Witamy na M-Forum.

Jesteśmy internetową społecznością, która zrzesza tysiące młodych ludzi. Jesteś nastolatkiem, szukasz porady, a może chcesz jej udzielić innym? Poznaj nowych przyjaciół i bądź z nimi w stałym kontakcie. Załóż konto i wyraź siebie na naszym forum, na którym użytkownicy napisali już 1380667 postów.

Zobacz nieprzeczytane posty

Tipsy, na jak długo, za jaką cenę, a naturalne paznokcie?

Można tutaj pisać wszystko na temat płci pięknej (pięknej?) Jest to oczywiście też miejsce na "babskie pogaduchy".

Nieprzeczytany postprzez No_raczej_NIE » 09 Lut 2008, 21:41

Coraz częśćiej zasanawiam sie nad zrobieniem sobie tipsów. Tylko że są tipsy akrylowe za 150 złotych, i są za 30 zł oraz za 50 zł. Pozatym jeśli postanowię zrezygnować z nich, moje naturalne paznokcie będą wyglądały wręcz tragicznie, z resztą już teraz tak wyglądają. Na jak długo miałabym je mieć. Moja koleżanka miała przypadek, że tips poprostu się jej odkleił, co raczej nie powinno sie zdarzać...
W nieszczęściu największym nieszczęściem jest to, że kiedyś było się szczęśliwym.

Awatar użytkownika
No_raczej_NIE

Podziel się tym tematem ze znajomymi!

Odpowiedzi

Nieprzeczytany postprzez absentia » 23 Lut 2008, 00:35

Lepiej zadbać o swoje naturalne paznokcie niż niszczyć je jakimiś tipsami. Moim zdaniem nie wyglądają one wcale tak wspaniale, są po prostu ... sztuczne i tyle, nie mówiąc już o tym jak niszczą naturalną płytke paznokci.
W dwóch słowach: Nie warto.
Through the storm we reach the shore,
You give it all but I want more,
And I'm wait for you...

<3

Awatar użytkownika
absentia

• Miejscowość:Szczecin

Nieprzeczytany postprzez mgirl » 23 Lut 2008, 00:35

Awatar użytkownika
mgirl

• Miejscowość:M-Forum

Nieprzeczytany postprzez Kokieteria » 23 Lut 2008, 09:23

Zarzucacie tipsom sztuczny wygląd - ale skoro są tp sztuczne paznokcie, jak mają wyglądać?
Myślę, że dużo zależy od wykonania tipsów, moje były wykonane o tyle dobrze, że nie różniły się zanadto od paznokcia, tako więc nie wyglądały do końca 'plastikowo'.
Nie spodziewajmy się rewelacji po badziewiu z pobliskiej drogerii. Jeśli już je robić to u osoby, która się na tym zna, gdzie tipsy nie odpadną/nie połamią się w przeciągu kilku dni po odwiedzinach.
Actually I try to be a Super Mom.

Awatar użytkownika
Kokieteria
Przyjaciel

• Miejscowość:Wrocław.
  • Pochwały:54

Nieprzeczytany postprzez kKlaudiaAxD » 23 Lut 2008, 09:52

Ja mam paznokcie żelowe juz od ok. roku i bardzo dobrze mi z nimi :D Moje naturalne paznokcie fakt są okropne po zdjęciu tipsa, ale moim zdaniem jak ktoś juz decyduje się na tipsy to powinien je robic cały czas, bo nie ma sensu psuc paznokcia na jeden raz ;] Wg mnie tipsy wyglądają ładnie i estetycznie i wcale nie wyglądają tak bardzo sztucznie jak te z kiosku xD , jeśli oczywiście kosmetyczka naprawdę zna się na tym co robi ;P
Your bridges were burned, and now it's your turn
To cry, cry me a river
Cry me a river
Cry me a river

Justin <3

Awatar użytkownika
kKlaudiaAxD

Nieprzeczytany postprzez Recynka » 24 Lut 2008, 21:24

Tipsy ? Moze i ładnie wyglądają, ale gdy juz nie bd miala na nie ochoty i je zdejmiesz to Twoje paznokcie bedą wyglądały O_K_R_O_P_N_I_E ;)
Więc radze własne naturalne paznokcie. Ja tam jakichś pieknych to nie mam bo kiedys obgryzałam [niestety :/ ] ale juz takie sie robią w miare normalne ^^ bo jak ktos obgryza przez wiele lat paznokcje to potem takie łopaty a nie paznokcie rosną BLE ;P ale ja juz na szczescie mam ładniejsze ha :D ^^

Awatar użytkownika
Recynka

Nieprzeczytany postprzez Kobieteria » 29 Lut 2008, 15:16

Pozatym jeśli postanowię zrezygnować z nich, moje naturalne paznokcie będą wyglądały wręcz tragicznie

Niekoniecznie. Lepiej wyglądać nie będą, ale jeśli zdejmie je profesjonalistka straty nie będą duże.

Na jak długo miałabym je mieć.

Na tyle, na ile miałabyś ochotę... Uzupełniać je musiałabyś co ok 3 tygodnie.

Moja koleżanka miała przypadek, że tips poprostu się jej odkleił, co raczej nie powinno sie zdarzać...

Jak się zapowietrzy to może się odkleić. To prawie zawsze konsekwencja błędu kosmetyczki.

Moja koleżanka ma żelowe i chodzi mniej więcej co tydzień by jakiegoś "dokleić".

Żel dobrze trzyma się tipsa (plastiku), ale kiedy paznokieć odrasta i pokrywa się naturalną płytkę, często odchodzi. Najlepiej robić akryle (twardsze i trwalsze) i pokrywać je na koniec warstwą żelu, żeby nie były matowe.

niewiem jak inni faceci, ale wiekszość napewno sie ze mną zgodzi - najlepsze u kobiety są paznokcie naturalne i zadbane...

Tak. Tak deklarują wszyscy. Po czym wszyscy podziwiają te sztuczne.

Jak masz nie lamiace sie to zapuscic (oczywiscie,nie zabardzo zeby estetycznie wygladalo:P)...a jak nie zostawic krotkie. Opilowac ladnie, skórki pousuwac, machnac jakas odzywke , potem lakier i napewno ladnie beda wygladaly

Dokładnie. Poza tym na krótkich paznokciach można poszaleć z intensywnymi kolorami lakierów i wyglądają po prostu sympatycznie. Ciemne i wzorzaste rzeczy na dłuższych paznokciach często wyglądają kiczowato.
Trzeba mnie wziąć do domu, przy stole dębowym
posadzić. Trzeba mnie długo pieścić,
po zimnych stopach gładzić.

Awatar użytkownika
Kobieteria

• Miejscowość:main sztetełe Bełz
  • Pochwały:1

Re: Tipsy, na jak długo, za jaką cenę, a naturalne paznokcie?

Nieprzeczytany postprzez nutka00 » 30 Cze 2008, 08:32

[quote="Kobieteria"][quote]Pozatym jeśli postanowię zrezygnować z nich, moje naturalne paznokcie będą wyglądały wręcz tragicznie

Jeżeli zostaną zdjętę przez profesjonalistkę to nie będzie tragedii. Mozna je potem trochę wygładzić i nałożyć oliwkę.

nutka00

Nieprzeczytany postprzez Claudynka » 30 Cze 2008, 10:57

Jeszcze nigdy nie miałam tipsów. Ale podobają mi się niesamowicie. Oczywiście nie kurze szpony,ale wpadające pod naturalne, niezbyt długie pazurki.
Zastanawiam się nad zrobieniem ich we wrześniu i chyba moje plany się ziszczą.

Naturalne zawsze zapuszczam, przez dość długi czas się nie rozdwajają (dopiero kiedy są zmęczone lakierowymi chemikaliami), więc nie mam z nimi większych problemów.
No, ale tipsy to tipsy bez dwóch zdań ;]
"Bo największą miłością jest miłość matki do dziecka.."

Awatar użytkownika
Claudynka
Przyjaciel

• Miejscowość:Tarnów
  • Pochwały:46

Nieprzeczytany postprzez fanaberia » 30 Cze 2008, 17:28

Odradzam, lepiej zainwestuj w odzywke i oliwke do paznokci ;)
"Płeć, wiek, rasa - takie gówniane rzeczy dzielą ludzi. Jedyne co nas łączy, to walka o to, kto lepszy."

Awatar użytkownika
fanaberia

• Pochwały:1

Nieprzeczytany postprzez Claudynka » 01 Lip 2008, 09:57

fanaberia, inwestuję cały czas ^^
Jednak tipsy od zawsze mi się podobały i tylko czekam na okazję, aby je założyć ;)

Awatar użytkownika
Claudynka
Przyjaciel

Nieprzeczytany postprzez blonde-girl » 01 Lip 2008, 10:59

Powiem Wam tak - uczę się za kosmetyczkę, chciałam nawet otwierać własny salon - no bo na to był taki straszny "buuum": wszyscy robili tipsy, chodzili na zabiegi itd. A teraz to mija... Tak samo paznokcie - zrób je sobie tylko, jeżeli masz na prawdę beznadziejną płytkę paznokciową, jeżeli nie, to z kilometra omijaj kosmetyczki :wink: Na początku wszystko się wydaje super - masz ładne, zadbane pazurki zawsze i wszędzie; a potem okazuje się, że trzeba jednak częściej chodzić na uzupełniania (co za tym idzie częściej płacić), że odrost widać i brzydko wygląda, uważać, żeby się gdzieś nie pieprznąć, bo podejdzie powietrze i straaaaszny ból. W końcu zrezygnujesz, a Twoje paznokcie będą wyglądały tragicznie (tak jak moje teraz) i zanim odrośnie piękny, zdrowy paznokieć przeżyjesz masakrę (no bo jak cienki jak listeczek pazurek może się nie strzępić?). Dobrze, że jednak chcę iść na normalne studia, bo w końcu bym została bez pracy :wink: Na serio, więcej jest minusów niż plusów - i mówię ci to szczerze :) A jeżeli jednak, niestety, się zdecydujesz, to wybierz żel, bo akryl jest niebezpieczny i już większość prawdziwych profesjonalistek z niego rezygnuje (Twój naturalny paznokieć może nawet zacząć pod nim gnić).

blonde-girl

Nieprzeczytany postprzez Claudynka » 01 Lip 2008, 15:31

blonde-girl, trochę mnie zniechęciłaś, biorąc pod uwagę, że to wypowiedź przyszłej Pani Kosmetolog ;)
Do września jest jeszcze trochę czasu. Może mi przejdzie, a jak nie - mam nadzieję, że nie będę żałować ;P

Awatar użytkownika
Claudynka
Przyjaciel

Nieprzeczytany postprzez blonde-girl » 01 Lip 2008, 16:04

Na pewno nie będziesz żałować - wierz mi :D Nie marnuj swoich naturalnych pazurków...

blonde-girl

Nieprzeczytany postprzez myraxidos » 01 Lip 2008, 16:16

no, pokazywała mi moja kolezanka jak wygladały jej paznokcie po tipsach, gdyz sama chciałam sobie zafundowac cos takiego.. ale paznokcie po tym to tragedia.. cały czas musialabys miec te tipsióry, one tak niszcza pazkoncie..
Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami. — Jonathan Davis

Awatar użytkownika
myraxidos

Nieprzeczytany postprzez angell:* » 01 Lip 2008, 17:23

Jesli już mieć tipsy to takie nie za 50 zł. tylko cos drogiego i porządnego. Osobiście nigdy nie miałam i nie planuję wole posiedzieć dłużej przy moich i mieć ładne niz walnąc tipsy a potem cierpieć...moje zdanie
Methinks, I see...where?
-In my mind's eyes

Awatar użytkownika
angell:*