macius321

zarost na twarzy

23 postów w tym temacie

denerwuje mnie mój zarost, może mam dopiero 16 lat, ale wszyscy moi kumple są tak fajnie zarośnięci... a ja kurcze co??

troche wąsy, troche na brodzie i koniec!!!

slyszalem ze czeste golenie przyspiesza rośniecie... owszem, wąsy i broda szybko odrastają a na policzkach dalej gładziutko (tylko pryszcz czasami xD)

pytanie do mężczyzn, co kurna robić zeby mi cos uroslo?

i nie piszcie zebym przeczekal bo czuje sie jak 10latek przy moich kolegach...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehe zupełnie nie rozumie problemu, masz taka srake żeby się golić co 3 dni, powiem ci ze to nie jest wcale przyjemne bo szybko się wtedy pianka konczy i noże a wydawanie pieniedzy na takie rarytasy to nic fajnego ;p moge cie pocieszyć tym ze zarost nie robi z ciebie dorosłego mężczyzny, ważne abyś był dojrzały ale umysłowo, mógłbym się tu rozpisać ale chyba wiesz najlepiej :-) powodzenia i pozdrawiam ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam 19 lat i mam zarost na brodzie i szyji i troche na policzkach a np wąsa prawie wcale nie mam. Jesli chcesz aby Ci szybciej urusolo to ja tak zauwazyłem ze powinienes golic pod włos i to jak troche juz urosnie a potem za jakis czas z wlosem i natłuszczac skore tzn jakies kremy np nivea itp aby byla odrzywiona bo jak skora jest sucha to tak samo wlosy bardzo wolno rosna. U mnie np jest tak ze jak posmaruje kremem skore to juz za 2-3 dni musze golic a jesli nie, tylko odkarze tam plynem to moge dopiero po 5-6 dniach. Pozatym nie patrz na kolegów bo Twoj organizm znacznie sie rózni od ich organizmu a kazdy zywy organizm na tym swiecie sam dojrzewa, i moze byc tak ze staniesz na uszach a i tak nic Ci nie urośnie bo organizm przekłada cała swoja energie i skladniki budolcowe w inne narządy, podzespoły ;-) Wszystko niestety wymaga czasu, ale powiem CI ze nie raz to pojdziesz do szkoly zarosniety jak swinia i wszyscy beda sie krzywo patrzec i mowic "wez sie ogol" a Ty im odpowiesz "A nie chce mi sie" Bo to fajne jest na poczatku a pozniej to sie tylko wkurzasz ;-) No chyba ze masz dziewczyne i ją Twoj zarost "podnieca" to co innego:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak na razie nie mam z tym problemu. Golę się elektryczną - minuta i po sprawie. Nie trzeba się bawić w jakieś pianki itp. A taki mały zarost na twarzy fajnie mógłby wyglądać :) A sposobu na jego przyspieszenie raczej nie ma (chyba, że chemicznie - ale po co :crazy: ).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

macius321, nie przejmuj się brakiem szaleńczego zarostu! Dla niektórych to dowód męskości, ale wcale tak nie jest. Nie zarost czyni mężczyznę. :) Ale przede wszystkim, gol się regularnie. Zapuszczony zarost, który nie jest zbyt bujny nie wygląda szczególnie estetycznie, zwłaszcza jeśli chcesz ukryć, że nie masz go zbyt wiele. Poza tym.. jest masa dziewcząt, które wolą u chłopców gładką buzię, niż zarośniętą. Więc nie musisz się tym zupełnie przejmować!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolego, facetem w sumie nie jestem, ale za wypowiedzenie się nikt mi głowy nie utnie - chyba. : ) Tak więc... Swoim skąpym zarostem się nie przejmuj, bo z wiekiem zapewne Ci go przybędzie. Ale ! Nie zapominaj o tym, że obecnie też posiadasz jakiś zarost, no i właśnie. Radziłabym go golić regularnie, bo takie coś nie wygląda zbyt zachęcająco, naprawdę. Gładka buźka jest piękna, uwierz mi. : )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

macius321, pociesz się, mam kumpla, który ma 18 lat, a skórę na buzi ma jak niemowlak dupę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Geny chłopie, tu nic nie przyspieszysz (:

W każdym razie nie przejmuj się, to wszystko się mieści w normie, faceci są różni i mają różne owłosienie, z brodą jak z klatką - jedni maja dywan, inni gładziutko i jest ok, każdemu pasuje co innego (:

Na buźce tak samo, fajnie może zaszpanować jaki gąszcz się ma na twarzy, ale zobaczysz za jakiś czas ile bys oddał żeby nie musieć golic. A jak znajdziesz dziewczynę, to będziesz miał dodatkowy doping do golenia - ja też zawsze marudzę na widok zarostu to kłuje, rysuje i ogólnie niefajny w dotyku ;D Więc ciesz się, że masz ten komfort, że jak dłużej pośpisz i nie zdążysz się ogolić to nie wyglądasz jak Yeti.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki za rady, golę się regularnie i okazało się że jednak coś mam tylko to było takie male xD

widzialem zdjecia mojego taty jak byl w moim wieku, dokladnie taki sam smieszny zarost. :D a teraz taki fajny cień (o to mi głównie chodzi.. o taki cień)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem krótko - ZAMIEŃ SIĘ KOLEGO!!! Uwierz, że jeszcze ten zarost Ci zbrzydnie;) w Twoim wieku musiałem się golić co 3dni i po 4latach mam serdecznie dość. Podzielisz moje zdanie za jakiś czas.

A taki stan jak Twój ma też swoje plusy... kobiety wolą gładkich! Więc będziesz miał łatwiej tą gładkość utrzymać. Nie przyspieszaj nic nadmiernym goleniem, bo będziesz czasem żałował. Ja bym to tak widział:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zarost to nie tylko kwestia wieku; niektórzy mają 30-50 lat i pięć włosów w sześciu rzędach, więc może nigdy się nie doczekasz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tobie to dobrze bo raz ogolisz i masz spokój na dłużej- ja to co 3 dni się golę.

@kapodiso Czym ty się golisz? Tanie maszynki+tania pianka? Jak tak to się nie dziwię, że na długo to nie wystarcza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam 18 lat i nie mam jeszcze właściwego zarostu, tylko zwykłe włosy na wąsie, brodzie i po bokach ale za to szybko rosną jak wściekłe :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam normalny(znaczy pełny, twardy, czy jak sobie chcecie) zarost gdzieś od 16-17 roku życia i powiem wam, że to w sumie nic fajnego.

W wieku 17 lat dostawałem od ludzi 24-27 lat na oko... Teraz to jak się nie golę przez tydzień, to moja mama się śmieje, że jak 40-latek wyglądam. W tym tempie będę wyglądał jak dziadek za 2, 3 lata :lol:

Swoją drogą podkrążone i wiecznie zmęczone oczy oraz kamienny wyraz twarzy też w tym pomagają.

No i golenie się... W zasadzie mogę to robić codziennie, ale powiem szczerze, że mi się po prostu nie chce, więc chodzę z lekkim zarostem zwykle(tak do 3 dni), co też sprawia, że wyglądam starzej.

Człowieku masz 16 lat dopiero i nie ma się co śpieszyć. Jak się będziesz golić często to przyśpieszy cały proces w miejscach gdzie masz się z czego golić, ale w Twoim wieku możesz mieć problemy ze skórą jak będziesz się często golił, bo to dodatkowo podrażnia skórę. Powiem Ci że lepiej poczekaj. Za maksymalnie dwa lata i tak będziesz miał normalny zarost skoro już jakiś tam masz.

Dodatkowo koszty na maszynki i pianki... Chociaż bądź hardcor'em gól się brzytwą i używaj mydła zamiast pianki, wyjdzie taniej.

A i tak swoją drogą jakieś 3/4 dziewczyn jakie znam ciągle się mnie czepia, że chodzę nieogolony(aż 1 powiedziała mi, że wyglądam z zarostem fajnie), więc w kontaktach z dziewczynami niekoniecznie może pomóc, jeśli to dla Ciebie coś znaczy oczywiście.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako dziewczyna mogę ci tylko powiedzieć , że nie każde dziewczyny lubią zarost u faceta więc nie jest tak źle ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciesz się, golić się na okrągło strasznie Wk***ia :/ Aczkolwiek tego nie przyspieszyć ;) Nie da się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam mega zarost od dość wczesnych lat. Na szczęście dobrze wyglądam z zarostem i nie golę się codziennie :) Potem to dość męczące. Nie wspomnę o owłosieniu reszty ciała.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Należę do tych facetów, którzy są baaaardzo owłosieni. Niestety. Po dwóch dniach nie poznaje się w lustrze i muszę wykonywać bardzo nielubianą prze zemnie czynność. Nie znam żadnych sposobów na porost włosów na twarzy ale dużo zależy od genów. Mam kumpla 20 lat i goli się co 3 miesiące, nic mu prawie nie rośnie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz