Phetus

Zniszczone Dłonie

19 postów w tym temacie

Witam otóż mam problem.

Mianowicie mam strasznie zniszczone i wysuszone dłonie możecie polecić jakiś dobry krem albo kuracje ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nałożyć na noc grubą warstwę kremu na dłonie, włożyć w miarę luźne rękawiczki bawełniane, rano dłonie jak nowe ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby to tak na łuszczycę na dłoniach pomagało... Byłoby super... Macie zniszczone dłonie? Poproście mnie o zdjęcie moich na PW. Wtedy zobaczycie, co to są zniszczone dłonie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja używam kremów "Cztery Pory Roku". Kremuję dłonie, gdy tylko nadarzy mi się okazja. Przed wyjściem do szkoły, po obiedzie, gdy chodzę spac. Po prostu gdy mam w pobliżu krem, to go wykorzystuję :wink: Wydaje mi się, że to dobry nawyk, ale ma jeden minus. Wszyscy mi mówią, że jestem nierobem, bo mam tak gładką skórę dłoni :wink: :mrgreen:

Polecam kremy tej marki z czystym sumieniem. :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam neutrogenę skoncentrowaną, mi bardzo pomogła na przesuszone i zniszczone dłonie ;) Systematycznie stosowana potrafi zdziałać cuda! ;D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To od zimna- po pierwsze noś rękawiczki - ręce przy niskiej temperaturze wysuszają się, a potem mogą nawet zacząć pękać... Nie zapomnij o nich, kiedy następnym razem będziesz wychodził.

Używaj kremów, jak najczęściej - kiedy tylko poczujesz szorstkość dłoni - one powinny być stale nawilżane. Może to być zwykły krem do rąk - bylebyś stosował go często.

Dodano 03 Lut 2011, 18:01:26:

To od zimna- po pierwsze noś rękawiczki - ręce przy niskiej temperaturze wysuszają się, a potem mogą nawet zacząć pękać... Nie zapomnij o nich, kiedy następnym razem będziesz wychodził.

Używaj kremów, jak najczęściej - kiedy tylko poczujesz szorstkość dłoni - one powinny być stale nawilżane. Może to być zwykły krem do rąk - bylebyś stosował go często.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo polecam krem z ZIAJa, czy jakoś tak "mleko kozie". Bardzo niedrogie, a dłonie naprawde fajne w dotyku. Poza tym wzmacnia paznokcie. Jest jeszcze zabiegg parafinowy. Takie zabiegi można robić w salonie kosmetycznym. Nie wiem ile to kosztuje, ale moja mama ze względu na większą opłacalność kupiła sobie sprzęt do zabiegu na własność(podobno jego koszt równy jest dwóm albo trzem zabiegom u kosmetyczki). Naprawdę polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja używam Bambino dla dzieci, ooo ten:

bambino-krem-ochronny-bambino_19080_4.jpg

I do rąk i do twarzy. Jestem gładziutka jak pupcia niemowlęcia :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oliwką na noc albo oliwą z oliwek. Nałóż grubą warstwę i załóż rękawiczki na noc. Stosuj kurację przez jakiś czas. Dodatkowo nie zapominaj o smarowaniu dłoni kremem [osobiście polecam 'Kozie Mleko' Ziaji] po każdej styczności z wodą, czyli po myciu naczyń, czy kąpieli. I oczywiście na każde wyjście na zewnątrz, zwłaszcza przy takiej pogodzie. Powinny odżyć. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja prawdę mówiąc coś nie jestem pewien żeby jakikolwiek krem mi pomógł na moim etapie zniszczonych dłoni. Są prawie całe całkowicie popękane, lekko krwawiące i bolące przy byle ruchu. Ludzie już się mnie zaczęli pytać kto mi to zrobił, albo czy nie zostałem emo i się nie chlastam ;p Dlatego teraz noszę bandaże na rękach przez co trochę śmiesznie wyglądam, ale przynajmniej dziewczyny tak od razu nie odskakują ;p

Zresztą cały czas jeżdżę na rowerze i biegam w rękawiczkach i mimo tego przez chłód mam całe sine ręce, a potem jeszcze bardziej spękane ręce. A już kiedyś kremowałem trochę ręce ale i tak miałem małe pęknięcia, więc nie wiem czy jest sens tracić kasę na kremy i przynajmniej w moim wypadku przemęczyć się do czasu ocieplenia z tymi bandażami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kremy cztery pory roku są świetne, naprawdę.

a z domowych środków, to dobrze zagotować siemię lniane, wyjdzie taki kleik - trzymać w tym 10 minut dziennie dłonie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bourne, hmm... z łuszczycą mam podobnie :) Kup sobie hasceral. Dobra maść od której schodzi ta cała "skorupa". Jak to nie pomoże to chyba tylko steryd ratuje... :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam otóż mam problem.

Mianowicie mam strasznie zniszczone i wysuszone dłonie możecie polecić jakiś dobry krem albo kuracje ???

mam ten sam problem od jesieni do lata... Większość kremów do rąk jednak nie wchłania się dobrze, zostawiają cienką warstwę na skórze - dla mnie niezbyt przyjemną. Ostatnio odstawiłam wszystkie kremy do rąk i w dłonie wcieram masło do ciała beECO Flosleku - używam do całego ciała a na koniec dłonie... I cudo!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz