DeZeRteRka

Saga o Ludziach Lodu

59 postów w tym temacie

czy ktos z was miał stycznośc z tą sagą? jak tak to co o niej myślicie? włśnie skonczyłam I tom "zauroczenie" i nawet mi sie spodobała...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A możesz streścić główny wątek?? Zainteresował mnie tytuł, ale nie wiem czy takie książki lubie, a może bym przeczytała. Tylko proszę nie pisz jak się skończyła... :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie ma sprawy:

o miłości, zrdadzie o nienawiści

fascynująca opowieśc o potomkach Tangela Złego, który zawarł pakt z Daibłem.

Silije, córka Arngrima, miała 17 lat gdy zaraza w 1581 r zabrała jej wszystkich bliskich. Wygłodzona, zziębnięta, z dwójką osieroconych, przygarnietych dzieci, podąza ku miejscu za miastem, gdzie polono zwłoki zmarłych; tak bardzo pragneła rozgrzac sie przy ognisku. w tej dramatycznej chwili zaopiekował sie nia tajemniczy mężczyzna - człowiek z rodu Ludzi Lodu, ktorego wyglad wzbudził w dziewczynie strach. a jedmnocześnie dziwne przyciągał...

czyli pożadanie :) książka jest ciekawa, fantastyka, miło się ją czyta, jest etraz dodatkiem do fakta, co pt 18 maja była 1 tom za free a nastepny co pt za 8,90 no cóż... życie, ale jednak bede zmuszona kupować tego szmatłwca jedynie dla książki ;) polecam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doskonala :!: Czytalam juz po kilka razy wszystkie 34 tomy. Gdy mieszkalam w Polsce mialam je w swojej bibliotece. Niestety, wiele razy sie przeprowadzalam i w koncu gdzies mi poginely :(

Chetnie kupilabym je znowu. Mowisz, ze wychodza raz w tygodniu z czasopismem "Fakt"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki za wyjeśnienie. Chyba jednak jej nie przeczytam. :P Tak z zasady nie czytam fantastyki... :P:) Pozdrawiam :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam tę książkę w domu, ciocia dostała z FAKTEM, ale nie bardzo chce mi się po nią sięgać, bo zalatuje mi to romansidłem, czego szczerze nie znoszę. No cóż, zastanowię się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nie bardzo chce mi się po nią sięgać, bo zalatuje mi to romansidłem,

Troche romansu tam rzeczywiscie jest, byloby nudno bez milosci, ale przede wszystkim duzo czarow, magii, i realia zycia w XVIw (w pierwszym tomie; akcja tomu 34 rozgrywa sie w XXw)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak byłam mała, to podkradałam to babci, bo były tam fascynujące "sceny" :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bestia, przepisywałam z ksiażki, no cóż, wszystko trzeba przeczytać zeby mieć na ten temac coś do powiedzienia, a nie zacinać sie na ciągle tym samym XD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

znalazłam tą książkę dwa lata temu na strychu u babci, nie pytajcie co tam robiłam :P.. zainteresował mnie tytuł, przeczytałam, spodobało mi się... czytałam parę tomów ale w M. bibliotece brakuje 2..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeczytałam 1 część i mi się spodobała.

Lecz nigdy nie mogę dostać 2 części w bibliotece bo zawsze wypożyczona.

A ja nie lubię czytać nie po kolei książki.

Więc na razie stanęłam przy tej pierwszej ;)

Ale już wcześniej czytałam inne serie tej autorki(Margit Sandemo).

Czytałam sagę "Tajemnica Czarnych Rycerzy".

A niedawno sagę o "Czarnoksiężniku" .

Całkiem fajne te książki.

Niezbyt ambitne...ale co tam ;]

Takie połączenie fantastyki i romansidła..hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

świetne... jestem po 9 tomach, ale już mam zamówione kolejne... po prostu brak słów... niepojęta jest dla mnie taka wyobraźnia, choć mam świadomość, że czasem potrafi być nieograniczona

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwotnie myślałem, że to jakieś kolejne romansidło dla kur domowych. Zmieniłem zdanie, kiedy zacząłem czytać pierwszy tom :-) Z przyczyn jednak "takich-czy-innych" musiałem przerwać czytanie książki. Kiedyś do tego wrócę na pewno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja wszytkie przeczytalam;P Ciekawe nie powiem,ciezko bylo sie oderwac. Potem pisane juz na jedno kopyto,ale mimo wszystko dalej chcialam wiedziec jak sie bedzie rozwijac akcja :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Saga nie jest zła, przeczytałem ją całą dwa razy w odstępie kilkuletnim.

Prawda, więcej w niej romansu niźli fantastyki, ale i tak seria ma coś w sobie. I fakt, pierwsze tomy są najbardziej wciągające, im bliżej ostatniego tomu, człowiek czuje momentami deja vu, te same bądź bardzo podobne wydarzenia, tylko bohaterowie inni. A ostatni tom to wogóle mnie zagiął.

Wg mnie najciekawszym pomysłem było w ogóle napisanie takiej serii traktującej o całym rodzie rodziny i to jeszcze z taką historią jest warta przeczytania. Osobom, które poszukują coś odmiennego szczerze polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo ciekawa chociaż ja z założenia nie czytam fantasy. Apel do wszystkich nie czytajcie ostatniego tomu, bo psuje cały urok!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Apel do wszystkich nie czytajcie ostatniego tomu, bo psuje cały urok!!

muszka, ma racje!! Chyba, że ciekawość was zeżre do końca :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi osobiście nie za bardzo przypadła do gustu. Przeczytałam dwa tomy, i chociaż fantastykę lubie, to poprzestałam na tych. A książki znalazłam u babci, która chętnie by się juz jej pozbyła, bo przeczytała juz kilkakrotnie, a nie ma juz miejsca na półce na inne książki. Ma całą sagę, więc jakby ktoś był zainteresowany zakupem, to proszę pisać (liviana@op.pl) a uzgodnimy cenę, itp.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
:O "Saga o Ludziach Lodu" po prostu mnie zauroczyła! Niezwykła, pełna magii, mistyki, czarów, miłości....może troszeczkę zboczona...troszeczkę :? Szczerze mówiąc to bardzo żałuje, że ją przeczytałam..choć to może złe określenie...wchłonęłam...a dlatego, że teraz żadna książka mnie nie satysfakcjonuje, a gdy po 50 stronach zaczynają się nudy, rzucam wszystko w kąt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz