Emancypantka

Jak zrobić dobre wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej?

22 postów w tym temacie

Jak w temacie, jak się ubrać i jak zachowywać, żeby przypaść do gustu potencjalnemu pracodawcy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ubierz się elegancko, nie spóźnij się, podczas rozmowy patrz w oczy rozmówcy, nie "po kątach", i najważniejsze bądź sobą, bo reszty można się wyuczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pamiętaj, żeby mieć zadbane paznokcie i dłonie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ubierz się elegancko, ale skromnie, żadnych mini czy dużych dekoltów, w zależności od stanowiska, jednak najbardziej neutralnym zestawem są ciemne spodnie, czarne buty na obcasie, koszula i marynarka. Paznokcie pomalowane na neutralny kolor, odpowiadaj pełnymi zdaniami, nie półsłówkami, patrz prosto w oczy, uśmiechaj się, bądź miła, pewna siebie ale nie bezczelna, grzeczna (dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuje).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałam to szczęście, że swoją pierwszą pracę otrzymałam bez zbędnych rozmów kwalifikacyjnych. Jednak byłam przy spotkaniach szefa z nowymi pracownikami i wiem, jak to mniej więcej wygląda. Najważniejsze to schludny wygląd, neutralny makijaż, nic wyzywającego, nic, co mogłoby cię od razu ocenić. Pamiętaj o uśmiechu. Gdy dopadną cię nerwy przed spotkaniem - usiądź, pooddychaj głęboko kilka razy i powtarzaj sobie - uda mi się. : )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osoby powyżej dobrze Ci poradziły,schludny ubiór,pełna higiena,czyste zęby,świeży oddech itd.No i oczywiście nie może się spóźnić,staraj się trzymać chociaż jakiś tam kontakt wzrokowy i przede wszystkim bądź sobą i pewna siebie.Nie możesz też za mocno się nakręcać by później nie zemdleć czy coś.Powodzenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I pamiętaj o tym żeby dowiedzieć się możliwie dużo o potencjalnym pracodawcy bardzo prawdopodobne jest to że zostaniesz zapytany o coś związanego z jego firmą

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elegancki ubiór, nie patrz w podłogę lub sufit patrz na pracodawcę. Mów prawdę i najlepiej odpowiadać zgodnie z CV bo często mówią że masz opowiedzieć o Sobie.

Uśmiech to podstawa ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki wielkie za rady, choć w moim przypadku bądź skromna i bądź sobą wzajemnie się wykluczają, trzeba coś wybrać. :P Higiena rozumie się sama przez się. Ale tak serio, to myślicie że np. lepiej stać grzecznie i poczekać aż poproszą żebym usiadła, czy lepiej wykazać się większą pewnością siebie? Sama już nie wiem, czy lepszy taki image trusi, czy raczej osoby wygadanej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale tak serio, to myślicie że np. lepiej stać grzecznie i poczekać aż poproszą żebym usiadła, czy lepiej wykazać się większą pewnością siebie?

kultura raczej wymaga żeby pokazali Ci gdzie usiąść.

Sama już nie wiem, czy lepszy taki image trusi, czy raczej osoby wygadanej?

myślę, że to zależy od rodzaju pracy, ale raczej osoby wygadanej

Bardzo liczy się pierwsze i ostatnie wrażenie to pracodawca najmocniej zapamiętuje.

Ważne żebyś wiedziała o czym mówisz, żebyś była przygotowana na rozmowę jeśli nie wiesz co odpowiedzieć na pytanie to się chwilę zastanów, a nie gadaj co popadnie. Ważne żebyś podczas rozmowy był raczej energiczna, pozytywnie nastawiona, pokazywać, że stanowisko o które się starasz bardzo Ci odpowiada i Cię interesuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się z Sebo, najgorsze co można zrobić na rozmowie to "paplać" bez ładu i składu i w zasadzie nie udzielimy odpowiedzi na pytanie ;) To, że się zastanawiasz wcale nie znaczy, że nic nie wiesz na ten temat. Ja ze swojej strony staram się wykluczyć z moich odpowiedzi "eeeee,yyyyyy" ;). Trochę to psuje całokształt. Co do tego czy powinnaś czekać czy usiąść pierwsza, jakich gestów nie używać polecam jakieś lektury ne ten temat. Niedawno skończyłem czytać książkę na ten temat i wyeliminowałem przez to kilka moich pomyłek. Wolę korzystać w tym wypadku z pomocy niż uczyć się na własnych błędach bo nie wiadomo ile jeszcze tych rozmów będę miał a każda jest cenna ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepsze jest nawiązanie luźnej rozmowy, którą potrafilibyśmy kontrolować.

Tj, gdy zapada moment ciszy, wykorzystać go na jakąś uwagę dotyczącą wybranego miejsca pracy, czy osoby, która nas rekrutuje.

Pokazać się od trony osoby, która nie boi się wyzwań i zna się na rzeczy :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę tylko dodać, żeby nie gestykulować nadmiernie, i jeszcze jak będziesz wchodzić to zanim siądziesz połóż swoją torbę na ziemi, w tym czasie rozmówca Ci się przyjrzy i nie będzie w trakcie rozmowy rzucał ukradkiem spojrzenia kiedy połowa Ciebie będzie poza jego horyzontem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przede wszystkim pewność siebie, patrz w oczy rozmówcy i mów zdecydowanie i na temat, na posta odpowiadaj zdecydowanym re-postem.

Na 100% skuteczne i sprawdzone

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JackBlue ale ja nie mam zamiaru zostać miss, żeby prezentować sylwetkę. ;) Ale z gestykulowaniem to pewnie masz rację, to musi śmiesznie wyglądać, jak ktoś tak w stresie macha łapami. :P

Dyzek27 a co za książkę czytałeś? Myślisz, że może mi się przydać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Emancypantka myślę, że może.... jeśli masz tego typu wątpliwości to książka powinna Ci je rozjaśnić. "Kultura biznesu" Irena Kamińska-Radomska. Ciekawie napisana, ilustracje "z jajem" ale dzięki temu bardziej zapadają w pamięć. Kupiłem to dla paru rozdziałów ale przeczytałem całą :) Przydatna wiedza nie tylko dla managerów i prezesów ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Książkę już kupiłam, w sumie zabawna jest, chociaż o wielu rzeczach nie wiedziałam, że mogą być źle widziane.

A propos autorka ostrzega, żeby mocny uścisk ręki nie przerodził się w wyrywanie z wykręcaniem. 8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Książkę już kupiłam, w sumie zabawna jest, chociaż o wielu rzeczach nie wiedziałam, że mogą być źle widziane.

A propos autorka ostrzega, żeby mocny uścisk ręki nie przerodził się w wyrywanie z wykręcaniem. 8)

Mi się w książce podoba to, że jest bardzo praktyczna, każda zasada ma swój opis sytuacji w których możemy ją zastosować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz