paula309

pieczenie pochwy

21 postów w tym temacie

Mam wstydliwy problem :(

a mianowicie wcześniej swędziała mnie, a teraz piecze mnie pochwa/srom.

Uzywałam kilka razy Clotrimatizolum? chyba tak sie pisze?!! :P ale chyba nic mi nie pomogło. a dziś zauważyłam, że przy nakładaniu tej maści zaczęło mnie mocniej piec.

co mi radzicie?

czytałam, ze dolegliwości związane ze stanami zapalnymi mogą znacznie się nasilać po stosunkach płciowych oraz tuż przed miesiączką. a ja własnie jestem przed miesiączką.

bardzo proszę o odp.

z góry dziękuję ;*

dodam jeszcze, że jakiś czas temu byłam na basenie.

przez jakiś czas uprawiałam z chłopakiem petting. po kilku dniach po tym zaczęło mnie swędzieć, tzn. po wieczornym prysznicu (myślałam, że to wina mydła?)

Bo teraz mam przeważnie tak, że piecze mnie i swędzi najbardziej wieczorem, po kąpieli/prysznicu. przez cały dzień uczuciu pieczenia jest małe, a nasila się wieczorami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może lepiej zgłoś się do ginekologa. On na pewno coś Ci zapisze. Z tym nie ma żartów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a dziś zauważyłam, że przy nakładaniu też maści zaczęło mnie mocniej piec.

co mi radzicie?

przestań nakładać maść i idź do lekarza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czytając temat przeczytałam "pieszczenie pochwy" xD

Jestem za dziewczynami- z miejscami intymnymi nie ma żartów i najlepiej zasięgnąc opinii znawcy czyli lekarza ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałam to samo. Poszłam do lekarza i stwierdzono stan zapalny sromu. Tobie radzę też iść.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się z poprzedniczkami, idź do lekarza. zapisze Ci coś i problem zniknie i nie będziesz się tym zamartwiac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może złapałaś coś na tym basenie? Miejsc intymnych lepiej nie leczyć na własną rękę. Nie będę oryginalna - ginekolog wzywa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyznam że czasem miewam ze mnie piecze. Ide przemyc te okolice zwykla woda a na noc nie zakladam bielizny, albo cos, co praktycznie nie dotyka tych czesci ciala..nie wiem skad to sie bierze gdyż dbam o higiene, a czy przed okresem tak sie dzieje to nie wiem bo jakos nie pamietam . :)

No albo chlopak mial brudne rece, albo cos z tym basenem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ginekolog srolog wY też biegacie jak Was coś zaswędzi? jestem przekonany że nie, ja poradze tyle: idzź do apteki i kup coś na to. Poczekaj jakieś tydzień jak nie przejdzie wtedy możesz iść do lekarza, chodz pewnie Ci to przejdzie samo......... teź mnie kiedyś piekł penis jakby w środku i Co ? samo przeszło i co mogą potwierdzić niektóre panie sprawuje się nad wyraz dobrze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
po kilku dniach po tym zaczęło mnie swędzieć, tzn. po wieczornym prysznicu (myślałam, że to wina mydła?)

Ajć... Nie powinnaś używać mydła, do mycia tego miejsca. Mydło wysusza. Kup sobie w chociażby drogerii żel do higieny intymnej, najlepiej jakiś hipoalergiczny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Bo teraz mam przeważnie tak, że piecze mnie i swędzi najbardziej wieczorem, po kąpieli/prysznicu. przez cały dzień uczuciu pieczenia jest małe, a nasila się wieczorami.

To może wina mydła. Płyn do higieny intymnej Lactacyd Femina polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jak tam bardzo nie chcesz isc do lekarza to wyproboj sobie tattum rosa czy jakos tak...kup sobie jakies 3-5 saszetek... jak nie pomorze to koniecznie lekarz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziekuje za wszystkie rady..

ale do lekarza chyba raczej teraz nie pójdę, bo mam okres. więc nic z tego.

Masci już nie używam, ale robię sobie tzw. nasiadówki z rumianku. i chyba troche pomaga. zobacze jak to bedzie dalej... bo teraz to nawet nie będę chyba uzywać tamponów?.

dziekuje za wszystkie odpowiedzi ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też miałam cos takiego strasznie mnie swędziało a wstydziłam się isc do ginekologa i kiedy tylko poczułam swędzenie chodziłam sie podmywać i uzywałam płynu do chigeny intymnej spałam bez bielizny i z czasem mi przeszło,bolało prze jakies 4 dni.Najprawdopodobniej masz jakies zapalenie nie racze ci leczyc sie na własną ręke chociaz sama tak robiłam ale zaczeka pare dni jesli będzie dłuzej trwało idz do lekarza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bo teraz to nawet nie będę chyba uzywać tamponów?.

nie używaj, ponieważ to wlaśnie tampony gromadzą najwięcej bakteri, więc może Ci się niezla infekcja wdać.

najlepiej jak Ci sie okres skonczy to idz do ginekologa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może to spowodowane tym mydłem? Albo złapałaś coś na basenie?

Przestań używać tej maści i naprawdę idź do lekarza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

okres mi się skonczył.. w czasie okresu raczej mnie nic nie pieklo/nie swedziało. w 1 dzien po okresie tez nic.. w 2 delikatnie mnie tylko raz zaswedzialo. i teraz dalej mnie tak raz na dzien delikatnie zaswedzi. robilam nasiadówki z rumianku, a od wczoraj smaruje sie clotrimatizolum, i dzieki tej masci chyba zeszlo zaczerwienienie.. wiec jest dobrze. uff a juz myslalam, ze ginekolog bedzie3 potrzebny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

paula309, tak czy siak odwiedź ginekologa. Opisz problem, powiedz, że na dzień dzisiejszy się skończył, ale boisz się nawrotów.

Moja przyjaciółka się dowiedziała, że przed okresem w pochwie jest mało jakichś tam pałeczek (nie zapamiętałam co to ;p) i przez to może być właśnie jakieś swędzenie. Po nakładaniu maści bardziej piecze, bo ona zaczyna działać, goi Ci chore miejsce. Clotrimazolum to chyba najlepsze co zostało stworzone dla kobiety. Jeśli golisz okolice łonowe to również odrastające włoski mogą powodować swędzenie, podrażnienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
paula309, tak czy siak odwiedź ginekologa. Opisz problem, powiedz, że na dzień dzisiejszy się skończył, ale boisz się nawrotów.

Moja przyjaciółka się dowiedziała, że przed okresem w pochwie jest mało jakichś tam pałeczek (nie zapamiętałam co to ;p) i przez to może być właśnie jakieś swędzenie. Po nakładaniu maści bardziej piecze, bo ona zaczyna działać, goi Ci chore miejsce. Clotrimazolum to chyba najlepsze co zostało stworzone dla kobiety. Jeśli golisz okolice łonowe to również odrastające włoski mogą powodować swędzenie, podrażnienia.

Zgadzam się w 100%. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

A te pałeczki to pałeczki kwasu mlekowego ;p które chronią naszą pochwę przed różnymi bakteriami, wirusami, grzybami. Ich ilość spada przed miesiączką czy w trakcie, kiedy przyjmujemy antybiotyki, podczas silnego stresu itp.

I jeśli Cię piękno nie oznacza, że masz jakąś infekcje, może po prostu za mało tych pałeczek. Więc polecam Lactovaginal i po sprawie :) Ale do ginekologa też od czasu do czasu warto się wybrać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz