Ylx

Mój telefon nie chce wysyłać sms-ów

17 postów w tym temacie

Już sama nie wiem, co mam zrobić z tym problemem, dlatego postanowiłam opisać go tutaj. Może ktoś będzie w stanie udzielić mi pomocy.

Otóż... od jakiegoś roku mam telefon Samsung GT-I5800. Ostatnio chciałam wysłać sms-a do koleżanki i mimo kolejnych prób telefon wciąż pokazywał mi "Błąd". Dodam, że mam doładowane konto i nie zmieniałam nic w żadnych ustawieniach. Nie działa mi również połączenie z Internetem (prócz wi-fi) - tutaj też nic majstrowałam. Ogólnie mam niewielkie pojęcie na temat telefonów, dlatego też nie zaglądam w ustawienia, nie bawię się w żadne zmiany, więc myślę, że to stało się nie z mojej winy (a nawet jeżeli, to było to zupełnie nieświadome).

Czy ktoś ma pomysł, dlaczego nie mogę wysyłać sms-ów i jakim cudem nie mogę się połączyć z Internetem? Dodam, że mimo braku możliwości wysyłania sms-ów, połączenia działają. A tego już kompletnie nie ogarniam.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ylxia, już kiedyś na fb o tym pisałaś ? Nie lepiej zgłosić się do jakiegoś salonu, czy innych specjalistów, którzy się na tym znają ? Oni chyba lepiej i szybciej pomogą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pizzaro, tyle, że nie jestem u siebie teraz i nie mam zielonego pojęcia, gdzie mogłabym się udać, poza tym nie mam też za wiele czasu, aby biegać gdziekolwiek z telefonem. Cały czas po cichu liczę na to, że ktoś będzie jednak wiedział, czego to może być przyczyna... :<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jesteś pewna, że nie masz problemów z zasięgiem? Wiem, że to głupie i pewnie od razu byś zauważyła, ale ja mam ten sam problem, zdarza się nawet że telefon pokazuje mi że mam zasięg ,a go nie mam. Też mam samsunga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A jesteś pewna, że nie masz problemów z zasięgiem?

Na pewno nie mam kłopotów z zasięgiem. Mimo, że nie mogę wysyłać sms-ów, nie mam żadnym problemów z dzwonieniem. To właśnie jest najdziwniejsze, że nie działa tylko wysyłanie sms-ów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spróbuj może przywrócić ustawienia fabryczne? Pewnie nie wszystko z nimi jest ok. Na przykład brak wpisanego numeru centrum obsługi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Na przykład brak wpisanego numeru centrum obsługi?

Jest wpisany. Sprawdzałam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A próbowałaś od nowa skonfigurować telefon przez stronę operatora?

dla orange http://ustaw.orange.pl/

edit:

Centrum wiadomości Play - +48790998250

Centrum wiadomości Era, MobilKING - +48602951111

Centrum wiadomości Orange - +48501200777

Centrum wiadomości Plus/36,6/sami swoi - +48601000310

Centrum wiadomości Heyah - +48602951111

sprawdź czy masz dobry numer ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możliwe, że ten numer właśnie się nie zgadza, a druga opcja to przepełniona skrzynka. :)

Sprawdź, poszukamy dalej w razie czego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Centrum wiadomości Heyah - +48602951111

Numer się zgadza.

druga opcja to przepełniona skrzynka.

W skrzynce mam 5 wiadomości, więc to nie to.

Już nie wiem =/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ylxia, aktualizowałaś ostatnio soft do nowszej wersji?

Z każdej pamięci są usunięte wiadomości?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ylxia, aktualizowałaś ostatnio soft do nowszej wersji?

Nic nie robiłam, nie znam się na tym =/

Z każdej pamięci są usunięte wiadomości?

No tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ylxia, z tego co wyczytałem to ludzie faktycznie mają problemy, ale z odbiorem wiadomości. Niektórym przeszło po włożeniu karty sim do innego telefonu, w tym przywrócenie ustawień fabrycznych i potem włożenie karty z powrotem do tego gdzie były problemy.

O soft pytałem, gdyż jako przyczynę podawali aktualizację do ostatniej wersji. Może coś ci się zaktualizowało i jest niekompatybilne z programem do wysyłania sms-ów. Ale to jako ostateczną wersję przyjmijmy;p.

Jak coś jeszcze znajdę to napiszę. Jest też pomysł, że zainstalowałaś jakąś aplikację, która to popsuła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
gdyż jako przyczynę podawali aktualizację do ostatniej wersji. Może coś ci się zaktualizowało i jest niekompatybilne z programem do wysyłania sms-ów.

A gdyby tak było, to co musiałabym zrobić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uciekać gdzie pieprz rośnie;p.

Może to być też od zimna, i mnóstwo innych przyczyn.

Nie jestem znawcą, przeczytałem parę stron i ludzie jako powód podawali zwykle właśnie aktualizację. Poczekaj na innych forumowiczów jeszcze, niech coś doradzą, dopowiedzą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdź w innym telefonie jak wysyła to w swoim daj ustawienia fabryczne a jak nie będzie dalej chodziło napisz do mnie na PW miałem też ten problem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez mam problem, dzisiaj rano normalnie mogłam pisać, później zamiast pobierac mi z pakietu esy to pobierało mi kase z konta... :/ starter kupiłam wczoraj i wykupiłam 2 pakiety... ja juz nic nie rozumiem z tego... ;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.