xfire

zawroty głowy

19 postów w tym temacie

mam bardzo często spore zawroty głowy i nie wiem co moze byc przyczyną.

Kiedy wstaje rano z łóżka (i to nie tak błyskawicznie) ale jak juz jestem na nogach to az musze usiąść bo bym się przewrócił, w kościele na kazaniu się siedzi jest "módlmy się" a ja nie wiem gdzie jestem :/ Co może być przyczyną?

Dodam że wysypiam się duzo, jem tez odpowiednio i nie wiem co z tym zrobić :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koniecznie do lekarza! Powody moga byc rozne. Problemy z krazeniem, zbyt niskie cisnienie krwi, klopoty z sercem. To nie zabawa!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze lepiej się upewnić u lekarza, bo tak jak wspominała Magda, to może mieć różne podłoże.

mam to samo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zes sie pewnie "jebnal" niezle i cos ci uciska, ja bardzo dawno tak mialem, sie okazalo ze gdzies mialem niezlego krwiaka :) Oczywiscie w szkole [no podstawwóce bo tego szkola nie mozna nazwac :P] pani nauczycielka mnie wziela do odpowiedzi bo wedlug niej spalem na lekcji i potem sie juz obudzilem na podlodze :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

najlepiej z tym do lekarza :? możliwe, że masz bardzo niskie ciśnienie, bo mi się też tak zdarza, właśnie z powodu ciśnienia :?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak, jak pisała Magda - przyczyna może być poważna. Warto skontaktować się z lekarzem. Nie kładź się od razu w panice na OIOM, ale zagadaj przy okazji swojego rodzinnego.

Ale akurat te sytuacje, o których pisałeś aż tak dziwne nie są. Też zdarzają mi się zawroty głowy, kiedy wstaję rano i jestem jeszcze nie do końca żywa albo kiedy długo stoję w dusznym, pełnym ludzi pomieszczeniu.

Dbaj o dietę, wysypiaj się, staraj nie stresować i poradź się lekarza...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mowicie ciśnienie owszem mam w domu aparat ale kiedy sobie robie pomiar to mam ~120~70 więc raczej chyba to nie to a co do tych krwiaków czy czegoś innego w głowie to jakoś boli czy mozna to jakoś wyczuć sprawdzić bez zdjęc rentgenowskich ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przez czaszkę niczego nie wyczujesz.

Tylko prześwietlenie w szpitalu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mampodobnie tylko do tego mam częste bóle w skroniach.Tez niewiem co to jest.Mam nadzieje że to nic groźnego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ja mampodobnie tylko do tego mam częste bóle w skroniach.Tez niewiem co to jest.Mam nadzieje że to nic groźnego

masz tak przy gwałtownych ruchach, szybkim wstawaniu itp.? albo czasem nagle stoisz, robi ci sie ciemno przed oczami itp.? jeśli tak to to też od za niskiego ciśnienia ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mozesz mieć tez anemie, ona powoduje tez zawroty glowy. Idz do lekarze i przy okazji zbadaj krew.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tez tak mialam do niedawna. moje zawroty byly spowodowane zyciem na wysokich obrotach, niedosypianiem i chronicznym niedotlenieniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdarzały się omdlenia?... Bo ja mam tak jak opisujesz i często na podłodze się budzę :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

często stres, nerwowość mogą być tego przyczyną. A może ostatnio za bardzo się czymś przemęczasz. Ale jednak w takiej sytuacji najlepiej iść do lekarza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie nie mam omdleń i jak "działam" jest wszystko ok najgorzej jak na chwilę przycupnę a potem wstanę :?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przypomnialo mi sie!

to moze byc spowodowane jeszcze tym, ze za szybko rosniesz i twoj organizm nie nadąża.

Ja mdlałam albo mialam zawroty jak zbyt długo stałam (np w kosciele), albo wstawalam z łózka (siedze na lozku i lece na plecy) albo gdy wstawalam jak przykucnełam.

Ale najlepiej to faktycznie z tym do lekarza. Bedziesz miec pewnosc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez tak mialem, chodzilem od lkekarza do lekarza i nic nie wynalezli.

Meczylem sie cholernie ze 2 lata chyba i jakos przeszlo ... :roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mowicie ciśnienie owszem mam w domu aparat ale kiedy sobie robie pomiar to mam ~120~70 więc raczej chyba to nie to a co do tych krwiaków czy czegoś innego w głowie to jakoś boli czy mozna to jakoś wyczuć sprawdzić bez zdjęc rentgenowskich ?

tutaj malo kompetentnych osob sie wypowiada, nie sluchaj nikogo, a badanie mozna zrobic jedno w zasadzie bez przeswietlen,

primo.. wez niech ktos Ci palec przed oczy da i nim kręci, lewa... prawa, prawa -> lewa.. i potem zobaczy czy masz oczopląs, jak nie to jest już dobrze, kolejna sprawa, badania ogólne -> sprawdzanie podwyższonych wskznikow dotyczacych sfer budowy nerwowej organizmu

kolejna sprawa, nerwowy jestes? jestes nerwus, albo w goracej wodzie kąpany? - olewka, juz masz problem moze i zdiagnozowany

cisnienie - masz raczej ok, ale to dolne troche za niskie,

zawroty same jakotakie jak wstajesz czy cos, to u ludzi w twoim wieku normalka, tez to mialem, glowa mnie tez czesto bolala, ale to bylo zwiazane, cholera wie z czym, rob tak...

jesli owiniesz glowe b. mocno szalikiem i zamkniesz oczy, po godzinie, dwoch, czterech, pieciu, powinno przejsc, jak nie przejdzie, zbadaj to wszystko co wyzej powiedzialem,jesli przejdzie...

to ma raczej podłoże nerwowe

przeswietlenie w sumie ostatecznosc, znalem przypadki ludzi, zdrowych jak ryby, a umierali w strasznych meczarniach, bo tak najwidoczniej Pan chcial, ale nie kazdy musi tak umierac, spokojnie ale dla swietego spokoju sobie zrob badania

[ Dodano: Czw Cze 07, 2007 22:39 ]

to jest inny ból, raczej pochodzenia migrenowego :D

spytaj babci, może tez takie miała, to jest dziedziczne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.