m03

Lo Kraków

14 postów w tym temacie

Jestem w gimnazjum.Chce iść do liceum. Prosze o wasze opinie o I ,II , X , XX lo w Krakowie.Lub jakimś innym fajnym.VII lo odpada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Idź gdziekolwiek, tak naprawdę nie ma różnicy w perspektywie dalszej edukacji.

a co ze studiami podobno jak się wybierze ''złe'' lo to nie dostanie się na studia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

liceum o wysokim poziomie to gwarancja dobrego startu na studiach. fakt, nawet po słabszej szkole możesz dostać się na jakiś uniwerek (tudzież jakąś polibudę) na jakiś wydział. ale jeśli masz obrany cel, możliwości i ambicje, to lepiej celować w szkoły, które czołują w rankingach. średnia może nie będzie piękna-gimnazjalna, rzadko ponarzekasz na fejsie, że się nudzisz, a weekend nie będzie (jak dotychczas) weekendem bez zeszytu, ale warto się poświęcić dla tego psychicznego komfortu przed maturą. : )

sama jestem z Gdańska, ale słyszałam, że krakowska "piątka" to dobra szkoła. i "jedynka" zresztą też.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do V ciężko się dostać,jest nastawiona głównie na przedmioty ścisłe. Mam znajomą w VI Lo i bardzo sobie to miejsce chwali ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam I LO, moi znajomi bardzo sobie chwalą. Odwiedzałam ich kilka razy i też robi na mnie wrażenie. Nauczyciele wymagają sporo nauki ale w końcu po to to jest wszystko. I zauważyłam, że dużą wagę przykładają do rozwoju osobistego uczniów, w ogóle kreatywności. To mnie u nich najbardziej urzeka. No i pełno ciekawych ludzi można poznać. Poza tym szkoła ładna!

Jeśli nie jedynka to XX albo X moim zdaniem. X jest brzydka a XX to jedna wielka palarnia ale obie szkoły darzę szczerą miłością. XX jest z tych szkół chyba najmniej wymagająca, ale zdawalność matur nie najgorsza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ... ;)

Chciałabym się dostać do VI LO ale wątpię żeby mnie przyjęli ze 140 punktami ... ;/ Ale papiery złoże... trzeba próbować... :)

Chciałam się zapytać czy mając około 140 punktów dostanę się do X lub XX LO ... ? ; >

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O, ja jestem w VILO. Przeniosłam się po roku nauki w Myślenicach i jakoś nie narzekam. Teraz jestem w klasie maturalnej i powinnam się uczyć, a tego nie robię. Ale co tam. Pod względem językowym jest to jedna z najlepszych w Krakowie, ale to zależy do jakiej grupy się dostanie. Nauczyciele nie są za bardzo wymagający, ale są zupełnie mili i pomocni. Szkoła wyglądem nie odstrasza, w łazienkach trochę śmierdzi - ale jest całkiem przyzwoicie. Najłatwiej jest się dostać do klasy humanistycznej, trudniej do ścisłych (z tego co wiem).

Tylko jeszcze kwestia, jakich się ludzi lubi. Bo ja jakoś nie przepadam za ludźmi z mojej szkoły, mało metali i w ogóle... Ale nie narzekam, mam parę przyjaciół i tak się w swoim kręgu obracamy :D Zależy na co się trafi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

XVII LO wysoko w rankingach (9 miejsce w Krakowie) i mając 140 się dostaniesz :)

klasy" medyczna, turystyczno-ekonomiczna, dziennikarska

i dwujęzyczne z francuskim: klasa wstępna (tzw. zerówka - do LO chodzisz 4 lata, bo pierwszy rok uczysz się głównie francuskiego) i klasa pierwsza dwuzjęzyczna z francuskim :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy wiecie cos na temat lo xvii klasa francuska? Interesuje mnie to czy jest tam bardzo wysoki poziom i jacy sa nauczyciele a przede wszystkim jaka jest atmosfera :) z gory dzieki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mam pytanko: jaki jest próg w XX lo?

jest tam jakaś klasa humanistyczno-psyhologiczna?

dzięki :D

Profile klas sprawdź na stronie szkoły. Jeśli chodzi o próg, myślę że 120-140 wystarczy :)

A ja się wybieram do X :D Co o niej sądzicie, i kto się wybiera ze mna?

Nie wybieram się, bo dawno mam to za sobą, ale jeśli chodzi o X to poziom jest przeciętny. W szkole jest dużo zróżnicowanych ludzi, pochodzących z różnych subkultur. Hipsterów też nie brakuje :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz