wacek11

masturbacja - co daje, jakie plusy jakie minusy.

37 postów w tym temacie

Witam wszystkich,

Mam do was pytanie, mianowicie - Od pewnego czasu zaczolem sie masturbowac, przynajmniej raz na tydzien. Z dnia na dzien chce mi sie coraz bardziej, i to robie. Czy codzienne orgazmy moga zle wplynac na rozwoj mojego członka ? Przy okazji mam tez maly problemik, mianowice boli mnie czlonek po masturbacji na nastepny dzien. Polecacie czesta masturbacje czy troche zwolnic.

Prosze o odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wszystko trzeba z umiarem;) troszkę zwolnij. co za dużo, to niezdrowo;D

moi kumple mają takie hasełko:

daj mu spokój, daj se siana

to Ci urośnie po kolana XD :mrgreen:

no wiesz... to coś znaczy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Masturbacja jest traktowana jako normalne zachowanie pojawiające się na wszystkich etapach życia człowieka. Masturbacja nie jest szkodliwa dla zdrowia. Zachowania masturbacyjne pojawiają się zarówno u dzieci, jak i nastolatków, osób dorosłych, czy osób w podeszłym wieku. Michael i współpracownicy (1994) stwierdzili, że osoby pozostające w związkach częściej masturbują się od osób niepozostających w związkach. Współcześnie podejście do masturbacji zmieniło się do tego stopnia, że zaczęto szukać prozdrowotnych skutków masturbacji i rzeczywiście niektóre badania wskazują na takie skutki. Współczesne badania naukowców dowodzą, że masturbacja u mężczyzn może ograniczyć ryzyko zachorowania na raka prostaty (analogiczne działanie może zachodzić między karmieniem piersią a rakiem piersi u kobiet).

Jedynymi zagrożeniami związanymi z masturbacją są sytuacje, w której osoba uzależni się od masturbacji, co jednak zdarza się niezwykle rzadko, albo kiedy praktyki masturbacyjne połączone są z zachowaniami zagrażającymi zdrowiu albo życiu.

Sytuacją patologiczną, jak w przypadku wszystkich zachowań w seksuologii, jest taka, w której zablokowana jest możliwość realizacji seksualności w inny sposób, bądź gdy dochodzi do dysproporcji pomiędzy seksualnością a osobowością jednostki (np. sytuacja uzależnienia od masturbacji).

Zazwyczaj u kobiet, ale także u mężczyzn zdarza się, że poprzez imprinting lub zachowania nawykowe osiąganie orgazmu poprzez stosunek seksualny jest utrudnione lub nawet uniemożliwione. Jest to sytuacja nieprawidłowa, którą można modyfikować w terapii seksuologicznej.

Masturbacja jest też czasem zalecana przez seksuologów jako element terapii seksualnej.

Tyle jeśli chodzi o względy zdrowotne. :)

A na ból pomogą tylko przerwy. Dzień lub dwa wolnego powinieneś jakoś znieść.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie umiera się na to, ale częsta masturbacja prowadzi do tego ze w koncu podczas stosunku dążysz tylko do zaspokojenia swoich potrzeb w stylu podobnym jak masturbacja, czy 3 minuty i wytrysk :) a partnerce to raczej sie nie spodoba..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Plusy? Nie chodzisz 'nabuzowany', nie ma też przykrych niespodzianek w nocy.

Minusy - na pewno można się uzależnić, więc nie przesadzaj z częstotliwością.

ale częsta masturbacja prowadzi do tego ze w koncu podczas stosunku dążysz tylko do zaspokojenia swoich potrzeb w stylu podobnym jak masturbacja, czy 3 minuty i wytrysk

niby tak,z drugiej strony jeśli będzie się masturbował przed pierwszym razem, to podniecenie będzie nieco rozładowane i nie dojdzie od razu, gdy tylko zobaczy nagą partnerkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Częsta masturbacja może spowodować problemy przy stosunkach z kobietą. Seks może stać się dla Ciebie mało zadowalający.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

słyszałeś o czymś takim jak opuchlizna albo zmęczenie materiału? Uspokój się trochę,masturbacja to nie kiełbasa z musztardą, wszystko z umiarem i wtedy kiedy trzeba,a nie bo tak.

Tylko się nie uzależnij.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zbyt częsta masturbacja może doprowadzić do późniejszej impotencji.

z drugiej jednak strony raz na jakiś czas jest zalecane gdyż skutek może być podobny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo często masturbacja może prowadzic do zaburzeń koncentracji, kłopotów z pamięcią, rozkojarzenia, nerwowości, zamykania się w sobie i tym podobnych objawów ;]. Poza tym taki margines- jak ktoś jest katolikiem, to niech wie, że grzeszy ;D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tej sprawie jest wiele mitów jak np. przedwczesna erekcja lub impotencja. Badania wykazują ze masturbacja opóźnia erekcje (co jest dużym plusem :P ), a przedwczesna erekcja jest już skutkiem innych czynników.

No i sory ale statystyki mówią za siebie. Masturbuje się ok 90% facetów i 60% kobiet itd., więc jak widzisz to naturalne. Jak znajdziesz dziewczynę to zostawisz masturbacje, a póki co musisz jakoś zaspokoić swoje "potrzeby" :D .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pamiętajcie tylko- może łatwo się uzależnic. Większośc negatywnych fizycznych skutków masturbacji to bzdury, ale psychiczno-fizyczne czy społeczne to już prawda. Nie przesadzac, to najważniejsze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No wreszcie ktoś sensownie się wypowiada na ten temat. Bo nie rozumiem osób które piszą "zwolnij" itd., wypadałoby rozwinąć trochę taką wypowiedź i ją uzasadnić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

plusy- przyjemnosc xD

minusy - podobno sie od tego kurczysz i slepniesz ale nie wiem czy to prawdziwe zrodlo :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heh polubiłem ten temat, bo mnie zirytował :P

Taa oślepniesz jak tryśniesz sobie w oko, a z kurczeniem to już olaboga, lepiej nie mówmy :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przestańcie się nabijac ze skutków ubocznych ;D. To z oślepnięciem i włosami między palcami to oczywiście bajeczki, ale spadek koncentracji, rozkojarzenie i możliwośc lekkiego obniżenia się zdolności intelektualnych to prawda xD. Przynajmniej, jak się przesadza z masturbacją. A wielu z nią przesadza, wierzcie mi na słowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz