teresa20

Jaki będzie skutek pobicia przez chłopaka policjanta?

37 postów w tym temacie

Mógł by mi ktoś powiedzieć, ile może dostać chłopak za ciężkie pobicie i za uderzenie policjanta na służbie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy , od tego w jakiej sytuacji jest chłopak. Pełnoletni czy nie, dozor kuratora ?

Za pobicie może dostać nawet zawiasy , za uderzenie policjanta juz nawet kilka miesięcy puchy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czynna napaść na funkcjonariusza (art. 223 kk)

naruszenie nietykalności funkcjonariusza (art. 222 kk tj. nieco łagodniejsza odpowiedzialność).

zależy jakie postawione są zarzuty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopak jest pełnoletni i pobił tak faceta że leży teraz na oiomie, a policjanta uderzył w obronie własnej, bo policjant za nic uderzył go pałką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Chłopak jest pełnoletni i pobił tak faceta że leży teraz na oiomie

Już za to może dostać spory wyrok, a co dopiero za pobicie policjanta.

Myślę, że tutaj nawet zawiasów nie będzie, tylko 2-3 lata pierdla :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O zawiasach może zapomnieć, to jest praktycznie pewne. 2 lata więzienia to minimum.

To żadne wytłumaczenie, że uderzył policjanta w swojej obronie, oni są nietykalni...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a może dostać wyrok nawet 15 lat więzienia.ten chłopak mnie kocha i nie chce mnie straci jak pójdzie siedzieć. czy może dostać wyrok nawet 15 lat więzienia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a może dostać wyrok nawet 15 lat więzienia.ten chłopak mnie kocha i nie chce mnie straci jak pójdzie siedzieć. czy może dostać wyrok nawet 15 lat więzienia

Jeśli osoba będąca w szpitalu umrze, to tak. Dostanie wyrok za pobicie ze skutkiem śmiertelnym i z tego się nie wywinie.

Jedno jest pewne. Możesz powoli się z nim żegnać, bo trochę posiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zależy od stanu osoby, która leży na oiomie, od zeznań, podejrzewam, że najbardziej od zeznań policjanta. Od powodu dla jakiego to zrobił. Jest dużo czynników, ale myślę, że 15 lat to raczej nie. Chyba, że tak jak napisał vetus, osoba umrze, lub będzie miała jakieś ciężkie uszkodzenia ciała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tej osobie w szpitalu się już poprawia a jeśli chodzi o uderzenie policjanta na służbie to ile może dostać za to.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Chyba, że tak jak napisał vetus, osoba umrze, lub będzie miała jakieś ciężkie uszkodzenia ciała.

Bez potrzeby się na OIOMie nie leży, więc ten ktoś już teraz może być w ciężkim stanie, a nie wiadomo co dalej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście, że tak. Jednak równie dobrze może z tego wyjść i nic groźnego może mu nie być, zakładam optymistyczną opcję. ;)

A myślisz, że mało takich przypadków? Każdy może dostać pałką, policjanci są bezkarni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale to policjant uderzył mojego chłopaka pałką bez żadnego powodu.A z tego co mi wiadomo tej osobie na oriomie sie już poprawia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tłumaczę Ci,że POLICJA JEST BEZKARNA.

A Twój chłopak pobił tamtego z jakiego powodu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pobił go z tego powodu zaczoł wyzywać mojego przyszłego szfagra. A mój chłopak ma charakter taki że nie pozwoli sobie w kasze dmuchać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

teresa20, umiesz po polsku pisać. Kto to jest szfagier? Bo niestety znam tylko szwagra.

Bez świadków całego zajścia (obiektywnych), cała sytuacja działa na niekorzyść Twojego chłopaka. Zastanówcie się lepiej nad wynajęciem adwokata.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
policjant uderzył go pałką bez powodu..

Oczywiście. Bez powodu na pewno by tego nie zrobił :)

Zeznania policjanta w sądzie będą ważniejsze niż zdanie chłopaka, który kogoś skatował.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

teresa20, wiesz, jeśli te zdarzenia są powiązane i policjant uderzył pałą go w momencie gdy ten katował tamtego, to na pewno nie jest to bez powodu. Uderzając policjanta narobił sobie tylko problemów.

Szykuje się ciężka sprawa. Jeśli wcześniej miał jakieś wykroczenia (a ktoś kto tak się zachowuje zatargi z prawem miał na pewno) to czekają go święta i najbliższy czas w ciupce :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz opisać całą sytuację,a nie wyrywkowo post po poście mamy dochodzić, co jak i dlaczego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Policjant uderzył mojego chłopaka już jak byli na komisariacie i go przesłuchiwali.

A może Twój agresiv-boy mu ubliżył? :) obraza policjanta to też wykroczenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nie nie ubliżył policjantowi

To już nie ma znaczenia. Twój chłopaczyna ma poważne problemy i to jest pewne. My Ci tutaj nie powiemy ile może dostać, ale myślę że na rozłąkę musisz się przygotować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach