Naora

Wakacje w Polsce - ciekawe miejsca.

67 postów w tym temacie

Nie wiem czy tym tematem dokładnie wpasowałam się,ale mam pewien problem,a w zasadzie pytanie.

Mianowicie;Czy nie wiecie może,gdzie można wyjechać na wakacje w Polsce?

Chodzi mi o jakieś ciekawe miejsca.Zależy mi także na cenie (wszystko muszę opłacić z własnej kieszeni,a "nie pracuje tak w 100%") oraz aby były tam góry oraz jezioro.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję :D

/Zmieniłam dział i nazwę tematu. martuśka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o Mazury to zdecydowanie Giżycko. :) Masz jeziorko, przytulne miejsce. Jeśli wcześniej zarezerwujesz to nie zapłacisz tak dużo w porównaniu do na przykład polskiego morza, w którym zdzierają ze wszystkiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

polecam Sosnowiec, Bytom, Zabrze ;) a tak na serio to Mielno, ale nie ma w nim gór i jeziora. Góry i fajne jeziorko oraz niepowtarzalny klimat znajdziesz w Gródku nad Dunajcem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam Kaszuby.

Tu można odpocząć, znaleźć wytchnienie po kolejnej porcji codziennej gonitwy, nacieszyć oczy pięknem krajobrazu i usłyszeć własne myśli, kiedy, za naszym przykładem, również zwolnią tempo. Kaszuby to rejon łagodnych wzgórz morenowych, pełen lasów i jezior. Może to właśnie to jest miejsce, które czeka na Was tak, jak Wy czekacie na tegoroczny urlop?

Dla wszystkich, którzy mają ochotę zamknąć drzwi swoich domów na klucz, wsiąść do samochodu, autobusu lub pociągu, i spędzić te kilka wolnych dni w pięknym i ciekawym miejscu z dala od codziennych trosk, w hotelu Kozi Gród we wsi Pomlewo, położonym 25 kilometrów od Gdańska, na terenie malowniczych Kaszub, drzwi stoją otworem. Zestresowanym lub zwyczajnie zmęczonym hotel proponuje hydromasaże w basenie, rozluźniające kąpiele w jacuzzi czy relaks w saunie. Marsz w stylu nordic walking to świetna okazja, by pobyć z samym sobą lub kimś bliskim, porozmawiać lub pomilczeć, pooddychać świeżym powietrzem. Okazją do zabawy, ale też integracji rodziny może okazać się gra w siatkówkę, koszykówkę, ping-ponga, badminton, freesby czy bule.

A jeśli mamy ochotę na integrację na większą skalę, doskonałą okazją będzie piknik z lunchem w formie grilla lub ognisko z grzanym winem i kiełbaskami. Dzieci mogą zasmakować zwycięstwa nad własnymi rodzicami w grach planszowych, popływać w hotelowym basenie, poszaleć na placu zabaw i odwiedzić Mini Zoo, w którym spotkają osiołka, koziołka i kucyka.

Jeśli komuś marzą się dłuższe wyprawy, można wybrać się nad Jezioro Przywidzkie, popatrzeć na wyspę, porośnięta ponad 180letnim lasem, stanowiącą rezerwat przyrody, zaplanować wycieczkę rowerową lub zarezerwować dzień na zwiedzanie Szwajcarii Kaszubskiej (czyli terenu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego położonego na północny zachód od Przywidza, ze Wzgórzami Szymbarskimi i Wieżycą, stanowiącą w czasie zimowych miesięcy lokalny narciarski raj). Można też wybrać się do Kartuz, uznawanych za stolicę Kaszub, aby w tamtejszym muzeum zapoznać się z historią i kulturą kaszubską, pojechać do kaszubskiego skansenu we Wdzydzach Kiszewskich lub odwiedzić położone nad trzema jeziorami Chmielno i wstąpić do Muzeum Ceramiki Neclów lub przekroczyć próg starej kaszebszczej checzy (czyli chaty).

Ale może to już trasa na kolejny urlop?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mazury bez dwóch zdań! A miejsc do wybrania jest masa. Jeżeli wolisz miasta polecam Giżycko lub Mikołajki, a jeśli szukasz spokoju, ciszy i warunków do maksymalnego wypoczynku polecam mniejsze miasteczka, nawet wsie lub takie 'dzikie' miejsca. Koniecznie przy jeziorze! Wg mnie dobrym i tanim pomysłem są namioty, a pól namiotowych na Mazurach nie brakuje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak górki i jezioro to bieszczady. nad soliną jest super : ) można porobić naprawde wiele ciekawych rzeczy. tez lubie taki zestaw jezioro+góry. byłam tam na wakacjach dwa lata temu ze znajomymi i i było super.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli chodzi o jeziorka to tanio, miło i wygodnie jest w Boszkowie. Można poznać wielu ludzi, nawiązać nowe przyjaźnie. W Kobyłce możesz znaleźć pracę opiekując się końmi i przy okazji odpoczywając nad jeziorkiem za niewielkie pieniądze. Te dwa miejsca są naprawdę tanie i można miło spędzić czas.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pomorze polecam a w szczególności półwysep Helski, bardzo wyjątkowe i malownicze miejsce latem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pojezierze Brodnickie jest na pewno takim miejscem w Polsce, gdzie warto pojechać. Mieści się tam Hotel Głęboczek, gdzie można poddać się zabiegom opartym na winoterapii. Wydaje mi się, że taki sposób spędzenia wolnego czasu będzie najprzyjemniejszy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne wakacje w kraju można spędzić i nad morzem i w górach. Ja w tym roku chętnie wybrałabym morze, bop blisko gór mieszkam, więc taka mała odmiana by się przydała. Wdziałam bardzo ciekawą ofertę hotelu Primavera z Jastrzębiej Góry - maja SPA i chyba to najbardziej do mnie przemawia - fajnie się zrelaksować, odpocząć i powdychać trochę morskiego powietrza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem nie ma nic piękniejszego w Polsce od Krakowa ;) Dużo zabytków, największy rynek w Europie, przyjazna atmosfera, dużo obcokrajowców przez co ludzie są bardziej otwarci. A jeżeli do tego jeszcze dopisze pogoda to jak dla mnie jest to najlepsze miejsce do spędzenia paru dni podczas wakacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bory Tucholskie! Można tam spokojnie w wyznaczonych miejscach "namiotować" ,wielkie lasy i dzikość natury.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Moim zdaniem nie ma nic piękniejszego w Polsce od Krakowa ;) Dużo zabytków, największy rynek w Europie, przyjazna atmosfera, dużo obcokrajowców przez co ludzie są bardziej otwarci. A jeżeli do tego jeszcze dopisze pogoda to jak dla mnie jest to najlepsze miejsce do spędzenia paru dni podczas wakacji.

Popieram, Kraków to chyba najlepsze i najpiekniejsze miasto w Polsce :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
oraz aby były tam góry oraz jezioro.

To nic innego mi do głowy nie przychodzi jak tylko Bieszczady z zalewem solińskim. Jest wiele ciekawych zabytków architektonicznych, sam skansen w Sanoku - największy w Europie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SIERAKóW!!!!!!!!Najpiekniejsze miejsce w Polsce!!!Byłam na wakacjach w tamtym roku w ośrodku KAMA i zachwyciłam sie! Miejsce przepiekne, ośrodek leży w samym środku pieknego lasy, w ciagu 5 minut dojdziemy do cudnego jeziora z szeroka plaża. Sam ośrodek jest bardzo ładny i co najważniejsze nie drogi. Tylko brać grilla i korzystac bo ożna wynajac zarowo pokoj jak i domek. O brak pogody nie ma co sie trapic bo zawwsze jest co robic, jest billard,szczaplki i inne gry i co najwazniejsze drink-bar :D :D Polecam jesli ktos chce uciec ze zgielku miasta w cudne miejsce na ktore go stac. Ja wybieram sie i w tym roku :)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zachwyciłam się Jakuszycami, góry, jezioro pewnie też by się znalazło, zapraszam 1-8 lipiec do ośrodka przygotowań olimpijskich to może się spotkamy :3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kaszuby :) Jezior mamy masę, góry, można powiedzieć, ze też są, chociaż niewysokie ;) Ale klimat mamy bardzo fajny, a w razie czego nad morze blisko :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja polecam Wrocław i Trójmiasto. Jeżeli zależy Ci na fajnej atmosferze i niskim budżecie to warto przemyśleć tą opcję. Poszukaj chwilę to znajdziesz tanie bilety lotnicze, które będą nawet wychodziły taniej niż przejazd autem czy pociągiem. A w ile osób planujecie wyjechać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz