówią, kiedy ma dyżur

(przynajmniej w moim mieście). Możesz sobie też załatwić sam, ale to od Ciebie

zależy czy za to zapłacisz czy nie.

Lekcje? Są ekstra. Szkoda tylko, że każde ćwiczenie robi się tylko raz, więc nie

zawsze po 1 razie pamiętasz jak to zrobić. Nauczyciele tłumaczą teorię a potem

dają Ci do wykonania zadania i pomagają je zrobić. Ale atmosfera luźna, z reguły

bardzo sympatyczna.

Frekwencja też jest wymogiem we wszystkich szkołach. Nie chcesz- nie chodzisz,

ale nie dopuszczą Cię do egzaminu (mają taki odgórny wymóg), jeśli nie będziesz

miał 50% obecności. Jest to sprawdzane. Można było ewentualnie nadrobić kilka

godzin na konsultacjach.

Pół roku na administracji w Neksie powaliło mnie na kolana. Tam jest samo prawo, nie ma matematyki (skąd Ty masz takie info? A tu masz napisane czego się mozna nauczyć na administracji :http://www.cosinus.pl/MojCosinus/Planynauczania/PlanID/60.aspx - u nich to wszystko ładnie widoczne

co do rachunkowości w żaku napisali:

http://www.zak.edu.pl/szkoly_policealne_dwuletnie/technik_rachunkowosci/ - mało info

http://www.cosinus.pl/MojCosinus/Planynauczania/PlanID/70.aspx- a tu z godzinami podane

I na Rachunkowości też nie ma matematyki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem krótko, jak chcesz nic nie robić i się opierdzielać co 2 weekend a do tego mieć zupełnie za darmo legitymację i jeździć na biletach ulgowych, to cosinus jest dobrą drogą.

Osobiście chodziłem tam tylko 1 semestr i to był błąd. Pominę tutaj atmosferę i podejście nauczycieli, bo w każdym mieście jest pewnie inaczej ale nauka i jej poziom jest żenujący. Ostatnio podobno zmienili coś w toku nauczania i 1 semestry na niektórych kierunkach muszą zaczynać od nowa :crazy:

Zresztą, często jest tak że nie ma ludzi aby utworzyć kolejny semestr i wychodzi potem na to, że robisz 2 lata w 4.

Nie polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja polecam szkołę OMEGA, tak jak w każdej szkole policealnej można trochę poleniuchować ale wydaje mi się że tu kadra jest na serio spoko i wymaga to co trzeba aby zdać egzamin na technika. kierunki bezpłatne, także dodatkowy papierek w ręku, ahaaa i w Omedze dostałam przy zapisie kupon rabatowy do kosmetyczki, na dyske do fryzjera i jeszcze jakiś jeden w sumie 4 rożne ważne 3 miesiace od daty zapisu:)))) jak dla mnie super:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanie odnośnie legitymacji w szkołach policealnych...

Obecnie leczę się w przychodni dla młodzieży a mimo,że jestem dorosła przyjmują mnie po dostarczeniu ksero kopi legitymacji z technikum.Teraz kończe nauke w technikum i chce isc do szkoły policealnej...czy z legitymacją z tej szkoły dalej będę mogła chodzić do mojego lekarza?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W przychodni okazujesz dokument ubezpieczenia, co za różnica, czy masz go ze szkoły, bo tam się ubezpieczysz, czy z innej instytucji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi o to,że oni przyjmują tylko osoby nieletnie a mnie przyjmowali bo się uczyłam i miałam legitymacje szkoły średniej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To skoro jesteś osobą dorosłą, to może warto chodzić do adekwatnej przychodni, a nie kombinować bardziej niż ustawa przewiduje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy Ty w ogóle chcesz sie uczyć w tej szkole, czy tylko kombinowac ?

Zadzwoń i zapytaj o wszystko, ale widze ze na nauke sie nie nastawiasz ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej czy ktoś wie ,jak wyglądają zajecia o kierunku Opiekuna w domu pomocy społecznej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem, ale wiem, że opiekunka w domu pomocy społecznej nie powinna być zawodem tylko powołaniem. Mycie i przewijanie osób niedołężnych, nieustanna sympatia w stosunku do nich i ciągła chęć pomocy powinna wychodzić z człowieka i nie da się jej nauczyć w szkole policealnej. Jak masz w sobie chęć i potrzebę wykonywania takiej pracy, to żaden, najgłupszy program w szkole Cię nie zatrzyma. Jak nie masz, to będziesz się męczyć przez resztę życia, a z Tobą Twoi podopieczni

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie odradzam wszyskim Żaka nie przychodzcie do tej szkoly. 3 lata ;po zakonczonej edukacji moj dawny letor Profesor Piotr Druciak skupiajac sie (pewnie w to nie wierzycie) utworzył defekt i zaczął cykac mnie w lewą półkule w wynku czego moje 2 palce od prawej reki zostaly trwale spraralizowane To nie wszystko powiedzial tez ze jesli nie zaplace mu "balona" czyi sto złotych lub dwóch to mnie czojfnie. Natręt juz od miesiąca ciagle tworzy defekty i pojawia sie w moim domu bez mojej zgody... Pislaem 2krotnie do Żaka niestety dostałem tylko jakies żałosne pisemko i Piotr Druciak zadzwonił do mojej mamy próbując odwrócic kota do góry ogonem. To musi sie skonńczyć, wkrotce skieruje sprawe na drogę sadową Pomyślcie tylko jkim trzeba byc pajacem zeby po 3 latach zwracac sie do ludzi po pieniadze Jesli ktos moze wplynac na zwolnienie p. Piotra Druciaka ze szkoły Żak prosze o kontakt pod adresem kudlaty682@gmail.com Zdecydowanie odradzam nie ddzcie na to Leszy AGH darmowy, i nigdy nie ma tam zadnego prblemu załuje ze wybralem zaka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja jak chciałam się zapisać to nagle wiele powodów dlaczego.

wiec szukałam dalej innej szkoły na technika rachunkowości lub administracji. coś w papierkach chciałam siedzieć. znalazłam Educatio w wawie. Pomimo że nowa szkoła wydaje się bardzo profesjonalna i rzeczowa. W sumie szkoła jak szkoła ważne by chcieć się uczyć co nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, ktoś wspomiał o legitymacjach.Myślę, że mogę pomóc jakoś. Proponuję zapis do szkoły policealnej. Najlepiej takiej bez czesnego. Miałam ten sam problem to się zapisałam do NOVA i od reki legitke wystawili. Nie wiem czy u was jest NOVA, bo w Olsztynie jest. Koleżanka mi poleciła i jest ok.Dają też zaświadczenia do alimentów i ogólnie nie trzeba się tam za dużo pojawiać. No i przy okazji może uda mi się zostać tym BHPkiemsmiech.gif
Z tego co wiem liceum też tam mają więc nawet bez średniego da rade z tą legitkąusmiech.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 4.08.2015 at 14:06, zanetka napisał:

ja jak chciałam się zapisać to nagle wiele powodów dlaczego.

wiec szukałam dalej innej szkoły na technika rachunkowości lub administracji. coś w papierkach chciałam siedzieć. znalazłam Educatio w wawie. Pomimo że nowa szkoła wydaje się bardzo profesjonalna i rzeczowa. W sumie szkoła jak szkoła ważne by chcieć się uczyć co nie?

I tak i nie z jednej strony pracodawcy głównie patrzą n doświadczenie, a ten papier to tylko podkładka, a z drugiej jednak studia administracyjne o wiele lepiej przygotowują do pracy urzędnika, ale jest to jakiś pomysł.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz