No_raczej_NIE

Tipsy, na jak długo, za jaką cenę, a naturalne paznokcie?

29 postów w tym temacie

Coraz częśćiej zasanawiam sie nad zrobieniem sobie tipsów. Tylko że są tipsy akrylowe za 150 złotych, i są za 30 zł oraz za 50 zł. Pozatym jeśli postanowię zrezygnować z nich, moje naturalne paznokcie będą wyglądały wręcz tragicznie, z resztą już teraz tak wyglądają. Na jak długo miałabym je mieć. Moja koleżanka miała przypadek, że tips poprostu się jej odkleił, co raczej nie powinno sie zdarzać...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Moja koleżanka miała przypadek, że tips poprostu się jej odkleił, co raczej nie powinno sie zdarzać...

No raczej nie powinno a zdarza się bardzo często. Moja koleżanka ma żelowe i chodzi mniej więcej co tydzień by jakiegoś "dokleić".

Moim zdaniem nie warto robić takich paznokci. Owszem wyglądają one ładnie, ale tak jak napisałaś Twoje paznokcie będą w tragicznym stanie. Na pewno dużo gorszym niż masz teraz.

A jeśli masz brzydkie to stosuj jakieś odżywki i tym podobne, a ich stan na pewno się poprawi :)

A tipsami jeszcze pogorszysz sprawę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie preferuję sztucznych paznokci. Jest to niewygodne, gdy się o coś zahaczy to podobno potwornie boli. A kiedy zdejmie się tipsy, to cholernie ciężko doprowadzić paznokcie do stanu pierwotnego.

Pomyśl lepiej nad pielęgnacją własnych pazurków. Kup sobie jakieś porządne odżywki. Lakiery. I maluj :)

Nie dość, że zabawa, to jeszcze wychodzi o wiele taniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tipsy wyglądają ładnie , sama chce je sobie zrobić.

Eeee? jak mógł jej się odkleić?

Jeśli miała SZTUCZNE PAZNOKCIE przyklejane na klej , które kupiła w kiosku za 8zł to pewnie, że tak :roll:

ale jeszcze nigdy nie widziałam przypadku, żeby tips się odkleił, np. mojej mamie, jak już to łamie się. :|

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nosze od 2 lat za 35 zł w domu u takiej pani robi profesjonalnie. przez te dwa lata zdarzyło moze mi sie z 3 razy aby mi tips odpadł i to nie sam tylko jak np sprztałam i zahaczyłam o cos.! Ja uwazam ze dobrze zrobione tipsy wygladaj naturalnie pozatym tipsy masz tylko raz a potem uzupełniasz az w koncu masz swojego paznokcia, którego zelujesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałam tipsy raz i powiedziałam NIGDY WIĘCEJ. Zrobiłam sobie żelowe wyrzuciłam na nie kupę kasy, a kiedy np. w coś uderzyłam palcem (paznokciem) ból był okropny, i często nie łamał się wtedy tips a naturalny paznokieć pod nim. Druga sprawa... kiedy je ściągasz Twoje płytki wyglądają tragicznie. Moje były giętkie i strasznie cienkie, do tego miałam na nich takie brązowe kreseczki jak np. mocniej ścisnęłam paznokieć. Był to efekt tego, że paznokcie cieńsze stały się po prostu bardziej wrażliwe na wszystko i łatwiej je było uszkodzić.

Zresztą tak samo miały moja mama (której od prac domowych tipsy po prostu się odklejały), kuzynka, ciotka, szwagierka i teściowa... tak więc zastanów się czy opłaca Ci się wyrzucać tyle kasy tylko po to, żeby przez kolejne 3/4 miesiące po ściągnięciu tipsów, się męczyć kiedy paznokcie będą odrastały i wracały do normalnej formy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm... jak już masz wybierać z dwojga złego to lepiej paznokcie żelowe. W moim przypadku trzymały sie około 2 miesiecy... to prawda, że bardzo niczcza sie od tego paznokcie, ale to tez zależy od kosmetyczki, która ma to wykonać... Ja bylam zadowolona, bo paznokcie nie były, aż tak zniszczone, jak za każsym razem kiedy robiła mi je moja kuzynka... no i cena w sumie tez zalezy od jakości.. lepiej wyłożyć wiecej kasy, i miec piekne paznokcie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie lubię mieć na sobie sztucznych rzeczy, więc tipsów nie miałam okazji zrobić. Może to i lepiej?

Ciotka robi sobie tipsy - nie przeszkadza jej to. Uważa, że przez to ma ładniejsze ręce. Jej opinia. Nie odklejąją się, ni nic.

Kwestia tego, jaka kosmetyczka będzie je robiła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak chcesz robić to napewno wybierz akrylowe bo trzymają sie o wiele lepiej niż żelowe.

A co do sztuczności to jeżeli nie są zbyt długie wyglądają naturalnie (ja wszystkim mówiłam że prawdziwe i każdy wierzył;p)

Ja nie wiem co wy z tymi paznokciami robicie że każde uderzenie was tak strasznie boli, ja sie z tym jeszcze nie spotkałam.

Po zdjęciu tipsów panokcie na pewno wyglądają troche gorzej, ale wystarczy malować jakimś kryjącym lakierem i po około dwóch tygodniach wyglądają tak jak przed tipsami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

miałam tipsy - raz żelowe i raz akrylowe. paznokcie po ich zdjęciu to koszmar i paskudztwo! spojrzeć na własne ręce nie mogłam. ale trzeba płacić za własne błędy. teraz mam własne długie paznokcie i wygladają dużo lepiej niż sztuczne, kosztują mnie 100% mniej niż sztuczne, nie łamią się tak jak sztuczne - same plusy. są jednak osoby, które mają tak słabe naturalne paznokcie że choćby nie wiem co z nimi robiły i tak ich nie "zahodują". jeśli należysz do tych osób polecam dobrą kosmetyczkę i żel lub jedwab. warto wydać troche więcej kasy. jeśli uda Ci się jednak zadbać o własne paznokcie to w ogóle się nie zastanawiaj! to zdecydowanie lepsze wyjście!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niewiem jak inni faceci, ale wiekszość napewno sie ze mną zgodzi - najlepsze u kobiety są paznokcie naturalne i zadbane... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kwestia przyzwyczajenia. Wprost uwielbiam tipsy i źle się bez nich czuje. Dobrze zrobione nie powinny Ci się odkleić, ale zdarzają się i takie przypadki. Ja od lat robię je u koleżanki za symboliczne 'piwko' czyli tyle, ile wydała na materiały. I jestem zadowolona :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja bym chyba z tipsami nie zaryzykowala ;> tak samo jak z trwala farba nanoszona nie u fryzjerki,tylko w warunkach domowych.

Lepiej zadbac o naturalne ;) Jak masz nie lamiace sie to zapuscic (oczywiscie,nie zabardzo zeby estetycznie wygladalo:P)...a jak nie zostawic krotkie. Opilowac ladnie, skórki pousuwac, machnac jakas odzywke , potem lakier i napewno ladnie beda wygladaly ;) Albo pojsc do kosmetyczki niech Ci zrobi 'porzadek' z naturalnymi pazokciami :) napewno bedziesz zadowolona z efektu koncowego, a w dodatku zaoszczedzisz kase;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałam raz żelowe ;P Szczerze wyglądają super ;) Cena coś chyba koło 50 złotych ;P Wytrzymały miesiąc... w sumie dałabym sobie zrobić tipsy drugi raz.. ale fakt faktem płytka paznokcia bardzo się niszczy... ;/ ale kto wie, moze sie skusze drugi raz xP

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strasznie nie lubię tipsów. Wcale nie wygląda to ładnie-wręcz sztucznie. Nie polecam ze względów estetycznych jak i wiadomo że potem jest jeszcze gorzej z płytką ;) Ja nie mam ładnych paznokci, ale staram się o nie dbać, żeby nawet za te 5 lat-nie będę taka stara, to tylko tak brzmi ;) wyglądały ładnie i co najważniejsze naturalne i moje :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej zadbać o swoje naturalne paznokcie niż niszczyć je jakimiś tipsami. Moim zdaniem nie wyglądają one wcale tak wspaniale, są po prostu ... sztuczne i tyle, nie mówiąc już o tym jak niszczą naturalną płytke paznokci.

W dwóch słowach: Nie warto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zarzucacie tipsom sztuczny wygląd - ale skoro są tp sztuczne paznokcie, jak mają wyglądać?

Myślę, że dużo zależy od wykonania tipsów, moje były wykonane o tyle dobrze, że nie różniły się zanadto od paznokcia, tako więc nie wyglądały do końca 'plastikowo'.

Nie spodziewajmy się rewelacji po badziewiu z pobliskiej drogerii. Jeśli już je robić to u osoby, która się na tym zna, gdzie tipsy nie odpadną/nie połamią się w przeciągu kilku dni po odwiedzinach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam paznokcie żelowe juz od ok. roku i bardzo dobrze mi z nimi :D Moje naturalne paznokcie fakt są okropne po zdjęciu tipsa, ale moim zdaniem jak ktoś juz decyduje się na tipsy to powinien je robic cały czas, bo nie ma sensu psuc paznokcia na jeden raz ;] Wg mnie tipsy wyglądają ładnie i estetycznie i wcale nie wyglądają tak bardzo sztucznie jak te z kiosku xD , jeśli oczywiście kosmetyczka naprawdę zna się na tym co robi ;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tipsy ? Moze i ładnie wyglądają, ale gdy juz nie bd miala na nie ochoty i je zdejmiesz to Twoje paznokcie bedą wyglądały O_K_R_O_P_N_I_E ;)

Więc radze własne naturalne paznokcie. Ja tam jakichś pieknych to nie mam bo kiedys obgryzałam [niestety :/ ] ale juz takie sie robią w miare normalne ^^ bo jak ktos obgryza przez wiele lat paznokcje to potem takie łopaty a nie paznokcie rosną BLE ;P ale ja juz na szczescie mam ładniejsze ha :D ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pozatym jeśli postanowię zrezygnować z nich, moje naturalne paznokcie będą wyglądały wręcz tragicznie

Niekoniecznie. Lepiej wyglądać nie będą, ale jeśli zdejmie je profesjonalistka straty nie będą duże.

Na jak długo miałabym je mieć.

Na tyle, na ile miałabyś ochotę... Uzupełniać je musiałabyś co ok 3 tygodnie.

Moja koleżanka miała przypadek, że tips poprostu się jej odkleił, co raczej nie powinno sie zdarzać...

Jak się zapowietrzy to może się odkleić. To prawie zawsze konsekwencja błędu kosmetyczki.

Moja koleżanka ma żelowe i chodzi mniej więcej co tydzień by jakiegoś "dokleić".

Żel dobrze trzyma się tipsa (plastiku), ale kiedy paznokieć odrasta i pokrywa się naturalną płytkę, często odchodzi. Najlepiej robić akryle (twardsze i trwalsze) i pokrywać je na koniec warstwą żelu, żeby nie były matowe.

niewiem jak inni faceci, ale wiekszość napewno sie ze mną zgodzi - najlepsze u kobiety są paznokcie naturalne i zadbane...

Tak. Tak deklarują wszyscy. Po czym wszyscy podziwiają te sztuczne.

Jak masz nie lamiace sie to zapuscic (oczywiscie,nie zabardzo zeby estetycznie wygladalo:P)...a jak nie zostawic krotkie. Opilowac ladnie, skórki pousuwac, machnac jakas odzywke , potem lakier i napewno ladnie beda wygladaly

Dokładnie. Poza tym na krótkich paznokciach można poszaleć z intensywnymi kolorami lakierów i wyglądają po prostu sympatycznie. Ciemne i wzorzaste rzeczy na dłuższych paznokciach często wyglądają kiczowato.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pozatym jeśli postanowię zrezygnować z nich, moje naturalne paznokcie będą wyglądały wręcz tragicznie

Jeżeli zostaną zdjętę przez profesjonalistkę to nie będzie tragedii. Mozna je potem trochę wygładzić i nałożyć oliwkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze nigdy nie miałam tipsów. Ale podobają mi się niesamowicie. Oczywiście nie kurze szpony,ale wpadające pod naturalne, niezbyt długie pazurki.

Zastanawiam się nad zrobieniem ich we wrześniu i chyba moje plany się ziszczą.

Naturalne zawsze zapuszczam, przez dość długi czas się nie rozdwajają (dopiero kiedy są zmęczone lakierowymi chemikaliami), więc nie mam z nimi większych problemów.

No, ale tipsy to tipsy bez dwóch zdań ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

fanaberia, inwestuję cały czas ^^

Jednak tipsy od zawsze mi się podobały i tylko czekam na okazję, aby je założyć ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem Wam tak - uczę się za kosmetyczkę, chciałam nawet otwierać własny salon - no bo na to był taki straszny "buuum": wszyscy robili tipsy, chodzili na zabiegi itd. A teraz to mija... Tak samo paznokcie - zrób je sobie tylko, jeżeli masz na prawdę beznadziejną płytkę paznokciową, jeżeli nie, to z kilometra omijaj kosmetyczki :wink: Na początku wszystko się wydaje super - masz ładne, zadbane pazurki zawsze i wszędzie; a potem okazuje się, że trzeba jednak częściej chodzić na uzupełniania (co za tym idzie częściej płacić), że odrost widać i brzydko wygląda, uważać, żeby się gdzieś nie pieprznąć, bo podejdzie powietrze i straaaaszny ból. W końcu zrezygnujesz, a Twoje paznokcie będą wyglądały tragicznie (tak jak moje teraz) i zanim odrośnie piękny, zdrowy paznokieć przeżyjesz masakrę (no bo jak cienki jak listeczek pazurek może się nie strzępić?). Dobrze, że jednak chcę iść na normalne studia, bo w końcu bym została bez pracy :wink: Na serio, więcej jest minusów niż plusów - i mówię ci to szczerze :) A jeżeli jednak, niestety, się zdecydujesz, to wybierz żel, bo akryl jest niebezpieczny i już większość prawdziwych profesjonalistek z niego rezygnuje (Twój naturalny paznokieć może nawet zacząć pod nim gnić).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz