Renee

Holocaust w literaturze i filmie...praca maturalna

4 posty w tym temacie

Potrzebuję pomocy z Waszej strony. Jakie zagadnienia, tezy mogę rozwijać w swojej pracy? Lektury -> "Rozmowy z katem", "Medaliony", "Opowiadania" Borowskiego i "Zdążyć przed Panem Bogiem". Filmy -> Lista Schindlera i Życie jest piękne. Wystarczą hasła, a ja już sama sobie potem je rozwinę ;-p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no chyba musisz opisać na czym polegał proces eksterminacji podpierają się konkretnymi przykładami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałam podobny temat na maturze.

Jeśli chodzi o literaturę możesz dodać jeszcze "Początek" Szczypiorskiego.

Jeśli chodzi o film spokojnie możesz dodać "Pianistę".

Chociaż ta literatura i filmy, które wybrałaś - bez wątpienia wystarczą. ;)

Przede wszystkim, każdy utwór który opisujesz - musisz pamiętać, aby odnosić się do tematu, nie staczać się na bok - nie odbiegać od tematu.

Rozumiem, że "Medalionów" i "Opowiadań" Borowskiego są tylko wybrane opowiadania? Zatem nie napisałaś konkretnie jakie, więc ciężko powiedzieć, co możesz opisać.

"Zdążyć przed Panem Bogiem" - przede wszystkim napisz, że jest to wywiad Hanny Krall z Markiem Edelmanem :P, możesz opisać Powstanie w Getcie Warszawskim, gromadzeniu ludzi na Umschlagplatz, wywożeniu ich do Treblinki, o ludziach którzy podjęli walkę z okupantami aby nie trafić do komór gazowych, możesz opisać heroiczną postawę pielęgniarek.

Myślę, że jak opiszesz te wątki - w zupełności wystarczy.

Filmy napewno oglądałaś, więc wyobrażenie masz. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz