elizka92

Książki o narkomanach

174 postów w tym temacie

Ostatnio bibliotekarka poleciła mi świetną książkę, pt."Pamiętnik Narkomanki", jest świetna. Idąc za ciosem przeczytałam "Kokainę" i "Byłam Schizofreniczką" tej samej autorki. I tu moje pytanie, znacie jakieś książki o narkomanach? Jak Wam one się podobają?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio czytałam "Stokrotke" Jana Pawła Krasnodębskiego, opowiadała ona o dziewczynie-narkomance, która pogrążała się w swoim nałogu, walczyła z nim, myślała, że jest na tyle silna, żeby wyrwać się z nałogu, ale znowu się w nim pogrążała. Świetna książka.

"Pamiętnik narkomanki" czytałam, ale "Kokainę" i "Byłam Schizofreniczką" nie, ale mam zamiar ;) mogłabyś mi napisać, kto je napisał?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Ćpun"- nie czytałam jak narazie, bo jest dość gruba a miałam full lektur do przeczytania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[fquote=elizka92]Ostatnio bibliotekarka poleciła mi świetną książkę, pt."Pamiętnik Narkomanki"[/fquote]

Dziewczyny z mojej klasy tez ja czytaly i mowily ze jest super...

Ale nie znam zadnych ksiazek o narkomanach... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Dzieci z Dworca ZOO"- zdecydowanie... mocne ^^

"Odlot na samo dno"- dla mnie bez sensu... Takie mało realistyczne, mimo że na faktach.

"Blizna"- biografia Anthonego Kiedisa. A ponieważ był ćpunem, to dużo o ćpaniu jest. I to była chyba najlepsza książka o narkotykach, którą przeczytałam. Straszne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tez bardzo lubie ksiązki o narkomanach , " Pamiętnik narkomanki " tez czytałam , jest suupero ;)

Polecam :

- " My - dzieci z dworca ZOO "

- " Stokrotka "

i najlepsza wg mnie " Hera , moja miłosc "

;) POZDROFFKI ;*

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czytalam Pamietnik narkomanki i mi sie nie podobal...po prostu nie lubie takich ksiazek. nie czytalam nic wiecej o narkomanach, a Dzieci z Dworca ZOO mialam przeczytac, ale nie wyszlo :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Byłam schizohremiczką" i "Kokainę" również napisała Barbara Rosiek, i są jakby kontynuacją Pamiętnika. Trzymaj się cieplutko:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja czytałam ten pamiętnik... wpadł mi w oko w bibliotece...

Wstrząsające. Dla mnie chyba za bardzo jak na mój wiek. Może jak przestanę ryczeć przy takich książkach to przeczytam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też czytałam te, które wymieniłaś.. "Kokaina" - niezła. A co do innych, to polecam Ci:

"Hera, moja miłość",

"My dzieci z dworca Zoo",

"Miłość w Berlinie",

"Stokrotka",

"Idz zapytaj Alice",

"Ćpun",

"My rodzice dzieci z dworca centralnego"... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytałam "My, dzieci z dworca ZOO" (oglądałam też film) i "Pamiętnik narkomana".

Było to stosunkowo dawno, miałam 10 lat.

Co można o nich powiedzieć? Najzwyczajniej w świecie: trzeba przeczytać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytałam tylko 'Hera, moja miłość' I hmm.....podobała mi się, lecz jedno mnie zasmucilo, a mianowicie zakończenie. Miał być chyba 'happy-endem', i w sumie, jak na świat narkomana, tak się stało. Ale książki o narkotykach powinny dawać nadzieję, że jednak może się wszystko skończyć dobrze, że trzeba walczyć, mieć nadzieję....W tej książce tego nie spotkałam.

[ Dodano: Nie Lut 25, 2007 11:04 ]

Ahh, i dodaje jeszcze "Cpuń i samarytanka', której nikt tu wcześniej nie wymieniał.

JESZCZE nie przeczytałam, ale mam zamiar zrobić to jak najszybciej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Lot Komety" [kontynuacja "Hera, moja miłość"]

"Odlot na samo dno".

"trainspotting" Irvine Welsha'a - też ponoć bardzo dobry.

"W ślepym zaułku wolności"

"My dzieci z dworca ZOO"

"Pamiętnik narkomanki"

Swojego czasu fascynowały mnie takie książki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"My, dzieci z dworca zoo" zrobiła na mnie wrażenie, ale nie mam ochoty na kolejne dawki tych klimatów...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

'My, dzici z dworca zoo'

'pamiętnik narkomanki'

'Hera, moja miłość' i 'lot Komety' szczególnie piersza i początek... strszny

'Kokainę' i 'Byłam Schizofreniczką' muszę przeczytać

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Hera, moja miłość"

"My dzieci z dworca zoo"

"Ćpun"

"Pamiętnik narkomanki"

Świetne są te książki najbardziej lubię czytać o narkomanach te książki są takie prawdziwe....

Pozdrawiam wszytskich miłośników tego rodzaju literatury :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czytałam fragmenty 'dzieci z dworca ZOO', bo miałam to jako lekturę w gim. a teraz ciągle się zbieram, żeby przeczytać 'przeklinam cię ciało'. mówiono mi, że książka jest dobra.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi ksiązki o narkomanach strasznie się podobają, ale czytałam ich mało, a mianowicie:

pierwszą taka ksiazka, ktora przeczytalam byl "Pamiętnik narkomaki" B.Rosiek (przeczytalam ja z 10 razy ;]), potem "Kokaina" tej samej autorki (tez kilka razy czytalam) i "My, dzieci z dworca ZOO"...to wszystko...

[ Dodano: Pon Cze 04, 2007 16:52 ]

Podczas czytania każdje płakałam...ale u mnie to normal tryb...mimo to lubię takie ksiązki, bo są takie hm....realistyczne, prawdziwe...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Dzieci z dworca ZOO

2. Stokrotka

3. Odlot na samo dno

4. Piekło siedemnastolatki

5. Hera, moja miłość

6. Lot komety (kontynuacja Hera, moja miłość)

7. Miłość w Berlinie (występuje tam wątek narkomanii, bardzo fajna książka, przeczytałam jednym tchem)

8. Ćpun

Z podanych książek najbardziej podobała mi się i duże wrażenie na mnie zrobiła Hera, Lot komety i Dzieci z dworca ZOO. Pamiętnik też był ciekawy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam "Trainspotting" Welsha, poza tym "Milion małych kawałków" i kontynuację - "Mój przyjaciel Leonard". Dwie ostatnie pozycje są świeże, znajdziesz je chyba w każdej księgarni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

" W pogoni za miłością" - Robert Gong

Naprawdę warto przeczytać. Tytuł mylący, ale ta książka jest o problemach młodych ludzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz